وضعیت کاربر : مهمان

پاسخ به سؤالات رایج درباره اطلاعات کلی تایلند


امتیاز :

| 4.22 از 9 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

مجموعه اطلاعاتی که به صورت کلی قبل از سفر به تایلند باید بدانید

آیا در تایلند حیوانات سمی یا خطرناک وجود دارد؟

بیشتر جانوارن سمی در جنگل ها هستند. اگر به یک سفر ماجراجویانه در جنگل یا در نزدیکی آن می روید باید حواستان به جانوران خطرناکی مانند مارها و هزارپاها باشد.

اگرچه بی تردید مارهای کشنده در تایلند وجود دارند اما به ندرت بازدیدکنندگان مار می بینند چه برسد به اینکه مار به آنها حمله کند و آنها را بکشد.

علاوه براین، در آبهای تایلند هیچ کوسه آدمخواری وجود ندارد و خطر کشته شدن توسط ببرهای وحشی بسیار کمتر از جان دادن بر اثر سانحه رانندگی است.

حیوانات وحشی تایلند دغدغه مهمی برای مسافرین تایلند نیستند.

در ادامه نام چند حیوان خطرناک که ممکن است در تایلند با آنها برخورد کنید آمده است:

در تایلند مارهای سمی، عقرب، هزارپا، و ستاره دریایی وجود دارد.

اگر هزارپا دیدید سعی نکنید آن را بگیرید و یا لمسش کنید، نیش هزارپا بسیار دردناک است و اگر هزارپا شما را نیش بزند چند روز بستری می شوید.

عقرب ها معمولاً در لابلای لباس هایی که روی زمین می افتند، در کفش، در زیر کنده های درختان دیده می شوند.

مار ممکن است همه جا دیده شود حتی در شهرها. اگر دچار مارگزیدگی شدید فوراً کمک بخواهید اما نترسید زیرا مارگزیده ها به آسانی نجات پیدا می کنند و امکان درمان آنها در همه جا وجود دارد.

باید هنگام شنا کردن در دریا جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. شناگران ممکن است طعمه نیش های کشنده ستاره های دریایی شوند. بعضی از گونه های آنها بسیار خطرناک است و در آبهای ساحلی همه نقاط تایلند یافت می شوند.

به طور کلی، نیش ستاره دریایی بسیار دردناک است اما لزوماً تهدیدی برای مرگ محسوب نمی شود اما شما باید حواستان را نسبت به این خطرات جمع کنید.

آیا نوشیدن آبهای تایلند بی خطر است؟

علی رغم اینکه مقامات تایلند می کوشند آبهای جاری در شیرهای آب این کشور در حد آب استاندارد سازمان بهداشت جهانی باشد اما عده بسیار کمی از مردم تایلند از شیر آب می خورند حتی مردم محلی. آنها در عوض از آبهایی که در بطری به فروش می رسند برای آشامیدن استفاده می کنند.

عده ای از مردم، آب شیر را قبل از نوشیدن می جوشانند اما این کار نمی تواند سموم شیمیایی یا باقی مانده چیزهایی که در آب بوده را از بین ببرد. باید مواظب یخ نیز باشید، منجمد کردن آب نمی تواند از شما دربرابر باکتری، ویروس یا مواد شیمیایی محافظت کند.

مسواک زدن با آب شیر بی خطر است اما کسانی که معده شان بسیار حساس است ممکن است گاه دچار مشکل شوند.

آبی که در رستوران ها وجود دارد معمولاً سالم است. شما می توانید همیشه بطری های کوچک آب را بخرید اما مواظب باشید که درب بطری قبلاً باز نشده باشد و درپوش کاملاً بسته باشد.

به هر حال، باید بسیار مراقب فروشندگان خیابانی و دکه های فروش غذا باشید. درواقع تمیز نبودن لیوان های نوشیدنی ها بیش از چیزهای دیگر خطرناک است.

اگر مراقب نباشید به شدت بیمار می شوید.

اگر به تمیز بودن آب شک دارید فقط از آبهایی که در بطری هستند بنوشید.

نگران یخی که در کافه ها سرو می شود نباشید زیرا معمولاً آنها یخ را از کارخانه های یخ سازی تهیه می کنند که تحت نظارت دولت هستند.

ولتاژ برق در تایلند چقدر است؟ آیا به مبدل نیاز است؟

برق در تایلند 220 ولت است و هر ثانیه 50 سیکل دارد.

بیشتر پریزها در تایلند دو سوراخ دارند و سوراخ ارت (زمین ) را ندارند. به هر حال، به خاطر افزایش اگاهی نسبت به اهمیت اتصال به زمین برای ایمنی و محافظت از وسایل برقی، در جدیدترین ساختمان های اداری و مسکونی معمولاً پریزها سوراخ سوم را دارند.

آیا شبها خیابان ها برای پیاده روی امن هستند؟

در تایلند هم به اندازه خودش کلاهبرداری وجود دارد اما اگر کمی عقل خود را به کار بیاندازید به آسانی می توانید جلوی اینکه سرتان کلاه بگذارند را بگیرید.

مزاحمتی که از خطر فوق، بدتر است و در بین افرادی که جلب مشتری می کنند، رانندگان تاکسی و رانندگان توک توک در تایلند رواج دارد این است که این افراد کنار عمارت ها و معابد مهم می ایستند و در کمین مسافرین غربی می مانند، به آنها می گویند که آن محل به خاطر تولد یک بودایی، برای انجام تعمیرات و یا به خاطر دلایلی از این دست تعطیل است.

بعداً آن راننده ظاهراً "مفید" به مسافر پیشنهاد می کند که به مکان دیگری برود مثلاً به یک بازار یا فروشگاه. مسافرینی که این پیشنهادات را می پذیرند غالباً سر از بازارهای پرت و دور با قیمت های گزاف در می آورند و راهی برای بازگشت به مرکز شهر، به جایی که از آن آمده اند پیدا نمی کنند.

همیشه به درب ورودی محلی که از آن بازدید می کنید دقت کنید تا مطمئن شوید که آن مکان واقعاً تعطیل است.

رانندگان توک توک ها، ممکن است بیشتر از کرایه ای که ابتدا بر سر آن توافق کرده اید از شما بگیرند و یا ممکن است شما را به دیدن یک نمایش وقیح ببرند و تظاهر کنند که آدرسی که به آنها داده اید را بلد نیستند ( آنها از این قبیل مکان ها حق کمیسیون می گیرند تا مسافر به آنجا ببرند).

به همین علت، از رانندگانی که پیشنهاد می کنند به شما سرویس بدهند به ویژه رانندگانی که در نزدیکی مکان های جالب توریستی هستند حذر کنید.

هرگز در فرودگاه بلیط تورهای گردشگری نخرید. اگر چنین کنید آنها چندین بار به هتل شما تلفن می زنند تا درباره تور به شما یادآوری کنند.

در طول تور، آنها شما را به یک معبد کوچک می برند، و راهنما هم ندارند سپس شما را از این مغازه به آن مغازه می برند. ( آنها برای این کار حق کمیسیون می گیرند).

ممکن است تا زمانی که از همه مغازه ها دیدن نکنید شما را به خانه بازنگردانند.

در راه بازگشت نیز ممکن است آنها به شما فشار بیاورند تا تورهای بیشتری بخرید.

جهانگردی: امنیت ملی اینک در صدر دستور کار کشورهای دنیا قرار دارد و تایلند هم از این اصل مستثنی نیست.

هر نوع اقدام احتیاط آمیز و همچنین عقل و هوش خود را به کار بگیرید طوری که اگر به عنوان یک جهانگرد در یک مقصد توریستی در کشور خود بودید آنها را به کار می گرفتید.

مواد مخدر: همانطور که از وضعیت این مواد بر می آید به خاطر اقدامات جدی "مبارزه با مواد مخدر " کثیف که در 2003 انجام شد مقامات تایلند هنوز هم یک خط قرمز دور مواد مخدر کشیده اند و داشتن حتی مقدار اندکی ماریجوانا می تواند منجر به یک جریمه سنگین و حتی زندانی شدن و یا اخراج فرد از تایلند شود.

خارجیانی که به خاطر خرید و فروش مواد مخدر دستگیر می شوند احتمالاً کارشان به یک زندگی جهنمی در بانکوک به نام " بانکوک هیلتون" کشیده می شود.

هرگز وارد هیچ معامله مشکوکی نشوید مهم نیست که آن معامله چقدر برای یک آدم بیچاره سودآور به نظر برسد، باید از آن حذر کرد. علاوه براین، کسانی که مواد مخدر می فروشند هیچ ضمانتی درباره محتویات این مواد نمی دهند و مصرف بیش از حد مواد مخدر و واکنش های شدیدی که نسبت به مصرف داروهای مخدر غیرمجاز در تایلند می شود هیچ کدام غیرعادی نیستند.

زرنگ باشید و مواظب باشید گرفتار داروهای مخدر غیرقانونی در تایلند نشوید.

خشونت: تایلندی ها به طور کلی آدم های آرامی هستند و سعی می کنند یک محیط آرام داشته باشند.

به هر حال، گاه مستی الکلی ها، به دعوا می انجامد و فرد مهاجم اصلاً نمی تواند جلوی خشم خود را بگیرد.

مردان تایلندی مغرور و خویشتن دار هستند اما عده ای از آنها زود مست می کنند و اگر یک خارجی بی عاطفه، غرور ملی یا فردی آنها را جریحه دار کند آنها واقعاً کنترل خود را از دست می دهند. همچنین بعضی از مردان تایلندی از اینکه زنان تایلندی همنشینشان، اتاق های هتل را کثیف رها کنند و بروند از شدت غیظ و خشم ناشی از حسادت، رفتارهای مخربی از خود نشان می دهند.

خشونت های سیاسی که نتیجه ناخوشایند در بانکوک دارند، به هیچ وجه خارجیان را هدف قرار نمی دهد.

اگر بین افراد معترض و پلیس ایستاده اید تا عکس بگیرید در امان نخواهید ماند، در غیر این صورت احتمال ندارد که خارجیان در خشونت های سیاسی زخمی شوند و صدمه ببینند.

فقط زنان: تایلند یک سرزمین امن برای زنانی است که به تنهایی سفر می کنند اما مواردی هم از تجاوز رانندگان تاکسی به زنان و یا اغوا شدن زنان توسط مردان محلی و کشانیده شدن به وضعیت های فوق العاده بد و یا حتی مرگ نیز رخ داده است مخصوصاً شبها دیروقت در ساحل و یا در جزایر.

در اینجا نیز مانند سایر کشورهای بیگانه ، مواظب خود باشید و مواظب باشید زود با غریبه ها دوست نشوید.

شیادان و افرادی که مشتری جلب می کنند: در بدو ورود خود به فرودگاه بانکوک ممکن است در بین افرادی که دورتان را می گیرند با کسانی که به زور می خواهند مشتری جلب کنند نیز برخورد کنید و ممکن است در طول اقامت خود با عده زیادی از این قبیل افراد برخورد کنید.

آنها از شما می خواهند که بگذارید شما را با ارابه به یک مقصد دیگر ببرند، آنها تمام مدت چشمشان دنبال این است که از کسانی که با شهر آشنایی ندارند پول بیشتری بگیرند.

تایلندی ها در مقایسه با مردم سایر مناطق جهانگردی در کشورهای در حال توسعه به طور کلی آدم های بسیار مؤدبی هستند، به غیر از فروشندگان بازار و رانندگان تاکسی یا توک توک ، بقیه به خلوت و حریم خصوصی تان احترام می گذارند.

یک "مای اوکرای / کا" سمج ( که با شنیدن واژه متشکرم باز هم دست از سرتان بر نمی دارد) در بیشتر موارد به شما خوب خدمت می کند و اگر خواهش های مداوم او را نادیده بگیرید و به راه خود ادامه دهید او سراغ یک فرد دیگر می رود.

موتورسیکلت: عده زیادی فکر می کنند تاکسی های موتورسیکلتی بانکوک که فقط به عنوان آخرین راه برای فرار از ترافیک دست به دامنشان می شوند خطرناک هستند.

این وسایل نقلیه مخصوصاً برای کسانی که جثه بسیار درشت تری در مقایسه با تایلندی ها دارند خطرناک است.

به یاد داشته باشید که راننده های تاکسی موتورسیکلتی عادت دارند که یک تایلندی لاغر اندام را در وسیله نقلیه خود سوار کنند و ممکن است گاه جای زیادی برای عبور از فشار ترافیک سنگین پیدا نکنند از جمله وقتی که در پیاده رو و یا در جهت خلاف می رانند.

موتورسیکلت سواران نیز ممکن است برای عابران خطرناک باشند.

وقتی با بی توجهی از وسط خیابان عبور می کنید مواظب باشید زیرا موتورسواران سریع از فاصله بین اتومبیل ها عبور می کنند و از پیاده روها و جهت خلاف خیابان نیز رد می شوند.

