وضعیت کاربر : مهمان

پاسخ به سؤالات رایج درباره بهداشت و امنیت در تایلند


امتیاز :

| 4.4 از 15 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

در تایلند هم مانند سایر جاهای دنیا، سفر کردن همراه با دیگران، امن تر است اما اگر عقل سلیم خود را به کار بگیرید تنهایی سفر کردن به این کشور کاملاً بی خطر است .دهها هزار نفر در طول سال به تنهایی به تایلند سفر می کنند. همه موارد احتیاطی عادی را رعایت کنید.

آیا می توان به پلیس تایلند اعتماد کرد؟

پلیس تایلند به طور کلی قابل اعتماد است؛ درواقع در سال 1982 میلادی Tourist Police (پلیس جهانگردی) به منظور هماهنگی با اداره جهانگردی تایلند ایجاد شد تا امنیت جهانگردان را تأمین کند. مسئولیت پلیس جهانگردی شامل دریافت مطالبات و شکآیا ت و رسیدگی به آنها، آنجا م بررسی های بعدی و فعالیت به عنوان دستیار هماهنگ کننده حفاظت امنیتی جهانگردی است. در حال حاضر، حدود 500 پلیس جهانگرد در مناطق جهانگردی عمده در اطراف بانکوک مستقر هستند مثلاً در گراند پالاس، چات پونگ و لامپینی پارک. پلیس جهانگردی دو زبانه وابسته به دفاتر اداره جهانگردی در بانکوک ، پاراناکان سی ایوتآیا ، چاتآیا ، کانچانابوری، ناکان راتچاسیما، اددون تانی، کانکائن، چیانگ مای، چیانگ رای، ما هونگ سان، فیتسانولوک، ناکونسوان، سورات تانی، پوکت ، سونگکلا برای ارائه کمک سریع به بازدیدکنندگان است.

در مواقع اضطراری با شماره های زیر تماس بگیرید

مرکز فوریت ها ( پلیس، آمبولانس، اتش نشانی ): 191

پلیس جهانگردی ( به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی صحبت می کنند ): 1155

منع جرائم: 195 و یا (662) 513 3844

مرکز تماس با اداره جهانگردی تایلند ( TAT ): 1672

اداره مهاجرت: (662) 287 3101-10

احتمال وقوع جیب بری و دزدی در تایلند چقدر است؟

تایلند هم مانند سایر مکان های دنیا، سارق دارد. در آنجا سرقت اتفاق می افتد اما این سرقت ها بیشتر در قالب جیب بری و کیف قاپی آنجا می شوند نه در قالب خفت گیری. قاعده اساسی در اینجا این است که هرگز اشیاء با ارزشی که ممکن است گم کنید را همراه خود به بیرون نبرید و کپی همه مدارک و اسناد مهم خود مانند پاسپورت، کارتهای اعتباری و چک پول های مسافرتی را تهیه کرده و نزد خود نگه دارید. یک فهرست از شماره تلفن های مهم را نیز نزد خود نگه دارید. بیشتر مهمانخانه ها و هتل ها صندوق امانت دارند. از این صندوق ها استفاده کنید. همچنین خوب است که یک کیف کمری داشته باشید. هنگام نشستن روی صندلی در رستوران ها و یا در بارها از قرار دادن گوشی تلفن همراه خود روی میز خودداری کنید و هرگز کیف دستی خود را روی زمین در کنار صندلی تان قرار ندهید زیرا ممکن است کسی دستش را دراز کند و آن را به طرف خودش بکشاند و بردارد. در آخر ، هنگام قدم زدن در مناطق شلوغ و پر از عابر مثلاً بازار شبانه پاتپونگ (Patpong night mark) یا گراندپالاس ، مراقب کیف خود باشید.

آیا می توانم از افراد صاحب نفوذی که به من معرفی شده اند و یا خودم با آنها آشنا شده ام الماس بخرم؟

اگرچه پرواضح است که پاسخ پرسش فوق "خیر" است اما عده زیادی از مردم شکار مردان و زنان شیاد و به ظاهر صاحب نفود می شوند.

پیش از اینکه درباره خریدن الماس تصمیم گیری کنید باید از معیارهای مخصوص ارزیابی الماس که به 4Cs موسوم است مطلع باشید.

1. رنگ: درخصوص خریدن سنگهای قیمت، مشتریان باید با توجه به معیار رنگ، به دنبال سایه رنگ های متوسط باشند سنگ نباید زیاد روشن یا زیاد تیره باشد. شما می توانید قبل از تصمیم گیری درباره خریدن این اشیاء با یک کارشناس مشورت کنید.

2. شفافیت: شفافیت سنگ الماس به میزان آلودگی درون آن بستگی دارد. هرچه آلودگی الماس کمتر باشد و ایرادهای آن کمتر باشند قیمتش گرانتر می شود.

3. برش: برش به شکل و تعادل وجوه الماس ربط دارد. اگر کیفیت برش الماس خوب باشد انعکاس نور در درون الماس، درخشان است.

4. قیراط: قیمت الماس بر اساس وزن آن بر حسب قیراط تعیین می شود اما الماس های ارزانتر یکی یکی با قیمت ثابت به فروش می رسند. یک قیراط معادل 200 میلی گرم است.

به طور کلی ممکن است در فروشگاههای مشهور، قیمت نسبتاً بیشتری را بابت خرید الماس پرداخت کنید اما گرفتن چیزی که ارزش پولتان را داشته باشد برایتان ارزشمندتر از اینها است. برای یافتن بهترین الماس فروش های بانکوک می توانید از نگهبانان هتل سؤال کنید و یا در وب سایت ها جستجو نمایید.

آیا در تایلند می توان مواد مخدر استعمال کرد؟

در تایلند با استعمال مواد مخدر به شدت برخورد می شود و این کشور درصدد این است که استعمال مواد مخدر غیرقانونی را به طور کامل ریشه کن کند. در زمینه مواد غیرقانونی نه مشارکت کنید و نه معامله. کلاب ها و مکان های سرگرمی و تفریح گاهها، به طور سرزده مورد بازرسی قرار می گیرند و افرادی که در آنجا حضور دارند باید نمونه ادرار خود را برای آزمایش بدهند. اگر جواب آزمایش مثبت باشد مجازات سختی در انتظار آن فرد خواهد بود از جمله حبس و اخراج از کشور تایلند. در خصوص معامله مواد مخدر، عده کمی که خوش شانس هستند محکوم به چند دهه زندانی می شوند زیرا در تایلند قاچاقچیان مواد مخدر، محکوم به اعدام می شوند.

