وضعیت کاربر : مهمان

برنامه سفر دو هفته‌ای تفریحی در تایلند شگفت انگیز


امتیاز :

| 3.86 از 7 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

طول سفر: 14 روز

مبداء : آیوتایا

مقصد: بازار چاتوچاک

ویژه: عشاق، جوانان، خانواده ها


نگاهی به برنامه سفر

این یک سفر کامل به جاذبه های درجه یک تاریخی، فرهنگی و طبیعی تایلند است که از آیوتایا و چیانگ مای شروع می شود به سوکوتایی و کانچانابوری ادامه می یابد و مسافرین برای خرید کردن و تجربه کردن تفریحات شبانه در بانکوک توقف می کنند و در کرابی نیز زیر آفتاب به تفریح و استراحت می پردازند.

خلاصه برنامه سفر

روز 1 ( آیوتایا) – روز 2 ( بانکوک) – روز 3 ( بانکوک) – روز 4 ( چیانگ مای ) – روز 5 ( چیانگ مای ) – روز 6 ( سوکوتایی ) – روز 7 ( سوکوتایی ) – روز 8 ( بانکوک) – روز 9 ( کرابی ) – روز 10 ( بانکوک ) – روز 11 ( بانکوک) – روز 12 ( کانچانابوری ) – روز 13 ( کانچانابوری ) – روز 14 ( بانکوک)

روز 1: بانکوک- آیوتایا

گردش در رود چائو پرایا

یکی از بهترین راه ها برای رفتن به آیوتایا توسط قایق در رودخانه چائوپرایا می باشد.

گردش در رود چائو پرایا و شبکه وسیع کانال های تان بوری، تجربه ای است که در هیچ کدام از پایتخت های کشورهای آسیایی نمی توان آن را کسب کرد. به هر حال اگر مخصوصاً برای دیدن مناظر زیبا به تایلند می روید بهترین کار سفر به رود چائو پرایا در بانکوک است.

علاوه براین، شما می توانید خانه های قدیمی سنتی گوناگون، معابد، مغازه ها و بازار شناور را با یک سفر در رود چائو پرایا ببینید. شما با قایق سواری به بسیاری از مکان های بانکوک می روید از جمله کاخ بزرگ، وات ارون و بعضی از هتل های خیال انگیز مانند اریینتال.

برای رسیدن به این نقطه می توانید با قطار هوایی BTS به ایستگاه ساپان تاسکاین بیایید و از آنجا سوار بر قایق های رودخانه شوید.

وات چایواتانارام Wat Chaiwatthanaram

معبد وات چایواتانارام در ساحل مائنام رودخانه چائو پرایا، در غرب city island واقع شده است. پادشاه پراسات تانگ در 1630 میلادی به افتخار مادرش اینجا را بنا نهاد، وات چایواتانارام از روی معبد انگکور ساخته شد. این یک عبادتگاه سلطنتی است و ویژگی منحصر به فرد معابد آن ، یک برج بزرگ است که برج های کوچکتر آن را احاطه کرده اند. این نماد کوه مریو است که مأمن خدایان آسمانی است. معبد اینک بازسازی شده است و می توان با قایق های مسافرتی طویل از اسکله چانکاسم پالاس به اینجا آمد و از آن بازدید کرد. قیمت بلیط این سفر به معبد که یک ساعت به طول می انجامد 300 الی 400 بات ( سفر رفت و برگشت ) است. قیمت بلیط ورود به معبد نیز 20 بات است.

وات پرا سی سانپت

در1491 میلادی ، وات پرا سی سانپت در داخل محوطه کاخ بزرگ قرار داشت – زیربنای آن هنوز هم قابل رؤیت است – و به عنوان یک عبادتگاه کوچک سلطنتی از آن استفاده می شد درست مثل وات پرا کائو که در بانکوک برای همین منظور مورد استفاده قرار می گرفت. کاخ وانگ لانگ ( کاخ سلطنتی ) پس از احداث شهر، به فرمان شاه یو تانگ ساخته شد. این کاخ که از آن به عنوان یک کاخ مسکونی استفاده می شد در زمان حکومت شاه راماتیبودی اول تبدیل به یک عبادتگاه شد. وقتی شاه بوروم ترای لوکانات فرمان احداث بخش های مسکونی جدید را داد این کاخ مسکونی تبدیل به یک معبد شد و وات پرا سی سانپت ساخته شد. در اوج قدرت آیوتایا، این معبد، بزرگترین معبد شهر بود.

در سه منار اصلی که تعمیر شده اند خاکستر سه تن از پادشاهان آیوتایا وجود دارد. این معبد در ضلع شمالی خیابان سی سانپت واقع شده است. معبد کوچک سلطنتی هیچ راهب یا ساکنین جدیدی ندارد. قیمت بلیط بازدید از این معبد برای هر نفر 20 بات است.

وات یایی چایی مانگکان

می توان از بیشتر نقاط شهر، مناره این معبدها که در جنوب شرقی جزیره قرار دارند را دید. این عبادتگاه در سال 1900 به فرمان پادشاه یو تانگ ساخته شد و او آن را وات پا کائو نامید. هدف او، ساختن یک مرکز مطالعات بودایی ( فرقه سیلونس ) بود. از آنجایی که بزرگان این معبد مرد بودند مردم محلی نیز آن را وات چائو پرایا تایی می نامیدند.

شاه نارسوان برای بزرگداشت جنگی که علیه پرنس تاجدار برمه در 1592 میلادی رخ داد نام فعلی را روی این عبادتگاه گذاشت. پیروزی بزرگ او که با یک نبرد یک تنه و سوار بر فیل حاصل شد پس از 15 سال استقلال را برای آیوتایا به ارمغان آورد و آن را از وابستگی به برمه نجات داد. در این مجتمع، یک مجسمه بزرگ از بودا در حالت خوابیده وجود دارد که از آجر،گچ و سیمان ساخته شده است و منار شبیه زنگوله است و 60 متر ارتفاع دارد و روی یک برآمدگی ساخته شده است و پله های آن که به طرف مجسمه بودا بالا می روند از وسط راه به سمت سر مجسمه می روند. خود منار اینک یک شیب متمایز دارد اما هنوز هم می توان از طریق پله ها وارد آن شد.

ابوسوت یا سالن مراسم مذهبی اعطای رتبه، پنجره ندارد اما حفره های روزنه داری دارد که از سقف تا روی دو دیوار ادامه دارند و مانند تهویه عمل می کنند. مجسمه شاه نارسوان که بسیار مورد احترام تایلندی هاست نیز در این محوطه قرار دارد.

قیمت بلیط بازدید از این مکان برای هر نفر 20 بات است.

کاخ تابستانی بانگ پا- این Bang Pa-in Summer Palace

چند مایل پایین تر از مائنام چائو پرایا و آیوتایا ، کاخ تابستانی بانگ پا- این قرار دارد. ابتدا در قرن هفدهم میلادی این مکان توسط اعضای خاندان سلطنتی به عنوان یک تفریحگاه تابستانی مورد استفاده قرار می گرفت. به هر حال، کاخ با سقوط پادشاهی آیوتایا ویران شد و در اواسط قرن نوزدهم به فرمان شاه راما چهارم بازسازی شد. قدمت بیشتر ساختمان هایی که امروز وجود دارند به دوران حکومت شاه راما پنجم باز می گردد که همیشه تابستان ها را در آنها سپری می کرد. ساختمان ها سبک های مختلف معماری را نشان می دهند که در یک پارک بزرگ در اطراف برکه ها و آبراهها برپا شده اند. تنها اقامتگاه سلطنتی که به روی عموم باز است کاخ وهات چامرون است که به سبک چینی ساخته شده است و کلاً با مصالحی که از چین آورده شده بنا گردیده است. علاوه براین، یک کاخ به سبک ایتالیایی ، یک عمارت مدور با پله هایی که به یک حوض ختم می شوند، عمارت ایساوان تیپایا اسنا زیبا که به سبک تایلندی ساخته شده است و در وسط دریاچه قرار دارد، نیز وجود دارند و در کنار یکی از آبراهها یک معبد کوچک بودایی هم وجود دارد که به سبک نئو گوتیک ساخته شده است و پنجره های شیشه ای منقوش دارد. در این باغ های وسیع، مجسمه های اروپایی و همچنین عمارت هایی دیده می شوند که پادشاه راما پنجم برای یادبود اعضای خانواده خود دستور ساخت آنها را داد و یکی از این عمارت ها متعلق به یک ملکه بسیار محبوب این پادشاه است که در یک سانحه با قایق در آب غرق شد.شرکت قایق های تندوری چائو پرایا برنامه های گردش از بانکوک به کاخ را در تعطیلات آخر هفته برگزار می کند. لازم به ذکر است قیمت بلیط 50 بات تایلندی می باشد. ساعات بازدید از 8:30 تا 17:00 و ساعات فروش بلیط از 8:30 تا 15:30 می باشد. آدرس: بزرگراه 32 ،بانکوک، CM 13160 تایلند

روز 2: بانکوک – ناکان پاتون

بازار شناور بانکوک

سفری هیجان انگیز در ساعات نخست بامداد در تایلند، سفر به بازار بسیار جالب شناور و اصیل روستایی است که در آن فروشندگان بسیاری از محصولات مختلف را در قایق های کوچکی که منظره ای رنگارنگ به وجود می آورند برای فروش عرضه می کنند. دیدن بازار شناور می تواند شما را از همهمه و شلوغی شهر دور کند. شما در این سفر می توانید فرصت تماشای نمایش دهکده روستایی را پیدا کنید که بازدیدکنندگان را با زندگی تایلندی آشنا می کنند.همچنین می توانید شاهد مراسم مذهبی اعطای رتبه، رقص ناخن، بوکس تایلندی، رقص قبایل تپه نشین، نبرد با شمشیر، کار کردن فیل ها و رقص های محلی باشید.

باغ گل رز

این جاذبه جهانگردی در کیلومتر 32 جاده پتچاکاسم به بانکوک قرار دارد. این باغ در کنار رود ناکان چایسی واقع شده است و مساحت حدود 22 هکتار را اشغال کرده است. پوشش گیاهی بسیار متنوع و زیبایی در این باغ وجود دارد. خانه های سبک تایلندی؛ بخش هایی از این منطقه شامل هتل، اقامتگاههای مسافرین و زمین گلف می باشد. همچنین نمایش جالب فرهنگی تایلندی نیز هر روز عصر در اینجا برگزار می شود. این باغ از ساعت 8:00 تا 18:00 باز است. قیمت بلیط ورود به این باغ 10 بات است. بلیط تماشای نمایش ها و بخش های مختلف باغ 300 بات است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس 0 2295 3261-4 بگیرید.

تئاتر جو لوئیس

تئاتر جو لوئیس تنها مکان در بانکوک است که می توانید در آن خیمه شب بازی را به طور زنده تماشا کنید. در اینجا هر روز فقط یک ساعت از ساعت 10:00 تا 11:00 صبح نمایش اجرا می شود. داستان های این نمایش ها شامل قصه های رامایانا و همچنین اسطوره های کشورهای همسایه مانند هند و میانمار هستند. شما قبل از شروع نمایش، بین ساعت 9:30 تا 10:00 صبح می توانید به تماشای چگونگی ساختن نقاب های سنتی بنشینید. نمایش های شبانه معمولاً روزهای جمعه و شنبه از ساعت 19:30 شروع می شوند. قیمت بلیط تماشای این نمایش ها برای هر نفر بین 200 تا 600 بات تایلندی است. شما می توانید از دسته کلید گرفته تا نقاب های کان چیزهایی را به عنوان سوغات خریداری کنید.

باغ وحش و مکان نگهداری فیل های سامپران

باغ وحش و زمین نگهداری فیل های سامپران که در کیلومتر 30 جاده پتکاسم واقع شده است یک کیلومکتر با باغ گل رز فاصله دارد. این مکان مساحتی حدودا 10هکتار را اشغال کرده است. در اینجا برنامه ها و نمایش های مختلفی با انواع حیوانات اجرا و انجام می شود. هر روز در اینجا نمایش فیل، سواری با فیل در محوطه باغ وحش، نمایش های موزیکال با فیل، نمایش های مبارزه با تمساح و شعبده بازی اجرا می شود.