در آخر، خیلی مهم است که قبل از نگاه کردن از پنجره عقب هرگز درب تاکسی را باز نکنید زیرا ممکن است یک موتور در حال عبور از کنارتان باشد حتی اگر راننده در نزدیک جدول پارک کند باز هم دقت کنید.

اگر به خاطر باز کردن درب اتومبیل، یک موتورسوار به درب برخورد کند شما باید خسارت موتور و تاکسی و همچنین هزینه های مداوای موتورسوار زخمی را پرداخت کنید.

اتوبوس: سوار شدن و پیاده شدن از اتوبوس در بانکوک یک کار ساده نیست.

باید مطمئن شوید که اتوبوس کاملاً توقف کرده است، بهتر است همراه با تعدادی از مسافرین که در حال پیاده شدن هستند شما هم پیاده شوید و با دقت این کار را انجام دهید. هر سال به خاطر افتادن عده ای از اتوبوس، صدمات وحشتناکی به مسافرین وارد می شود.

ساخت و ساز: بانکوک یک پروژه بزرگ و مستمر ساخت و ساز است و بیشتر کارهایی که پس از بحران مالی 1997 میلادی رها شدند اینک در حال به اتمام رسیدن هستند. پیاده روهای این شهر بسیار خطرناک هستند زیرا پر از سوراخ هستند و گاه خرده های تق و لق و کنده شده کف پیاده روها مشکل ساز هستند.

قوانین ایمنی در تایلند خوب اجرا نمی شوند و افتادن تکه هایی از ساختمان ها و خراب شدن دیوارها و تابلوهای تبلیغاتی گاه خطر آفرین است اما اینها به ندرت صدمات گسترده ایجاد می کنند.

کلاهبرداری: رانندگان توک توک ، به ویژه آنهایی که در مکان های توریستی جمع می شوند به پیشنهاد کردن "تور" (گردش) معروف هستند حتی گاه ممکن است شما را به طور رایگان به بهترین جایی که دوست دارید ببرند اما مشروط به اینکه در طول مسیر نگاهی به یک جواهر فروشی یا لباس فروشی بیاندازید.

این کلاهبردارها با صاحبین مغازه ها از قبل قرار می گذارند، بنابراین خرید کردن در طول این قبیل سفرهای کوتاه اصلاً خوب نیست زیرا مبلغی که برای یک کالا پرداخت می کنید بسیار بیشتر از قیمت معمولی آن است و ممکن است حتی یک کالای بی کیفیت دریافت کنید.

همچنین وقتی به جواهر فروشی ها، لباس فروشی ها، بارها و رستوران ها می رسید حواستان به پیشنهادات راننده تاکسی ها باشد.

کلاهبرداری در زمینه الماس بیشترین سود را دارد و هر هفته یک نفر به خاطر از دست دادن مبلغ هنگفتی که بابت خرید یک الماس پرداخت کرده است شکایت می کند زیرا او تصور می کرده است که الماس را به خاطر اینکه یک الماس قاچاقی برمه ای است ارزان خریده است اما او بعداً متوجه شده است که الماس تقلبی است و وقتی سراغ آن مغازه دار رفته است آن مغازه دیگر در آنجا نبوده است.

چاره این مشکل ، آسان است؛ طمع نکنید، تصور کنید که دارید یک معامله غیرقانونی انجام می دهید.

علاوه براین، در مناطق توریستی غیرعادی نیست که یک آدم شیک پوش و مرتب که غالباً یک تلفن همراه در دست دارد به مسافرین نزدیک شود.

این کلاهبرداری ها با یک گفتگوی مؤدبانه شروع می شوند، فرد نسبت به پیشینه، خانواده یا برنامه سفر آن جهانگرد ساده دل علاقه نشان می دهد. این کلاهبرداری ها از بلیط های گران قیمتی که در ظاهر بی ضرر به نظر می رسند، غذای کانتوک و نمایش گرفته تا کلاهبرداری های بزرگ الماس در بانکوک را در بر دارند.

مسافر محتاط وقتی در بین جمعیت این قبیل کلاهبرداران را تشخیص می دهد دیگر نباید در انتخاب راننده دچار مشکل شود. شلوارهای کرباسی کار و پیراهن های بلندی که تا پایین دکمه دارند، موهای مرتب و محافظه کارانه، و یک تلفن همراه جدید، علائم رسواکننده این قبیل راننده ها هستند.

کلاهبردارها بی هدف در اطراف مناطق توریستی پرسه می زنند، مسافرین با دقت و زیرک، نباید در تشخیص این کلاهبرداران مشکل داشته باشند و باید از آنها حذر کنند.

بسیاری از بازدیدکنندگان با زنان جوان تایلندی مواجه می شوند که یک تخته زیردستی در دست دارند و با لبخند ملیت مسافرین را جویا می شوند و غالباً فرد را به کناری می کشند و از او می خواهند که با پر کردن پرسشنامه موجب شوند که این خانم ها 30 Baht گیرشان بیاید.

آنها به بازدیدکننده پیشنهاد می کنند که یک پرسشنامه توریستی ( که شامل نام هتل و شماره اتاقشان است) را پر کند زیرا ممکن است جایزه ای را ببرد – اما واقعیت این است که با فرد تماس گرفته می شود و به او گفته می شود که برنده شده است، اما آن جایزه فقط با حضور آن فرد در یک برنامه سخت اهداء جوائز به او تعلق می گیرد که در یک تعطیلات خاص برگزار می شود. توجه داشته باشید که آن خانمی که زیردستی در دست داشت اگر شما در آن برنامه حضور پیدا نکنید آن THB 30 گیرش نمی آید؛ همچنین فقط افراد انگلیسی زبان هدف این کلاهبرداری ها قرار می گیرند.

یک کلاهبرداری که اخیراً صورت می گیرد این است که افرادی خود را در قالب مسافرین خارجی جا می زنند – گاه آنها کودکان کوچک همراه خود دارند – و ادعا می کنند که این آخرین روز تعطیلات آنها در تایلند است و آنها همه وسایل خود را جمع کرده اند و در یک کیف ریخته اند تا به وطن خود بازگردند اما کیفشان به سرقت رفته است.

حالا آنها برای اینکه سریع به فرودگاه بروند و بلیط بازگشت به وطن خود را بخرند به پول نقد نیاز دارند و فرصت کافی ندارند در این کشور بمانند.

زبان مردمان تایلند چیست؟

زبان اصلی مردم تایلند ، تایلندی ( تایی) است.

در مناطق مختلف تایلند مردم با لهجه های متفاوت و به شیوه های متفاوت حرف می زنند طوری که ممکن است تایلندی های سایر نقاط این کشور نتوانند زبان سایر نقاط را بفهمند.

قبایل تپه نشین و سایر گروههای قومی زبان خاص خودشان را دارند؛ مثلاً روستاهای چینی نشین در تایلند وجود دارد که در آنجا به زبان تایلندی، بسیار کم صحبت می کنند و یا جزایری وجود دارد که کولی های دریایی در آنجا ساکن هستند.

دومین زبان رایج در تایلند زبان انگلیسی است و بسیاری از تایلندی ها در مدرسه و یا از طریق کار با دوستان خارجی خود زبان انگلیسی را تا اندازه ای بلد هستند.

آیا امکانات اینترنت و پست الکترونیک به طور گسترده در تایلند وجود دارد؟

سرویس اینترنت اینک در هتل های درجه یک تایلند و در بسیاری از دفاتر خدمات سایبری ( Cyber-Cafes ) که در همه مقصدهای عمده گردشگری مانند بانکوک، پوکت، پاتایا، چیانگ مای، چیانگ رای، کوه سامویی، هوآهین و بسیاری از شهرهای دیگر در حال گسترش هستند وجود دارد.

بهترین زمان برای بازدید از تایلند چه هنگام است؟

بهترین زمان برای بازدید از تایلند، در طول فصول زمستان و تابستان است که هر سال از نوامبر آغاز می شوند و تا آوریل ادامه می یابند. ما این ماهها را یک فصل شلوغ و پرتکاپو می دانیم. به هر حال، فصل خلوت و آرام که از ماه می شروع می شود و تا اکتبر ادامه می یابد با فصل باران مصادف است که هزینه اقامت در تایلند در آن بسیار کمتر است.

از آنجایی که تایلند در تمام طول سال پر از فعالیت و کار، جشنواره، فروشگاههای بزرگ و بازارچه های تجاری، مکان های فرهنگی و پارکهای سرگرم کننده و جالب است بی تردید می توان گفت که تایلند سرزمینی است که همه می توانند در همه ی فصول سال از آن لذت ببرند.

در تایلند چه دیدنی هایی وجود دارد و چه کارهایی در آنجا می توان انجام داد؟

عجایب طبیعت تایلند با شگفتی های فرهنگی آن هماهنگ است. می توانید سالیان سال وقت صرف تجربه کردن جاذبه ها و فعالیت های تایلند کنید: سواحل، گردش های دریایی، مناسبت های فرهنگی ، بوکس تایلندی، آموختن تاریخ این کشور، گلف و توریسم طبی، خرید، کلاس های آموزش اشپزی، اردو، پیاده روی و گردش، و همنشینی با روستائیان.

در سفرهای مخاطره آمیز می توان این تفریحات را انجام داد: قایقرانی با کلک، رانندگی در نواحی کوهستانی، صخره نوردی، گردش و پیاده روی، و مطالعه طبیعت، تماشای پرندگان، قایقرانی با قایق بادبانی، قایقرانی با کانو( قایق باریک و بدون بادبان)، قایقرانی با کرجی، غواصی و قایق رانی با کایاک. علاوه براین، می توانید با حضور در جشنواره های تایلندی فعالیت های سرگرم کننده و فعالیت های رمانتیک مانند تعطیلات لوی کراتونگ از فرهنگ این کشور لذت ببرید.

شما می توانید طبق سلیقه خود به تورهای مختلف بروید از جمله تور قایق سواری، گردش دریایی، تور با هلیکوپتر، تور در طبیعت، و تور در پارک ملی. همچنین می توانید بواسطه ماساژ تایلندی، یوگا، اسپاهای مقصد و مراقبه بودایی از تندرستی به شیوه تایلندی بهره مند شوید.

بانکوک جاذبه های زیر را دارد: مجموعه کاخ پادشاهی (Grand Palace)، معبد فو(Wat Pho)، معبد زمردی بودا (Emerald Buddha Temple) ، موزه ملی و بازار شناور(Floating Market).

جاذبه های ایوتایا (Ayutthaya) شامل کاخ بانگ پا این (Bang Pa In) ، پارک تاریخی ایوتایا و وت چایواتانارام (wat chaiwatthanaram ) می باشند. دوی اینتانون (Doi Inthanon) و وات فا تات دویساتپ (Wat Phra That Doi Suthep) در زمره جاذبه های مهم چیانگ مای هستند. جاذبه های مهم پوکت شامل ساحل پاتونگ و بسیاری از تفریح گاههای ساحلی رمانتیک و دارای برنامه های ویژه هستند.

صخره نوردی، کوه فی فی، جزیره جیمز باند، و جزایر سیمیلان از جمله جاذبه های اصلی کرابی و فاننگا هستند. کانچانابوری موطن پل رودخانه کاوایی و هفت آبشار ردیف بندی شده اراوان (seven tiered Erawan waterfall) است.

پارک ملی کائویایی معروفترین جاذبه ناکان راتسیما (Nakhon Ratchasima) است. کوه سامویی یکی از جاذبه های این شهر است که در نزدیکی جزایر کوه تائو و کوه فانگان قرار دارد که در کنار آنها در پارک ملی دریایی مو انگ تانگ، امکان کایاک سواری فراهم است. پاتایا یکی از مکانهایی است که دنیای زیر آب، کوه لن را در آن می توان دید و مینی سیام یکی از معروفترین جاذبه های آن است.

به هر حال، اینها همه جاذبه های تایلند نیستند؛ در تایلند چیزهای و جاهای زیادی وجود دارد که می توان به سیاحت در آنها پرداخت. در بیشتر مقصدهای مسافرین در سراسر این کشور جاذبه های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که تنها با دیدن این کشور و سیاحت در آن می توان آنها را تجربه کرد.

آیا در تایلند به طور گسترده به زبان انگلیسی حرف می زنند؟

در بانکوک که معاملات تجاری و کارهای مهم در آنجا انجام می شوند زبان انگلیسی برای صحبت کردن و نوشتن کاربرد گسترده ای دارد و درک می شود. علاوه براین، در بیشتر هتل ها، مغازه ها و رستوران های مقصدهای مهم توریستی ، زبان انگلیسی و چند زبان اروپایی برای نوشتن و صحبت کردن به کار برده و درک می شوند.

