وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

سفر به تایلند

اگر به فکر سفر به تایلند می باشید تمامی اطلاعات مربوط به ویزا، گمرگ، فرودگاه های بین الملی تایلند و دیگر گزینه های حمل و نقل به تایلند را در این قسمت بیابید.

جهان در کیف

فرودگاه‌های داخلی تایلند

تایلند چندین فرودگاه دارد که خدمات پرواز داخلی و بین المللی را فراهم می سازند و همچنین چند فرودگاه دیگر دارد که فقط پروازهای داخلی در آنها انجام می شود. شرکت های هواپیمایی داخلی مانند تای ایرویز(TAI airways) و شرکت های هواپیمایی بین المللی از جمله ایر آسیا، در مسیرهای متعدد داخلی و بین المللی به فرودگاههای مختلف تایلند و از آنها به نقاط دیگر پرواز می کنند. فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک ( BKK ) مهمترین فرودگاه تایلند است و به عنوان یک مرکز برای مسافرین ترانزیت بین المللی و همچنین به عنوان یک دروازه به سوی مقصدهای مختلف در تایلند عمل می کند. پوکت ( HKT )، چیانگ مای (CNX ) ، هات یایی (HDY ) و کوه سامویی (USM ) از جمله فرودگاههای مهم تایلند هستند که سفرهای هوایی به تایلند و از تایلند به خارج از آن را انجام می دهند. درخصوص پروازهای داخلی به مراکز استانی کوچکتر، معمولاً باید از بانکوک یا یکی از فرودگاههای بین المللی مذکور، عازم سایر نقاط این کشور شد.
5 نظر
جهان در کیف

فرودگاه بین المللی سووارنابومی

فرودگاه بین المللی بانکوک با نام سووارنابومی (Soo-wan-na-boom) که در سپتامبر 2006 میلادی افتتاح شد یکی از دیدنی ترین فرودگاههای جهان است که در خورعنوان مرکز اصلی سفرهای هوایی در جنوب شرقی آسیا می باشد. این فرودگاه در فاصله تقریباً 30 کیلومتری ( 18.6 مایلی ) شرق بانکوک قرار دارد و سفر از این فرودگاه تا شهر و یا از شهر تا فرودگاه یک ساعت بیشتر به طول نمی انجامد، اما یک خط جدید ریلی فرودگاه و شهر را به هم متصل کرده است بنابراین در طول ساعات سرسام آور ترافیک در بانکوک می توان با جابجا شدن توسط قطارهای این خط در وقت خود بسیار صرف جویی کنید. فرودگاه سووارنابومی که ظرفیت ارائه خدمات به بیش از 45 میلیون مسافر در سال را دارد مرکز اصلی چند شرکت هواپیمایی بین المللی است از جمله تای ایرویز، ارینت تای ایرویز، بانکوک ایرویز، و تایی ایر آسیا و همچنین این فرودگاه یک اتصال دهنده بزرگ برای کاتای پسیفیک، چاینا ایرلاینز، امیریت ایرلاینز، اوا ایر، ایندین ایرلاینز، رویال جوردنیان، و سریلانکا ایرلاینز(Cathay Pacific, China Airlines, Emirates Airline, EVA Air, Indian Airlines, Royal Jordanian, and Sri Lankan Airlines) محسوب می شود.
2 نظر
جهان در کیف

فرودگاه بین المللی چیانگ رایی

شعار: شمالی ترین نقطه سیام، دویی تانگ زیبا، گنجینه فرهنگ، با خوشمزه ترین برنج، لیچی خوش طعم و شیرین، زنان زیبا، خوش عطرترین چای، آناناس نانگ لائه. فرودگاه بین المللی چیانگ رایی (IATA: CEI, ICAO: VTCT ) در شهر چیانگ رایی واقع در شمال تایلند قرار دارد. این فرودگاه با مرکز شهر 10 کلیومتر فاصله دارد. از 1998 میلادی تاکنون، شرکت فرودگاههای عمومی تایلند ( AOT ) با مسئولیت محدود اداره این فرودگاه را در دست دارد. با جاده پاهونیوتین ( شاهراه ) که به فرودگاه متصل می شود می توانید به آن دسترسی داشته باشید، این جاده از جنوب به مرکز شهر چیانگ مایی؛ پایانه اتوبوس 2 می رود و در ادامه به بانکوک می رسد و از شمال به مائه چان، مائه سایی و مرز تایلند و میانمار می رود. یک جاده جدید ( جاده ویانگ بوراپا) که پس از خروج از فرودگاه با پیچیدن به سمت چپ می توان به آن راه یافت نیز از جنوب به مرکز شهر ختم می شود، این جاده چندان پرتردد نیست زیرا اتوبوس های درون شهری که عازم شمال هستند از آن عبور نمی کنند. این جاده از طریق جاده پائو کان که از کنار استودیوم استانی چیانگ رایی عبور می کند به جاده پاهونیوتین می پیوندد. این فرودگاه هر سال بیش از 500000 مسافر و 2700 تن بار را جابجا می کند و 3900 پرواز در آن انجام می شود. این فرودگاه یک پایانه مسافربری دارد که فروشگاه Dairy Queen و همچنین یک قهوه خانه Black Canyon Coffee در آن وجود دارد، مسافرین داخلی و بین المللی که وارد فرودگاه می شوند و یا از آن خارج می شوند از هر دوی اینها که در یک طبقه قرار دارند اما در دو مکان مجزا هستند استفاده می کنند. نشانی: تایلند، 57100 استان چیانگ رایی، منطقه موانگ، ناحیه بان دو، جاده سانامبین، 404 مو 10
نظر