روز 3: بانکوک

کاخ بزرگ Grand Palace و معبد بودای زمردین

کاخ بزرگ ( گراند پالاس) مشهور، اعجوبه معماری و گوهر مجموعه تأثیرگذار معابد و کاخ های بانکوک است. به هر حال، چهار ساختمان اصلی این کاخ در زمین های وات پرا کائو درخشان ساخته شده اند. حتماً باید از این کاخ دیدن کنید تا سبک های متنوعی را تجربه کنید که نباید دیدن آنها را از دست داد.

قیمت بلیط ورود به این کاخ برای هر نفر 250 بات تایلندی است و می توان از کاخ ویمانمک و سالن تاجگذاری ابهیسک دوسیت دیدن کرد. اینجا روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8:30 تا 15:30 باز است.

این کاخ در خیابان ناپارالان، بانکوک 10200 تایلند قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های +66 2 222 0094 / +66 2 222 6889 / +66 2 222 2208 تماس بگیرید.

وات پو

وات پو که به وات پرا چتوپان نیز معروف است درست در پشت معبد بزرگ بودای زمردین قرار دارد. بیشتر جهانگردان غربی، دیدن مجسمه بزرگ بودا که در حالت خوابیده قرار دارد و سایر جاهای دیدنی معبد را هرگز از دست نمی دهند.

چیزی که پس از چهره بودا دیدنی تر است کف پاهای مجسمه بوداست که 45 متر ( 150 فوت ) با سر مجسمه فاصله دارند و با صدف مروارید طوری تزئین شده اند که 180 علامت خوش یمن که مشخصه بودای واقعی هستند را نشان می دهند.

علاوه براین وات پو قدیمی ترین مرکز آموزش ماساژ تایلندی و بهترین مدرسه ماساژ تایی است که در آن برای آموزش به علاقمندان ، روش های آموزش ماساژ به کار برده می شوند و افراد خسته می توانند در اینجا از ماساژ بهره مند شوند.

قیمت بلیط ورود به اینجا 20 بات است. به هر حال جزئیات تماس با وات پو بدین شرح می باشند: 2 جاده ساناوچایی، بانکوک 10200 تایلند. تلفن : +66 2 222 5910, +66 2 226 2942, +66 2 226 1743, +66 2 225 9595.

وات ارون

نام وات ارون از ارونا ( Aruna ) الهه هندی طلوع گرفته شده است و اینجا معمولاً معبد طلوع ( Temple of Dawn ) نامیده می شود.

این معبد در مکانی قرار دارد که قبلاً کاخ شاه تاکسین در آن قرار داشت او بیش از دویست سال قبل، یعنی پس از سقوط آیوتایا ، حکومت سیام را دوباره بنا نهاد. چنین می گویند که مجسمه اصلی بودا را شاه راما دوم طراحی کرده است.

وات ارون که غالباً معبد طلوع نامیده می شود یکی از مشخصه های حیرت انگیز بصری بانکوک است. ارتفاع پرانگ یا برج خمری 104 متر است این برج مزین به تکه های چینی است که قبلاً قایق هایی که از چین می آمدند از آنها به عنوان کیسه متعادل کننده بار استفاده می کردند. چهار برج کوچکتر دور این پرانگ ( برج) هستند. ساختن این برج ها در زمان شاه راما دوم آغاز شد و در زمان خود او به پایان رسید.

مقبره اراوان Erawan Shrine

مقبره اراوان به طور نامتجانس در یکی از مراکز حمایت از مشتری بانکوک ساخته شده است. این مقبره معروف متعلق به برهما و اراوان، فیل اوست. این مقبره در نزدیکی هتل بزرگ هیات اراوان قرار دارد. این مقبره در طول دهه 1950 در حین عملیات ساخت بر اثر چند حادثه صدمه دید. شما در اینجا می توانید رقص سنتی تایلندی را نیز تماشا کنید. اینجا یک مکان عمومی است و از روز دوشنبه تا یکشنبه به طور بیست و چهارساعته به روی بازدیدکنندگان باز است.

این مقبره در خیابان راتچاویتی 494 ( نبش پلوئنچیت و راتچیویتی ) بانکوک 10330 قرار دارد.

عمارت و موزه جیم تامپسون

عمارت و موزه جیم تامپسون یک موزه کوچک اما زیبا است که خانه قبلی مردی است که صنعت ابریشم تایلندی ها را از نابودی نجات داد. این عمارت از شش خانه سنتی مختلف از جنس چوب ساج ساخته شده است؛ دیوارهای آن از بیرون به داخل بازسازی شده اند.

در این موزه مجموعه زیبای آثار هنری و هنرهای دستی تایلند و آسیای جنوب شرقی که توسط جیم تامپسون جمع آوری گردیده اند به نمایش گذاشته شده است.

این موزه روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 9:00 صبح الی 17:00 باز است و آخرین گروه بازدیدکننده ساعت 16:00 وارد آن می شوند. این موزه در جاده رامای اول ، 6 سویی کاسمسان 2، بانکوک 10330 ، در تایلند قرار دارد.

مرکز خرید ام بی کی MBK

مرکز خرید ام بی کی یک مکان کاملاً مناسب برای کسانی است که دوست دارند در فضایی که حال و هوای بازار را دارد خرید کنند اما ترجیح می دهند که این فضا دارای تهویه هوا باشد. در ام بی کی چانه زدن یک امر عادی است. به هر حال، باید مراقب محصولاتی چون البسه، ساعت و غیره که با مارک های تقلبی عرضه می شوند باشید.

مرکز ام بی کی از دوشنبه تا یکشنبه هر روز از ساعت 10:00 تا 21:00 باز است. این مرکز در خیابان پایاتایی، بانکوک 10330، تایلند واقع شده است.

روز 4: چیانگ مای

چیانگ مای-وات پراتات دویی سوتپ

این معبد معروف و مهم که در سال 1383 میلادی بنا شده است که از آن زمان تا کنون از جایگاه مهمی در چیانگ مای برخوردار است، چرا که از همان مکان مرتفعش در کوه، مشرف به شهر است. این معبد در ارتفاع حدوداً 3520 فوتی بالاتر از سطح آب های آزاد قرار دارد و می توان از پله های شیب دار ناگا که حدوداً متشکل از 300 پله هستند به آن رسید.

این معبد دارای یک منار طلایی بزرگ است که در داخل آن بعضی از عتیقه های مقدس بوداییان وجود دارد که توجه دوست داران بودا را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. این منار در یک حیاط کوچک درست در نوک قله کوه قرار دارد. ساختمان حیاط بخشی از یک محوطه است دارای چندین ساختمان است و همچنین یک نقطه تماشا دارد که اگر هوا مساعد باشد از آنجا می توان همه چیانگ مای و دشت های اطراف آن را دید. روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر می توان از این محل بازدید کرد. این مکان در امتداد جاده هوای کائو، 50300 چیانگ مای در تایلند قرار دارد.

برای رسیدن به این معبد باید از 300 پله ناگا بالا رفت. تله کابینی برای بالا بردن و پایین آوردن کسانی که ناراحتی قلبی دارند وجود دارد که پس از چند حادثه مرگبار دوباره بازسازی شد. کرایه تله کابین بازسازی شده 20 بات برای هر نفر است.

بازار شبانه

اگرچه بازار شبانه اصلی در یک ساختمان سه طبقه کسل کننده قرار دارد اما این بهشت خرید در امتداد خیابان چانگ کلان پراکنده شده است. در دکه های کنار خیابان انواع و اقسام کالاها به فروش می رسد از جمله ابریشم مرغوب تایلندی، عتیقه جات، نقره، البسه، صنایع دستی، سی دی، فیلم، عطر و ساعت. به هر حال، باید مواظب بسیاری از کالاهایی که مارک تجاری تقلبی دارند باشید.

روزهای دوشنبه تا یکشنبه ، این بازار از ساعت 18:00 باز می شود و تا نیمه شب ادامه دارد. این بازار در 1-104 جاده چانگ کلان، چیانگ مای 50100 در تایلند قرار دارد.

روز 5: چیانگ مای

چیانگ مای - پارک ملی دویی اینتانون Doi Inthanon National Park

این پارک با مساحت 1005 کیلومتر مربع در جنوب شهر چیانگ مای واقع شده است و دارای بخش های کوهستانی و حیات وحش گوناگون است. گونه های جانوری که در جایی به جز تایلند وجود ندارند را می توان در این پارک ملی یافت. دویی اینتانون که با ارتفاع 2565 متر بلندترین کوه تایلند است یکی از بهترین جاهای تایلند برای تماشای پرندگان است.

شما در ارتفاعات می توانید به تماشای ارکیدهای وحشی بنشینید. بسیاری از آژانس ها در چیانگ مای ترتیب انجام سفرهای گردشی را می دهند.

پارک ملی دویی اینتانون هر روز از دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 4 عصر باز است. قیمت بلیط ورود به این پارک برای خارجی ها 200 بات و برای تایلندی ها 20 بات است.

باغ وحش چیانگ مای

در باغ وحش چیانگ مایبیش از 6000 گونه جانوری در محیطی متشکل از دو آبشار، دریاچه، یک پارک باز، مکان های برپایی چادر و کمپینگ و بخش های پرورش حیوانات، زندگی می کنند. در بین تازه واردهای این باغ وحش این حیوانات دیده می شوند: 10 پنگوئن که برای نخستین بار است که به تایلند آورده شده اند؛ میمون های درازدست که با موفقیت پرورش داده شده اند؛ و Chayo ، بچه فیلی که در زمان بارش شهابی به دنیا آمد و تبدیل به نماد بازی های آسیایی بانکوک شد. قیمت بلیط ورود به این باغ برای بزرگسالان 40 بات و برای کودکان 20 بات است.

روز 6: سوکوتایی

پارک تاریخی سوکوتایی

پارک تاریخی سوکوتایی توسط یونسکو به عنوان مکان میراث جهانی تعیین شد اما این پارک به لحاظ تاریخ جهان، تنها نقطه تاریخی سوکوتایی نیست. معابد بسیار زیاد و نقش های گچی بودایی، خرابه های بتکده های آجری و همچنین ستون های لاترایت ویهارن، شکوه و عظمت سوکوتایی را نشان می دهند. بیش از یکصد مکان در کل این مجموعه وجود دارد که بسیاری از آنها ارزش بازدید کردن را دارند.

این پارک در فاصله 12 کیلومتری شهر در بزرگراه سوکوتایی-تاک واقع شده است. شما می توانید با اتوبوس های محلی و یا با اجاره کردن سه چرخه های موتوری از شهر به اینجا بیایید. در این پارک سرویس تراموا و همچنین دوچرخه های اجاره ای وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند برای سیاحت در این منطقه بزرگ از آنها استفاده نمایند.

مرکز خدمات جهانگردی در این پارک ( تلفن 0 5569 7527, 0 5569 7310 ) اطلاعات لازم را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد و همچنین مدل ها و نقشه های ساختمان ها و سازه های تاریخی در سوکوتایی باستانی را به نمایش گذاشته است. این پارک هر روز از ساعت 8:30 تا 16:30 باز است. قیمت بلیط ورود به این مکان تاریخی برای هر نفر 40 بات است.

پارک تاریخی سی ساتچانالایی Si Satchanalai Historical Park

در طول حکومت پرا روانگ زمانی که یک مرکز اداری جدید ساخته شد تا جای چیالانگ را بگیرد این شهر قدیمی که قبلاً موانگ چالیانگ نامیده می شد را سی ساتچانالایی نامیدند. در این پارک تاریخی خرابه های 134 عمارت تاریخی پیدا شده است.

بازار شبانه سوکوتایی

بازار شبانه سوکوتایی مانند بقیه مکان های سوکوتایی، برخلاف سایر مکان ها در تایلند، یک منطقه توریستی خارجی نیست. این بازار شبانه دارای غرفه های فروش غذا و البسه ارزانی است که معمولاً لباس های مناسب محلی برای افراد 12 تا 18 ساله در آن به فروش می رسند. معمولاً مردم بیشتر برای تماشا به این بازار می آیند تا برای خرید. شما می توانید بعضی از غذاهای خوشمزه تایلندی را نیز در اینجا امتحان کنید.