آیا می توان یک سیم کارت برای تلفن همراه خود خرید؟

عرضه کنندگان سیم کارت های شبکه های محلی تایلند به طور گسترده این سیم کارتها را به فروش می رسانند، شما می توانید از آنها برای تماس تلفنی یا ارسال پیامک در سطح این کشور و در سطح بین المللی استفاده کنید. در همه هتل های تایلند ، سرویس تلفن همراه بین المللی مهیا است. باجه های تلفن عمومی نیز در بیشتر نقاط تایلند یافت می شوند. علاوه براین چند نوع کارت تلفن بین المللی در فروشگاه های زنجیره ای مانند 11-7 که در همه جا شعبه دارد به فروش می رسند.

روزها و ساعات کاری در تایلند چگونه اند؟ ساعات کاری فروشگاهها و مغازه ها چطور؟

معاملات تجاری و کار معمولاً بین دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:00 تا 17:00 انجام می شوند. بیشتر فروشگاهها هر روز از 10:00 تا 22:00 باز هستند. ادارات دولتی از دوشنبه تا جمعه ( به استثنای تعطیلات عمومی) از ساعت 8:30 الی 16:30 فعال هستند اما بین ساعت 12:00 الی 13:00 برای صرف ناهار کار متوقف می شود. ساعات کار بانک ها از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 الی 13:30 ( به استثنای تعطیلات عمومی) است.

در صورت مفقود شدن پاسپورت در طول سفر به تایلند چه باید کرد؟

اگر پاسپورت خود را گم کردید به نزدیکترین کلانتری بلافاصله گزارش دهید. یک کپی از گزارش FIR را به سفارت کشورتان در تایلند بدهید تا مدارک جدید سفر برایتان صادر کنند.

دانستن کدام شماره تلفن ها مهم است؟

پلیس جهانگردی تایلند ( به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی صحبت می کنند):115

مرکز فوریت های تایلند ( پلیس، آمبولانس، آتش نشانی): 191

منع جرائم تایلند : 195 یا 5133844 (662)

اداره مهاجرت تایلند : 10 – 2873101 (662)

من تصمیم دارم به تایلند نقل مکان کنم، چگونه به اطلاعات مربوط به جابجایی دست یابم؟

تایلند یکی از هیجان انگیزترین و ارزانترین مقصدهای سفر است و میهمانان زیادی علاقمند هستند برای اقامت موقت و یا دائم به تایلند نقل مکان کنند. دولت تایلند اینک فعالانه به ترغیب بازدیدکنندگان به "اقامت بلند مدت" در این کشور می پردازد. مکان های معروفی که می توانید طی اقامت بلند مدت در تایلند از آنها دیدن کنید شامل بانکوک، چیانگ مای، پوکت ، پاتایا، فانگ نگا (Phang Nga)، هوآهین، کانچانبوری، و کوه سامویی می باشند.

کسانی که به مطالعه و یا بهره مندی از میراث درمان طبیعی، مشت و مال سنتی و درمان با داروهای گیاهی تایلند علاقمند هستند یکی از گروههایی هستند که از درخواست آنها برای دریافت ویزای بلند مدت استقبال می شود. سایر گروهها، کسانی هستند که ویزای بازنشستگی دارند و یا کسانی هستند که تمایل به آموزش زبان انگلیسی در این کشور پادشاهی دارند. از سفارت تایلند و یا کنسولگری آن در کشور خود می توانید درباره نقل مکان به تایلند، اطلاعاتی بدست آورید. کسانی که جویای کار و یا ادامه تحصیل در تایلند هستند می توانند برای اطلاع از جدیدترین دستورالعمل های حقوقی در این خصوص، مستقیماً با دولت تایلند تماس بگیرند. حتماً قبل از ورود به تایلند، همه الزامات را انجام دهید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید.

پایتخت تایلند کجاست؟

بانکوک که در تایلند به کرانگ تپ ماها ناکان (Krung Thep Maha Nakhon - ترجمه کرانگ تپ یعنی شهر فرشتگان ) معروف است، پایتخت تایلند است.

این شهر در کرانه رود چائوپرایا، در نزدیکی خلیج تایلند، واقع شده است و بیست و دومین شهر پرجمعیت در جهان است.

ثبت شده است که بانکوک حدود 8 میلیون نفر جمعیت دارد اما تصور می شود که جمعیت آن بیشتر باشد.

شهر بانکوک مرکز اصلی اقتصادی و مالی جنوب شرقی آسیا است. بانکوک یکی از سریعترین نرخ های ساختن بناهای بسیار بلند را به خود اختصاص داده است. اعتبار مکان های فرهنگی این شهر موجب شده است که این کشور یکی از پر رفت و آمدترین مقصدهای جهانگردی در جهان باشد.

بانکوک تقریباً درسال 1782 میلادی تبدیل به پایتخت شد یعنی در زمانی که پادشاه راما نخست تصمیم گرفت از تانبوری از طریق رودخانه عبور کند زیرا او تصور می کرد در این مکان بهتر می تواند از شهر در برابر مهاجمان دفاع کند.

پایتخت های قبلی این کشور شامل شهرهای ایوتایا و ساکاتایی هستند که اینک دو مکان میراث جهانی یونسکو محسوب می شوند.

بایدها و نبایدهای فرهنگی تایلند کدامند؟

تایلندی ها مردمان بسیار با ادبی هستند و آداب معاشرت و نزاکت بر رفتار آنان حاکم است و این رفتار متأثر از بودائیسم است. جامعه تایلند یک جامعه ضد درگیری و مقابله است بنابراین باید به هر قیمتی که شده از درگیری و مقابله پرهیر کند.

هرچقدر هم که اوضاع سخت و وخیم باشد نباید هرگز از کوره در بروید و یا خشم خود را آشکار کنید زیرا این امر در جامعه تایلند یک نقطه ضعف محسوب می شود. در سفر به آسیا حتماً باید حال و هوای دیپلماسی را در خود پرورش دهید. با یک لبخند می توان اختلافها را به آسانی حل کرد.

آداب لباس پوشیدن در این کشور حائز اهمیت است. تایلندی ها از خوش لباس بودن و مرتب بودن خوششان می آید. هرگز در ملاقات ها لباس های بدن نما مانند شلوارک، لباس های کوتاه، لباس شنا به تن نکنید زیرا اینها به منزله پوشش نامناسب محسوب می شوند. به خاطر داشته باشید که این نوع لباس پوشیدن فقط در ساحل بلامانع است. توصیه می شود که برای ورود به معابد دامن بلند و یا شلوار بلند بپوشید.

زنان نباید راهب ها را لمس کنند. اگر زنی بخواهد چیزی به یک راهب بدهد باید این کار را به طور غیر مستقیم، با قرار دادن آن شیء در دسترس راهب انجام دهد.

هنگام ورود به معابد و منازل کفشهایتان را از پا در بیاورید.

ابراز احساس بین دو جنس مخالف در ملاء عام ناپسند شمرده می شود.

از لمس کردن مردم اجتناب کنید. سر بالاترین قسمت بدن است بنابراین از لمس کردن آن پرهیز کنید. اهمیت تقدس پاها نسبت به سایر اندام ها کمتر است، از اشاره کردن به پاهای دیگران و یا لگد زدن به پای دیگران خودداری کنید زیرا این عمل بسیار اهانت آمیز شمرده می شود. تایلندی ها معمولاً با یکدیگر دست نمی دهند.

واژه "وایی" ( Wai ) معمولاً برای ادای سلام به کار می رود؛ آنها دستان خود را روی هم میگذارند و به سمت صورت به بالا می آورند و در همین حین سر خود را پایین می آورند و کمی خود را خم می کنند. ارتفاع بالا بردن دستان به موقعیت طرف مقابل بستگی دارد. هرچه دست بالاتر بیاید مؤدبانه تر است.

هنگام سلام به راهب ها، صاحب منصبان و سالمندان باید دستها تا پل بینی بالا آورده شوند و به همین اندازه از قفسه سینه فاصله داشته باشند. به جوانان و کوچکترها "وایی" (سلام ) نمی کنند در عوض رسم است که سر را به علامت سلام به آنان کمی تکان داد.

هنگام غذاخوردن بینی خود را نگیرید و یا انگشتان خود را نلیسید. اما ممکن است تایلندی ها هنگام میزبانی، انگشت در بینی خود کنند. برای برداشتن غذا، که البته با انگشتان دست تناول می شود، باید از دست راست استفاده کرد.

وقتی برای نخستین بار با یک فرهنگ بیگانه برخورد می کنید احتمال اشتباه کردن زیاد است. اگر در تایلند مرتکب اشتباه شدید فقط لبخند بزنید و یا بگویید " وایی" در این صورت بخشیده می شوید.

آب و هوای تایلند چگونه است؟

تایلند سه فصل دارد، اما درباره نام این فصل ها و زمان آغاز آنها بحث های زیادی می شود.

تابستان که فصل بسیار گرم سال است از مارس شروع می شود و تا ژوئن ادامه دارد، دمای هوا در روز بین 33 تا 48 درجه سانتی گراد است اما در شبها به زیر 27 درجه سانتی گراد هم می رسد.

فصل بارندگی یا مونسون از جولای تا نوامبر است و غالباً با بارش بارانهای سنگین، حدود 5.00pm ، همراه است.

دمای هوا روزها تا 32 درجه سانتی گراد می رسد اما در شبها به 16 درجه سانتی گراد می رسد.

فصل سرد زمستان از نوامبر آغاز می شود و تا فوریه ادامه می یابد و دما در طول روز 32 درجه سانتی گراد است و در شبها به 16 درجه سانتی گراد می رسد، اما در شمال تایلند دمای هوا تا زیر 12 درجه نیز می رسد.

این دما در پرباران ترین ماههای سال، یعنی جولای تا نوامبر، نسبت به فصل خشک سال سردتر می شود بنابراین توصیه می کنیم لباس بارانی و یک جفت کفش جلوبسته همراه خود داشته باشید.

برای مشاهده یک گزارش جدید و به روزرسانی شده درباره هوای تایلند به وب سایت اداره هواشناسی تایلند به نشانی زیر سر بزنید: http://www.thaimet.tmd.go.th


مقالات مرتبط

فرودگاه‌های داخلی تایلند

5 نظر

تایلند چندین فرودگاه دارد که خدمات پرواز داخلی و بین المللی را فراهم می سازند و همچنین چند فرودگاه دیگر دارد که فقط پروازهای داخلی در آنها انجام می شود. شرکت های هواپیمایی داخلی مانند تای ایرویز(TAI airways) و شرکت های هواپیمایی بین المللی از جمله ایر آسیا، در مسیرهای متعدد داخلی و بین المللی به فرودگاههای مختلف تایلند و از آنها به نقاط دیگر پرواز می کنند. فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک ( BKK ) مهمترین فرودگاه تایلند است و به عنوان یک مرکز برای مسافرین ترانزیت بین المللی و همچنین به عنوان یک دروازه به سوی مقصدهای مختلف در تایلند عمل می کند. پوکت ( HKT )، چیانگ مای (CNX ) ، هات یایی (HDY ) و کوه سامویی (USM ) از جمله فرودگاههای مهم تایلند هستند که سفرهای هوایی به تایلند و از تایلند به خارج از آن را انجام می دهند. درخصوص پروازهای داخلی به مراکز استانی کوچکتر، معمولاً باید از بانکوک یا یکی از فرودگاههای بین المللی مذکور، عازم سایر نقاط این کشور شد.

مقاصد عشاق گردشگر در تایلند

3 نظر

در همه جای تایلند اقلیم گرمسیری، مردم مهربان، خدمات باورنکردنی و غذا های خوشمزه و خوب که دهان آدم را آب می اندازد وجود دارد، که اینها همگی عناصر مهمی برای بی نقص شدن گریز عشاق است. برخی از پرطرفدارترین مکان های رمانتیک تایلند برای ماه عسل و خلوتگاه های پر شور و حرارت و همچنین تعدادی توصیه مربوط به مکان های کمتر شناخته شده که عمدتا برای افراد محلی و مسافران آگاهی که به دفعات به تایلند آمده اند آشنا هستند را برای شما برگزیده ایم. علاوه بر آن، هواپیما، اتوموبیل‌ و یا قطار( بسته به روحیه شما و وسیله حمل و نقل مورد علاقه تان) برای رفتن به محل های خارج از بانکوک همگی نسبتا به راحتی در دسترس هستند. هر یک از این مقصد ها ماهیت متمایز خود را دارند، از مناظر خیره کننده کوهستان خاستگاه فرهنگ باستانی منطقه لانا در شمال، تا زنده کننده بودن پر جنب و جوش شهری در بانکوک ، تا سواحل طلایی و رویایی جزایر جنوب، همواره چیزی درتایلند وجود دارد که می تواند فراخور روحیه و نیازهای مسافران باشد. هتل ها و اقامتگاه های تایلند به حق به این شهرت دارند که در زمره بهترین های جهان هستند و دامنه گسترده ای از محل های اقامت وجود دارد که متناسب با بودجه مسافر بوده و دارای محیطی آرمانی هستند. با اضافه شدن باشگاه های دارای سونا و استخری که توجه زیادی به مشتریان خود نشان می دهند و جاذبه های های روحیه بر انگیز به چیزهایی که در بالا گفته شد، سفری رمانتیک به تایلند ( برای ماه عسلی رویایی و طولانی یا به منظور آنکه عشاق آخر هفته را در خلوتگاهی بگذرانند) فراهم می گردد که همواره از این قابلیت برخوردار است که بسیار جادویی و کاملا فراموش نشدنی باشد.