آیا تایلند برای کسانی که به تنهایی سفر می کنند مکان امنی است؟

در تایلند هم مانند سایر جاهای دنیا، سفر کردن همراه با دیگران، امن تر است اما اگر عقل سلیم خود را به کار بگیرید تنهایی سفر کردن به این کشور کاملاً بی خطر است .دهها هزار نفر در طول سال به تنهایی به تایلند سفر می کنند. همه موارد احتیاطی عادی را رعایت کنید، از مدارک خود کپی بگیرید و سعی کنید با خانواده یا دوستان خود در نقاط دیگر دنیا در تماس باشید. در سراسر تایلند با کمبود دفاتر اینترنتی مواجه نمی شوید بنابراین هیچ بهانه ای برای عدم ارسال نامه الکترونیک به منظور رفع نگرانی افرادی که در وطن تان هستند و با خبر کردن آنان از حال و احوال خود ندارید. حتی بهتر است برای خانواده یا دوستان خود کارت پستال ارسال کنید زیرا عده ای هنوز هم از این کارت ها استفاده می کنند. اگر در یک موقعیت سخت و مشکل قرار گرفتید در کمک گرفتن از افراد محلی درنگ نکنید . به طور کلی تایلندی ها اهل کمک کردن هستند.

تایلند یک کشور نسبتاً امن است اما به افراد توصیه می شود همیشه مراقب باشند و در خیابان ها حواسشان همیشه جمع باشد زیرا ممکن است خطر اتفاق بیافتد و این خطر می تواند در هر جای دنیا اتفاق بیافتد. در ادامه چند نکته برای داشتن یک تعطیلات امن و بی خطر ارائه کرده ایم: اشیاء قیمتی خود را در هیچ کجا رها نکنید – از کوچه های تاریک، تنها عبور نکنید – همیشه برای حفظ جان و مال خود در حالت آماده باش باشید.

- در واقع افرادی وجود دارند که ظاهراً صمیمی برخورد می کنند اما حواستان به غریبه های ظاهراً صمیمی که به شما سیگار، غذا و نوشیدنی تعارف می کنند باشید زیرا ممکن است اینها گیج کننده باشند و یا با داروهای بیهوش کننده یا سایر مواد مخدر خطرناک یا غیرقانونی مخلوط شده باشند.

- مراقب افرادی که به طور غیر مجاز خدمات ارائه می دهند باشید.

- خود را درگیر مواد مخدر نکنید. مجازاتهای مربوط به جرائم مربوط به مواد مخدر، در تایلند بسیار سنگین است.

آیا داروهای مجاز در تایلند ارزان هستند؟

در سراسر تایلند، دارو غالباً با قیمتی مناسب تر از قیمت دارو در غرب، عرضه می شود اما همیشه چنین نیست. مثلاً قیمت داروهای معمولی ضد مالاریا بسیار کمتر از قیمت این داروها در غرب است اما داروی میگرن تقریباً با همان قیمتی که در غرب به فروش می رسد در تایلند هم به فروش می رسد. انسولین در تایلند در مقایسه با غرب، بسیار گران است. قیمت ها غالباً با توجه به مبداء دارو، با یکدیگر تفاوت دارند. بعضی از انواع داروها در تایلند ساخته می شوند اما بعضی دیگر از کشورهای همسایه و از کشورهای غربی وارد می شوند.

آیا لازم است این داروها نسخه داشته باشند؟

بله و خیر. بسیاری از داروهایی که در کشورهای خارجی محدودیت دارند در سراسر کشور تایلند مهیا هستند اما اگر مارک مورد نظرتان وجود نداشته باشد ممکن است لازم شود داروی معمولی بخرید. به هر حال، فروش بعضی از انواع خاص داروها در داروخانه بدون نسخه پزشک ممنوع است. هزینه بیمارستان در تایلند گران نیست و دیدن پزشکی که نسخه تایلندی می دهد احتمالاً منجر به نسخه ای می شود که باید آن را از بیمارستان تهیه کنید.

آیا مصرف داروی مالاریا در تایلند لازم است؟

مالاریا در تایلند به اندازه ای که در کشورهای همسایه اش رواج دارد رایج نیست اما در مناطق مرزی این کشور، بیماری مالاریا ( و بعضی از انواع کشنده آن ) شایع است به ویژه در نزدیکی کامبوج و لائوس. داروهای مالاریا مانع از ابتلای فرد به مالاریا نمی شوند؛ بهتر است سیستم ایمنی بدن خود را در برابر عفونت این بیماری آماده کنید. در نتیجه کسانیکه به مناطقی که ریسک ابتلا به مالاریا در آنجا بالا است سفر نمی کنند نیازی به مصرف دارو ندارند مگر اینکه علائم مالاریا در آنها دیده شود مثلاً تب شدید. اگر مشکوک به مالاریا هستید سریع به پزشک مراجعه کنید. اگر به دنبال درمان نباشید مالاریا به سرعت تبدیل به یک بیماری بسیار جدی و کشنده می شود. بهترین دفاع در برابر این بیماری این است که با ماده دفاع حشرات DEET این حشره را دور کنید، این ماده در همه جای تایلند موجود است، و همچنین در صورتی که در فصل بارندگی در مناطق آلوده سفر می کنید باید از پشه بند استفاده کنید.

ریسک ابتلا به ویروس HIV (ایدز) در تایلند چقدر است؟

رابطه جنسی بی قید و بند در همه جا می تواند خطرناک باشد. مسافرین باید بدانند کسانی که خودفروشی می کنند، چه به طور پنهان چه به طور علنی، منابع احتمالی STD و HIV هستند. باید از هرگونه رابطه جنسی تصادفی اجتناب کرد و یا اینکه برای محافظت از خود، از کاندوم استفاده کرد. خطر تزریق مواد مخدر با استفاده از سوزن و سرنگ های اشتراکی به شدت وجود دارد. به هر حال تزریق خون در همه مراکز درمانی تایلند بی خطر است، زیرا در سراسر این کشور برای جلوگیری از گسترش ایدز و هپاتیت B و سفلیس، غربال گیری خون های اهدایی به شدت و با دقت بسیار زیاد آنجا می شود.

موارد احتیاطی که باید در خصوص مواد غذایی و آب رعایت شوند کدامند؟

بسیاری از مسافرین وقتی در طول ماههای گرم سال به تایلند سفر می کنند به گرما زدگی و کم شدن آب بدن مبتلا می شوند بنابراین باید در طول روز مرتب مایعات مصرف کنید. می توانید از آب شیر برای شستشوی خود ( از جمله دندان ) استفاده کنید اما توصیه می شود از آب شیر ننوشید. به مسافرین توصیه می شود که از آب بطریهایی که در همه جا به فروش می رسند بنوشند. مصرف یخ های قالبی به طور کلی بی ضرر است اما یخ خرد شده ممکن است از قالب های بزرگی تهیه شده باشد که روی سطوح غیربهداشتی قرار داده شده اند. در همه جای تایلند، نی برای خوردن نوشیدنی وجود دارد. بسیاری از رستوران های تایلند غذای از قبل آماده شده ای را سرو می کنند که ممکن است موجب مشکلاتی برای معده مسافرین شود. صرف غذاهای سفارشی، مانند نودل های پاد تایی یا سوپ داغ معمولاً بی خطر است. سبزیجات خام ممکن است حاوی باکتریهایی که در آب شیر وجود دارد باشند اما خوردن سبزی هایی که در مکان های تمیز عرضه می شود مضر نیست.