روز 7: چیانگ مای

باغ گیاهشناسی ملکه سیریکیت

این باغ درسال 1992 میلادی افتتاح شد و مساحت زیادی را پوشش می دهد که در آن بسیاری از گونه های گیاهی، از جمله بعضی از گونه های کمیاب وجود دارد. علاوه براین، کوهستانی بودن این مکان موجب شده است که اینجا یک مأوای لذت بخش برای همگان باشد به ویژه برای دوست داران طبیعت.

بهترین زمان برای تماشای گلهای شکوفا، فصل سرما است. بازدیدکنندگان می توانند در بسیاری از راه های پر پیچ و خم طبیعی با فراغ خاطر قدم بزنند و به راحتی از این مسیرها خارج شوند. قیمت بلیط ورود به این باغ 20 بات تایلندی است. این باغ در 100 مو 9، کیلومتر 12، چیانگ مای50180 تایلند قرار دارد.

بازگشت به بانکوک و عزیمت به کرابی

ورود به کرابی

ساحل ائو نانگ

ائو نانگ در فاصله تقریباً 6 کیلومتری هات ناپارات تارا قرار دارد و با شهر کرابی 20 کیلومتر فاصله دارد. ائو نانگ که یک خلیج بزرگ با مناطق ساحلی تماشایی و 83 جزیره کوچک است چندین ساحل معروف دارد که شامل رایلی شرقی، رایلی غربی و تام پرا نانگ ( غار ) است که تا یک بخش مرتفع سنگ اهکی ادامه دارد.

می توان برای گردش در اطراف ائو نانگ، ساحل تام پرا نانگ و ساحل نام مائو که فقط می توان با پای پیاده در آنها گردش کرد یک قایق از روستای ائو نانگ کرایه کرد. سایر جزایر دور از ساحل مانند جزایر پودا، کایی، ما و تاپ نیز مقصدهای پر رفت و آمدی هستند که می توان با کرایه کردن قایق از ائو نانگ به آنها رسید.

وفور سواحل مرجانی رنگارنگ و ماهی های زیبا موجب شده اند این جزایر مکان خوبی برای غواصی با وسایل ویژه و غواصی با اسنورکل باشند.

کانو سواری و کایاک سواری

دو روش برای لذت بردن از مناظر تماشایی دریا، صخره های سنگ آهکی و غارهای موجود در مسیرهای آبی کرابی ، کانو سواری و کایاک سواری است زیرا بازدیدکنندگان می توانند با فراغ خاطر، با این قایق ها به سیاحت در بخش های مخفی دور از ساحل بپردازند. در ائو نانگ، دفاتر ترتیب دهنده کایاک سواری و کانو سواری موجود است.

روز 8: کرابی

ساحل ائو نانگ

ائو نانگ در فاصله تقریباً 6 کیلومتری هات ناپارات تارا قرار دارد و با شهر کرابی 20 کیلومتر فاصله دارد. ائو نانگ که یک خلیج بزرگ با مناطق ساحلی تماشایی و 83 جزیره کوچک است چندین ساحل معروف دارد که شامل رایلی شرقی، رایلی غربی و تام پرا نانگ ( غار ) است که تا یک بخش مرتفع سنگ اهکی ادامه دارد.

می توان برای گردش در اطراف ائو نانگ، ساحل تام پرا نانگ و ساحل نام مائو که فقط می توان با پای پیاده در آنها گردش کرد یک قایق از روستای ائو نانگ کرایه کرد. سایر جزایر دور از ساحل مانند جزایر پودا، کایی، ما و تاپ نیز مقصدهای پر رفت و آمدی هستند که می توان با کرایه کردن قایق از ائو نانگ به آنها رسید.

وفور سواحل مرجانی رنگارنگ و ماهی های زیبا موجب شده اند این جزایر مکان خوبی برای غواصی با وسایل ویژه و غواصی با اسنورکل باشند.

کانو سواری و کایاک سواری

دو روش برای لذت بردن از مناظر تماشایی دریا، صخره های سنگ آهکی و غارهای موجود در مسیرهای آبی کرابی ، کانو سواری و کایاک سواری است زیرا بازدیدکنندگان می توانند با فراغ خاطر، با این قایق ها به سیاحت در بخش های مخفی دور از ساحل بپردازند. در ائو نانگ، دفاتر ترتیب دهنده کایاک سواری و کانو سواری موجود است.

روز 9: کرابی

جزیره فی فی

از آنجایی که جزیره فی فی از زیباترین جزایر استوایی دنیا می باشد و مورد توجه مسافرینی که شیوه های زندگی گوناگونی دارند قرار گرفته است، تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی پر رفت و آمد در تایلند شده است. جزایر فی فی به خاطر فیلم سینمایی " The Beach " ( ساحل) با بازی لئوناردو دکاپریو که در آنها تصویربرداری شد معروف شده اند. این جزایر با ساحل نوپارات تار که در نزدیکی آنها است با مساحت 390 کیلومتر مربع اخیراً برای محافظت بیشتر تبدیل به پارک ملی شده اند.

جزایر فی فی درست در فاصله 40 کیلومتری کرابی و پوکت قرار دارند. بنابراین با وجود اینکه ساحل نوپارات تارا و فی فی به لحاظ تقسیمات اداری بخشی از استان کرابی هستند اما بیشتر جهانگردان تصور می کنند که جزیره فی فی بخشی از استان پوکت است.

جزایر و تپه های ساحلی این منطقه اساساً از جنس سنگ آهک بوده و ادامه رشته کوههای سنگ آهکی در استان پانگ نگا هستند. ویژگی اصلی این کوهها و جزایر این است که آنها دارای صخره های شیب دار، غارهای بزرگ و درختان کوتاهی هستند که مانند درختان ساحل خلیج پانگ نگا از دل شکاف سنگها روئیده اند.

ساحل رایلی

این ساحل به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شود. رایلی غربی محیطی آرام و ساکت دارد زیرا در مقایسه با ائو نانگ ، یک ساحل شنی بزرگتر است و تسهیلات کمتری دارد.

رایلی شرقی که در یک شبه جزیره جدای از رایلی غربی است با سایر بخش های ساحلی این منطقه تفاوت دارد زیرا واقعاً می توان آن را یک ساحل گل آلود دانست به ویژه در زمان جزر دریا. علاوه بر مناظر بسیار جالب و جنگل های مردابی که در جهت شمال ساحل رایلی قرار دارند جاذبه مهم این ساحل فعالیت صخره نوردی است که مانند یک پمپ ادرنالین عمل می کند. در صخره های سنگ آهکی در دماغه بزرگ بین هات رایلی شرقی و تام پرا نانگ و همچنین در سایر جزایر نزدیک آن، امکانات درجه یک صخره نوردی در مقابل یک پیش زمینه حیرت انگیز از دریا و حدود 700 مسیر سنگنوردی در سطح متوسط الی سطح دشوار فراهم است.

صخره نوردی

کرابی به غیر از اینکه مکان خوبی برای ورزش های دریایی است برای صخره نوردی هم مکان مطلوبی است. خطوط صخره های عمودی سنگ آهکی در کنار سواحل تام پرانانگ و رایلی هر سال هزاران صخره نورد را از سراسر دنیا به چالش های صخره نوردی در این منطقه می کشانند. میزان سختی صخره نوردی در مسیرهای مختلف، متفاوت است بنابراین حتی بی تجربه ترین صخره نوردها هم می توانند در اینجا صخره نوردی را تجربه کنند. تجهیزات، آموزش و راهنما در بیشتر هتل ها مهیا است.

روز 10: بانکوک

اسپا و ماساژ

تجربه اسپای تایلندی طیفی از منابع بومی، معرفت و سنتی های بومی که در طول قرون متمادی رها شده اند را در خود دارد. می توان جوهر زندگی سنتی تایلندی را با این تجربه بدست آورد. متصدیان اسپا برای خلق محصولات استثنایی اسپا در این خزانه های کهن جستجو کرده اند به نحوی که ابعاد جذاب این بهشت استوایی ، تجربه کردن اسپا را غنی کنند.

مهمان نوازی و خدمات ارزشمندی که به مسافرین ارائه می شود با ذات صمیمی و پر مهر مردم تایلند و طبع آرام آنها، که یک حس تایلندی بی نظیر به خدمات عالی و مهمان نوازی تایلندی ها می افزایند کامل می شود. مهربانی و شفقت و برخورد آرامش بخش و محبت آمیز با دیگران، که سنت بودایی تراوادا بر آن صحه می گذارد، بخش مهمی از زندگی روزمره این مردم است. این برخوردها ذاتی و خالصانه هستند.

شامگاه در برج سیرکو ( Sirroco @ The Dome)

سیرکو به چندین وجه با منظره شامگاه بانکوک همساز می شود. سیرکو که نخستین محل تجمع در بام برج است شایعات زیادی به راه انداخت زیرا عده زیادی کنجکاو بودند تا از بالای دومین ساختمان بلند شهر و از بالاترین بالکن رو باز آن، مناظر را تماشا کنند.

سیرکو یکی از بهترین مکان های گردهمایی اجرای موسیقی جاز به طور زنده نیز می باشد که شش شب در هفته هنرمندان بین المللی به سبک خود در آن آواز می خوانند.

سیرکو در State Tower 1055، خیابان سیلوم، بانکوک 10500 قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره تلفن +66 (2) 624-9555 تماس حاصل کنید.

روز 11: بانکوک

ریور سیتی River City

شما می توانید در ریور سیتی تصویر جادویی تایلند را لمس کنید. ریور سیتی در سال 1984 میلادی ساخته شد. این محل خرید هیجان انگیز در چائو پرایا جنب رویال ارکید شرایتون قرار دارد و دارای 192 مغازه است و یک مکان مطلوب برای یافتن محصولات نخی و ابریشمی دست بافت تایلندی، سنگ های قیمتی و جواهرات، اشیاء تزئینی، کالاهای چرمی، عتیقه جات، صنایع دستی و سایر سوغات ها است. یک سرویس رفت و برگشت بین این مرکز خرید و هتل های بزرگی که در نزدیکی آن قرار دارند در کنار رودخانه تردد می کند.

مغازه های فروش عتیقه جات از دوشنبه تا یکشنبه از ساعات 8:00 تا 18:00 باز هستند اما فروشگاههای کالاهای بوتیکی از دوشنبه تا یکشنبه، از ساعت 10:00 تا 22:00 باز هستند. این مرکز خرید در خیابان یوتا 23، سامپاناتاوانگ، بانکوک 10100 تایلند قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً از www.rivercity.co.th بازدید کنید و یا به نشانی auction@rivercity.co.th نامه الکترونیک ارسال نمایید و یا با شماره تلفن +66 2 237 0077 تماس حاصل نمایید.

شما می توانید با BTS به ایستگاه ساپان تاکسین بیایید. در اسکله ساتورن هر روز از ساعت 10:00 تا 20:00 یک سرویس قایق مجانی در خدمت مشتریان ریور سیتی می باشد.

شام تایلندی

در سالهای اخیر، غذاهای تایلندی تبدیل به یکی از مطلوب ترین غذاها در دنیا شده اند. حرف زدن درباره غذای تایلندی یعنی حرف زدن درباره چهار منطقه بسیار متمایز در این کشور، که هر کدام سنت های آشپزی خاص خودشان را دارند. یعنی حرف زدن درباره غذاهایی که در دربار و کاخ های سلطنتی سیام کهن طبخ می شدند و سینه به سینه چندین نسل از سر آشپرهای مختلف به سرآشپزهای دوران های بعد انتقال داده شدند و سرانجام به حیطه آشپزی عام مردم راه پیدا کردند.

در بین غذاهای کنار خیابان هم غذاهای خوب پیدا می شود، بسیاری از غذاهای رایح تایلند را می توان در کوچکترین غذاخوری ها و رستوران ها یافت. چین، هند ، مالزی و سایر کشورهای همسایه تایلند، بر آشپزی و غذاهای این کشور تأثیر گذاشته اند.

بنابراین همه فاکتورهای مهم تحت عنوان غذای تایلندی جمع می شوند و شما می توانید در همه رستوران های تایلندی، در هر گوشه ای از دنیا، این غذاها را به اشکال مختلف بیابید.

رستوران های مورد توصیه

بلو الفنت Blue Elephant

دیدن از این رستوران که در یک ساختمان صد ساله قرار دارد مانند سفر به گذشته ها است. غذاهای سنتی تایلندی با چیزهای دیگر در هم آمیخته شده اند تا به مذاق غربی ها و همچنین مردم بومی خوش بیایند.