حمل و نقل عشاق گردشگر در تایلند

4 نظر

برای آغاز زندگی مشترک یا دوباره بر افروختن شعله عشق، هیچ کاری بهتر از این نیست که به اتفاق کسی که عاشقش هستید از همه چیز و همه کس دور شوید، حتی اگر تنها برای آخر هفته باشد و در هر تعطیلات عاشقانه، ممکن است خود سفر به اندازه مقصد آن مهم باشد. سفر زمینی، دریایی و یا هوایی، هر کدام مزایا و جذابیت های خود را دارند که باید آنها را در نظر گرفت. چقدر وقت دارید؟ آیا مایلید پیش از رسیدن به مقصد از نقاط دیگر دیدن کنید؟ آیا می خواهید از یک محل به محل دیگری بروید یا مایلید صرفا در ناحیه ای خاص به سیر و سیاحت بپردازید؟ برای این سفر چقدر پول در اختیار دارید؟ ممکن است نحوه سفر کردن تعیین کننده موفقیت آمیز بودن یا نبودن تجربه ای واقعا رمانتیک باشد. در بانکوک و دیگر استان ها، سعی کنید با وسایل نقلیه محلی مانند توک توک یا وانت سانگ تائو یا قایق های بلند گشت زنی کنید. یکی از چیزهایی که در بانکوک می بینید تعداد زیادی تاکسی با رانندگان مهربان و مطلع و کاملا معقولانه بودن کرایه تاکسی است (که با تاکسیمتر محاسبه می شود)، در حالی که همواره شبکه ی در حال گسترش مترو و قطار هوایی به راحتی زندگی در کلان شهر می افزاید و فرصت عالی دیگری برای تماشای مردم فراهم می کند. زوج ماجراجو می توانند از سوار شدن در تاکسی های سریع السیر آبی لذت ببرد که با کرایه ای نسبتا ناچیز مسافران را به گشت زنی در امتداد کانال های بانکوک یا در امتداد رودخانه چائو پرایا می برند.

فعالیت‌هایی برای عشاق گردشگر در تایلند

2 نظر

بی آنکه به بیان واضحات بپردازیم، برخی از کارهایی که قصد دارید در گریز رمانتیک خود انجام دهید را می توانید عملا در هر محلی انجام دهید که اندکی خلوت می یابید. اما هر کاری که زوج های طالب تعطیلات رمانتیک بخواهند انجام دهند ( و تا مدت های طولانی در خاطرات مشترکشان باقی بماند) را می توانند در تایلند انجام دهند. اگر از ته دل خواستار ماجراجویی هستید، می توانید فعالیت هایی را انتخاب کنید که میل شما را برای به هیجان آمدن ارضا می کنند و یا کارهای بی نظیری را انجام دهید که تنها در باره آنها مطالبی خوانده اید و یا آنها را در سینما یا تلویزیون دیده اید. می توانید برای به مبارزه طلبیدن خود چیز هایی یاد بگیرید و یا سرگرمی و مهارت های مفیدی را فراگیرید و با خود به کشورتان ببرید. عشاق می توانند در محیط های مجلل و وقف فعالیت های فکری و تخیلی، با هم به زیاده روی های شگفت انگیزدر لذات و سلامت معنوی رو آورند و فرصت خواهند داشت به کاوش اعماق پر رمز و راز بپردازند و می توانند این کاوش را به عنوان سفری نمادین به قلب محبوب خود به حساب آورند. مهم ترین نکته در تمام این کارهای متنوع این است که عشاق در این تجارب باورنکرنی شریکند، خاطراتی کسب می کنند که برای دوستان صمیمی خود نقل کنند و روزی به فرزندان و نوه های خود بگویند یا صرفا، در خلوت لحظات یادآوری، آنها را برای یکدیگر زمزمه کنند.

جاذبه‌های گردشگری برای عشاق گردشگر در تایلند

3 نظر

چه چیزی در سفر برای مسافر جاذبه دارد؟ چرا مردم همیشه جذب این مکان ها می شوند؟ ممکن است دلایل زیادی برای این امر وجود داشته باشد ( یعنی این مکان ها بهت آور، غیر عادی، دارای ارزش تاریخی، شگفت انگیز و غیره باشند) اما یکی ازعوامل عمده در جاذبه آنها وجود حال و هوای ذاتا رمانتیک است. مردم به این دلیل در نقاط خاصی گرد هم می آیند که در آنجا احساس راحتی می کنند و برای اینکه به خود یادآوری کنند دوران عشق و عاشقی آنها به هیچ وجه به سر نیامده است. برخی از جاذبه ها به عنوان زمینه عمل می کنند، یعنی منظره هایی بی نظیر هستند در مقیاسی که درک شدنی نیست و یا یادمانی برای نشان دادن نبوغ و پایداری انسان ها هستند. یا شاید محل عجیب و غریبی باشند که می توانند در عشاق حسی جادویی ایجاد کنند و درعین حال در تمام مدت عشاق از بودن در آن محل و با هم بودن احساس راحتی کنند. یا شاید صرفا جایی باشند که به عشاق الهام می دهند تجربه را پذیرا شوند، دست یکدیگر را بگیرند و هرگز رها نکنند. در هر گوشه تایلند جاذبه های جالب و رمانتیک وجود دارد که هرکدام دارای داستان مجذوب کننده ای است. شگفتی های طبیعی که در تایلند وجود دارند نیازی به توصیف ندارند. نقاطی وجود دارد که نفس را درسینه بیننده حبس می کنند و او را به لبخند زدن و حتی خندیدن وا می دارند. این مکان ها بیننده را به عصر دیگری می برند و یا به عصری می برند که تصور می کردیم تنها در رویا ها وجود دارد. این نقاط ارزش آن را دارند که به دیدنشان رفت، از آنها عکس گرفت و در آنها لحظه ای به اتفاق یار صمیمی و پرستیدنی خود تعمق و تفکر کرد.

خرید کردن برای عشاق گردشگر در تایلند

2 نظر

برای زوج هایی که قصد گریز از محل زندگی خود و شلوغی های آن را دارند، تایلند خلوتگاه هایی دنج و ناب عرضه می کند. اما برای بسیاری از این زوج ها جذبه آوردن یادگاری در اغلب موارد چنان قدرتمند است که نمی توانند در برابر آن مقاومت کنند. تایلند بهشتی برای خرید کنندگان است و فروشگاه های کوچک و بزرگی در آن وجود دارد که نیاز های زنان و مردان را برآورده می سازند. زوج ها می توانند هر چیزی را که برای افزودن مقدار بیشتری رومانس به تعطیلات خود احتیاج دارند را پیدا کنند و یکی از کارهایی که فروشندگان تایلندی به آن بسیارعلاقه دارند ترتیب دادن حراج در تمام طول سال است تا خرید برای زوج هایی که به سرزمین لبخند سفر می کنند خوشایندتر گردد. جذابیت توجه ای که فروشندگان تایلندی به زوج های مسافر نشان می دهند و خدماتی که به آنها ارائه می دهند، اولین لذت خرید کردن را برای آنها فراهم می کند. اگر این زوج ها به دنبال خرید جواهری برای افزودن به مجموعه ی خانوادگی باشند، نمونه هایی باورنکردنی از کارهای استادکاران جواهر ساز در دسترس است و الماس، یاقوت و یاقوت کبود با قیمت هایی عرضه می شوند که در مقایسه با کشورهای غربی باورکردنی نیستند. البته در ارتباط با مد و ضمائم آن، بانکوک به این می بالد که مجموعه ای از بهترین مراکز خرید جهان را دارد، گرچه گیرایی قدم زدن در خیابان ها و بازارهای قدیمی هنوز هم توجه مسافران سراسر جهان را به خود جلب می کند. در این سایت تنها تعداد معدودی از مکان های خرید زوج های عاشق در تایلند معرفی می شوند تا آنها از خرید کردن در این مکان ها لذت ببرند. ضمن لذت بردن از هر آنچه که کشور پادشاهی تایلند برای عرضه کردن دارد، برای خودتان و کسی که عاشقش هستید چیزی خاص بخرید.

طرز تهیه و پخت غذاهای تایلندی

3 نظر

اگرچه جالب بودن طعم و مزه غذاهای تایلندی در حد گران بودن منوی رستوران های تایلندی است اما تهیه و طبخ غذاهای تایلندی کار دشواری نیست. درواقع، طرزپخت غذاهای تایلندی خیلی آسان است البته به شرطی که بتوانید مواد لازم یا جایگزین های مناسب را برای پخت غذای مورد نظرتان تهیه کنید. اگرچه ممکن است تهیه بسیاری از مواد لازم غذاهای تایلندی در خارج از این کشور سخت باشد اما در بسیاری از دستور پخت غذاها، مواد جایگزینی که می توان در این غذاها به کار برد ذکر شده اند و شما با کمی تجربه می توانید یک جایگزین را با خلاقیت در غذای مورد نظرتان به کار ببرید و آن را تبدیل به یک غذای منحصر به فرد برای خود کنید. اگر مواد لازم و طرز پخت غذا را در اختیار داشته باشید تنها چیزی که نیاز دارید سایر وسایل لازم هستند مانند ماهی تاوه چینی و هاون و دسته هاون ( البته اگر بخواهید خودتان چیلی یا سالاد تند مزه مورد نظرتان را درست کنید). دستور پخت های رایج آشپزی تایلندی را در فهرست زیر مرور کنید.

آنچه باید درباره غذاها و نوشیدنی‌های تایلندی بدانید

2 نظر

اگرچه غذاهای تایلندی به داشتن مزه تند معروف هستند اما در واقع بین طعم های مختلف از جمله تند، ترش، شیرین، شور و تلخ در غذاهای تایلندی یک تعادل مناسب برقرار است. این شهرت چیزی فراتر از ترکیب کردن مزه ها در یک غذای اختصاصی برای استفاده از مزه های متضاد دو یا سه غذای مختلف است. به همین علت است که تایلندی ها دیگران را در غذای خود سهیم می کنند و غذاهای پخته شده به سبک آشپزی خانگی خود را بهتر می خورند. یکی از ابعاد متمایز غذای تایلندی این است که تقریباً در همه ی این غذاها از سبزیجات تازه و ادویه جات از جمله سس ماهی استفاده می شود البته استفاده از سس ماهی یکی از مشکلات گیاهخواران است با این حال با گفتن کلمه "جی" می توانید نشان دهید که گیاهخوار هستید. بی تردید تنوع خاصی در غذاهای مناطق مختلف تایلند وجود دارد؛ علت این تنوع، نفوذ همسایگانی مانند چین، لائوس، میانمار و مالزی بر این کشور است. اگرچه بعضی از رستوران های تایلندی در پخت غذاهای خاص تخصص دارند اما باید بدانید که در هر رستورانی فهرست ی بلند شامل غذاهای تایلندی و غربی وجود دارند و غذاهای تایلندی متنوعی که در نقاط مختلف این کشور طبخ می شوند را در کنار غذاهای بین المللی عرضه می کنند.لطفا نظر خود را بنویسید


سفر به تایلند بسیار هیجان انگیز می باشد.

نام فرستنده : آیناز تاریخ ارسال : 1394/11/5

موافقم

نام فرستنده : علی تاریخ ارسال : 1395/3/18

میشه اسم چندتا از صنایع دستی تایلند رو نام ببرید.

نام فرستنده : آتنا تاریخ ارسال : 1395/2/20

سلام یکی از معروفترین صنایع دستی تایلند که بیشتر در شمال این کشور استان چیانگ مای و تووسط قبایل بومی تولید می شود چترهای زیبا و رنگارنگ دست ساز است. که البته برای آوردن و حمل آن به ایران باید خیلی از آن مراقبت کنید زیرا کاغذی هستند.

