وضعیت کاربر : مهمان

بازگشت : سفر به تایلند

محصولات

|

فرودگاههای بین المللی تایلند

اطلاعات کامل فرودگاههای بین المللی تایلند: فرودگاه بین المللی سووارنابومی، فرودگاه دون موانگ، فرودگاه چیانگ مای، فرودگاه بین المللی چیانگ رای، فرودگاه پوکت و.

جهان در کیف

فرودگاه بین المللی سووارنابومی

فرودگاه بین المللی بانکوک با نام سووارنابومی (Soo-wan-na-boom) که در سپتامبر 2006 میلادی افتتاح شد یکی از دیدنی ترین فرودگاههای جهان است که در خورعنوان مرکز اصلی سفرهای هوایی در جنوب شرقی آسیا می باشد. این فرودگاه در فاصله تقریباً 30 کیلومتری ( 18.6 مایلی ) شرق بانکوک قرار دارد و سفر از این فرودگاه تا شهر و یا از شهر تا فرودگاه یک ساعت بیشتر به طول نمی انجامد، اما یک خط جدید ریلی فرودگاه و شهر را به هم متصل کرده است بنابراین در طول ساعات سرسام آور ترافیک در بانکوک می توان با جابجا شدن توسط قطارهای این خط در وقت خود بسیار صرف جویی کنید. فرودگاه سووارنابومی که ظرفیت ارائه خدمات به بیش از 45 میلیون مسافر در سال را دارد مرکز اصلی چند شرکت هواپیمایی بین المللی است از جمله تای ایرویز، ارینت تای ایرویز، بانکوک ایرویز، و تایی ایر آسیا و همچنین این فرودگاه یک اتصال دهنده بزرگ برای کاتای پسیفیک، چاینا ایرلاینز، امیریت ایرلاینز، اوا ایر، ایندین ایرلاینز، رویال جوردنیان، و سریلانکا ایرلاینز(Cathay Pacific, China Airlines, Emirates Airline, EVA Air, Indian Airlines, Royal Jordanian, and Sri Lankan Airlines) محسوب می شود.
2 نظر
جهان در کیف

فرودگاه بین المللی چیانگ رایی

شعار: شمالی ترین نقطه سیام، دویی تانگ زیبا، گنجینه فرهنگ، با خوشمزه ترین برنج، لیچی خوش طعم و شیرین، زنان زیبا، خوش عطرترین چای، آناناس نانگ لائه. فرودگاه بین المللی چیانگ رایی (IATA: CEI, ICAO: VTCT ) در شهر چیانگ رایی واقع در شمال تایلند قرار دارد. این فرودگاه با مرکز شهر 10 کلیومتر فاصله دارد. از 1998 میلادی تاکنون، شرکت فرودگاههای عمومی تایلند ( AOT ) با مسئولیت محدود اداره این فرودگاه را در دست دارد. با جاده پاهونیوتین ( شاهراه ) که به فرودگاه متصل می شود می توانید به آن دسترسی داشته باشید، این جاده از جنوب به مرکز شهر چیانگ مایی؛ پایانه اتوبوس 2 می رود و در ادامه به بانکوک می رسد و از شمال به مائه چان، مائه سایی و مرز تایلند و میانمار می رود. یک جاده جدید ( جاده ویانگ بوراپا) که پس از خروج از فرودگاه با پیچیدن به سمت چپ می توان به آن راه یافت نیز از جنوب به مرکز شهر ختم می شود، این جاده چندان پرتردد نیست زیرا اتوبوس های درون شهری که عازم شمال هستند از آن عبور نمی کنند. این جاده از طریق جاده پائو کان که از کنار استودیوم استانی چیانگ رایی عبور می کند به جاده پاهونیوتین می پیوندد. این فرودگاه هر سال بیش از 500000 مسافر و 2700 تن بار را جابجا می کند و 3900 پرواز در آن انجام می شود. این فرودگاه یک پایانه مسافربری دارد که فروشگاه Dairy Queen و همچنین یک قهوه خانه Black Canyon Coffee در آن وجود دارد، مسافرین داخلی و بین المللی که وارد فرودگاه می شوند و یا از آن خارج می شوند از هر دوی اینها که در یک طبقه قرار دارند اما در دو مکان مجزا هستند استفاده می کنند. نشانی: تایلند، 57100 استان چیانگ رایی، منطقه موانگ، ناحیه بان دو، جاده سانامبین، 404 مو 10
نظر