برای کسب اطلاعات می توانید با شماره تلفن 02-673 9353 تماس بگیرید و یا به وب سایت زیر سر بزنید:

www.blueelephant.com/bangkok

بان کانیتا Baan Kanitha

رستوران بان کانیتا که در یک عمارت بزرگ و تغییر یافته تایلندی قرار دارد با مبل های قدیمی و قیمتی و چند تابلوی نقاشی آراسته شده است. فهرست طولانی غذا شامل غذاهای تایلندی و همچنین انواع غذاهای دریایی است که تنوع غذاهای تایلندی را منعکس می کند.

روز 12 : کانچانبوری

پل رودخانه کوای ( پل راه آهن مرگ)

پل رودخانه کوای با چند فیلم و کتاب که درباره آن ساخته و نوشته شدند بسیار معروف شده است و توجه بسیاری از تایلندی ها و خارجیان را به این منطقه جلب کرده است. اگر یک پل آهنی سیاه و معمولی بتواند یک قصه تعریف کند بی تردید آن قصه یک قصه دراماتیک خواهد بود.

این پل روی مائنام کوای یایی ساخته شده است که شاخه ای از مائنام مائه کلانگ است. در جنگ جهانی دوم وقتی که ژاپنی ها تایلند را اشغال کرده بودند، ارتش امپراتوری ژاپن ، این پل آهنی را از جاوا به این منطقه آورد. سپس اسرای متفقین جنگ ( POW ) تحت نظارت ژاپنی ها این پل را سر هم بندی کردند. این پل بخشی از مسیر راه آهن استراتژیک به میانمار بود که ژاپنی ها قصد داشتند در آنجا آذوقه غذایی مورد نیاز خود را برای فتح سایر کشورهای آسیای غربی بدست آورند. این خط با طول 415 کیلومتر ( حدود 303 کیلومتر در تایلند و 112 کیلومتر در برمه ) از Three Pagoda Pass در منطقه سانگکلابوری، شمالی ترین بخش استان کانچانابوری عبور می کرد.

اینک این خط در بان تا سائو یا ایستگاه نامتوک به پایان می رسد که در فاصله 77 کیلومتری ایستگاه کانچانابوری قرار دارد. در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ملی ، یک قطار ویژه از بانکوک به ایستگاه نامتوک حرکت می کند.

قبرستان جنگ کانچانابوری

این قبرستان محل دفن بقایای 6982 اسیر جنگی است که در طول ساختن راه آهن مرگ جان خود را از دست دادند. این قبرستان که در خیابان سائنگچوتو واقع شده است مقابل ایستگاه راه آهن است و فقط 1.5 کیلومتر با دفتر تات فاصله دارد. این قبرستان هر روز از ساعت 8:30 صبح تا 18:00 برای بازدید عموم باز است.

وات پا لوانگتا بوا یاناسامپانو Wat Pa Luangta Bua Yanasampanno

این معبد منطقه ای برای نگهداری تعدادی ببر است که در آن انواع حیوانات وحشی و اهلی در کنار هم آزادانه در طبیعت زندگی می کنند مانند آهو، گراز، میمون درازدست، قرقاول، قرقاول قرمز، اسب، بوفالو ، بز و غیره. گونه های مختلف حیات وحش در آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و به راهب ها و بازدیدکنندگان آسیب نمی رسانند. درب معبد هر روز از ساعت 8:30 صبح تا 15:45 باز است ( از ساعت 15:30 عصر به بعد برای ببر ). قیمت بلیط برای هر نفر 300 بات است.

روز 13 : کانچانبوری

گردش و پیاده روری

کانچانابوری وطن جمعیت قومی زیادی از جمله مان ها، کارن ها و برمه ای هایی است که از دیرباز در مرزهای شهرهای سانگکلابوری و تانگ پا پوم ساکن شده اند. بیشتر دفاتر سفرهای سیاحتی در کانچانابوری امکان سفر به این مناطق را با ترکیبی از فرهنگ و ماجراجویی در یک بسته سفر طوری تدارک می بینند که مسافرین بتوانند به آسانی بدان دسترسی داشته باشند. چند مسیر عالی برای پیاده روی تفریحی در سه پارک ملی وجود دارد: سایوک در منطقه سایوک و اراوان و چالرم راتاناکاسین در منطقه سریساوات.

پارک ملی سایی یوک Sai Yok National Park

این پارک مساحتی در حدود 300 کیلومتر مربع را اشغال کرده است و چند غار جالب و آبشار سایی یوک یایی که در تایلند معروف است در این پارک قرار دارند. این پارک دارای جنگل های انبوه است که درختان زیبای ساج و بسیاری از پستانداران کوچک مانند سنجاب، خفاش و آهو و همچنین گونه های مختلف پرندگان در آنها دیده می شوند. علاوه براین، این پارک خانه پستاندار کوچکی است که یک خفاش دو گرمی دماغ خوکی به نام کیتیس (Kittis) است و ابتدا توسط یک طبیعت شناس تایلندی در 1973 میلادی کشف شد. در بزرگراه شماره 323 ، می توان با پیمودن یک مسافت 104 کیلومتر از کانچانابوری به این پارک رسید، البته می توان با قایق های دربستی نیز از اسکله پاک سائنگ نیز به این پارک آمد. این پارک در طول تعطلات آخر هفته شلوغ می شود. در اینجا کلبه های ییلاقی، کلک های رودخانه، امکانات برپا کردن چادر، و یک بازار سیار غذا نیز وجود دارند.

آبشار یوک یایی ( ناکتوک سایی یوک یایی )

این آبشار 104 کیلومتر با شهر فاصله دارد و مستقیماً به رود کوائه نویی می ریزد. منظره زیبا و تماشایی آن بارها و بارها در ترانه ها و اشعار تایلندی ها ستوده شده است. یک پل چوبی در رودخانه وجود دارد که مردم می توانند از آنجا آبشار را تماشا کنند. در کنار رودخانه، کلک هایی وجود دارد که با آنها می توان در رودخانه سفر کرد.

روز 14: بانکوک

گردش در رود چائو پرایا

گردش در رود چائو پرایا و شبکه وسیع کانال های تان بوری، تجربه ای است که در هیچ کدام از پایتخت های کشورهای آسیایی نمی توان آن را کسب کرد. به هر حال اگر مخصوصاً برای دیدن مناظر زیبا به تایلند می روید بهترین کار سفر به رود چائو پرایا در بانکوک است.

علاوه براین، شما می توانید خانه های قدیمی سنتی گوناگون، معابد، مغازه ها و بازار شناور را با یک سفر در رود چائو پرایا ببینید. شما با قایق سواری به بسیاری از مکان های بانکوک می روید از جمله کاخ بزرگ، وات ارون و بعضی از هتل های خیال انگیز مانند اریینتال.

برای رسیدن به این نقطه می توانید با قطار هوایی BTS به ایستگاه ساپان تاسکاین بیایید و از آنجا سوار بر قایق های رودخانه شوید.

بازار چاتوچاک

بازار چاتوچاک بزرگترین بازار هفتگی جهان است که در آن همه چیز از ریزترین اشیاء گرفته تا غذا، لباس های مد روز، اشیاء منبت کاری شده، عتیقه، نقاب های ساخت مناطق دور دست، سگ های کرکی دوست داشتنی، ماهی های رنگارنگ و پرندگان آوازخوان زیر آسمان باز به فروش می رسند.

این بازار آنقدر بزرگ است که 9000 غرفه پر از کالاهای مد روز را در خود جای داده است. اگر گرسنه شوید می توانید با استشمام بوی غذاها ، دکه های فروش غذا و حشرات را پیدا کنید.

این بازار فقط در شبهای تعطیلات آخر هفته ( شنبه و یکشنبه ) باز است.


مقالات مرتبط

جاذبه‌های گردشگری برای گردشگران خانوادگی در تایلند

2 نظر

تایلند صرفا جایی نیست که گردشگر و خانواده او بازدارنده های خود را کنار بگذارند، راحت باشند و به ماجراجویی های واقعی بپردازند؛ تایلند کشوری پادشاهی و باستانی با تاریخی مسحورکننده نیز می باشد، کشوری با زیبایی طبیعی عالی و سرزمینی که با فرهنگ خود، گردشگر را از لحظه ی ورود به کشور شیفته خود می سازد. گردشگر باید حتما از تمام جاذبه هایی که تایلند عرضه می دارد بهره مند شود، از جاذبه های سرگرم کننده و جاذبه های زیبا تا جاذبه های آموزشی. از این طریق او و خانواده اش از زمینه و پیشینه فرهنگی این کشور مطلع می شوند و می توانند از هر تجربه و رویارویی خود در تایلند بیشترین بهره را ببرند. شاید گردشگر قصد داشته باشد در ابتدای ورود خود به تایلند از جاذبه های فرهنگی و آموزشی ( به ویژه در بانکوک) دیدن کند و سپس با بصیرتی که به دست آورده است به قسمت های داخلی کشور برود تا این بصیرت را به کار گیرد و اوقات خوشی را سپری کند.لطفا نظر خود را بنویسید


با برنامه ریزی که برای سفر به تایلند در نظر گرفتید و در این سایت ارائه دادید میشه از سفر چند روزه بهترین استفاده رو کرد و نهایت لذت و داشت ، مرسی از سایت خوبتون

نام فرستنده : مارال 1985 تاریخ ارسال : 1395/2/21

با برنامه ریزی که برای سفر به تایلند در نظر گرفتید و در این سایت ارائه دادید میشه از سفر چند روزه بهترین استفاده رو کرد و نهایت لذت و داشت ، مرسی از سایت خوبتون

نام فرستنده : مارال 1985 تاریخ ارسال : 1395/2/21

چه برنامه ریزی چالب و هیجان انگیزی. میشه با این برنامه جاهای مهم تایلند رو ببینیم و دیگه نگران این نباشیم که وقتی برگشتیم جاهای مهمو ندیدیم. چه سایت جالبی. ممنون