نام فرستنده : جهان در کیف تاریخ ارسال : 1395/2/20

تایلند آب و هواش هرجور باشه خیلی جاهای سرسبز و طبیعی داره که چشم آدم از دیدنش نه خسته میشه نه بسته ، مخصوصا پارک های ملی که داره واقعا بی نظیره

نام فرستنده : آرام تاریخ ارسال : 1395/3/8

ممنون از سایت

نام فرستنده : رضایی تاریخ ارسال : 1395/3/18

قبل از سفرم به تایلند دنبال یه اطلاعات کلی درباره تایلند بودم که به کارم بیاد متنی که در بالا نوشته شده خیلی خوب و کامله

نام فرستنده : منوچهر تاریخ ارسال : 1395/3/23

جدیدترین مقالات

 1. تبت فرودگاه ناگچو داگرینگ؛ تبت
 2. تبت فرودگاه نگاری گونسا؛ تبت
 3. تبت فرودگاه شیگاتسه پیس؛ تبت
 4. تبت فرودگاه بین المللی میلین نیینگچی؛ تبت
 5. تبت فرودگاه بین المللی کامدو بانگدا؛ تبت
 6. تبت فرودگاه بین المللی گونکار لهاسا؛ تبت
 7. چین فرودگاه بین المللی شی‌آن شیان یانگ؛ چین
 8. چین فرودگاه بین المللی شیامن؛ چین
 9. چین فرودگاه بین المللی ووهان تیانهه؛ چین
 10. چین فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو؛ چین
 11. چین فرودگاه بین المللی چینگدائو لیوتینگ؛ چین
 12. ترکیه فرودگاه قارص هاراکانی؛ ترکیه
 13. ترکیه فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل؛ ترکیه
 14. ترکیه فرودگاه ارزنجان؛ ترکیه
 15. ترکیه فرودگاه الازیغ؛ ترکیه
 16. ترکیه فرودگاه دیاربکر؛ ترکیه
 17. ترکیه فرودگاه دنیزلی چارداک؛ ترکیه
 18. ترکیه فرودگاه چاناق‌قلعه؛ ترکیه
 19. ترکیه فرودگاه بینگول؛ ترکیه
 20. ترکیه فرودگاه بتمن؛ ترکیه
 21. ترکیه فرودگاه بالیکسیر کوکا سییت؛ ترکیه
 22. ترکیه فرودگاه بالیکسیر؛ ترکیه
 23. ترکیه فرودگاه آیدین؛ ترکیه
 24. ترکیه فرودگاه آلانیا قاضی‌پاشا؛ ترکیه
 25. ترکیه فرودگاه آماسیه مرزیفون؛ ترکیه
 26. ترکیه فرودگاه آغری احمد هانی؛ ترکیه
 27. ترکیه فرودگاه بین المللی ترابزون؛ ترکیه
 28. ترکیه فرودگاه بین المللی شانلی اورفا؛ ترکیه
 29. ترکیه فرودگاه بین المللی سامسون چهارشنبه؛ ترکیه
 30. ترکیه فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه
 31. ترکیه فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه
 32. ترکیه فرودگاه بین المللی ظفر؛ ترکیه
 33. ترکیه فرودگاه بین المللی قونیه؛ ترکیه
 34. ترکیه فرودگاه بین المللی قیصریه ارکیلت؛ ترکیه
 35. ترکیه فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن؛ ترکیه
 36. ترکیه فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ ترکیه
 37. ترکیه فرودگاه بین المللی اگوزلی غازی عینتاب؛ ترکیه
 38. ترکیه فرودگاه بین المللی ارزروم؛ ترکیه
 39. ترکیه فرودگاه بین المللی دالامان؛ ترکیه
 40. ویتنام معرفی مختصر فرودگاه های داخلی ویتنام
 41. ویتنام فرودگاه بین‌المللی دانانگ؛ ویتنام
 42. ویتنام فرودگاه بین‌المللی نوا به؛ ویتنام
 43. ویتنام فرودگاه بین‌المللی تان سون نهات؛ ویتنام
 44. سنگاپور فرودگاه سلتر سنگاپور
 45. سنگاپور فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
 46. فیلیپین فرودگاه بین المللی ایلوئیلو؛ فیلیپین
 47. فیلیپین فرودگاه بین المللی لائواگ؛ فیلیپین
 48. فیلیپین فرودگاه بین المللی کالیبو؛ فیلیپین
 49. فیلیپین فرودگاه بین المللی فرانسیسکو بانگوی؛ فیلیپین
 50. فیلیپین فرودگاه بین المللی ماکتان - سیبو؛ فیلیپین
 51. فیلیپین فرودگاه بین المللی دیوسدادو ماکاپاگال (کلارک)؛ فیلیپین
 52. فیلیپین فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو؛ فیلیپین
 53. هندوستان فرودگاه کازی نزرول اسلام؛ هند
 54. هندوستان فرودگاه کوچ بیهار؛ هند
 55. هندوستان فرودگاه بهالا؛ هند
 56. هندوستان فرودگاه الله آباد؛ هند
 57. هندوستان فرودگاه گوراکپور؛ هند
 58. هندوستان فرودگاه غیرنظامی کانپور؛ هند
 59. هندوستان فرودگاه پانتنگر؛ هند
 60. هندوستان فرودگاه جولی گرنت؛ هند
 61. هندوستان فرودگاه بهارکوت؛ هند
 62. هندوستان فرودگاه آگرتلا؛ هند
 63. هندوستان فرودگاه نادیرگول؛ هند
 64. هندوستان فرودگاه بگومپت؛ هند
 65. هندوستان فرودگاه توتی کورین؛ هند
 66. هندوستان فرودگاه سالم؛ هند
 67. هندوستان فرودگاه پاتانکوت؛ هند
 68. هندوستان فرودگاه سهنول؛ هند
 69. هندوستان فرودگاه باتیندا؛ هند
 70. هندوستان فرودگاه پودوچری؛ هند
 71. هندوستان فرودگاه اوتکلا؛ هند
 72. هندوستان فرودگاه هیراکود؛ هند
 73. هندوستان فرودگاه برهامپور؛ هند
 74. هندوستان فرودگاه دیماپور؛ هند
 75. هندوستان فرودگاه لنگپوی؛ هند
 76. هندوستان فرودگاه بالجک؛ هند
 77. هندوستان فرودگاه شیلانگ؛ هند
 78. هندوستان فرودگاه ناواپارا؛ هند
 79. هندوستان فرودگاه جهارسوگودا؛ هند
 80. هندوستان فرودگاه غیرنظامی خاجوراهو؛ هند
 81. هندوستان فرودگاه جبالپور؛ هند
 82. هندوستان فرودگاه دیوی اهیلیابای هولکار؛ هند
 83. هندوستان ترمینال هوایی راجماتا ویجایا راج سیندیا؛ هند
 84. هندوستان فرودگاه آگاتی؛ هند
 85. هندوستان فرودگاه کویلون؛ هند
 86. هندوستان فرودگاه میسور؛ هند
 87. هندوستان فرودگاه هوبلی؛ هند
 88. هندوستان فرودگاه بلگائوم؛ هند
 89. هندوستان فرودگاه نظامی جاکور؛ هند
 90. هندوستان فرودگاه سوناری؛ هند
 91. هندوستان فرودگاه دانباد؛ هند
 92. هندوستان فرودگاه کوشک باکولا ریمپچ؛ هند
 93. هندوستان فرودگاه جامو؛ هند
 94. هندوستان فرودگاه شیملا؛ هند
 95. هندوستان فرودگاه گاگال؛ هند
 96. هندوستان فرودگاه کارنال؛ هند
 97. هندوستان فرودگاه هیسار؛ هند
 98. هندوستان فرودگاه سورات؛ هند
 99. هندوستان فرودگاه راجکوت؛ هند
 100. هندوستان فرودگاه پوربندر؛ هند
 101. هندوستان فرودگاه جام نگر؛ هند
 102. هندوستان فرودگاه باونگر؛ هند
 103. هندوستان فرودگاه کاندلا؛ هند
 104. هندوستان فرودگاه بوج؛ هند
 105. هندوستان فرودگاه هارنی سیویل؛ هند
 106. هندوستان فرودگاه سفدرجونگ؛ هند
 107. هندوستان فرودگاه دیو؛ هند
 108. هندوستان فرودگاه سوامی ویوکاناندا؛ هند
 109. هندوستان فرودگاه رایگار؛ هند
 110. هندوستان فرودگاه بیلاسپور؛ هند
 111. هندوستان فرودگاه تزپور؛ هند
 112. هندوستان فرودگاه سیچار؛ هند
 113. هندوستان فرودگاه لیلاباری؛ هند
 114. هندوستان فرودگاه جورهت؛ هند
 115. هندوستان فرودگاه دایبروگار؛ هند
 116. هندوستان فرودگاه پاسیگات؛ هند
 117. هندوستان فرودگاه آلونگ؛ هند
 118. هندوستان فرودگاه ویجایاوادا؛ هند
 119. هندوستان فرودگاه تیروپاتی؛ هند
 120. هندوستان فرودگاه راجاهموندری؛ هند
 121. هندوستان فرودگاه کاداپا؛ هند
 122. هندوستان فرودگاه آگرا؛ هند
 123. هندوستان فرودگاه جیپور؛ هند
 124. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی؛ هند
 125. هندوستان فرودگاه بین المللی ویر سوارکار؛ هند
 126. هندوستان فرودگاه بین المللی کلکته نتاجی سوباش چاندرا بوز؛ هند
 127. هندوستان فرودگاه بین المللی لعل بهادر شاستری؛ هند
 128. هندوستان فرودگاه بین المللی چودری چاران سینگ؛ هند
 129. هندوستان فرودگاه بین المللی راجیو گاندی؛ هند
 130. هندوستان فرودگاه بین المللی تیروچیراپالی؛ هند
 131. هندوستان فرودگاه بین المللی مادورای؛ هند
 132. هندوستان فرودگاه بین المللی کویمباتور؛ هند
 133. هندوستان فرودگاه بین المللی چنای؛ هند
 134. هندوستان فرودگاه بین المللی چیپور؛ هند
 135. هندوستان فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جی؛ هند
 136. هندوستان فرودگاه بین المللی بیجو پاتنایک؛ هند
 137. هندوستان فرودگاه بین المللی ایمپال؛ هند
 138. هندوستان فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار؛ هند
 139. هندوستان فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی؛ هند
 140. هندوستان فرودگاه بین المللی راجا بهوجا؛ هند
 141. هندوستان فرودگاه بین المللی تریواندروم؛ هند
 142. هندوستان فرودگاه بین المللی کالیکوت؛ هند
 143. هندوستان فرودگاه بین المللی کوچین؛ هند
 144. هندوستان فرودگاه بین المللی منگلور؛ هند
 145. هندوستان فرودگاه بین المللی کمپگودا؛ هند
 146. هندوستان فرودگاه بین المللی سرینگر؛ هند
 147. هندوستان فرودگاه بین المللی سردار ولابهبهی پتل؛ هند
 148. هندوستان فرودگاه بین المللی گوا؛ هند
 149. هندوستان فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی؛ هند
 150. هندوستان فرودگاه بین المللی گایا؛ هند
 151. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریا گوپیناژ بوردولوئی؛ هند
 152. هندوستان فرودگاه بین المللی بوگاپورام؛ هند
 153. هندوستان فرودگاه بین المللی ویساکاپاتنام؛ هند
 154. ویتنام فعالیتهای سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در ویتنام
 155. ویتنام گردش در ویتنام با تورهای غذا و نوشیدنی
 156. ویتنام فعالیتهای فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی ویتنام
 157. ویتنام سفرهای تفریحی با قایق در دلتای رودخانه مكونگ
 158. ویتنام مسابقه بین المللی آتش بازی دانانگ
 159. ویتنام رویداد دوسالانه‌ی فرهنگی هوئه در ویتنام
 160. ویتنام هفته گردشگری هالونگ
 161. ویتنام فستیوال بزرگ قوم خمر در ویتنام؛ اوك اوم بوك
 162. ویتنام ادای احترام به درگذشتگان در فستیوال كاته ویتنام
 163. ویتنام فستیوال كئو پاگودا در ویتنام
 164. ویتنام فستیوال و مراسم مسابقه گاوها در شهرهای ویتنام
 165. ویتنام فستیوال نیمه پاییز در ویتنام
 166. ویتنام طرز تهیه و پخت نودل سرخ شده با بوك چوبی و گوشت گوساله
 167. ویتنام طرز تهیه و پخت فو با تاس كباب گوساله
 168. ویتنام دانستنی‌های جالب درباره فست فودها در ویتنام
 169. ویتنام استفاده از چاپ استیك در فرهنگ غذایی ویتنام
 170. ویتنام ادویه های رایج در آشپزی ویتنامی
 171. ویتنام فرهنگ غذایی مردم ویتنام
 172. ویتنام فست فودهای بین المللی و بومی ویتنام
 173. ویتنام میوه‌های جالب و منحصر به فرد استوایی در ویتنام
 174. ویتنام برگزاری مراسم عروسی و ماه عسل در ویتنام
 175. ویتنام مدیتیشن و یوگا در خلوت‌گاه‌های بکر و بی نظیر ویتنام
 176. ویتنام فعالیت های تندرستی، اسپا و آب گرم در ویتنام
 177. ویتنام تورها و گشت های پرنده نگری در ویتنام
 178. ویتنام نه منطقه برتر برای راهپیمایی در بهشت رویایی ویتنام
 179. ویتنام طبیعت گردی و تجربه سفر سبز در ویتنام
 180. ویتنام تجربه گلف در ویتنام
 181. ویتنام صخره نوردی در صخره های آهکی خلیج ‌هالونگ
 182. ویتنام آنچه که باید درباره نوشیدنی های ویتنامی بدانید
 183. ویتنام آنچه که باید درباره غذاهای ویتنامی بدانید
 184. ویتنام انواع اقامتگاه کاندو، آپارتمان و عمارتهای تجهیز شده در ویتنام
 185. ویتنام شرایط استفاده از خانه های اجاره ای در ویتنام
 186. ویتنام ویلاها و کلبه های ساحلی و جنگلی از بهترین اقامتگاه های ویتنام
 187. ویتنام سفر به ویتنام با قایق
 188. ویتنام سفر به ویتنام با خودرو
 189. ویتنام سفر به ویتنام با قطار
 190. ویتنام سفر به ویتنام با هواپیما
 191. ویتنام خدمات پستی در ویتنام
 192. ویتنام شبکه تلفن و ارتباطات در ویتنام
 193. ویتنام زبان و الفبای ویتنامی
 194. ویتنام سیاست داخلی و خارجی ویتنام
 195. ویتنام اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام
 196. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای رانندگی در هند
 197. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای سفر با قطار در هند
 198. هندوستان سفر در جنوب هند تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگی غنی و غذاهای دلپذیر
 199. هندوستان برنامه سفر از شمال شرق هند به نپال و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن
 200. هندوستان برنامه سفر راجستان؛ سفر در شمال فرهنگی هند
 201. هندوستان برنامه سفر مثلث طلایی و ویژگی های برجسته راجستان در هند
 202. هندوستان بازدید از گنجینه های طبیعی کانگچنزونگا و بهترین مناظر از قله‌های برفی هیمالیا
 203. هندوستان گشت و گذار در صومعه های لاداخ و بازدید از قله‌های برفی هیمالیا در شهر لِه
 204. هندوستان تور هند واقعی؛ بازدید از شهرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر هند
 205. هندوستان برنامه سفر بازدید بنگلور و میسور و پارک‌های ملی جنوب هند
 206. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه آبی برای گردشگران در هند
 207. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه زمینی و هوایی برای گردشگران در هند
 208. هندوستان فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در هند
 209. هندوستان جشن پوشکار ملا و نمایشگاه سالیانه شتر پوشکار در هند
 210. هندوستان فستیوال سراوانی ملا؛ مشهورترین جشن 30 روزه در معبد دوگهار در هند
 211. هندوستان فستیوال دیوالی؛ جشنواره نورها در هند
 212. هندوستان جشن دوسرا؛ محبوب‌‌‌‌‌ترین فستیوال در سراسر هند
 213. هندوستان جشن گانش چاتورتی در هند
 214. هندوستان جشن جانماشتامی؛ روز تولد کریشنا معروف‌ترین خدای هندوها در هند
 215. هندوستان روز استقلال هند
 216. هندوستان فستیوال آمارنات یاترا در هند
