وضعیت کاربر : مهمان

بازگشت : تور تایلند

محصولات

|

تور تایلند افراد کهنسال

اگر به فکر گذراندن دوران بازنشستگی و استراحت در کشور دیگری هستید تایلند بهترین گزینه می باشد. سواحل و جزایر آرام ،آثار تاریخی و باستانی باشکوه،احترام تایلندیها

جهان در کیف

مقاصد گردشگران سالمند در تایلند

تایلند تنوع حیرت انگیزی از مقاصد جالب برای گردشگران سالمند دارد، از جمله در این نقاط منتخب: پاتایا، هو آهین، چیانگ مای ، رایونگ، پوکت و نانگ کایی. غیر از این نقاط، این کشور صدف گردشگر است و او در جاهایی که کمتر از همه انتظار دارد مروارید های پنهان می یابد. تنها چیزی که گردشگر لازم دارد این است که ذهنی باز و روحیه ای ماجراجویانه داشته باشد. اگر گردشگر کوه پیما باشد، باید به چیانگ مای در شمال کشور عزیمت کند و از آنجا به کوهستان برود تا به زودی به رشته کوه هایی زیبایی برسد که در جای جای آنها دهکده های کوچک شمال تایلند وجود دارد که در آنها مردم کوهستان (که گاهی اوقات قبایل تپه نشین نامیده می شوند) مانند کارن، لیسو، لاهو، همانگ، یائو و آخا زندگی می کنند. بهترین بخش از کل این سفر مهمان نوازی این مردم است. گردشگری که وارد دهکده ای می شود، به زودی به محاصره افراد یاری دهنده و کنجکاو در می آید و این هنگامی است که داشتن کتاب عبارات پرکاربرد مناسب برای او مفید واقع می شود. اگر گردشگر بیشتر به آفتاب و ساحل و شن علاقه داشته و علاقمند به موج سواری باشد، به زحمت می تواند جایی بهتر از سواحل دارای شهرت جهانی پوکت، کرابی، هو آهین، رایونگ و جامتین پیدا کند. سواحلی که در امتداد رودخانه مکونگ پس از خاتمه یافتن بارندگی ها معمولا از ماه ژانویه تا ماه مه یا ژوئن ظاهرمی شوند ( بسته به اینکه بارندگی ها دو باره چه هنگام آغاز می گردند)، به همین اندازه لذت بخش هستند. در ساحل مکونگ، دکه های غذا فروشی و رستوران ها وجود دارند، تویی تایر اجاره داده می شود و همه می توانند در ساحل رود عظیم مکونگ از گذراندن روزی در ساحل رودخانه لذت ببرند. غذا های دریایی و یا بهتر است بگوییم غذا های رودخانه ای، خوشمزه هستند و زمان با تماشای ترافیک در جریان بر روی پل دوستی به سرعت سپری می شود. در بخش زیر برخی از گردشگاه های اصلی تایلند، همراه با فعالیت ها و نقاط جذاب، استراحتگاه ها و رستوران های آنها معرفی می شوند و اطلاعاتی ارائه می گردد تا گردشگر کاملا سرگرم و درگیر در فعالیت ها شود، خواه اقامت او کوتاه مدت و خواه بلند مدت باشد.
2 نظر
جهان در کیف