نام فرستنده : اسفندیاری تاریخ ارسال : 1395/3/8

جدیدترین مقالات

 1. تبت فرودگاه ناگچو داگرینگ؛ تبت
 2. تبت فرودگاه نگاری گونسا؛ تبت
 3. تبت فرودگاه شیگاتسه پیس؛ تبت
 4. تبت فرودگاه بین المللی میلین نیینگچی؛ تبت
 5. تبت فرودگاه بین المللی کامدو بانگدا؛ تبت
 6. تبت فرودگاه بین المللی گونکار لهاسا؛ تبت
 7. چین فرودگاه بین المللی شی‌آن شیان یانگ؛ چین
 8. چین فرودگاه بین المللی شیامن؛ چین
 9. چین فرودگاه بین المللی ووهان تیانهه؛ چین
 10. چین فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو؛ چین
 11. چین فرودگاه بین المللی چینگدائو لیوتینگ؛ چین
 12. ترکیه فرودگاه قارص هاراکانی؛ ترکیه
 13. ترکیه فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل؛ ترکیه
 14. ترکیه فرودگاه ارزنجان؛ ترکیه
 15. ترکیه فرودگاه الازیغ؛ ترکیه
 16. ترکیه فرودگاه دیاربکر؛ ترکیه
 17. ترکیه فرودگاه دنیزلی چارداک؛ ترکیه
 18. ترکیه فرودگاه چاناق‌قلعه؛ ترکیه
 19. ترکیه فرودگاه بینگول؛ ترکیه
 20. ترکیه فرودگاه بتمن؛ ترکیه
 21. ترکیه فرودگاه بالیکسیر کوکا سییت؛ ترکیه
 22. ترکیه فرودگاه بالیکسیر؛ ترکیه
 23. ترکیه فرودگاه آیدین؛ ترکیه
 24. ترکیه فرودگاه آلانیا قاضی‌پاشا؛ ترکیه
 25. ترکیه فرودگاه آماسیه مرزیفون؛ ترکیه
 26. ترکیه فرودگاه آغری احمد هانی؛ ترکیه
 27. ترکیه فرودگاه بین المللی ترابزون؛ ترکیه
 28. ترکیه فرودگاه بین المللی شانلی اورفا؛ ترکیه
 29. ترکیه فرودگاه بین المللی سامسون چهارشنبه؛ ترکیه
 30. ترکیه فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه
 31. ترکیه فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه
 32. ترکیه فرودگاه بین المللی ظفر؛ ترکیه
 33. ترکیه فرودگاه بین المللی قونیه؛ ترکیه
 34. ترکیه فرودگاه بین المللی قیصریه ارکیلت؛ ترکیه
 35. ترکیه فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن؛ ترکیه
 36. ترکیه فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ ترکیه
 37. ترکیه فرودگاه بین المللی اگوزلی غازی عینتاب؛ ترکیه
 38. ترکیه فرودگاه بین المللی ارزروم؛ ترکیه
 39. ترکیه فرودگاه بین المللی دالامان؛ ترکیه
 40. ویتنام معرفی مختصر فرودگاه های داخلی ویتنام
 41. ویتنام فرودگاه بین‌المللی دانانگ؛ ویتنام
 42. ویتنام فرودگاه بین‌المللی نوا به؛ ویتنام
 43. ویتنام فرودگاه بین‌المللی تان سون نهات؛ ویتنام
 44. سنگاپور فرودگاه سلتر سنگاپور
 45. سنگاپور فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
 46. فیلیپین فرودگاه بین المللی ایلوئیلو؛ فیلیپین
 47. فیلیپین فرودگاه بین المللی لائواگ؛ فیلیپین
 48. فیلیپین فرودگاه بین المللی کالیبو؛ فیلیپین
 49. فیلیپین فرودگاه بین المللی فرانسیسکو بانگوی؛ فیلیپین
 50. فیلیپین فرودگاه بین المللی ماکتان - سیبو؛ فیلیپین
 51. فیلیپین فرودگاه بین المللی دیوسدادو ماکاپاگال (کلارک)؛ فیلیپین
 52. فیلیپین فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو؛ فیلیپین
 53. هندوستان فرودگاه کازی نزرول اسلام؛ هند
 54. هندوستان فرودگاه کوچ بیهار؛ هند
 55. هندوستان فرودگاه بهالا؛ هند
 56. هندوستان فرودگاه الله آباد؛ هند
 57. هندوستان فرودگاه گوراکپور؛ هند
 58. هندوستان فرودگاه غیرنظامی کانپور؛ هند
 59. هندوستان فرودگاه پانتنگر؛ هند
 60. هندوستان فرودگاه جولی گرنت؛ هند
 61. هندوستان فرودگاه بهارکوت؛ هند
 62. هندوستان فرودگاه آگرتلا؛ هند
 63. هندوستان فرودگاه نادیرگول؛ هند
 64. هندوستان فرودگاه بگومپت؛ هند
 65. هندوستان فرودگاه توتی کورین؛ هند
 66. هندوستان فرودگاه سالم؛ هند
 67. هندوستان فرودگاه پاتانکوت؛ هند
 68. هندوستان فرودگاه سهنول؛ هند
 69. هندوستان فرودگاه باتیندا؛ هند
 70. هندوستان فرودگاه پودوچری؛ هند
 71. هندوستان فرودگاه اوتکلا؛ هند
 72. هندوستان فرودگاه هیراکود؛ هند
 73. هندوستان فرودگاه برهامپور؛ هند
 74. هندوستان فرودگاه دیماپور؛ هند
 75. هندوستان فرودگاه لنگپوی؛ هند
 76. هندوستان فرودگاه بالجک؛ هند
 77. هندوستان فرودگاه شیلانگ؛ هند
 78. هندوستان فرودگاه ناواپارا؛ هند
 79. هندوستان فرودگاه جهارسوگودا؛ هند
 80. هندوستان فرودگاه غیرنظامی خاجوراهو؛ هند
 81. هندوستان فرودگاه جبالپور؛ هند
 82. هندوستان فرودگاه دیوی اهیلیابای هولکار؛ هند
 83. هندوستان ترمینال هوایی راجماتا ویجایا راج سیندیا؛ هند
 84. هندوستان فرودگاه آگاتی؛ هند
 85. هندوستان فرودگاه کویلون؛ هند
 86. هندوستان فرودگاه میسور؛ هند
 87. هندوستان فرودگاه هوبلی؛ هند
 88. هندوستان فرودگاه بلگائوم؛ هند
 89. هندوستان فرودگاه نظامی جاکور؛ هند
 90. هندوستان فرودگاه سوناری؛ هند
 91. هندوستان فرودگاه دانباد؛ هند
 92. هندوستان فرودگاه کوشک باکولا ریمپچ؛ هند
 93. هندوستان فرودگاه جامو؛ هند
 94. هندوستان فرودگاه شیملا؛ هند
 95. هندوستان فرودگاه گاگال؛ هند
 96. هندوستان فرودگاه کارنال؛ هند
 97. هندوستان فرودگاه هیسار؛ هند
 98. هندوستان فرودگاه سورات؛ هند
 99. هندوستان فرودگاه راجکوت؛ هند
 100. هندوستان فرودگاه پوربندر؛ هند
 101. هندوستان فرودگاه جام نگر؛ هند
 102. هندوستان فرودگاه باونگر؛ هند
 103. هندوستان فرودگاه کاندلا؛ هند
 104. هندوستان فرودگاه بوج؛ هند
 105. هندوستان فرودگاه هارنی سیویل؛ هند
 106. هندوستان فرودگاه سفدرجونگ؛ هند
 107. هندوستان فرودگاه دیو؛ هند
 108. هندوستان فرودگاه سوامی ویوکاناندا؛ هند
 109. هندوستان فرودگاه رایگار؛ هند
 110. هندوستان فرودگاه بیلاسپور؛ هند
 111. هندوستان فرودگاه تزپور؛ هند
 112. هندوستان فرودگاه سیچار؛ هند
 113. هندوستان فرودگاه لیلاباری؛ هند
 114. هندوستان فرودگاه جورهت؛ هند
 115. هندوستان فرودگاه دایبروگار؛ هند
 116. هندوستان فرودگاه پاسیگات؛ هند
 117. هندوستان فرودگاه آلونگ؛ هند
 118. هندوستان فرودگاه ویجایاوادا؛ هند
 119. هندوستان فرودگاه تیروپاتی؛ هند
 120. هندوستان فرودگاه راجاهموندری؛ هند
 121. هندوستان فرودگاه کاداپا؛ هند
 122. هندوستان فرودگاه آگرا؛ هند
 123. هندوستان فرودگاه جیپور؛ هند
 124. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی؛ هند
 125. هندوستان فرودگاه بین المللی ویر سوارکار؛ هند
 126. هندوستان فرودگاه بین المللی کلکته نتاجی سوباش چاندرا بوز؛ هند
 127. هندوستان فرودگاه بین المللی لعل بهادر شاستری؛ هند
 128. هندوستان فرودگاه بین المللی چودری چاران سینگ؛ هند
 129. هندوستان فرودگاه بین المللی راجیو گاندی؛ هند
 130. هندوستان فرودگاه بین المللی تیروچیراپالی؛ هند
 131. هندوستان فرودگاه بین المللی مادورای؛ هند
 132. هندوستان فرودگاه بین المللی کویمباتور؛ هند
 133. هندوستان فرودگاه بین المللی چنای؛ هند
 134. هندوستان فرودگاه بین المللی چیپور؛ هند
 135. هندوستان فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جی؛ هند
 136. هندوستان فرودگاه بین المللی بیجو پاتنایک؛ هند
 137. هندوستان فرودگاه بین المللی ایمپال؛ هند
 138. هندوستان فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار؛ هند
 139. هندوستان فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی؛ هند
 140. هندوستان فرودگاه بین المللی راجا بهوجا؛ هند
 141. هندوستان فرودگاه بین المللی تریواندروم؛ هند
 142. هندوستان فرودگاه بین المللی کالیکوت؛ هند
 143. هندوستان فرودگاه بین المللی کوچین؛ هند
 144. هندوستان فرودگاه بین المللی منگلور؛ هند
 145. هندوستان فرودگاه بین المللی کمپگودا؛ هند
 146. هندوستان فرودگاه بین المللی سرینگر؛ هند
 147. هندوستان فرودگاه بین المللی سردار ولابهبهی پتل؛ هند
 148. هندوستان فرودگاه بین المللی گوا؛ هند
 149. هندوستان فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی؛ هند
 150. هندوستان فرودگاه بین المللی گایا؛ هند
 151. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریا گوپیناژ بوردولوئی؛ هند
 152. هندوستان فرودگاه بین المللی بوگاپورام؛ هند
 153. هندوستان فرودگاه بین المللی ویساکاپاتنام؛ هند
 154. ویتنام فعالیتهای سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در ویتنام
 155. ویتنام گردش در ویتنام با تورهای غذا و نوشیدنی
 156. ویتنام فعالیتهای فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی ویتنام
 157. ویتنام سفرهای تفریحی با قایق در دلتای رودخانه مكونگ
 158. ویتنام مسابقه بین المللی آتش بازی دانانگ
 159. ویتنام رویداد دوسالانه‌ی فرهنگی هوئه در ویتنام
 160. ویتنام هفته گردشگری هالونگ
 161. ویتنام فستیوال بزرگ قوم خمر در ویتنام؛ اوك اوم بوك
 162. ویتنام ادای احترام به درگذشتگان در فستیوال كاته ویتنام
 163. ویتنام فستیوال كئو پاگودا در ویتنام
 164. ویتنام فستیوال و مراسم مسابقه گاوها در شهرهای ویتنام
 165. ویتنام فستیوال نیمه پاییز در ویتنام
 166. ویتنام طرز تهیه و پخت نودل سرخ شده با بوك چوبی و گوشت گوساله
 167. ویتنام طرز تهیه و پخت فو با تاس كباب گوساله
 168. ویتنام دانستنی‌های جالب درباره فست فودها در ویتنام
 169. ویتنام استفاده از چاپ استیك در فرهنگ غذایی ویتنام
 170. ویتنام ادویه های رایج در آشپزی ویتنامی
 171. ویتنام فرهنگ غذایی مردم ویتنام
 172. ویتنام فست فودهای بین المللی و بومی ویتنام
 173. ویتنام میوه‌های جالب و منحصر به فرد استوایی در ویتنام
 174. ویتنام برگزاری مراسم عروسی و ماه عسل در ویتنام
 175. ویتنام مدیتیشن و یوگا در خلوت‌گاه‌های بکر و بی نظیر ویتنام
 176. ویتنام فعالیت های تندرستی، اسپا و آب گرم در ویتنام
 177. ویتنام تورها و گشت های پرنده نگری در ویتنام
 178. ویتنام نه منطقه برتر برای راهپیمایی در بهشت رویایی ویتنام
 179. ویتنام طبیعت گردی و تجربه سفر سبز در ویتنام
 180. ویتنام تجربه گلف در ویتنام
 181. ویتنام صخره نوردی در صخره های آهکی خلیج ‌هالونگ
 182. ویتنام آنچه که باید درباره نوشیدنی های ویتنامی بدانید
 183. ویتنام آنچه که باید درباره غذاهای ویتنامی بدانید
 184. ویتنام انواع اقامتگاه کاندو، آپارتمان و عمارتهای تجهیز شده در ویتنام
 185. ویتنام شرایط استفاده از خانه های اجاره ای در ویتنام
 186. ویتنام ویلاها و کلبه های ساحلی و جنگلی از بهترین اقامتگاه های ویتنام
 187. ویتنام سفر به ویتنام با قایق
 188. ویتنام سفر به ویتنام با خودرو
 189. ویتنام سفر به ویتنام با قطار
 190. ویتنام سفر به ویتنام با هواپیما
 191. ویتنام خدمات پستی در ویتنام
 192. ویتنام شبکه تلفن و ارتباطات در ویتنام
 193. ویتنام زبان و الفبای ویتنامی
 194. ویتنام سیاست داخلی و خارجی ویتنام
 195. ویتنام اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام
 196. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای رانندگی در هند
 197. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای سفر با قطار در هند
 198. هندوستان سفر در جنوب هند تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگی غنی و غذاهای دلپذیر
 199. هندوستان برنامه سفر از شمال شرق هند به نپال و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن
 200. هندوستان برنامه سفر راجستان؛ سفر در شمال فرهنگی هند
 201. هندوستان برنامه سفر مثلث طلایی و ویژگی های برجسته راجستان در هند
 202. هندوستان بازدید از گنجینه های طبیعی کانگچنزونگا و بهترین مناظر از قله‌های برفی هیمالیا
 203. هندوستان گشت و گذار در صومعه های لاداخ و بازدید از قله‌های برفی هیمالیا در شهر لِه
 204. هندوستان تور هند واقعی؛ بازدید از شهرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر هند
 205. هندوستان برنامه سفر بازدید بنگلور و میسور و پارک‌های ملی جنوب هند
 206. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه آبی برای گردشگران در هند
 207. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه زمینی و هوایی برای گردشگران در هند
 208. هندوستان فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در هند
 209. هندوستان جشن پوشکار ملا و نمایشگاه سالیانه شتر پوشکار در هند
 210. هندوستان فستیوال سراوانی ملا؛ مشهورترین جشن 30 روزه در معبد دوگهار در هند
 211. هندوستان فستیوال دیوالی؛ جشنواره نورها در هند
 212. هندوستان جشن دوسرا؛ محبوب‌‌‌‌‌ترین فستیوال در سراسر هند
 213. هندوستان جشن گانش چاتورتی در هند
 214. هندوستان جشن جانماشتامی؛ روز تولد کریشنا معروف‌ترین خدای هندوها در هند
 215. هندوستان روز استقلال هند
 216. هندوستان فستیوال آمارنات یاترا در هند
 217. هندوستان فستیوال مارها یا ناگ پانچامی؛ مراسمی به احترام مار سبز افسانه‌‌‌‌ای هزار سر در هند
 218. هندوستان جشن پیمان خواهری و برادری رخشا بندان در هند
 219. هندوستان فستیوال تیج؛ پیام آور فصل باران در هند