بیمارستان های تایلند

در چند سال گذشته بانکوک در تایلند تبدیل به مرکز درمانی جهانگردان سراسر نقاط دنیا شده است. تایلند به پیشرفت های علوم پزشکی غرب دست یافته است و خدمات پزشکی را با استاندارد بالاتر و به قیمت ارزانتر عرضه می کند.

در ادامه چند عامل که در افزایش تعداد ورود افراد به بانکوک برای مراجعه به بیمارستان نقش دارند را ارائه می کنیم:

1. بسیاری از خارجیان در تایلند مقیم می شوند و همه را از خوبی های بیمارستان های این کشور با خبر می کنند.

2. رقابت موجب شده است بیمارستان های تایلند استانداردهای بالاتری را رعایت کنند و اعتبار بین المللی حاصل نمایند.

3. تعداد پزشکان تایلندی انگلیسی زبان که آموزش های بین المللی دیده اند بسیار بالا است.

4. برخلاف هزینه های سنگین بیمارستان های غرب، هزینه های بیمارستان های تایلند سنگین نیستند.

5. بیشتر بیمارستان های تایلند مالکیت خصوصی دارند بنابراین خدمات بهتری ارائه می دهند.

6. قیمت بلیط هواپیما به بانکوک بسیار مناسب است.

تعداد افرادی که از امریکا، اروپا و کشورهای ثروتمندتر آسیایی به تایلند سفر می کنند تا به دندانپزشک مراجعه کنند، LASIK داشته باشند و یا عمل جراحی زیبایی آنجا دهند روز به روز بیشتر می شود. تایلند هر ساله میزبان بیش از یک میلیون جهانگرد است و رشد صنعت این کشور هر سال حدود 20-30 درصد است.

بانکوک به خاطر داشتن بیشترین تعداد بیمارستان های کشور و داشتن بهترین بیمارستان ها به خود می بالد. به هر حال بسیاری از بیمارستان های زنجیره ای بزرگتر در شهرهای بزرگی چون پاتایا ، کوه سامویی، پوکت و چیانگ مای نیز وجود دارند.

در ادامه فهرست بیمارستان ها و دندانپزشکی های تایلند را ارائه کرده ایم:

بیمارستان Bangkok Adventist Mission

Address: 430 Pitsanulok Rd. Dusit, Bangkok, Thailand 10300.

Customer Service Center

Telephone: +662 282-1100

Facsimile: +662 280-0441

Emergency: + 662 667 2999

Out-patient Appointment: +662 282-1100 ext.0

Dental Appointment: +662 282-1100 ext. 276-8

General Appointment: Make an appointment

E-mail: callcenter.bangkok@mission-hospital.org

Website: www.mission-hopsital.org

بیمارستان Bangkok Christian

124 Silom Road Bangruk Bangkok 10500

Telephone : + 66-2 625 9000, + 66-2 235 1000

Fax : + 66-2 236 2911

www.bangkokchristianhospital.org

email : info@bangkokchristianhospital.org

بیمارستان Bangna

کیلومتر 3 جاده نا-ترات بانکوک 10260

تلفن: 0 2393 8534-5

فکس: 0 2398 9531

بیمارستان BHN

( Bangkok Nursing Home سابق)

جاده کانونت 1/9، خارج از جاده سیلوم بانکوک 10500

تلفن: 0 2631 0550-300

فکس: 02632 0577-9

پست الکترونیک: Info@bangkoknursinghome.com

وب سایت: www.bangkoknursinghome.com

بیمارستان بامرانگراد (Bumrungrad Hospital)

جاده 3 سوخومویت 33، واتانا

تلفن: 0 2667 1000

فکس: 0 2667 2525

پست الکترونیک: Info@bumrungrad.com

وب سایت: www.bumrungrad.com

بیمارستان Chao PhyaHoapital

44/113 جاده برومراتچنیی بانکوک نویی، بانکوک 10700

تلفن: 0 2884 7000-79

فکس: 0 2439 6929

بیمارستان عمومی Deja

246 جاده، سری ایوتیا، راتچاتوی بانکوک 10400

تلفن: 0 2246 0137

فکس: 0 2247 2089

بیمارستان کاسمارات (Kasemrat Hospital)

25-24/240 مو 1، بانگ کایی بانکوک 10160

تلفن: 0 2455 0110

فکس: 02454 1914

بیمارستان عمومی Kluaynamthai

180 سویرونگپآیا بان 2، جاده راما 4 بانکوک 10110

تلفن: 0 2381 2006-20

فکس: 0 2381 3582

پست الکترونیک: sranyoo@samart.co.th

وب سایت: www.kluynamthai.com

بیمارستان عمومی 2 کلاینومتایی (Kluaynumthai General Hospital 2)

27 سوخومویت سویی 68، بانگ نا بانکوک 10260

تلفن: 0 2399 4259-63

فکس: 0 2399 4259-63

وب سایت: www.kluaynamthai.com

بیمارستان کرانگتوم (Krungthom Hospital)

337 جاده تاکسین، تان بوری بانکوک 10600

تلفن: 0 2438 0040-5

فکس: 0 2438 5642

پست الکترونیک: marketing@kdh.co.th

وب سایت: www.kdh.co.th

بیمارستان لادپرائو(Lad Prao Hospital)

2699 جاده لاد پرائو بانکوک 10310

تلفن: 0 2530 2244

فکس: 0 2935 0021

بیمارستان عمومی مونگکوتاواتانا (Mongkutawattana General Hospital)

40/34 جاده چائنگ واتانا بانکوک 10210

تلفن: 0 2574 1000-1

فکس: 0 2574 4856

بیمارستان ناکورنتون (Nakornthon Hospital)

49 مو 6، جاده راما 2 بانگ کانتین، بانکوک 10150

تلفن: 0 2416 5454

فکس: 0 2415 4340

بیمارستان نانتاوج (Nonthavej Hospital)

8/30 نگام جاده وانگ وان بانکوک 10210

تلفن: 0 2589 5489-91

فکس: 0 2589 8753

بیمارستان عمومی پاکرد وجچاکارن (Pakkred Vejchakarn General Hospital)

215/132 جاده چانگ واتانا بانکوک 10210

تلفن: 0 2960 9655-9

فکس: 0 2960 9666

بیمارستان فایا تایی 1(Phyathai Hospital 1)

1/364 جاده سری ایوتایا بانکوک 10400

تلفن: 0 2245-9610-9

فکس: 0 2245 9612

پست الکترونیک: cr@phayathai1hosp.com

وب سایت: www.phyathai1hosp.com

بیمارستان پایا تای 2(Phayathai Hospital 2)

943 جاده پاهونیتین بانکوک 10900

تلفن: 0 2273 0780

بیمارستان پیاتاویت (Piyavate Hospital)

