وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

سفر و حمل و نقل در تایلند

اطلاعات کامل درباره خطوط هوایی که به و در تایلند پرواز می کنند.خطوط ریلی و قطارهای متنوع، سیستم حمل و نقل عمومی، مترو،منوریل، BTS ، تاکسی، توک توک و غیره

جهان در کیف

سفر در تایلند

سفر در تایلند برای بازدیدکنندگان و تایلندی ها بسیار راحت است؛ زیرساخت حمل و نقل تایلند پیشرفته است و به خوبی سامان دهی شده است و سیاحت در این کشور برای همگان یک تجربه بسیار آسان است. به هر صورتی که سفر کنید از راه هوا، خطوط ریلی، اتوبوس، جاده و یا از راه آب، بیشتر شیوه های حمل و نقل در تایلند در خدمت مسافرین خارجی هستند و وسایط نقلیه مرتب در حال تردد می باشند. در نتیجه، جابجایی در این کشور یا سیاحت در جاهای دیدنی در مقصدهای خاص، آسان است. شهرهای محصور در خشکی و تفریح گاههای ساحلی به خوبی به هم متصل هستند بنابراین وقتی در تایلند سفر می کنید می توانید چند روز در بانکوک بمانید، چند روز را در ساحل سپری کنید و با سفر با اتوبوس، قایق، قطار یا هواپیما و عوض کردن وسیله نقلیه از یک مقصد به مقصد دیگر بروید و بدین ترتیب می توانید از چیانگ مای یا آیوتایا نیز دیدن کنید. برای سفر در تایلند باید غالباً از قبل کارهای رزرو را انجام دهید زیرا حتی در فصل های کم رفت و آمد هم بسیاری از تایلندی ها در کشور خود به سفر می روند و از قبل بلیط سفر خود را رزرو می کنند. با این حال، وقتی در داخل تایلند سفر می کنید همیشه گزینه هایی برای سفر وجود دارد حتی در آخرین دقایق به ویژه وقتی اتوبوس، هواپیما و قطار می خواهد حرکت کند غالباً می توانید جایی برای خود پیدا کنید. وقتی در داخل تایلند سفر می کنید می توانید از بین بسیاری از شرکت های هواپیمایی که در اکثر استانهای بزرگ تایلند سرویس می دهند یکی را انتخاب کنید؛ قطارهای محلی که بانکوک را به همه مناطق کشور متصل می کنند و اتومبیل های مخصوص سفر به نقاط دور که همه شهرها را به هم وصل می کنند از جمله دیگر گزینه هایی هستند که می توانید با آنها سفر کنید.
نظر
جهان در کیف

فرودگاه‌های داخلی تایلند

تایلند چندین فرودگاه دارد که خدمات پرواز داخلی و بین المللی را فراهم می سازند و همچنین چند فرودگاه دیگر دارد که فقط پروازهای داخلی در آنها انجام می شود. شرکت های هواپیمایی داخلی مانند تای ایرویز(TAI airways) و شرکت های هواپیمایی بین المللی از جمله ایر آسیا، در مسیرهای متعدد داخلی و بین المللی به فرودگاههای مختلف تایلند و از آنها به نقاط دیگر پرواز می کنند. فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک ( BKK ) مهمترین فرودگاه تایلند است و به عنوان یک مرکز برای مسافرین ترانزیت بین المللی و همچنین به عنوان یک دروازه به سوی مقصدهای مختلف در تایلند عمل می کند. پوکت ( HKT )، چیانگ مای (CNX ) ، هات یایی (HDY ) و کوه سامویی (USM ) از جمله فرودگاههای مهم تایلند هستند که سفرهای هوایی به تایلند و از تایلند به خارج از آن را انجام می دهند. درخصوص پروازهای داخلی به مراکز استانی کوچکتر، معمولاً باید از بانکوک یا یکی از فرودگاههای بین المللی مذکور، عازم سایر نقاط این کشور شد.
نظر