حمل و نقل گردشگران سالمند در تایلند

بخش حمل و نقل تایلند بیش از اندازه گسترده است. از توک توک ، سه چرخه موتوری مشهور تا تاکسی های موتورسیکلتی؛ از قطار، هواپیما و اتوبوس تا قایق های دم دراز، کلک های خیزرانی و فیل؛ از تاکسی های استاندارد تا قطار هوایی BTS و مترو، گردشگر می تواند هرکدام را که می خواهد انتخاب کند. اما گردشگران سالمند باید وسیله نقلیه مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنند. سوارشدن در تاکسی های موتورسیکلتی می تواند تجربه هیجان انگیز و هولناکی باشد، اما به چپ و راست رفتن در ترافیک چندان بی خطر نیست( یا توصیه نمی شود). بجای آن در شهر های بزرگ، تاکسی های دارای تاکسیمتر یا سانگتائوز ( وانت های تبدیل شده به تاکسی با دو ردیف صندلی در قسمت پشتی) برای از جایی به جایی رفتن بی خطرترند. رانندگان تاکسی معمولا از تاکسیمتر استفاده می کنند؛ اما اگر نکردند باید پیش از حرکت با آنها بر سر کرایه به توافق رسید، همین کار را باید در ارتباط با سانگتائوز و توک توک انجام داد. بیشتر رانندگان نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و بنابراین نوشتن یا چاپ کردن مقصد به زبان تایلندی فوق العاده مفید خواهد بود. کارکنان فرودگاه و هتل ها از این نظر بسیار همکاری می کنند و پیش از حرکت گردشگر یا مقصد او را برایش می نویسند یا از طرف او با راننده صحبت می کنند. تایلند زیر ساخت بسیار توسعه یافته ای در حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی دارد. اگر گردشگر خود را با تمام گزینه های حمل و نقل آشنا سازد، سفری غنی تر خواهد داشت. در بخش زیر جزییات بیشتری در باره روش های اصلی حمل و نقل ارائه می شود.
4 نظر
جهان در کیف

رستوران‌های گردشگران سالمند در تایلند

بسیاری از کسانی که در سن بازنشستگی از تایلند دیدن می کنند افرادی بسیار سفر کرده هستند که به انواع بی شماری از غذا های خارجی سرتاسر جهان عادت دارند. امروزه یافتن غذایی که گردشگر همواره میل شدیدی به آن دارد ، به ویژه در رستوران های بزرگ تایلند، کار چندان سختی نیست. ممکن است گردشگر سالمند آسایش و کیفیت رستوران های عالی تر پادشاهی تایلند را ترجیح دهد و یا بخواهد مثل محلی ها رفتار کند و به توده هایی بپیوندد که از تنوع غذا های رستوران های کوچکتر، مغازه های خانوادگی و یا دکه های کنار خیابان لذت می برند. کیفیت غذای این مکان ها اغلب با رستوران های گران قیمت تر برابری می کند و در آنها به افراد مسن تخفیف داده نمی شود، که البته با قیمت هایی که غذا های این محل ها دارند احتیاجی به تخفیف نیست. هتل های بزرگتر و رستوران های شیک و پیک تر البته گران ترند، اما گردشگر باید بپرسد که آیا به افراد مسن تخفیف داده می شود، چون اغلب آنها این تخفیف را قائل می شوند.
6 نظر
جهان در کیف

فعالیت‌هایی برای گردشگران سالمند در تایلند

اگر دوران پریدن از نقاط مرتفع با طناب و شرکت در مسابقه با اتومبیل های کوچک روباز چهار چرخ برای گردشگر سپری شده و او احتمالا به دنبال انجام فعالیت های ظریف تر، آرامش بخش تر و دوباره جوان کننده است، می تواند مطمئن باشد که تعداد زیادی از این نوع ماجراجویی ها و فعالیت ها در تایلند وجود دارد که او بتواند به آنها بپردازد. گردشگر سالمندی که به تایلند آمده اینک فرصت دارد پختن غذا های باورنکردنی تایلندی را یاد بگیرد، تمام روز از بودن در باشگاه های دارای سونا و استخر لذت ببرد و یا شاید تلاش کند اشکالات موجود در بازی گلف خود را بر طرف سازد. اصلا لازم نیست که گردشگر ورزشکار حرفه ای یا گلف باز ماهری باشد تا بتواند به سرگرمی های متعدد و عالی و بی نظیری بپردازد که در سرزمین پادشاهی تایلند فراهم شده است. در اینجا فهرستی کوتاه از فعالیت هایی ارائه می شود که گردشگر سالمند می تواند برای شروع فعالیت های مهیج به آنها بپردازد.
3 نظر