مراکز فوق العاده

جاده 998 ریمکلونگسامسن، بانگ کاپی، هوایکوانگ بانکوک 10320

تلفن: 0 2625 6500

فکس: 0 2246 9253

پست الکترونیک: info@piyavate.com

وب سایت: piyavate.com

بیمارستان پاراما 9 (Praram 9 Hospital )

99 سویی پرارام 9 هاسپ، جاده راما ال ایکس بانکوک 10320

تلفن: 0 2202 9999

فکس: 0 2248 8018

پست الکترونیک: info@praram9.com

وب سایت: http://www.praram9.com/en/index1.php

بیمارستان رامکامهائنگ (Ramkhamhaeng Hospital)

2138 جاده رامکامهائنگ هوامارک، بانکوک 10240

تلفن: 0 2374 0200-46

فکس: 0 2374 0804

پست الکترونیک: ranhospitsk@bangkok.com

وب سایت: www.ram-hosp.co.th

بیمارستان سن لوئیس (Saint Louis Hospitl)

215 جاده ساتورن جنوبی بانکوک 10120

تلفن: 0 2675 5000

فکس: 0 2685 5200

بیمارستان سامیتوج (Samitivej Hospital)

133 جاده 49 سوخومویت واتانا، بانکوک 12110

تلفن: 0 2392 0011

فکس: 0 2391 1290

پست الکترونیک: Info@samitivej.co.th

وب سایت: www.samitivejhospitals.com

بیمارستان سامیتیوج – سریناکرین (Samitivej-Srinakrin Hospital)

488 جاده سریناکارین، سوانلوانگ بانکوک 10250

تلفن: 0 2731 7000

فکس: 0 2731 7044

پست الکترونیک: Info@samitivej.co.th

وب سایت: www.samitivejhospitals.com

بیمارستان سیکارین (Sikarin Hospital)

29/4 مو 10، جاده سریناکارین بانگ نا، بانکوک 10260

تلفن: 0 2383 4400-13

فکس: 0 2383 4414-15

پست الکترونیک: admin@sikarin.com

وب سایت: www.sikarim.com

بیمارستان سریویچای 1 (Srivichai 1 Hospital)

7-1/240 جاده چارانسانیتونگ بانکوک 10700

تلفن: 0 2412 0055-60

فکس: 0 2412 7581-2

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان سریویچایی 2 (Srivichai 2 Hospital)

جاده 43-38/15 جاده پتچاکاسم بانکوک 10160

تلفن: 0 2807 4044

فکس: 0 2421 1784

پست الکترونیک: nongkham@ksc.th.com

وب سایت: www.sirvichai.com

بیمارستان تایی ناکارین (Thai Nakarin Hospital)

345 جاده بانگ نا-ترات ( کیلومتر 3.5)

بانکوک 10260

تلفن: 0 2361 2727

فکس: 0 2361 2777

پست الکترونیک: comtnh@asiaaccess.net.th

وب سایت: www.thainakarin.co.th

بیمارستان تانبوری (Thonburi Hospital)

1/34 اسیاراپاپ جاده 44، بانکوک نویی بانکوک 10700

تلفن: 0 2412 0020-7

فکس: 0 2561 1466

پست الکترونیک: Info@vibavadi.com

وب سایت: www.vibhavadk.com

بیمارستان عمومی ویبهاوادی (Vibhavadi General Hospital)

3/51 جاده نگام وانگوان چاتوچاک، بانکوک 10900

تلفن: 0 2561 1258-67

فکس: 0 2561 1466

پست الکترونیک: Info@vibhavadi.com

وب سایت: www.vibhavadi.com

مرکز

بیمارستان یادبود کآنجا نابوری (Kanjanaburi Memorial Hospital)

111 مو 5، جاده سائنگچوتو کانچابوری 71000

تلفن: 0 3462 4191

فکس: 0 3462 4190

بیمارستان ماهاچایی (Mahachai Hospital)

43/927 جاده 1 کارستاکی ماهاچائی، ساموتساکان

تلفن: 0 3442 4990-4

فکس: 0 3481 0782

پست الکترونیک: Mchai@asiaaccess.bet.th

بیمارستان عمومی ناواناکورن (Navanakorn General Hospital)

98،جاده پاهولیوتین ، کلونگ لوانگ پاتوم تانی 12120

تلفن: 0 2529 4533-41

فکس: 0 2529 3624

بیمارستان راجتانی (Rajthanee Hospital)

جاده 111 روجانا، کلونگسوانپلو ایوتایا 13000

تلفن: 0 3533 5555

فکس: 0 3533 5555

بیمارستان سامرونگ (Samrong Hospital)

1748 جاده 78 سوخومویت ، هواهین

پراچواپکری کان 77110

تلفن: 0 2361 0080

فکس: 0 2756 8465

پست الکترونیک: Dr_prapa@hotmail.com

بیمارستان سن پائولو هوآهین (San Paolo Hua-Hin Hospital)

جاده 222 چتچاکاسن پراچاپکریکان 77110

تلفن: 0 3253 2579-85

فکس: 0 3253 2583

بیمارستان سریویچایی 3 (Srivichai 3 Hospital)

جاده پتچاکایم 5/74 کراتومبائن، ساموتساکون 74130

تلفن: 0 2431 0070

فکس: 0 2431 0940

پست الکترونیک: Rachada2000@hotmail.com

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان سریویچای 5 (Srivichai 5 Hospital)

256/93 جاده ستاکیت 1، موانگ ساموتسپکان 74130

تلفن: 0 2431 0070

فکس: 0 2431 0940

پست الکترونیک: Rachada2000@hotmail.com

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان تاناکارن (Thanakarn Hospital)

20/20 جاده سائنگچاتو، موانگ ساموتساکان 74130

تلفن: 0 3482 5710-29

فکس: 0 3482 6706

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان تانبوری هوآهین (Thonburi Hua-Hin Hospital)

115/17 جاده پتچاکاسم، موانگ کانچامابوری 71000

تلفن: 0 3485 6710 -29

فکس: 0 3482 6706

ساحل شرقی (EAST-COAST )

بیمارستان ایکوا (Aikchol Hospital)

3/68، جاده پرآیا ساجا موانگ، چان بوری 20000

تلفن: 0 3827 3840-7

فکس: 0 3827 3848

بیمارستان بانکوک پاتایا (Bangkok Pattaya Hospital)

301 مو 6 جاده سوخومویت ، کیلومتر 143 بانگلامونگ چانبوری تایلند 20150

تلفن: 0 3825 9999

فکس: 0 3842 7777

پست الکترونیک: bphint@bph.co.th

وب سایت: www.bangkokpattayahospital.com

بیمارستان رایونگ بانکوک (Bangkok Rayong Hospital)

8 مو 2، سویسائنگچان نرامیت، نرتپرا، موانگ رایونگ 21000

تلفن: 0 3861 2999

فکس: 0 3861 0777

پست الکترونیک: brhinfo@bgh.co.th

وب سایت: www.rayonghospital.com

بیمارستان بین المللی پاتایا (Pattaya International Hospital)

