وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

در تایلند چه چیزی بخریم

صنایع دستی و هنری تایلندی، عتیقه جات تایلندی،کنده کاریهای چوبی،اشیاء جلا دار و سیاه قلمی،اسباب بازیهای تایلندی، اجناس چرمی،مبلمان،جواهرات، طلا و نقره و ابریشم

جهان در کیف

خرید طلا و جواهرات و نکاتی درباره آن در تایلند و شهرهای بزرگ آن

تایلند یکی از بزرگترین صادرکنندگان سنگ های قیمتی و جواهرات است و بانکوک تبدیل به یکی از مراکز جهانی عمده تراشیدن سنگهای قیمتی شده است. در نتیجه، کسانی که در این زمینه تخصص دارند در تایلند فرصت بسیار خوبی برای خرید سنگ های قیمتی با کیفیت و جواهرات را دارند. بیشتر طلافروشی های تایلندی در مناطق چینی قرار دارند و بزرگترین آنها، یاووارات(Yaowarat) در بانکوک است. طلای تایلند به خاطر بالا بودن درجه خلوصش، خیلی زرد است و جواهرات تایلندی ارزان هستند زیرا هزینه کار در تایلند بسیار پایین است و اجرت ساخت جواهرات زیاد نیست. فروشگاههای بزرگ و جواهر فروشی های معروف بی تردید امن ترین مکان برای خرید جواهرات تایلندی هستند بنابراین توصیه می کنیم: اگر از مغازه های کوچکتر و یا بنا به توصیه یک دوست جدید یا راننده توک توک از جایی خرید می کنید بدانید که تعداد زیادی کلاهبردار و شیاد مشغول کسب و کار خرید و فروش جواهرات و سنگ های قیمتی تایلندی هستند.
3 نظر
جهان در کیف

خرید لوازم برقی، الکترونیکی و دیجیتال در مراکز خرید تایلند

تایلند یکی از تولید کنندگان اصلی تجهیزات برقی از جمله رایانه و دوربین در آسیاست که همه آنها در فروشگاهها و مغازه های تایلند به راحتی یافت می شوند. در بانکوک، از پانتیپ پلازا گرفته تا MBK، مجتمع هایی وجود دارد که یک طبقه آنها به طور کامل به فروش کالاهای الکترونیکی اختصاص دارند. اگرچه خریداران می توانند معاملات خوبی در خرید اجناس الکترونیکی با کیفیت انجام دهند اما باید مراقب باشند زیرا کالاهای تقلبی مانند ایپود و دی وی دی در این بازار وجود دارد. اگرچه به نظر می رسد کالاهای مشابه ( که غالباً در چین تولید می شوند) بسیار ارزان هستند اما مانند محصولات ارزان و تقلبی، با قطعات نامرغوب و تولید بی کیفیت ساخته می شوند و غالباً ضمانت نامه معتبر ندارند. به همین ترتیب، هیچ ضمانتی برای سی دی ها و دی وی دی های تقلبی وجود ندارد، اگرچه این سی دی ها و دی وی دی ها تقریباً در همه جای تایلند یافت می شوند اما خرید و فروش آنها در تایلند و واردات آنها به بسیاری از کشورهای مسافرین ممنوع و غیرقانونی است.
2 نظر
جهان در کیف

خرید منسوجات ابریشمی و کتان در تایلند

شاید ابریشم تایلندی که به اندازه غذای تایلندی یا سواحل آن معروف است یکی از نمادین ترین محصولات تایلند باشد که توسط جیم تامپسون امریکایی مأمور سیا - تاجر ابریشم پس از جنگ جهانی دوم- در دنیا معروف شد. این ابریشم بسیار مرغوب با طرح های بی نظیر و قیمت مناسبش یکی از اقلام پر طرفدار بین بازدیدکنندگانی است که به تایلند سفر می کنند. روسری ها و کراوات های ابریشمی تایلندی سوغات های معروفی هستند با این حال کاربرد ابریشم در تولید لباس نیز بسیار رایج است. اگرچه عده ای می کوشند مواد مصنوعی را به عنوان ابریشم صد در صد خالص به فروش برسانند اما ابریشم اصل تایلندی خیلی معروف است و قیمتش نیز مناسب می باشد. مکان های زیادی در تایلند وجود دارد مخصوصاً اطراف چیانگ مای و مناطق شمال شرق تایلند، که بازدیدکنندگان می توانند در آنجا، فرایند تولید ابریشم را از نزدیک تماشا کنند و محصولات ابریشمی تایلندی که با دست تولید شده و به طور طبیعی رنگ آمیزی شده اند را خریداری کنند.
نظر