 217. هندوستان فستیوال مارها یا ناگ پانچامی؛ مراسمی به احترام مار سبز افسانه‌‌‌‌ای هزار سر در هند
 218. هندوستان جشن پیمان خواهری و برادری رخشا بندان در هند
 219. هندوستان فستیوال تیج؛ پیام آور فصل باران در هند
 220. هندوستان سفر در داخل هند با هواپیما
 221. هندوستان اطلاعات گمرک و مهاجرت در سفر به هند
 222. هندوستان اطلاعات ویزا و گذرنامه در سفر به هند
 223. هندوستان شرکت های هواپیمایی که به هند پرواز دارند
 224. هندوستان سفر به هند با اتوبوس
 225. هندوستان سفر به هند با خودرو
 226. هندوستان سفر به هند با قطار
 227. فیلیپین طراح مد فیلیپینی فرانسیس لیبیران؛ طراحی بهترین لباس‌های شب
 228. فیلیپین طراح مد فیلیپینی میچ دالچی؛ دختری که کلاه‌های زیادی می پوشد
 229. فیلیپین طراح مد فیلیپینی اِزرا سانتوس؛ آیکون مُد دبی
 230. فیلیپین طراح مد فیلیپینی پویی کویینونِس پروژه‌ی مُد بیلیبید
 231. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مونیک لوئیلیِر طراح لباس عروسی محبوب هالیوود
 232. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مایکل کینکو؛ طراح استثنایی آسیا
 233. فیلیپین رویدادها و فستیوال‌های فیلیپین در ماه ژانویه - بخش اول
 234. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیکو فیلیپینی
 235. فیلیپین طرز تهیه و پخت مورکون فیلیپینی
 236. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف مکادو فیلیپینی
 237. فیلیپین طرز تهیه کرم کارامل به سبک فیلیپینی
 238. فیلیپین طرز تهیه و پخت کاره کاره فیلیپینی
 239. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف کالدرتا فیلیپینی
 240. فیلیپین محدودیت های غذایی و غذاهای حلال در فیلیپین
 241. فیلیپین سبک غذایی فیلیپینی‌ها و رژیم خوراکی ساده و کارآمد
 242. فیلیپین فرهنگ غذایی رایج در میان فیلیپینی ها
 243. فیلیپین آنچه که باید درباره نوشیدنی‌های غیر الکلی فیلیپینی بدانید
 244. فیلیپین تنوع میوه‌های استوایی و دسرهای هیجان انگیز در فیلیپین
 245. تبت مسابقات اسب دوانی در جشن سال نوی تبتی
 246. تبت برنامه سفر گشت و گذار در دشت‌های وسیع و مرتفع گانان لاین در تبت
 247. تبت ماجراجویی‌ها در هزو؛ محل اتصال دشت‌های مرکزی و منطقه تبتی آمدو
 248. تبت برنامه سفر بازدید از شهرهای لینکسیا و زیایهی در تبت
 249. تبت برنامه سفر تمدد اعصاب در مراتع سبز جنوب گانسو؛ تبت
 250. تبت برنامه سفر بازدید از صومعه‌های شیگاتسه؛ دومین شهر بزرگ تبت
 251. تبت گشت و گذار در داتونگ؛ بخش خودمختار کینگهای چین
 252. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش دوم
 253. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش اول
 254. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش دوم
 255. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول
 256. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اطلاعات کاربردی در ویتنام
 257. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره نیازمندی های خاص در سفر به ویتنام
 258. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره رویدادها و فستیوالهای ویتنام
 259. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره غذاها و فرهنگ ویتنامی
 260. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری و سرگرمی ها در ویتنام
 261. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره بهداشت و امنیت در ویتنام
 262. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره دانگ ویتنام و موضوع پول
 263. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اقامتگاه ها و هتل های ویتنام
 264. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره سفر در داخل ویتنام
 265. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره فرودگاه های ویتنام
 266. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره ویزا و گمرک ویتنام
 267. ویتنام پاسخ به سوالات رایج و اطلاعات بیشتر درباره ویتنام
 268. ویتنام كونگ چی؛ برندی مطرح در لباس‌های باشکوه شب
 269. ویتنام داگما؛ برندی ویتنامی از الیاف كاملا طبیعی
 270. ویتنام ماگون؛ برندی نوظهور در پوشاک زنانه ویتنامی
 271. ویتنام لوسینه؛ برند نوظهور لباس های مدرن زیر ویتنامی
 272. ویتنام مای وِی دکو؛ یكی از بهترین برندهای اقلام خانگی در هوشی‌مین
 273. ویتنام مین هان؛ برنده‌ی ویتنامی جوایز متعدد طراحی در دنیای مد
 274. ویتنام دو مان كوئونگ؛ برجسته‌ترین طراح مدهای گران قیمت در ویتنام
 275. ویتنام ماسیمو فراری؛ طراح ویتنامی بزرگ‌ترین برندهای جهان
 276. ویتنام كای سیلك؛ یکی از موفق‌ترین طراحان مد ویتنام
 277. ویتنام نن گوین كونگ چی؛ طراح ویتنامی با شهرت جهانی
 278. ویتنام مركز خرید میدان سایگون؛ بهشت عاشقان خرید
 279. ویتنام مرکز خرید دایمند پلازا در هوشی‌مین
 280. تبت برنامه سفر بازدید از سرزمین بومی مردم توو در منطقه هاژو تبت
 281. تبت کوه پیمایی در دامنه‌های کوه مقدس و پوشیده از برف میلی در تبت
 282. تبت گشت در اطراف شهر شینینگ؛ دروازه فلات کینگهای تبت
 283. تبت برنامه سفر بازدید از دریاچه مقدس لامو لاتسو در تبت
 284. تبت راهپیمایی اطراف رودخانه یارلونگ تسانگپو تبت؛ مرتفع‌ترین رودخانه جهان
 285. تبت کوه پیمایی در مرتفع‌ترین قله جهان؛ اورست
 286. ویتنام هانوی و هوشی‌مین برترین مقاصد خرید در ویتنام
 287. ویتنام آثار هنری معاصر ویتنام؛ یادگاری و سوغاتی ارزشمند
 288. ویتنام صنایع دستی سنتی و محلی ویتنامی
 289. ویتنام البسه و پوشاک ویتنامی؛ بهترین یادگاری و سوغاتی از ویتنام
 290. ویتنام کشف دیدنی های شگفت انگیز طبیعی و فرهنگی ویتنام در دو هفته
 291. ویتنام برنامه سفر یك هفته ای در شمال ویتنام
 292. ویتنام بازدید از شهر هوشی‌مین در یك هفته
 293. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه - هوی آن در سه روز
 294. ویتنام برنامه سفر بازدید از هانوی در سه روز
 295. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه در سه روز
 296. ویتنام برنامه سفر هوشی‌مین در سه روز
 297. ویتنام فستیوال معبد كی یپ باك در ویتنام
 298. ویتنام فستیوال مبارزه گاو وحشی دو سون در ویتنام
 299. ویتنام روز ملی استقلال ویتنام
 300. ویتنام فستیوال وو لان یا روز مادر ویتنامی
 301. ویتنام فستیوال آفت زدایی در ویتنام
 302. ویتنام مراسم روز جهانی كودك در ویتنام
 303. ویتنام فستیوال معبد با چوآ سو در ویتنام
 304. ویتنام فستیوال بازار عشق كائو وای و عاشقانه های رایج آن در ویتنام
 305. ویتنام فستیوال دهكده مارهای له مات و غذاهای خوشمزه آن در ویتنام
 306. ویتنام روز جهانی كارگر در ویتنام
 307. ویتنام جشن ملی روز اتحاد و همبستگی در ویتنام
 308. ویتنام فستیوال نهنگ‌ها؛ نجات دهندگان ماهیگیران در ویتنام
 309. ویتنام مراسم گرامیداشت و سالمرگ پادشاهان هونگ در ویتنام
 310. ویتنام جشنواره و مسابقه فیل‌ها در سراسر ویتنام
 311. ویتنام فستیوال غذای سرد یا عید مردگان در ویتنام
 312. ویتنام فستیوال چو دونگ تو در ویتنام
 313. ویتنام فستیوال قربانی كردن گاو وحشی در ویتنام
 314. ویتنام تشكر از قدیسان نگهبان در فستیوال رونگ پوك ویتنام
 315. ویتنام فستیوال عاشقانه نویی با در ویتنام
 316. ویتنام کمپینگ و چادر زدن در طبیعت بکر ویتنام
 317. ویتنام شرایط استفاده از مهمانخانه‌ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تخت و صبحانه در ویتنام
 318. ویتنام شرایط مسافرخانه ها و پردیس ها در سفر به ویتنام
 319. ویتنام زندگی با اهالی بومی و استفاده از اقامتگاه های بومی در ویتنام
 320. ویتنام اقامتگاه های زیبا و رویایی بوتیک در سواحل و جنگل های انبوه ویتنام
 321. ویتنام اقامتگاه‌های سلامتی و تندرستی و اسپاها در ویتنام
 322. ویتنام آپارتمان‌های اجاره ای و تجهیز شده در شهرهای بزرگ ویتنام
 323. ویتنام آب و هوای ویتنام
 324. ویتنام زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام
 325. ویتنام دین و مذهب در ویتنام
 326. ویتنام ارتباطات غیرکلامی در ویتنام
 327. ویتنام فرهنگ تواضع و فروتنی در ویتنام
 328. ویتنام تاریخ معاصر ویتنام
 329. ویتنام تاریخ ویتنام باستان
 330. ویتنام گاهشمار تاریخ ویتنام
 331. ویتنام ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی ویتنام
 332. ویتنام اطلاعات مفید و مختصر درباره ویتنام
 333. هندوستان پاسخ به سؤالات رایج درباره تلفن ثابت و موبایل در هند
 334. هندوستان سافاری جیپ در اوتارانچال هند
 335. هندوستان دنیای وحشی شرق هیمالیا در هند
 336. هندوستان شکوه جنوب هند در تور طبیعت گردی تپه های مالابار
 337. هندوستان برنامه سفر مخصوص دوستداران یوگا در هند
 338. هندوستان تور سافاری و بازدید از حیات وحشی پارک ملی رویال چیتوان نپال
 339. هندوستان سافاری برای بازدید از ببرهای هندی در پارک‌های ملی هند
 340. هندوستان تورهای بازدید از قبایل چاتیسگار در هند
 341. هندوستان تجربه‌ای تکرار ناشدنی؛ سافاری با فیل‌های عظیم‌الجثه در هند
 342. هندوستان برنامه سفر صید شیر ماهی در شمال هند
 343. هندوستان برنامه سفر بازدید و سافاری حیات وحش شرق هند
 344. هندوستان گشت و گذار در طبیعت هند با پای پیاده
 345. هندوستان تور طبیعت گردی در جنگل‌های انبوه تنمالا در کرالا
 346. هندوستان با تور پرنده نگری هند از تاج محل دیدن کنید
 347. هندوستان تعطیلات آخر هفته در پارک ملی رانتامبور
 348. هندوستان تور پرنده نگری در طبیعت سرزمین هند
 349. هندوستان غنای فرهنگی و تاریخی گوا قدیم در سفری 3 روزه
 350. هندوستان قایقرانی در آب‌های خروشان منطقه کوهستانی ریشیکش
 351. هندوستان زندگی و تفریحات شبانه در هند
 352. هندوستان راس یاترا بزرگ‌ترین فستیوال مذهبی به احترام لرد جاگانات در هند
 353. هندوستان عید فطر در میان مسلمانان هند
 354. هندوستان عید قربان در میان مسلمانان هند
 355. هندوستان فستیوال پورام در هند
 356. هندوستان فستیوال بایساخی؛ جشن برداشت محصول در پنجاب هند
 357. هندوستان فستیوال کوم میلا یا کومبه میلا؛ مهم‌ترین و قدیمی‌‌‌‌‌ترین فستیوال هندو در هند
 358. هندوستان فستیوال ماهاویر جانما کالیاناک؛ جشن تولد مَهاویرا در هند
 359. هندوستان جشن راما نوامی؛ تولد راما در هند
 360. هندوستان کارناوال‌های ماردی گرا؛ سه شنبه‌ی چرب در هند
 361. هندوستان فستیوال هولی؛ جشنواره‌‌ی رنگ‌ها در هند
 362. هندوستان جشن ماها شیوارتری؛ شب بزرگ شیوا در هند
 363. هندوستان فستیوال شناور یا فلوت در هند
 364. هندوستان فستیوال واسانت پانچامی؛ پنجمین روز بهار در هند
 365. هندوستان روز جمهوری؛ اجرای قانون اساسی هند
 366. هندوستان فستیوال سانکرانتی و پونگال؛ برداشت تامیل در هند
 367. هندوستان شرایط سفر زنان تنها در هند
 368. هندوستان سفر به هند با هواپیما
 369. هندوستان زبان و الفبای هندی و شبکه تلفن و ارتباطات در هند
 370. هندوستان سیاست داخلی و خارجی هند
 371. هندوستان اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه هند
 372. هندوستان آب و هوای متنوع هند
 373. هندوستان زیبایی‌های بکر و رؤیایی طبیعت هند
 374. فیلیپین طراح مد فیلیپینی راجو لورل؛ حامی زنان اقلیت و کارآفرینی
 375. فیلیپین طراح مد فیلیپینی جوزی ناتوری؛ از وال استریت تا صحنه‌ی مُد
 376. فیلیپین طراح مد فیلیپینی خوزه پیتوی مورِنو؛ سزار مد آسیا
 377. فیلیپین مهم‌ترین نکات برای خرید در سفر به فیلیپین
 378. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در سیبو؛ فیلیپین
 379. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در مانیل
 380. فیلیپین محبوب‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان در فیلیپین خرید
 381. فیلیپین برنامه سفر گشت در جزیره باشکوه پالاوان در فیلیپین
 382. فیلیپین غذاهای پرطرفدار خیابانی و ارزان قیمت در فیلیپین
 383. فیلیپین آنچه باید درباره خوراک‌های فیلیپینی به سبک چینی بدانید
 384. فیلیپین انواع رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره ای در فیلیپین
 385. فیلیپین انواع غذاهای بین المللی و غربی در فیلیپین
 386. فیلیپین سبک‌ها و روش‌های متنوع آشپزی فیلیپینی
 387. فیلیپین آنچه که باید درباره غذاهای فیلیپینی بدانید
 388. فیلیپین اقامتگاه‌های ارزان قیمت و در دسترس فیلیپین
 389. فیلیپین انواع آپارتمان‌ها و ویلاهای خصوصی در فیلیپین
 390. ویتنام فستیوال ترو ترم در ویتنام
 391. ویتنام فستیوال دژ كو لوآ در ویتنام
 392. ویتنام فستیوال گیونگ در ویتنام
 393. ویتنام فستیوال هوئونگ پاگودا در ویتنام
 394. ویتنام فستیوال بای دن پاگودا در ویتنام
 395. ویتنام سال نو میلادی در ویتنام
 396. ویتنام سال نوی ویتنامی یا عید تت
 397. ویتنام درباره رویدادهای و فستیوال های ویتنام
 398. ویتنام گردشگران سالمند در ویتنام
 399. ویتنام ویتنام بهشتی خوردنی برای گیاه خواران
 400. ویتنام سفر برای بازماندگان جنگ در ویتنام
بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