4/255 سوی 4 جاده پاتایا 2 پاتایا سیتی، چانبوری 20260

تلفن: 0 3842 8374

فکس: 02 3462 4190

بیمارستان عمومی تایی سریراچا (Phya Thai Sriracha General Hospital)

90 جاده سریزاچاناناکورن 3 پاتایا سیتی، چان بوری 20260

تلفن: 0 3877 0200-8

فکس: 0 3842 2773

پست الکترونیک: picpih@loxnfo.co.th

وب سایت: www.pattaya-inter-hospital.co.th

بیمارستان عمومی سامیتیوج سریراچا (Samitivej Sriracha General Hospital)

جاده 3 سریراچاناکورن /90 موانگ چان بوری 20110

تلفن: 0 3877 0200-8

فکس: 0 3877 0213

شمال

بیمارستان مرکزی یادبود چیانگ مای (Central Chiangmai Memorial Hospital)

2/186 جاده چانگکلان، موانگ چیانگ مای 50000

تلفن: 0 5327 7090-3

فکس: 0 5327 1624

بیمارستان چانگپوئک (Changpuek Hospital)

7/1 چانگپوئکسویی 2، موانگ چیانگ مای 50200

تلفن: 0 5322 4862

فکس: 0 5321 8120

پست الکترونیک: mla@chiangmai.a-net.net.th

بیمارستان چیانگ مای راما 1 (Chiangmai Ram 1 Hospital)

8 جاده بومروانگری، موانگ چیانگ مای 52000

تلفن: 0 5322 4861

فکس: 0 5322 4880

پست الکترونیک: chiangmairam@chiangram.com

وب سایت: www.chiangmairam.com

بیمارستان چیانگ مای رام 2 (ChiangmaiRam 2 Hospital)

99 مو 5، فا هام، موانگ چیانگ مای 50000

تلفن: 0 5385 2590-99

فکس: 05285 2999

پست الکترونیک: chiangmairam@chiangmairam.com

وب سایت: www.chiangmairam.com

بیمارستان کلانگ ناکورن (Khelang Nakorn Hospital)

12/79 جاده پاهولیونتین، موانگ لمپانگ 52100

تلفن: 0 5422 5100

فکس: 0 5422 5105

بیمارستان لانا (Lanna Hospital)

جاده ساکاسن 1، ناکان پینگ چیانگ مای 50300

تلفن: 0 5335 7234-53

فکس: 0 5340 8432

پست الکترونیک: Info@lanna-hospita;.com

وب سایت: www.lanns-hospital.com

بیمارستان مک کورمیک (McCormick Hospital)

133 جاده کائوناوارات، موانگ چیانگ مای 50000

تلفن: 0 524 13110

فکس: 0 524 1177

پست الکترونیک: mahosp@payap.ac.th

بیمارستان اوربروک (Overbrook Hospital)

17 جاده سینگاکاری، موانگ چیانگ رای 57000

تلفن: 0 5371 5700

فکس: 0 5371 6755

بیمارستان پآیا ئو-رام (Phayao-Ram Hospital)

660 مو 3، جاده چاهولیوتین موانگ، پایا ئو

تلفن: 0 5441 1111

فکس: 0 5441 1130

بیمارستان پیتسانووج (Pitsanuvej Hospital)

95/211 جاده کانفایراین، موانگ پیتسانولوک 65000

تلفن: 0 5524 4911-20

فکس: 0 5525 2754

شمال شرق

بیمارستان پی. پاتایا (P.Phathya Hospital)

53-43 جادخ چاینارونگ، موانگ ناکان راتچاسیم 30000

تلفن: 0 4423 0530-3

فکس: 0 4425 7411

بیمارستان پانیاوج (Panyavej Hospital)

11 جاده چراچاکسیلپاکوم، موانگ ناکان راتچاسیم 30000

تلفن: 0 4434 0530-3

فکس: 0 4423 3065

پست الکترونیک: panyavej@ubon.cscoms.com

بیمارستان پیا تایی ابول (Phya Thai Ubol Hospital)

3/512 جاده چآیا نگکول، موانگ ابون راتچاتانی 34000

تلفن: 0 4528 0040

فکس: 0 4528 3894

بیمارستان راجاوجابولراچاتانی (Rajavej Ubolrachathani Hospital)

999 جاده چآیا نگکول، موانگ ابون راتچاتاینی 34000

تلفن: 0 4528 0040

فکس: 0 4528 3894

پست الکترونیک: raj_ubon@yahoo.com

بیمارستان راتچاسیما تانبوری (Ratchasima Thonburi Hospital)

9/1308 ، جاده موانگ

تلفن: 0 4426 2000

فکس: 0 4525 6421

جنوب

بیمارستان هاتیای بانکوک (Bangkok Hatyai Hospital)

75 جادخ پاتچاکاسم، هات یایی سونگکلا 90110

تلفن: 0 7436 5780-9

فکس: 0 7436 5790

بیمارستان بانکوک پوکت (Bangkok Phuket Hospital)

1/2 جاده هونگیوک یوتیس، موانگ پوکت 83000

پست الکترونیک: kpiyarat@bgh.co.th

وب سایت: www.phuket-hospital.com

بیمارستان چاونگ (Chaweng Hospital)

2/90 مو 2، بو-پات، کو سامویی سورات تانی 84320

تلفن: 0 7742 2272

فکس: 07723 0049

پست الکترونیک: cwh@surat.loxinfo.co.th

بیمارستان بین المللی پوکت (Phuket International Hospital)

44 جاده چالرمپارکیاترور 9 موانگ، پوکت 83000

تلفن: 0 7624 9400

فکس: 0 7621 0936, 0 7624 9386

پست الکترونیک: Info@phuket-inter-hospital.co.th

وب سایت: www.phuket-inter-hospital.co.th

بیمارستان راجیندی (Rajyindee Hospital)

119 جاده راجیندی، هات تای سونگکلا 90110

تلفن: 0 7422 0300-4

فکس: 07422 1039

پست الکترونیک: ryh@hatyai.losxinfo.co.th

بیمارستان سیکارین هاتیای (Sikarin Hatyai Hospital)

169 جاده نیپتسونگدرو 1، هات تای سونگکلا 90110

تلفن: 0 7436 6966

فکس: 0 7436 3655

بیمارستان تانسین (Thansin Hospital)

2/309 جاده تالاد-مایی، موانگ سورات تانی 84000

تلفن: 0 7728 5701-5

فکس: 0 7721 2495

پست الکترونیک: thaksin@loxinfo.co.th

توصیه های کلی درباره بهداشت در تایلند چه هستند؟

برای رفتن به تایلند، به هیچ نوع واکسن و یا مایه کوبی نیاز نیست مگر اینکه فرد از مناطق آلوده آمده باشد و یا از آنجا عبور کرده باشد. اگر کسی از یکی از چهارده کشوری که نامشان را در ادامه ذکر می کنیم آمده باشد باید گواهی عدم ابتلا به تب زرد داشته باشد: بولیوی، برزیل، کلمبیا، پرو، انگولا، بورکینافاسو، گامبیا، غنا، گینه، موریتانی، مالی، نیجریه، سودان و زئیر.