 220. هندوستان سفر در داخل هند با هواپیما
 221. هندوستان اطلاعات گمرک و مهاجرت در سفر به هند
 222. هندوستان اطلاعات ویزا و گذرنامه در سفر به هند
 223. هندوستان شرکت های هواپیمایی که به هند پرواز دارند
 224. هندوستان سفر به هند با اتوبوس
 225. هندوستان سفر به هند با خودرو
 226. هندوستان سفر به هند با قطار
 227. فیلیپین طراح مد فیلیپینی فرانسیس لیبیران؛ طراحی بهترین لباس‌های شب
 228. فیلیپین طراح مد فیلیپینی میچ دالچی؛ دختری که کلاه‌های زیادی می پوشد
 229. فیلیپین طراح مد فیلیپینی اِزرا سانتوس؛ آیکون مُد دبی
 230. فیلیپین طراح مد فیلیپینی پویی کویینونِس پروژه‌ی مُد بیلیبید
 231. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مونیک لوئیلیِر طراح لباس عروسی محبوب هالیوود
 232. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مایکل کینکو؛ طراح استثنایی آسیا
 233. فیلیپین رویدادها و فستیوال‌های فیلیپین در ماه ژانویه - بخش اول
 234. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیکو فیلیپینی
 235. فیلیپین طرز تهیه و پخت مورکون فیلیپینی
 236. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف مکادو فیلیپینی
 237. فیلیپین طرز تهیه کرم کارامل به سبک فیلیپینی
 238. فیلیپین طرز تهیه و پخت کاره کاره فیلیپینی
 239. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف کالدرتا فیلیپینی
 240. فیلیپین محدودیت های غذایی و غذاهای حلال در فیلیپین
 241. فیلیپین سبک غذایی فیلیپینی‌ها و رژیم خوراکی ساده و کارآمد
 242. فیلیپین فرهنگ غذایی رایج در میان فیلیپینی ها
 243. فیلیپین آنچه که باید درباره نوشیدنی‌های غیر الکلی فیلیپینی بدانید
 244. فیلیپین تنوع میوه‌های استوایی و دسرهای هیجان انگیز در فیلیپین
 245. تبت مسابقات اسب دوانی در جشن سال نوی تبتی
 246. تبت برنامه سفر گشت و گذار در دشت‌های وسیع و مرتفع گانان لاین در تبت
 247. تبت ماجراجویی‌ها در هزو؛ محل اتصال دشت‌های مرکزی و منطقه تبتی آمدو
 248. تبت برنامه سفر بازدید از شهرهای لینکسیا و زیایهی در تبت
 249. تبت برنامه سفر تمدد اعصاب در مراتع سبز جنوب گانسو؛ تبت
 250. تبت برنامه سفر بازدید از صومعه‌های شیگاتسه؛ دومین شهر بزرگ تبت
 251. تبت گشت و گذار در داتونگ؛ بخش خودمختار کینگهای چین
 252. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش دوم
 253. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش اول
 254. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش دوم
 255. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول
 256. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اطلاعات کاربردی در ویتنام
 257. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره نیازمندی های خاص در سفر به ویتنام
 258. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره رویدادها و فستیوالهای ویتنام
 259. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره غذاها و فرهنگ ویتنامی
 260. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری و سرگرمی ها در ویتنام
 261. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره بهداشت و امنیت در ویتنام
 262. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره دانگ ویتنام و موضوع پول
 263. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اقامتگاه ها و هتل های ویتنام
 264. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره سفر در داخل ویتنام
 265. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره فرودگاه های ویتنام
 266. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره ویزا و گمرک ویتنام
 267. ویتنام پاسخ به سوالات رایج و اطلاعات بیشتر درباره ویتنام
 268. ویتنام كونگ چی؛ برندی مطرح در لباس‌های باشکوه شب
 269. ویتنام داگما؛ برندی ویتنامی از الیاف كاملا طبیعی
 270. ویتنام ماگون؛ برندی نوظهور در پوشاک زنانه ویتنامی
 271. ویتنام لوسینه؛ برند نوظهور لباس های مدرن زیر ویتنامی
 272. ویتنام مای وِی دکو؛ یكی از بهترین برندهای اقلام خانگی در هوشی‌مین
 273. ویتنام مین هان؛ برنده‌ی ویتنامی جوایز متعدد طراحی در دنیای مد
 274. ویتنام دو مان كوئونگ؛ برجسته‌ترین طراح مدهای گران قیمت در ویتنام
 275. ویتنام ماسیمو فراری؛ طراح ویتنامی بزرگ‌ترین برندهای جهان
 276. ویتنام كای سیلك؛ یکی از موفق‌ترین طراحان مد ویتنام
 277. ویتنام نن گوین كونگ چی؛ طراح ویتنامی با شهرت جهانی
 278. ویتنام مركز خرید میدان سایگون؛ بهشت عاشقان خرید
 279. ویتنام مرکز خرید دایمند پلازا در هوشی‌مین
 280. تبت برنامه سفر بازدید از سرزمین بومی مردم توو در منطقه هاژو تبت
 281. تبت کوه پیمایی در دامنه‌های کوه مقدس و پوشیده از برف میلی در تبت
 282. تبت گشت در اطراف شهر شینینگ؛ دروازه فلات کینگهای تبت
 283. تبت برنامه سفر بازدید از دریاچه مقدس لامو لاتسو در تبت
 284. تبت راهپیمایی اطراف رودخانه یارلونگ تسانگپو تبت؛ مرتفع‌ترین رودخانه جهان
 285. تبت کوه پیمایی در مرتفع‌ترین قله جهان؛ اورست
 286. ویتنام هانوی و هوشی‌مین برترین مقاصد خرید در ویتنام
 287. ویتنام آثار هنری معاصر ویتنام؛ یادگاری و سوغاتی ارزشمند
 288. ویتنام صنایع دستی سنتی و محلی ویتنامی
 289. ویتنام البسه و پوشاک ویتنامی؛ بهترین یادگاری و سوغاتی از ویتنام
 290. ویتنام کشف دیدنی های شگفت انگیز طبیعی و فرهنگی ویتنام در دو هفته
 291. ویتنام برنامه سفر یك هفته ای در شمال ویتنام
 292. ویتنام بازدید از شهر هوشی‌مین در یك هفته
 293. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه - هوی آن در سه روز
 294. ویتنام برنامه سفر بازدید از هانوی در سه روز
 295. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه در سه روز
 296. ویتنام برنامه سفر هوشی‌مین در سه روز
 297. ویتنام فستیوال معبد كی یپ باك در ویتنام
 298. ویتنام فستیوال مبارزه گاو وحشی دو سون در ویتنام
 299. ویتنام روز ملی استقلال ویتنام
 300. ویتنام فستیوال وو لان یا روز مادر ویتنامی
 301. ویتنام فستیوال آفت زدایی در ویتنام
 302. ویتنام مراسم روز جهانی كودك در ویتنام
 303. ویتنام فستیوال معبد با چوآ سو در ویتنام
 304. ویتنام فستیوال بازار عشق كائو وای و عاشقانه های رایج آن در ویتنام
 305. ویتنام فستیوال دهكده مارهای له مات و غذاهای خوشمزه آن در ویتنام
 306. ویتنام روز جهانی كارگر در ویتنام
 307. ویتنام جشن ملی روز اتحاد و همبستگی در ویتنام
 308. ویتنام فستیوال نهنگ‌ها؛ نجات دهندگان ماهیگیران در ویتنام
 309. ویتنام مراسم گرامیداشت و سالمرگ پادشاهان هونگ در ویتنام
 310. ویتنام جشنواره و مسابقه فیل‌ها در سراسر ویتنام
 311. ویتنام فستیوال غذای سرد یا عید مردگان در ویتنام
 312. ویتنام فستیوال چو دونگ تو در ویتنام
 313. ویتنام فستیوال قربانی كردن گاو وحشی در ویتنام
 314. ویتنام تشكر از قدیسان نگهبان در فستیوال رونگ پوك ویتنام
 315. ویتنام فستیوال عاشقانه نویی با در ویتنام
 316. ویتنام کمپینگ و چادر زدن در طبیعت بکر ویتنام
 317. ویتنام شرایط استفاده از مهمانخانه‌ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تخت و صبحانه در ویتنام
 318. ویتنام شرایط مسافرخانه ها و پردیس ها در سفر به ویتنام
 319. ویتنام زندگی با اهالی بومی و استفاده از اقامتگاه های بومی در ویتنام
 320. ویتنام اقامتگاه های زیبا و رویایی بوتیک در سواحل و جنگل های انبوه ویتنام
 321. ویتنام اقامتگاه‌های سلامتی و تندرستی و اسپاها در ویتنام
 322. ویتنام آپارتمان‌های اجاره ای و تجهیز شده در شهرهای بزرگ ویتنام
 323. ویتنام آب و هوای ویتنام
 324. ویتنام زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام
 325. ویتنام دین و مذهب در ویتنام
 326. ویتنام ارتباطات غیرکلامی در ویتنام
 327. ویتنام فرهنگ تواضع و فروتنی در ویتنام
 328. ویتنام تاریخ معاصر ویتنام
 329. ویتنام تاریخ ویتنام باستان
 330. ویتنام گاهشمار تاریخ ویتنام
 331. ویتنام ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی ویتنام
 332. ویتنام اطلاعات مفید و مختصر درباره ویتنام
 333. هندوستان پاسخ به سؤالات رایج درباره تلفن ثابت و موبایل در هند
 334. هندوستان سافاری جیپ در اوتارانچال هند
 335. هندوستان دنیای وحشی شرق هیمالیا در هند
 336. هندوستان شکوه جنوب هند در تور طبیعت گردی تپه های مالابار
 337. هندوستان برنامه سفر مخصوص دوستداران یوگا در هند
 338. هندوستان تور سافاری و بازدید از حیات وحشی پارک ملی رویال چیتوان نپال
 339. هندوستان سافاری برای بازدید از ببرهای هندی در پارک‌های ملی هند
 340. هندوستان تورهای بازدید از قبایل چاتیسگار در هند
 341. هندوستان تجربه‌ای تکرار ناشدنی؛ سافاری با فیل‌های عظیم‌الجثه در هند
 342. هندوستان برنامه سفر صید شیر ماهی در شمال هند
 343. هندوستان برنامه سفر بازدید و سافاری حیات وحش شرق هند
 344. هندوستان گشت و گذار در طبیعت هند با پای پیاده
 345. هندوستان تور طبیعت گردی در جنگل‌های انبوه تنمالا در کرالا
 346. هندوستان با تور پرنده نگری هند از تاج محل دیدن کنید
 347. هندوستان تعطیلات آخر هفته در پارک ملی رانتامبور
 348. هندوستان تور پرنده نگری در طبیعت سرزمین هند
 349. هندوستان غنای فرهنگی و تاریخی گوا قدیم در سفری 3 روزه
 350. هندوستان قایقرانی در آب‌های خروشان منطقه کوهستانی ریشیکش
 351. هندوستان زندگی و تفریحات شبانه در هند
 352. هندوستان راس یاترا بزرگ‌ترین فستیوال مذهبی به احترام لرد جاگانات در هند
 353. هندوستان عید فطر در میان مسلمانان هند
 354. هندوستان عید قربان در میان مسلمانان هند
 355. هندوستان فستیوال پورام در هند
 356. هندوستان فستیوال بایساخی؛ جشن برداشت محصول در پنجاب هند
 357. هندوستان فستیوال کوم میلا یا کومبه میلا؛ مهم‌ترین و قدیمی‌‌‌‌‌ترین فستیوال هندو در هند
 358. هندوستان فستیوال ماهاویر جانما کالیاناک؛ جشن تولد مَهاویرا در هند
 359. هندوستان جشن راما نوامی؛ تولد راما در هند
 360. هندوستان کارناوال‌های ماردی گرا؛ سه شنبه‌ی چرب در هند
 361. هندوستان فستیوال هولی؛ جشنواره‌‌ی رنگ‌ها در هند
 362. هندوستان جشن ماها شیوارتری؛ شب بزرگ شیوا در هند
 363. هندوستان فستیوال شناور یا فلوت در هند
 364. هندوستان فستیوال واسانت پانچامی؛ پنجمین روز بهار در هند
 365. هندوستان روز جمهوری؛ اجرای قانون اساسی هند
 366. هندوستان فستیوال سانکرانتی و پونگال؛ برداشت تامیل در هند
 367. هندوستان شرایط سفر زنان تنها در هند
 368. هندوستان سفر به هند با هواپیما
 369. هندوستان زبان و الفبای هندی و شبکه تلفن و ارتباطات در هند
 370. هندوستان سیاست داخلی و خارجی هند
 371. هندوستان اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه هند
 372. هندوستان آب و هوای متنوع هند
 373. هندوستان زیبایی‌های بکر و رؤیایی طبیعت هند
 374. فیلیپین طراح مد فیلیپینی راجو لورل؛ حامی زنان اقلیت و کارآفرینی
 375. فیلیپین طراح مد فیلیپینی جوزی ناتوری؛ از وال استریت تا صحنه‌ی مُد
 376. فیلیپین طراح مد فیلیپینی خوزه پیتوی مورِنو؛ سزار مد آسیا
 377. فیلیپین مهم‌ترین نکات برای خرید در سفر به فیلیپین
 378. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در سیبو؛ فیلیپین
 379. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در مانیل
 380. فیلیپین محبوب‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان در فیلیپین خرید
 381. فیلیپین برنامه سفر گشت در جزیره باشکوه پالاوان در فیلیپین
 382. فیلیپین غذاهای پرطرفدار خیابانی و ارزان قیمت در فیلیپین
 383. فیلیپین آنچه باید درباره خوراک‌های فیلیپینی به سبک چینی بدانید
 384. فیلیپین انواع رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره ای در فیلیپین
 385. فیلیپین انواع غذاهای بین المللی و غربی در فیلیپین
 386. فیلیپین سبک‌ها و روش‌های متنوع آشپزی فیلیپینی
 387. فیلیپین آنچه که باید درباره غذاهای فیلیپینی بدانید
 388. فیلیپین اقامتگاه‌های ارزان قیمت و در دسترس فیلیپین
 389. فیلیپین انواع آپارتمان‌ها و ویلاهای خصوصی در فیلیپین
 390. ویتنام فستیوال ترو ترم در ویتنام
 391. ویتنام فستیوال دژ كو لوآ در ویتنام
 392. ویتنام فستیوال گیونگ در ویتنام
 393. ویتنام فستیوال هوئونگ پاگودا در ویتنام
 394. ویتنام فستیوال بای دن پاگودا در ویتنام
 395. ویتنام سال نو میلادی در ویتنام
 396. ویتنام سال نوی ویتنامی یا عید تت
 397. ویتنام درباره رویدادهای و فستیوال های ویتنام
 398. ویتنام گردشگران سالمند در ویتنام
 399. ویتنام ویتنام بهشتی خوردنی برای گیاه خواران
 400. ویتنام سفر برای بازماندگان جنگ در ویتنام
بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