 1. مقبره‌ی فولینگ
 2. مانگروهای لنکاوی
 3. قصر سلطنتی شن‌یانگ
 4. موزه کاخ ملی تایپه | Taipei National Palace Museum
 5. کوهستان علی | Ali Mountain
 6. شهر باید پر شود
 7. منطقه دیدنی کوهستان هنگشان
 8. کندی پنکالان بوجانگ | Candi Pengkalan Bujang
 9. کوهستان ووتای | Wutai
 10. کندی بندانگ دالام بوکیت باتو پاهات | Candi Bendang Dalam
 11. معبد جینکی | Jinci
 12. موزه باستان‌شناسی دره بوجانگ بوکیت باتو پاهات | Bujang Valley Bukit Batu Pahat
 13. معبد شوانگ لین
 14. چشمه‌های آب گرم اولو لگونگ | Ulu Legong
 15. پاگودای چوبی در شهرستان یینگ شیان
 16. مسجد ظهیر
 17. گوک بائو جنیانگ کامپونگ گادینگ | Gok Bau Jeniang Kampung Gadin
 18. پیاده‌رو درختی در سونگای سدیم | Tree Top Walk Sungai Sedim
 19. غارهای دست ساز یون گانگ | Yungang Grottoes
 20. پکان رابو | Koperasi Pekan Rabu
 21. داتای بای لنکاوی
 22. گذرگاه شان‌های گوآن دیوار بزرگ چین | Shanhaiguan
 23. هشت معبد بیرونی
 24. عقاب لنکاوی و پارک لاگندا | Lagenda
 25. گشت‌زنی در رودخانه کیلیم لنکاوی | Kilim
 26. برج رادیو و تلویزیون تیانجین
 27. پارک آبی تیانجین
 28. کوهستان باشیان | Baxian
 29. برج الور ستار | Menara Alor Setar
 30. معبد ملکه آسمان | بهشت
 31. دریاچه دایانگ بونتینگ یا تاسیک دایانگ بونتیگ لنکاوی | Dayang Bunting
 32. کلیسای جامع سنت ژوزف، تیانجین
 33. منطقه دیدنی کوهستان پانشان
 34. پارک دریایی ‌جزیره پایر | Pulau Payar Marine Park
 35. گذرگاه هوآنگ یاگوآن دیوار بزرگ چین
 36. ماشین کابلی لنکاوی
 37. رودخانه های‌هه تیانجین | Haihe
 38. مسجد بزرگ
 39. ساحل ماسه‌های سیاه در جزیره لنکاوی
 40. قلعه داگو | Dagu Fort
 41. جزیره لنکاوی
 42. معبد بودایی دابی | Dabei
 43. پارک ملی ‌جزیره کوکوپ جوهور | Pulau Kukup National Park
 44. موزه ماهیگیران تانجونگ بالو | Tanjung Balau Fishermen Museum
 45. باغ‌وحش جوهور
 46. خیابان فرهنگی باستانی | Ancient Cultural Street
 47. معبد بودای یشمی
 48. دژ قدیمی جوهور یا کوتا جوهور لاما | Kota Johor Lama
 49. مزرعه تمساح تلوک سنگات | Teluk Sengat Crocodile Farm
 50. مرکز مالی جهانی شانگهای
 51. گالری ماوار | Mawar
 52. برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای
 53. موزه کوتاتینگی | Kota Tinggi Museum
 54. موزه‌ی شانگهای
 55. پارک ملی تانجونگ پیای | Tanjung Piai
 56. باغ یو یوان
 57. خیابان نانجینگ
 58. مسجد سلطان ابوبکر
 59. آبشار کوتاتینگی | Kota Tinggi Waterfall
 60. باند شانگهای
 61. موزه سلطنتی ابوبکر | Muzium Diraja Sultan Abu Bakar
 62. سالن اجتماعات عمومی
 63. باغ وحش چونگ‌کینگ
 64. گونونگ لدانگ، کوه اوفیر | Gunung Ledang Mount Ophir
 65. مرزرعه میوه دیزارو
 66. دره کوتانگ رودخانه یانگ تسه | Qutang
 67. رودخانه یانگ تسه
 68. ساحل دیزارو | Desaru
 69. ‌جزیره اور | Pulau Aur
 70. جزیره‌ی حیرت انگیز راوا | Stunning Rawa Island
 71. ‌جزیره راوا | Pulau Rawa
 72. جزایر سیبو | Pulau Sibu
 73. پارک ملی انداو رومپین | Endau Rompin
 74. کوتا اسکندر جوهور | Kota Iskandar Johor
 75. لگولند | Legoland
 76. پارک باتلاقی | Wetland Park
 77. باغ گیاه شناسی پوتراجایا تامان بوتانی | Putrajaya Botanical Garden Taman Botani
 78. پل پوترا | Putra Bridge
 79. پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park
 80. پِردانا پوترا | Perdana Putra
 81. کاخ دادگستری | Palace Of Justice
 82. باغ دوستی چین - مالزی | The China - Malaysia Friendship Garden
 83. کروز پوتراجایا | Putrajaya Cruise
 84. مسجد پوترا | Putra Mosque
 85. مکان تستی رستوران-1
 86. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی
 87. تایلند ساختمان قدیمی بان سینگهاتا
 88. تایلند بان تانگ نانگ اوک
 89. تایلند بان نا سامای
 90. تایلند پرا تات کانگ کائو نویی
 91. تایلند وات ماها تان (یاسوتان)
 92. تایلند وات سوپاتانارام
 93. تایلند وات نانگ بوا
 94. تایلند وات چائنگ
 95. تایلند وات تانگ سی موآئنگ
 96. تایلند پارک ملی پا تائم
 97. تایلند مائه نام سونگ سی
 98. تایلند پارک جنگلی پانوم ساوای
 99. تایلند پارک ملی کائو پرا ویهانس
 100. تایلند وات پا ماها جدی کائو (وات لارن کواد)
 101. تایلند نانگ هان
 102. تایلند پرا تان چوئنگ
 103. تایلند پارک سومدت پرا سریناکاریندرا در رویی ات
 104. تایلند بوئنگ پلان چایی
 105. تایلند وات کلانگ مینگ موئنگ
 106. تایلند وات بوراپا پیرام
 107. تایلند موزه ملی رویی ات
 108. تایلند وات پو چایی
 109. تایلند پل دوستی تایلند-لائوس
 110. تایلند سالا کائو کو یا وات کائک
 111. تایلند پارک جنگلی نامتوگ تاو تو
 112. تایلند ابوسوت چوبی وات پاروئن سونگتام
 113. تایلند وات تام کلانگ فن
 114. تایلند فسیل‌های صدف های چند میلیون ساله
 115. تایلند مقبره شاه نارسوان کبیر
 116. تایلند مزرعه چوکچای
 117. تایلند سد لام پرا پلوئنگ
 118. تایلند کائو پائنگ ما
 119. تایلند پراسات پانوم وان
 120. تایلند وات کاو چان نگام
 121. تایلند سد لام تاکونگ
 122. تایلند پارک ملی کائو یایی
 123. تایلند وات سالا لویی
 124. تایلند باغ‌وحش ناکان راتچاسیما
 125. تایلند پرا تات پانوم
 126. تایلند نامتوک تات تان
 127. تایلند پارک ملی ماکداهان
 128. تایلند هو کائو ماکداهان
 129. تایلند پرا تات نا دان
 130. تایلند منطقه امن و حفاظت شده حیات‌وحش پو لوانگ
 131. تایلند پارک ملی پو روا
 132. تایلند پارک ملی پو کرادوئنگ
 133. تایلند هونگ مون مانگ یا موزه شهر کان کائن
 134. تایلند پارک ملی پو پا
 135. تایلند پارک ملی پو ویانگ
 136. تایلند سد ابولراتانا یا پونگ نیپ
 137. تایلند وات سی بان روانگ
 138. تایلند وات کلانگ
 139. تایلند پاتاساتان فو پو
 140. تایلند مرکز تبلیغات هنری، فرهنگی و گردشگری
 141. تایلند اثر تاریخی پرایا چایسانتان (چائو سومپامیت)
 142. تایلند پرا تات نانگ سام موئن
 143. تایلند مکان مقدس چائو پو پرایا لائه
 144. تایلند سد چالابهورن / سد نام پروم
 145. تایلند پارک ملی تان تان
 146. تایلند اثر تاریخی پرایا پاکدی چامپون (لائه)
 147. تایلند کا سوان تائنگ
 148. تایلند منطقه مقدس بان کاک نگیو (پراسات بان کاک نگیو)
 149. تایلند مرکز فرهنگی پایین شمال شرق
 150. تایلند پارک پرندگان (سوان نوک)
 151. تایلند پارک تاریخی پانوم رانگ
 152. تایلند مرکز هنرهای دستی بان کام پرا
 153. تایلند معبد پرا لاو تپ نیمیت (وات پرا لاو تپ نیمیت)
 154. تایلند پرا مونگکان مینگ موئنگ
 155. تایلند دهکده مو لام
 156. تایلند مرکز صلیب سرخ کائو لان تایی
 157. تایلند جزیره ماک
 158. تایلند جزیره کرادات
 159. تایلند جزیره کام
 160. تایلند ستون شهر
 161. تایلند وات یوتا نیمیت
 162. تایلند وات باپهارام
 163. تایلند جزیره لائویا
 164. تایلند لا لو
 165. تایلند پارک ملی تا پرایا
 166. تایلند پارک ملی پانگ سیدا
 167. تایلند ساکائو و ساکوان
 168. تایلند هات مائه رامپائنگ-بان کان او
 169. تایلند کاو لائم یا
 170. تایلند پرا چدی کلانگ نام (وات ساموت کانگکا یا وات پاک نام)
 171. تایلند جزیره مان نای
 172. تایلند کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ
 173. تایلند او کای- لائم تان
 174. تایلند نامتوک کلانگ پلا کانگ
 175. تایلند وات سارانات تامارام
 176. تایلند سوان سان
 177. تایلند وات پا پرادو
 178. تایلند موزه نمایش سایه های دات بان دان
 179. تایلند مقبره شاه تاکسین
 180. تایلند بنای یادبود سانتون پو
 181. تایلند لائم مائه فیم
 182. تایلند بان فی
 183. تایلند نامتوک تان تیپ
 184. تایلند آبشار تاکرو و آبشار سالادای