بسیاری از مسافرینی که در طول ماههای گرم سال به تایلند سفر می کنند و دچار گرمازدگی و کاهش آب بدن می شوند باید مراقب آفتاب باشند و در طول روز مرتب مایعات مصرف کنند. اگرچه تایلند یک کشور مدرن است اما توصیه می شود که مواظب باشید به بیماری های زیر که خطر ابتلا به آنها در تایلند وجود دارد مبتلا نشوید:

- مالاریا

- التهاب مغز یا آنسفالیت ژاپنی (Japanese B encephalitis)

- هاری

- تب استخوان شکن یا تب دانگ

- ایدز

مسافرین باید چه چیزهایی را در جعبه کمک های اولیه همراه خود داشته باشند؟

به طور کلی، می توانید در بیمارستان های محلی، کلینیک های درمانی یا داروخانه های سراسر تایلند از مراقبت های بهداشتی و دارو برای رفع بیماری های کوچک بهره مند شوید. اما توصیه می شود که یک جعبه کمک های اولیه برای مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید. جعبه کمک های اولیه باید حاوی پماد (نوار پانسمان) و داروی ضد عفونی، دماسنج، قرص تصفیه آب، ایبوپروفن، پاراستامول (تایلنونل)، پماد استروئیدی، و قرص های ضد حساسیت (مثلاً پریتون یا اکتیفد) برای نیش حشرات و قرص های ضد کمبود آب بدن باشد.

برای خردسالان، کیسه ضد کمبود آب بدن که به جای گلوکز از نشاسته ساخته شده است را همراه داشته باشید ( در این خصوص با پزشک مشورت کنید). برای کودکان سه ساله یا بزرگتر از لاکوزاد (Lucozade)استفاده کنید.

کودکان در طول سفر مستعد ابتلا به اسهال هستند. اگر کودکتان از شیر مادر تغذیه نمی کند چند قوطی شیر خشک مخصوص نوزادان را همراه داشته باشید.

از ماده دافع حشرات DEET ( ان-دی اتیل متانولوامید ) استفاده کنید زیرا این قبیل مواد از شما در برابر حشرات به بهترین شکل محافظت می کنند – دنبال Repel یا Boots Soltan نیز بگردید. از محلول های حاوی کمتر از 20 درصد DEET برای نوزادان و کودکان استفاده کنید. این مواد برای کودکان کمتر از دو ماه خوب نیست.

اگر در جایی چادر می زنید و یا در مناطقی که تسهیلات کافی ندارند و یا موقعیت خوبی ندارند گردش و پیاده روی می کنید MASTA (Medical Advisory Service for Travelers Abroad) توصیه می کند جعبه مسافرتی کمک های اولیه را همراه خود داشته باشید. این جعبه حاوی تجهیزات استریل مانند سرنگ و سوزن است و می توان آن را از داروخانه ها تهیه کرد.

دو برابر داروهایی که معمولاً مصرف می کنید را همراه داشته باشید – یک قسمت را در ساک خود بگذارید و قسمت بعدی را در کیف دستی خود بگذارید. نام معمولی داروهای خود را باید بدانید تا در صورت نیاز به داروی بیشتر، بتوانید آنها را تهیه کنید. با پزشک خود درباره این امر مشورت کنید.

اگر تصمیم دارید در آینده به یک کشور در حال توسعه یا استوایی سفر کنید ( از جمله کامبوج ) شش هفته قبل از سفر، به پزشک خود مراجعه کنید و با او درباره واکسن ها و داروهای مربوطه صحبت کنید. شما باید چهار الی شش هفته قبل از رفتن به سفر، شروع به خوردن قرص های مخصوص مالاریا نمایید.

یک کارت واکسیناسیون بین المللی مهر و امضاء شده تهیه کنید و همراه خود داشته باشید. شما باید این کارت را همراه داشته باشید تا بتوانید از بیمه درمانی این بیمه ها استفاده کنید.

برای سفر به مناطقی مانند افریقا یا خاور دور نباید لحظات آخر به یاد کارت واکسیناسیون بیافتید مگر اینکه واکسیناسیون های یک سفر دیگر که اخیراً داشته اید را آنجا داده باشید.

بیماری های قلبی عروقی عامل مرگ بیش از نیمی از مسافرین در خارج از کشور هستند. اگر احتمال می دهید که در طول سفر ممکن است با ریسک بیماری مواجه شوید قبل از سفر آزمایشات و معاینات کامل آنجا دهید.

آیا امکان ابتلا به اسهال وجود دارد؟

برای اینکه به اسهال مبتلا نشوید از خوردن غذاهای خام خودداری کنید و از آب بطری های استاندارد و یا آب جوشانده شده برای نوشیدن استفاده نمایید. در صورت ابتلا به اسهال و یا استفراغ ، بیش از هر چیز دیگری باید جلوی از دست رفتن آب بدن را بگیرید. نسخه ای که معمولاً پزشکان می دهند یک دارو برای متوقف کردن علائم بیماری (اسهال و یا استفراغ)، یک انتی بیوتیک برای کمک به مقاومت بدن در مقابل بیماری، نوشیدنی های الکترولیت برای بدست آوردن آب مجدد بدن می باشد. در مواقعی که بیماری شدیدتر است پس از تزریق سرم حالتان بهتر می شود. وقتی پزشک آنتی بیوتیک برایتان تجویز می کند حتماً باید دارو رابه طور کامل مصرف کنید، پس از متوقف شدن علائم بیماری نباید مصرف دارو را قطع کنید. زیرا قبل از کشته شدن همه باکتری ها، حالتان بهتر نمی شود. مقدار کمی از باکتریهایی که زنده می مانند از نوع باکتری های قویتر هستند. اگر با مصرف دارو به طور کامل، با آنها مبارزه نکنید بیماری این بار با آن باکتری های قویتر عود می کند. این یک انتخاب طبیعی ساده است. به این وضعیت، مقاومت دارویی گفته می شود. آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد اسهال (Immodium)، و محلول های بازگرداننده آب بدن در همه داروخانه های تایلند موجود هستند. لزومی ندارد برای تهیه این داروها به پزشک مراجعه کنید اما برای موارد جدی تر توصیه می شود به پزشک مراجعه نمایید.