 1. مقبره‌ی فولینگ
 2. مانگروهای لنکاوی
 3. قصر سلطنتی شن‌یانگ
 4. موزه کاخ ملی تایپه | Taipei National Palace Museum
 5. کوهستان علی | Ali Mountain
 6. شهر باید پر شود
 7. منطقه دیدنی کوهستان هنگشان
 8. کندی پنکالان بوجانگ | Candi Pengkalan Bujang
 9. کوهستان ووتای | Wutai
 10. کندی بندانگ دالام بوکیت باتو پاهات | Candi Bendang Dalam
 11. معبد جینکی | Jinci
 12. موزه باستان‌شناسی دره بوجانگ بوکیت باتو پاهات | Bujang Valley Bukit Batu Pahat
 13. معبد شوانگ لین
 14. چشمه‌های آب گرم اولو لگونگ | Ulu Legong
 15. پاگودای چوبی در شهرستان یینگ شیان
 16. مسجد ظهیر
 17. گوک بائو جنیانگ کامپونگ گادینگ | Gok Bau Jeniang Kampung Gadin
 18. پیاده‌رو درختی در سونگای سدیم | Tree Top Walk Sungai Sedim
 19. غارهای دست ساز یون گانگ | Yungang Grottoes
 20. پکان رابو | Koperasi Pekan Rabu
 21. داتای بای لنکاوی
 22. گذرگاه شان‌های گوآن دیوار بزرگ چین | Shanhaiguan
 23. هشت معبد بیرونی
 24. عقاب لنکاوی و پارک لاگندا | Lagenda
 25. گشت‌زنی در رودخانه کیلیم لنکاوی | Kilim
 26. برج رادیو و تلویزیون تیانجین
 27. پارک آبی تیانجین
 28. کوهستان باشیان | Baxian
 29. برج الور ستار | Menara Alor Setar
 30. معبد ملکه آسمان | بهشت
 31. دریاچه دایانگ بونتینگ یا تاسیک دایانگ بونتیگ لنکاوی | Dayang Bunting
 32. کلیسای جامع سنت ژوزف، تیانجین
 33. منطقه دیدنی کوهستان پانشان
 34. پارک دریایی ‌جزیره پایر | Pulau Payar Marine Park
 35. گذرگاه هوآنگ یاگوآن دیوار بزرگ چین
 36. ماشین کابلی لنکاوی
 37. رودخانه های‌هه تیانجین | Haihe
 38. مسجد بزرگ
 39. ساحل ماسه‌های سیاه در جزیره لنکاوی
 40. قلعه داگو | Dagu Fort
 41. جزیره لنکاوی
 42. معبد بودایی دابی | Dabei
 43. پارک ملی ‌جزیره کوکوپ جوهور | Pulau Kukup National Park
 44. موزه ماهیگیران تانجونگ بالو | Tanjung Balau Fishermen Museum
 45. باغ‌وحش جوهور
 46. خیابان فرهنگی باستانی | Ancient Cultural Street
 47. معبد بودای یشمی
 48. دژ قدیمی جوهور یا کوتا جوهور لاما | Kota Johor Lama
 49. مزرعه تمساح تلوک سنگات | Teluk Sengat Crocodile Farm
 50. مرکز مالی جهانی شانگهای
 51. گالری ماوار | Mawar
 52. برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای
 53. موزه کوتاتینگی | Kota Tinggi Museum
 54. موزه‌ی شانگهای
 55. پارک ملی تانجونگ پیای | Tanjung Piai
 56. باغ یو یوان
 57. خیابان نانجینگ
 58. مسجد سلطان ابوبکر
 59. آبشار کوتاتینگی | Kota Tinggi Waterfall
 60. باند شانگهای
 61. موزه سلطنتی ابوبکر | Muzium Diraja Sultan Abu Bakar
 62. سالن اجتماعات عمومی
 63. باغ وحش چونگ‌کینگ
 64. گونونگ لدانگ، کوه اوفیر | Gunung Ledang Mount Ophir
 65. مرزرعه میوه دیزارو
 66. دره کوتانگ رودخانه یانگ تسه | Qutang
 67. رودخانه یانگ تسه
 68. ساحل دیزارو | Desaru
 69. ‌جزیره اور | Pulau Aur
 70. جزیره‌ی حیرت انگیز راوا | Stunning Rawa Island
 71. ‌جزیره راوا | Pulau Rawa
 72. جزایر سیبو | Pulau Sibu
 73. پارک ملی انداو رومپین | Endau Rompin
 74. کوتا اسکندر جوهور | Kota Iskandar Johor
 75. لگولند | Legoland
 76. پارک باتلاقی | Wetland Park
 77. باغ گیاه شناسی پوتراجایا تامان بوتانی | Putrajaya Botanical Garden Taman Botani
 78. پل پوترا | Putra Bridge
 79. پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park
 80. پِردانا پوترا | Perdana Putra
 81. کاخ دادگستری | Palace Of Justice
 82. باغ دوستی چین - مالزی | The China - Malaysia Friendship Garden
 83. کروز پوتراجایا | Putrajaya Cruise
 84. مسجد پوترا | Putra Mosque
 85. مکان تستی رستوران-1
 86. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی
 87. تایلند ساختمان قدیمی بان سینگهاتا
 88. تایلند بان تانگ نانگ اوک
 89. تایلند بان نا سامای
 90. تایلند پرا تات کانگ کائو نویی
 91. تایلند وات ماها تان (یاسوتان)
 92. تایلند وات سوپاتانارام
 93. تایلند وات نانگ بوا
 94. تایلند وات چائنگ
 95. تایلند وات تانگ سی موآئنگ
 96. تایلند پارک ملی پا تائم
 97. تایلند مائه نام سونگ سی
 98. تایلند پارک جنگلی پانوم ساوای
 99. تایلند پارک ملی کائو پرا ویهانس
 100. تایلند وات پا ماها جدی کائو (وات لارن کواد)
 101. تایلند نانگ هان
 102. تایلند پرا تان چوئنگ
 103. تایلند پارک سومدت پرا سریناکاریندرا در رویی ات
 104. تایلند بوئنگ پلان چایی
 105. تایلند وات کلانگ مینگ موئنگ
 106. تایلند وات بوراپا پیرام
 107. تایلند موزه ملی رویی ات
 108. تایلند وات پو چایی
 109. تایلند پل دوستی تایلند-لائوس
 110. تایلند سالا کائو کو یا وات کائک
 111. تایلند پارک جنگلی نامتوگ تاو تو
 112. تایلند ابوسوت چوبی وات پاروئن سونگتام
 113. تایلند وات تام کلانگ فن
 114. تایلند فسیل‌های صدف های چند میلیون ساله
 115. تایلند مقبره شاه نارسوان کبیر
 116. تایلند مزرعه چوکچای
 117. تایلند سد لام پرا پلوئنگ
 118. تایلند کائو پائنگ ما
 119. تایلند پراسات پانوم وان
 120. تایلند وات کاو چان نگام
 121. تایلند سد لام تاکونگ
 122. تایلند پارک ملی کائو یایی
 123. تایلند وات سالا لویی
 124. تایلند باغ‌وحش ناکان راتچاسیما
 125. تایلند پرا تات پانوم
 126. تایلند نامتوک تات تان
 127. تایلند پارک ملی ماکداهان
 128. تایلند هو کائو ماکداهان
 129. تایلند پرا تات نا دان
 130. تایلند منطقه امن و حفاظت شده حیات‌وحش پو لوانگ
 131. تایلند پارک ملی پو روا
 132. تایلند پارک ملی پو کرادوئنگ
 133. تایلند هونگ مون مانگ یا موزه شهر کان کائن
 134. تایلند پارک ملی پو پا
 135. تایلند پارک ملی پو ویانگ
 136. تایلند سد ابولراتانا یا پونگ نیپ
 137. تایلند وات سی بان روانگ
 138. تایلند وات کلانگ
 139. تایلند پاتاساتان فو پو
 140. تایلند مرکز تبلیغات هنری، فرهنگی و گردشگری
 141. تایلند اثر تاریخی پرایا چایسانتان (چائو سومپامیت)
 142. تایلند پرا تات نانگ سام موئن
 143. تایلند مکان مقدس چائو پو پرایا لائه
 144. تایلند سد چالابهورن / سد نام پروم
 145. تایلند پارک ملی تان تان
 146. تایلند اثر تاریخی پرایا پاکدی چامپون (لائه)
 147. تایلند کا سوان تائنگ
 148. تایلند منطقه مقدس بان کاک نگیو (پراسات بان کاک نگیو)
 149. تایلند مرکز فرهنگی پایین شمال شرق
 150. تایلند پارک پرندگان (سوان نوک)
 151. تایلند پارک تاریخی پانوم رانگ
 152. تایلند مرکز هنرهای دستی بان کام پرا
 153. تایلند معبد پرا لاو تپ نیمیت (وات پرا لاو تپ نیمیت)
 154. تایلند پرا مونگکان مینگ موئنگ
 155. تایلند دهکده مو لام
 156. تایلند مرکز صلیب سرخ کائو لان تایی
 157. تایلند جزیره ماک
 158. تایلند جزیره کرادات
 159. تایلند جزیره کام
 160. تایلند ستون شهر
 161. تایلند وات یوتا نیمیت
 162. تایلند وات باپهارام
 163. تایلند جزیره لائویا
 164. تایلند لا لو
 165. تایلند پارک ملی تا پرایا
 166. تایلند پارک ملی پانگ سیدا
 167. تایلند ساکائو و ساکوان
 168. تایلند هات مائه رامپائنگ-بان کان او
 169. تایلند کاو لائم یا
 170. تایلند پرا چدی کلانگ نام (وات ساموت کانگکا یا وات پاک نام)
 171. تایلند جزیره مان نای
 172. تایلند کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ
 173. تایلند او کای- لائم تان
 174. تایلند نامتوک کلانگ پلا کانگ
 175. تایلند وات سارانات تامارام
 176. تایلند سوان سان
 177. تایلند وات پا پرادو
 178. تایلند موزه نمایش سایه های دات بان دان
 179. تایلند مقبره شاه تاکسین
 180. تایلند بنای یادبود سانتون پو
 181. تایلند لائم مائه فیم
 182. تایلند بان فی
 183. تایلند نامتوک تان تیپ
 184. تایلند آبشار تاکرو و آبشار سالادای