 185. تایلند کائنگ هین پوئنگ
 186. تایلند ساختمان چائو پرایا ابهایهوبات
 187. تایلند پارک ملی تاپ لان
 188. تایلند شهر باستانی سی ماهوسوت
 189. تایلند مکان باستانی سا موراکوت
 190. تایلند وات کائو پیچیت
 191. تایلند هنر در بهشت
 192. تایلند --
 193. تایلند وات یاناسانگوارارام وراماهاویهان
 194. تایلند مینی سیام
 195. تایلند جزیره لن
 196. تایلند خانه مقدس حقیقت
 197. تایلند دهکده فیل پاتایا
 198. تایلند بان ساکاوادی
 199. تایلند دنیای زیر آب پاتایا
 200. تایلند ساحل جامتین
 201. تایلند کاو پرا تام ناک یا کاو پرا تات
 202. تایلند جزیره رانگ
 203. تایلند پارک تفریحات ماجراجویانه تری تاپ
 204. تایلند جزیره چانگ نویی
 205. تایلند جزیره نگام
 206. تایلند مزرعه پرورش ببر سی راچا
 207. تایلند باغ‌وحش باز کائو کیاو
 208. تایلند سوان نانگ نوچ (باغ نانگ نوچ)
 209. تایلند بازار شناور پاتایا
 210. تایلند پارک سه پادشاه
 211. تایلند پارک سنگی یک میلیون ساله و مزرعه پرورش تمساح
 212. تایلند موزه بطری
 213. تایلند موُسسه علوم دریایی دانشگاه بوراپا
 214. تایلند ساحل پاتایا
 215. تایلند کائو چی چان
 216. تایلند هات لائم سینگ
 217. تایلند پارک ملی نامتوک پلیو
 218. تایلند وات کاو سوکیم
 219. تایلند کای نوئن وونگ
 220. تایلند بنای یادبود تاکسین مهارات
 221. تایلند توئک دائنگ
 222. تایلند آبشارهای سویی داو
 223. تایلند کلیسای کاتولیک چانتابوری
 224. تایلند مکان مقدس ستون شهر-یالا
 225. تایلند مسجد مرکزی یالا
 226. تایلند وات کاهاپیموک
 227. تایلند چشمه آبگرم بتونگ
 228. تایلند بزرگ‌ترین صندوق پستی تایلند
 229. تایلند دهکده ساکای
 230. تایلند نامتوک لا-اونگ (آبشار رنگین کمان)
 231. تایلند نامتوک تان تو
 232. تایلند جزیره نگای یا جزیره ها یی
 233. تایلند پارک ملی هات چاو مایی
 234. تایلند جزیره کرادان
 235. تایلند جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)
 236. تایلند جزیره لیبونگ
 237. تایلند هات یاو
 238. تایلند پارک عمومی کوان تامناک چان
 239. تایلند اولین درخت کائوچو در تایلند
 240. تایلند موزه پرایا راتسادانوپرادیت ماهیسون پاکدی
 241. تایلند تبلیغات حفظ و عمران جزیره چانگ
 242. تایلند پرا بروم تات چایا
 243. تایلند پارک ملی دریایی جزیره انگ تانگ
 244. تایلند جزیره نانگ یوان
 245. تایلند نامتوک ویبهاوادی
 246. تایلند دهکده تربیت میمون‌ها (مدرسه میمون‌ها)
 247. تایلند پارک ملی تایی روم ین
 248. تایلند پارک ملی کائو سوک
 249. تایلند پاک نام تاپی (دهانه رودخانه تاپی)
 250. تایلند مؤسسه مطالعات جنوب تایلند
 251. تایلند موزه پاتامارونگ
 252. تایلند موزه ملی سونگکلا
 253. تایلند جزیره یو
 254. تایلند پل تینسولانود
 255. تایلند دریاچه سونگکلا
 256. تایلند باغ‌وحش سونگکلا
 257. تایلند لائم سامیلا
 258. تایلند پارک ملی تیل بان
 259. تایلند پارک ملی تاروتاو
 260. تایلند موزه ملی ساتان-عمارت کادن
 261. تایلند مسجد جامع ساتان یا مسجد مامبانگ
 262. تایلند پارک ملی لائم سان
 263. تایلند جزیره پایام
 264. تایلند نقطه ویکتوریا یا کا سونگ
 265. تایلند هات چان دامری
 266. تایلند پارک ملی نامتوک نگاو
 267. تایلند نامتوک تان پت
 268. تایلند نامتوک پانیابان
 269. تایلند چشمه های آبگرم و پارک عمومی راکساوارین
 270. تایلند چشم انداز کاتا کارن
 271. تایلند هات کارن
 272. تایلند هات سورین
 273. تایلند جزیره مرجانی هی
 274. تایلند موزه پوکت تایهوا
 275. تایلند بنای تاریخی دو قهرمان
 276. تایلند هات پاتونگ
 277. تایلند جزیره راچا
 278. تایلند هات نایی هان
 279. تایلند هات کامالا
 280. تایلند هات کاتا
 281. تایلند لائم پرومتپ
 282. تایلند نامتوک تاموت
 283. تایلند جزیره سی و جزیره ها
 284. تایلند وات تام کاها ساوان
 285. تایلند نامتوک پرایوان
 286. تایلند عمارت پرایا تاکارات (چوای)
 287. تایلند چشمه های آبگرم بان بو دان
 288. تایلند نامتوک سائنگ تانگ
 289. تایلند نامتوک هین لات
 290. تایلند وات رات اپاتام یا وات بانگ ریانگ
 291. تایلند پارک ملی کاو لاک لام رو
 292. تایلند جزیره تاپو (جزیره جیمز باند)
 293. تایلند پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ
 294. تایلند خلیج پانگ نگا یا پارک ملی پانگ نگا
 295. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان
 296. تایلند هات کائو لاک
 297. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سورین
 298. تایلند شهر باستانی یارانگ
 299. تایلند وات مانچارینتاواپیویهان
 300. تایلند مؤسسه هنری فرهنگی کالایانیواتانا
 301. تایلند هات واسوکری
 302. تایلند هات کالالای
 303. تایلند مرکز مطالعات طبیعی یارنینگ
 304. تایلند گورستان کائو مائه ایم کو نیاو
 305. تایلند بان یاکانگ
 306. تایلند بان تان
 307. تایلند آبشار چات وارین
 308. تایلند مرکز مطالعات و پژوهش طبیعت جنگلی مردابی سیریندهورن پیت
 309. تایلند جزیره یائو
 310. تایلند هات ناراتات
 311. تایلند پارک ملی کائو لوانگ
 312. تایلند ائو کانوم
 313. تایلند آبشار سی کیت
 314. تایلند وات پرا ماهاتات وراماهاویهان
 315. تایلند ساحل غار پرانانگ
 316. تایلند تال وائک یا دریای جدا شده
 317. تایلند جزیره پودا
 318. تایلند جزیره هونگ
 319. تایلند ساحل ناپارات تارا
 320. تایلند نامتوک ران کلانگ تام
 321. تایلند موزه وات کلانگ تام
 322. تایلند پارک ملی تان بوک ترانی
 323. تایلند پارک ملی کائو پانوم پنچا
 324. تایلند پا پرو تا پوم کلانگ سونگ نام
 325. تایلند برکه زمردین
 326. تایلند ائو نانگ
 327. تایلند کائو کاناپ نام
 328. تایلند جزیره تائو
 329. تایلند وات پراتات ساوی
 330. تایلند پارک ملی دریایی جزیره چامپون
 331. تایلند جزیره مافراو
 332. تایلند وات پرادوئم
 333. تایلند وات کائو فا سالا لوی
 334. تایلند موزه ملی چامپون
 335. تایلند ائو تانگ ماکام
 336. تایلند وات پا للای
 337. تایلند وات نو پاتونگکان یا وات ماکام نو
 338. تایلند وات کائه
 339. تایلند مرکز تبلیغات صنعتی منطقه
 340. تایلند پارک ملی پو تویی
 341. تایلند تام وروان
 342. تایلند بوئنگ چاواک
 343. تایلند دهکده‌های بوفالو
 344. تایلند برج بانهارن-جامسی
 345. تایلند وات پرا پرانگ و کوره های باستانی
 346. تایلند موزه ملی این بوری
 347. تایلند وات بات
 348. تایلند وات نا پراتات
 349. تایلند وات پرا نان چاکراسی وراویهان
 350. تایلند وات ساوانپ اروم
 351. تایلند پرا پاتا نیراروکانتارای چایوات چاتوراتیت
 352. تایلند وات پرا پاتاچای
 353. تایلند مزارع گل‌های آفتابگردان
 354. تایلند تام دائو کاو کائه
 355. تایلند پارک ملی نامتوک چت سائو نویی
 356. تایلند مواک لک اربورتوم
 357. تایلند مزرعه تمساح و باغ‌وحش
 358. تایلند وات ساتاتام
 359. تایلند وات بان لائم یا وات پت ساموت وراهیوان
 360. تایلند کلیسای مریم مقدس یا اتسانا ویهان مائپرا بانگکوئت
 361. تایلند پارک یادبود شاه راما دوم
 362. تایلند وات امپاوان چتیارام
 363. تایلند بازار شناور امپاوا
 364. تایلند وات کولا مانی
 365. تایلند بنای بادبود دوقلوهای چانگ-انگ سیامی و موزه قایق
 366. تایلند دان هوی لات
 367. تایلند زیارتگاه پان تایی نوراسینگ
 368. تایلند مرکز آموزش علوم ساموت ساکان
 369. تایلند وات یایی کام پراسات
 370. تایلند موزه اراوان
 371. تایلند ساحل بانگ پو
 372. تایلند بازار شناور بانگ نامپوئنگ
 373. تایلند موزه نیروی دریایی
 374. تایلند چشمه آبگرم بو کلاوئنگ
 375. تایلند بازار شناور دامنوئن سادواک
 376. تایلند موزه ملی راتچابوری
 377. تایلند پرانبوری
 378. تایلند کائو چانگ کراچوک
بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+