 185. تایلند کائنگ هین پوئنگ
 186. تایلند ساختمان چائو پرایا ابهایهوبات
 187. تایلند پارک ملی تاپ لان
 188. تایلند شهر باستانی سی ماهوسوت
 189. تایلند مکان باستانی سا موراکوت
 190. تایلند وات کائو پیچیت
 191. تایلند هنر در بهشت
 192. تایلند --
 193. تایلند وات یاناسانگوارارام وراماهاویهان
 194. تایلند مینی سیام
 195. تایلند جزیره لن
 196. تایلند خانه مقدس حقیقت
 197. تایلند دهکده فیل پاتایا
 198. تایلند بان ساکاوادی
 199. تایلند دنیای زیر آب پاتایا
 200. تایلند ساحل جامتین
 201. تایلند کاو پرا تام ناک یا کاو پرا تات
 202. تایلند جزیره رانگ
 203. تایلند پارک تفریحات ماجراجویانه تری تاپ
 204. تایلند جزیره چانگ نویی
 205. تایلند جزیره نگام
 206. تایلند مزرعه پرورش ببر سی راچا
 207. تایلند باغ‌وحش باز کائو کیاو
 208. تایلند سوان نانگ نوچ (باغ نانگ نوچ)
 209. تایلند بازار شناور پاتایا
 210. تایلند پارک سه پادشاه
 211. تایلند پارک سنگی یک میلیون ساله و مزرعه پرورش تمساح
 212. تایلند موزه بطری
 213. تایلند موُسسه علوم دریایی دانشگاه بوراپا
 214. تایلند ساحل پاتایا
 215. تایلند کائو چی چان
 216. تایلند هات لائم سینگ
 217. تایلند پارک ملی نامتوک پلیو
 218. تایلند وات کاو سوکیم
 219. تایلند کای نوئن وونگ
 220. تایلند بنای یادبود تاکسین مهارات
 221. تایلند توئک دائنگ
 222. تایلند آبشارهای سویی داو
 223. تایلند کلیسای کاتولیک چانتابوری
 224. تایلند مکان مقدس ستون شهر-یالا
 225. تایلند مسجد مرکزی یالا
 226. تایلند وات کاهاپیموک
 227. تایلند چشمه آبگرم بتونگ
 228. تایلند بزرگ‌ترین صندوق پستی تایلند
 229. تایلند دهکده ساکای
 230. تایلند نامتوک لا-اونگ (آبشار رنگین کمان)
 231. تایلند نامتوک تان تو
 232. تایلند جزیره نگای یا جزیره ها یی
 233. تایلند پارک ملی هات چاو مایی
 234. تایلند جزیره کرادان
 235. تایلند جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)
 236. تایلند جزیره لیبونگ
 237. تایلند هات یاو
 238. تایلند پارک عمومی کوان تامناک چان
 239. تایلند اولین درخت کائوچو در تایلند
 240. تایلند موزه پرایا راتسادانوپرادیت ماهیسون پاکدی
 241. تایلند تبلیغات حفظ و عمران جزیره چانگ
 242. تایلند پرا بروم تات چایا
 243. تایلند پارک ملی دریایی جزیره انگ تانگ
 244. تایلند جزیره نانگ یوان
 245. تایلند نامتوک ویبهاوادی
 246. تایلند دهکده تربیت میمون‌ها (مدرسه میمون‌ها)
 247. تایلند پارک ملی تایی روم ین
 248. تایلند پارک ملی کائو سوک
 249. تایلند پاک نام تاپی (دهانه رودخانه تاپی)
 250. تایلند مؤسسه مطالعات جنوب تایلند
 251. تایلند موزه پاتامارونگ
 252. تایلند موزه ملی سونگکلا
 253. تایلند جزیره یو
 254. تایلند پل تینسولانود
 255. تایلند دریاچه سونگکلا
 256. تایلند باغ‌وحش سونگکلا
 257. تایلند لائم سامیلا
 258. تایلند پارک ملی تیل بان
 259. تایلند پارک ملی تاروتاو
 260. تایلند موزه ملی ساتان-عمارت کادن
 261. تایلند مسجد جامع ساتان یا مسجد مامبانگ
 262. تایلند پارک ملی لائم سان
 263. تایلند جزیره پایام
 264. تایلند نقطه ویکتوریا یا کا سونگ
 265. تایلند هات چان دامری
 266. تایلند پارک ملی نامتوک نگاو
 267. تایلند نامتوک تان پت
 268. تایلند نامتوک پانیابان
 269. تایلند چشمه های آبگرم و پارک عمومی راکساوارین
 270. تایلند چشم انداز کاتا کارن
 271. تایلند هات کارن
 272. تایلند هات سورین
 273. تایلند جزیره مرجانی هی
 274. تایلند موزه پوکت تایهوا
 275. تایلند بنای تاریخی دو قهرمان
 276. تایلند هات پاتونگ
 277. تایلند جزیره راچا
 278. تایلند هات نایی هان
 279. تایلند هات کامالا
 280. تایلند هات کاتا
 281. تایلند لائم پرومتپ
 282. تایلند نامتوک تاموت
 283. تایلند جزیره سی و جزیره ها
 284. تایلند وات تام کاها ساوان
 285. تایلند نامتوک پرایوان
 286. تایلند عمارت پرایا تاکارات (چوای)
 287. تایلند چشمه های آبگرم بان بو دان
 288. تایلند نامتوک سائنگ تانگ
 289. تایلند نامتوک هین لات
 290. تایلند وات رات اپاتام یا وات بانگ ریانگ
 291. تایلند پارک ملی کاو لاک لام رو
 292. تایلند جزیره تاپو (جزیره جیمز باند)
 293. تایلند پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ
 294. تایلند خلیج پانگ نگا یا پارک ملی پانگ نگا
 295. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان
 296. تایلند هات کائو لاک
 297. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سورین
 298. تایلند شهر باستانی یارانگ
 299. تایلند وات مانچارینتاواپیویهان
 300. تایلند مؤسسه هنری فرهنگی کالایانیواتانا
 301. تایلند هات واسوکری
 302. تایلند هات کالالای
 303. تایلند مرکز مطالعات طبیعی یارنینگ
 304. تایلند گورستان کائو مائه ایم کو نیاو
 305. تایلند بان یاکانگ
 306. تایلند بان تان
 307. تایلند آبشار چات وارین
 308. تایلند مرکز مطالعات و پژوهش طبیعت جنگلی مردابی سیریندهورن پیت
 309. تایلند جزیره یائو
 310. تایلند هات ناراتات
 311. تایلند پارک ملی کائو لوانگ
 312. تایلند ائو کانوم
 313. تایلند آبشار سی کیت
 314. تایلند وات پرا ماهاتات وراماهاویهان
 315. تایلند ساحل غار پرانانگ
 316. تایلند تال وائک یا دریای جدا شده
 317. تایلند جزیره پودا
 318. تایلند جزیره هونگ
 319. تایلند ساحل ناپارات تارا
 320. تایلند نامتوک ران کلانگ تام
 321. تایلند موزه وات کلانگ تام
 322. تایلند پارک ملی تان بوک ترانی
 323. تایلند پارک ملی کائو پانوم پنچا
 324. تایلند پا پرو تا پوم کلانگ سونگ نام
 325. تایلند برکه زمردین
 326. تایلند ائو نانگ
 327. تایلند کائو کاناپ نام
 328. تایلند جزیره تائو
 329. تایلند وات پراتات ساوی
 330. تایلند پارک ملی دریایی جزیره چامپون
 331. تایلند جزیره مافراو
 332. تایلند وات پرادوئم
 333. تایلند وات کائو فا سالا لوی
 334. تایلند موزه ملی چامپون
 335. تایلند ائو تانگ ماکام
 336. تایلند وات پا للای
 337. تایلند وات نو پاتونگکان یا وات ماکام نو
 338. تایلند وات کائه
 339. تایلند مرکز تبلیغات صنعتی منطقه
 340. تایلند پارک ملی پو تویی
 341. تایلند تام وروان
 342. تایلند بوئنگ چاواک
 343. تایلند دهکده‌های بوفالو
 344. تایلند برج بانهارن-جامسی
 345. تایلند وات پرا پرانگ و کوره های باستانی
 346. تایلند موزه ملی این بوری
 347. تایلند وات بات
 348. تایلند وات نا پراتات
 349. تایلند وات پرا نان چاکراسی وراویهان
 350. تایلند وات ساوانپ اروم
 351. تایلند پرا پاتا نیراروکانتارای چایوات چاتوراتیت
 352. تایلند وات پرا پاتاچای
 353. تایلند مزارع گل‌های آفتابگردان
 354. تایلند تام دائو کاو کائه
 355. تایلند پارک ملی نامتوک چت سائو نویی
 356. تایلند مواک لک اربورتوم
 357. تایلند مزرعه تمساح و باغ‌وحش
 358. تایلند وات ساتاتام
 359. تایلند وات بان لائم یا وات پت ساموت وراهیوان
 360. تایلند کلیسای مریم مقدس یا اتسانا ویهان مائپرا بانگکوئت
 361. تایلند پارک یادبود شاه راما دوم
 362. تایلند وات امپاوان چتیارام
 363. تایلند بازار شناور امپاوا
 364. تایلند وات کولا مانی
 365. تایلند بنای بادبود دوقلوهای چانگ-انگ سیامی و موزه قایق
 366. تایلند دان هوی لات
 367. تایلند زیارتگاه پان تایی نوراسینگ
 368. تایلند مرکز آموزش علوم ساموت ساکان
 369. تایلند وات یایی کام پراسات
 370. تایلند موزه اراوان
 371. تایلند ساحل بانگ پو
 372. تایلند بازار شناور بانگ نامپوئنگ
 373. تایلند موزه نیروی دریایی
 374. تایلند چشمه آبگرم بو کلاوئنگ
 375. تایلند بازار شناور دامنوئن سادواک
 376. تایلند موزه ملی راتچابوری
 377. تایلند پرانبوری
 378. تایلند کائو چانگ کراچوک
بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+