در صورت نیاز به پزشک باید به کجا مراجعه نمود؟

در تایلند بهترین مراکز درمانی که در جاهای دیگر دنیا وجود دارند با قیمتی نازل که شما را حیرت زده و خوشحال می کند موجود هستند زیرا بیمارستان های خصوصی تایلند ازبالاترین استانداردها برخوردارند اما هزینه های این بیمارستان ها در مقایسه با هزینه های بیمارستانهای غرب بسیار پایین هستند. تخصص، برخورد خوب و حمایت و توجه پزشکان و پرستاران این بیمارستان ها در دنیا زبان زد عام و خاص است. رایج ترین درمان هایی که جهانگردان غالباً در تایلند به دنبال آن هستند شامل این موارد می باشند: درمان سرطان، بیماری های قلب، درمان سلول های ساقه مغز، پیوند قلب، دندانپزشکی، پیوند اندام ها، جراحی زیبایی ، جراحی چشم، جراحی انتخابی، درمان ناشنوایی، پیوند کلیه و بسیاری دیگر. اگرچه بیمارستان های برتر در تایلند شامل بیمارستان بامرونگارد (Bumrungrad Hospital) ، بیمارستان بین المللی بانکوک ، بیمارستان سالمندان بانکوک (Bangkok Nursing Home) و بیمارستان سامییوج (Samitivej Hospital) هستند اما در خارج از بانکوک، کیفیت بیمارستان ها با دور شدن از مراکز توریستی کاهش می یابد اما به طور کلی مراقبت های درمانی در سراسر این کشور با کیفیت و خوب هستند.

در صورت صدمه دیدن یا وقوع سایر فوریت های درمانی در حین سفر ، چه نوع امکاناتی برای کمک به آسیب دیدگان وجود دارد؟

در صورت تصادف، نزدیکترین آمبولانس های بیمارستان ها همیشه در حالت آماده باش هستند. بیشتر تایلندی ها مهربان هستند و با نزدیک ترین کلانتری یا آمبولانس تماس می گیرند تا به شما کمک کنند و حتی ممکن است خودشان شخصاً به شما کمک کنند.

در مواقع اضطراری می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

مرکز فوریت ها (پلیس، آمبولانس و آتش نشانی): 191

پلیس جهانگردی (به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی صحبت می کنند): 1115

منع جرائم: 195 یا 5133844 (662)

در صورت به سرقت رفتن کیفم از اتاق و یا خوابگاهی که در آن اقامت دارم چه باید کنم؟

ابتدا باید به کارکنان هتل خبر دهید تا در صورتی که دوربین مدار بسته در هتل نصب شده است بتوانند در یافتن کیف به شما کمک کنند. سپس باید با پلیس جهانگردی تماس بگیرید و برگه هایی که ممکن است برای گزارش کردن جرم به شرکت بیمه دهید تا خسارت بگیرید را از آنها تحویل بگیرید.

درصورت وقوع یک نوع اتفاق اضطراری دیگر مثلاً گم شدن چمدان ها، سرقت، صدمه دیدن اتومبیل کرایه ای چه باید کرد؟

در چنین مواقعی به نزدیک ترین پلیس جهانگردی و یا نزدیکترین کلانتری مراجعه کنید.

مرکز فوریت ها (پلیس، آمبولانس، آتش نشانی): 191

پلیس جهانگردی (به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی صحبت می کنند):1115

منع جرائم: 195 یا 5133844 (662)


مقالات مرتبط

طبیعت، سواحل و جزایر تایلند

8 نظر

تایلند کشوری است که منابع طبیعی سرشاری دارد از جمله گونه های مختلف گیاهی و جانوری و همچنین این کشور دارای مناطق اکولوژیک متمایزی است. بیش از 100 پارک ملی در تایلند وجود دارد که شامل بیش از 20 پارک ملی دریایی می باشند، هر پارک جاذبه های منحصر به فرد خود، امکانات ویژه و فرصت دیدن حیوانات تایلند را برای بازدیدکنندگان فراهم ساخته است. کسانی که به سفرهای تفریحی، گردش در کوهستان، عکاسی، شکار پرندگان، چادر زدن، غواصی با وسایل مخصوص و یا نزدیک شدن به حیوانات عجیب تایلند علاقمند هستند در تایلند می توانند از گزینه های بسیار زیاد پیش رویشان به دلخواه یک یا چند مورد را انتخاب کنند. بازدیدکنندگانی که به تایلند می آیند با دیدن سواحل تایلند یا یکی از جزایر متعدد این کشور می توانند فرصت استراحت، تجربه کردن یک زندگی دریایی عجیب و یا حتی فرصت فراگیری غواصی با وسایل مخصوص را حاصل کنند. به هر حال، بازدیدکننده ها در تایلند، چه در کنار دریا، جزیره یا پارک ملی می توانند گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فرد و مناطق اکولوژیک متمایز را از جنگل های معتدل کوههای شمال و جلگه های مرکزی تایلند گرفته تا دشت های هموار شمال شرق و جنگل های باتلاقی سواحل جنوبی کشف کنند. حیوانات تایلند نه تنها شامل فیل و میمون هستند بلکه خرس و نهنگ ، که بزرگترین ماهی دنیا محسوب می شود را نیز در بر می گیرند.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


آیا از کارت های بانکی که داریم می تونیم در تایلند هم استفاده کنیم ؟

نام فرستنده : حسین تاریخ ارسال : 1395/3/8

دوست من شما نمیتونی از کارتهای بانکی ایرانی در تایلند استفاده کنی چون بانکهای ما به شبکه های جهانی وصل نیستند و بهترین کار اینه که شما اینجا دلار بگیری و مقداری از پولتو تو فرودگاه چنج کنی و برای مراقبت از پولتم اونو به صندق امانات هتل بسپری

نام فرستنده : تهرانی تاریخ ارسال : 1395/3/8

به نظر منم راحت ترین و بهترین راه اینکه پولتو ایران چنج کنی و با خودت ببری تایلند تا اونجا دچار مشکل نشی.

نام فرستنده : جهانپور تاریخ ارسال : 1395/3/16

هر چقدر هم تایلند امنیت زیادی برای مردم و گردشگران در نظر گرفته باشه ولی در سفر به تایلند همیشه نکات امنیتی را رعایت کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید

نام فرستنده : حوریه تاریخ ارسال : 1395/6/3

جدیدترین مقالات

 1. تبت فرودگاه ناگچو داگرینگ؛ تبت
 2. تبت فرودگاه نگاری گونسا؛ تبت
 3. تبت فرودگاه شیگاتسه پیس؛ تبت
 4. تبت فرودگاه بین المللی میلین نیینگچی؛ تبت
 5. تبت فرودگاه بین المللی کامدو بانگدا؛ تبت
 6. تبت فرودگاه بین المللی گونکار لهاسا؛ تبت
 7. چین فرودگاه بین المللی شی‌آن شیان یانگ؛ چین
 8. چین فرودگاه بین المللی شیامن؛ چین
 9. چین فرودگاه بین المللی ووهان تیانهه؛ چین
 10. چین فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو؛ چین
 11. چین فرودگاه بین المللی چینگدائو لیوتینگ؛ چین
 12. ترکیه فرودگاه قارص هاراکانی؛ ترکیه
 13. ترکیه فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل؛ ترکیه
 14. ترکیه فرودگاه ارزنجان؛ ترکیه
 15. ترکیه فرودگاه الازیغ؛ ترکیه
 16. ترکیه فرودگاه دیاربکر؛ ترکیه
 17. ترکیه فرودگاه دنیزلی چارداک؛ ترکیه
 18. ترکیه فرودگاه چاناق‌قلعه؛ ترکیه
 19. ترکیه فرودگاه بینگول؛ ترکیه
 20. ترکیه فرودگاه بتمن؛ ترکیه
 21. ترکیه فرودگاه بالیکسیر کوکا سییت؛ ترکیه
 22. ترکیه فرودگاه بالیکسیر؛ ترکیه
 23. ترکیه فرودگاه آیدین؛ ترکیه
 24. ترکیه فرودگاه آلانیا قاضی‌پاشا؛ ترکیه
 25. ترکیه فرودگاه آماسیه مرزیفون؛ ترکیه
 26. ترکیه فرودگاه آغری احمد هانی؛ ترکیه
 27. ترکیه فرودگاه بین المللی ترابزون؛ ترکیه
 28. ترکیه فرودگاه بین المللی شانلی اورفا؛ ترکیه
 29. ترکیه فرودگاه بین المللی سامسون چهارشنبه؛ ترکیه
 30. ترکیه فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه
 31. ترکیه فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه
 32. ترکیه فرودگاه بین المللی ظفر؛ ترکیه
 33. ترکیه فرودگاه بین المللی قونیه؛ ترکیه
 34. ترکیه فرودگاه بین المللی قیصریه ارکیلت؛ ترکیه
 35. ترکیه فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن؛ ترکیه
 36. ترکیه فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ ترکیه
 37. ترکیه فرودگاه بین المللی اگوزلی غازی عینتاب؛ ترکیه
 38. ترکیه فرودگاه بین المللی ارزروم؛ ترکیه
 39. ترکیه فرودگاه بین المللی دالامان؛ ترکیه
 40. ویتنام معرفی مختصر فرودگاه های داخلی ویتنام
 41. ویتنام فرودگاه بین‌المللی دانانگ؛ ویتنام
 42. ویتنام فرودگاه بین‌المللی نوا به؛ ویتنام
 43. ویتنام فرودگاه بین‌المللی تان سون نهات؛ ویتنام
 44. سنگاپور فرودگاه سلتر سنگاپور
 45. سنگاپور فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
 46. فیلیپین فرودگاه بین المللی ایلوئیلو؛ فیلیپین
 47. فیلیپین فرودگاه بین المللی لائواگ؛ فیلیپین
 48. فیلیپین فرودگاه بین المللی کالیبو؛ فیلیپین
 49. فیلیپین فرودگاه بین المللی فرانسیسکو بانگوی؛ فیلیپین
 50. فیلیپین فرودگاه بین المللی ماکتان - سیبو؛ فیلیپین
 51. فیلیپین فرودگاه بین المللی دیوسدادو ماکاپاگال (کلارک)؛ فیلیپین
 52. فیلیپین فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو؛ فیلیپین
 53. هندوستان فرودگاه کازی نزرول اسلام؛ هند
 54. هندوستان فرودگاه کوچ بیهار؛ هند
 55. هندوستان فرودگاه بهالا؛ هند
 56. هندوستان فرودگاه الله آباد؛ هند
 57. هندوستان فرودگاه گوراکپور؛ هند
 58. هندوستان فرودگاه غیرنظامی کانپور؛ هند
 59. هندوستان فرودگاه پانتنگر؛ هند
 60. هندوستان فرودگاه جولی گرنت؛ هند
 61. هندوستان فرودگاه بهارکوت؛ هند
 62. هندوستان فرودگاه آگرتلا؛ هند
 63. هندوستان فرودگاه نادیرگول؛ هند
 64. هندوستان فرودگاه بگومپت؛ هند
 65. هندوستان فرودگاه توتی کورین؛ هند
 66. هندوستان فرودگاه سالم؛ هند
 67. هندوستان فرودگاه پاتانکوت؛ هند
 68. هندوستان فرودگاه سهنول؛ هند
 69. هندوستان فرودگاه باتیندا؛ هند
 70. هندوستان فرودگاه پودوچری؛ هند
 71. هندوستان فرودگاه اوتکلا؛ هند
 72. هندوستان فرودگاه هیراکود؛ هند
 73. هندوستان فرودگاه برهامپور؛ هند
 74. هندوستان فرودگاه دیماپور؛ هند
 75. هندوستان فرودگاه لنگپوی؛ هند
 76. هندوستان فرودگاه بالجک؛ هند
 77. هندوستان فرودگاه شیلانگ؛ هند
 78. هندوستان فرودگاه ناواپارا؛ هند
 79. هندوستان فرودگاه جهارسوگودا؛ هند
 80. هندوستان فرودگاه غیرنظامی خاجوراهو؛ هند
 81. هندوستان فرودگاه جبالپور؛ هند
 82. هندوستان فرودگاه دیوی اهیلیابای هولکار؛ هند
 83. هندوستان ترمینال هوایی راجماتا ویجایا راج سیندیا؛ هند
 84. هندوستان فرودگاه آگاتی؛ هند
 85. هندوستان فرودگاه کویلون؛ هند
 86. هندوستان فرودگاه میسور؛ هند
 87. هندوستان فرودگاه هوبلی؛ هند
 88. هندوستان فرودگاه بلگائوم؛ هند
 89. هندوستان فرودگاه نظامی جاکور؛ هند
 90. هندوستان فرودگاه سوناری؛ هند
 91. هندوستان فرودگاه دانباد؛ هند
 92. هندوستان فرودگاه کوشک باکولا ریمپچ؛ هند
 93. هندوستان فرودگاه جامو؛ هند
 94. هندوستان فرودگاه شیملا؛ هند
 95. هندوستان فرودگاه گاگال؛ هند
 96. هندوستان فرودگاه کارنال؛ هند
 97. هندوستان فرودگاه هیسار؛ هند
 98. هندوستان فرودگاه سورات؛ هند
 99. هندوستان فرودگاه راجکوت؛ هند
 100. هندوستان فرودگاه پوربندر؛ هند
 101. هندوستان فرودگاه جام نگر؛ هند
 102. هندوستان فرودگاه باونگر؛ هند
 103. هندوستان فرودگاه کاندلا؛ هند
 104. هندوستان فرودگاه بوج؛ هند
 105. هندوستان فرودگاه هارنی سیویل؛ هند
 106. هندوستان فرودگاه سفدرجونگ؛ هند
 107. هندوستان فرودگاه دیو؛ هند
 108. هندوستان فرودگاه سوامی ویوکاناندا؛ هند
 109. هندوستان فرودگاه رایگار؛ هند
 110. هندوستان فرودگاه بیلاسپور؛ هند
 111. هندوستان فرودگاه تزپور؛ هند
 112. هندوستان فرودگاه سیچار؛ هند
 113. هندوستان فرودگاه لیلاباری؛ هند
 114. هندوستان فرودگاه جورهت؛ هند
 115. هندوستان فرودگاه دایبروگار؛ هند
 116. هندوستان فرودگاه پاسیگات؛ هند
 117. هندوستان فرودگاه آلونگ؛ هند
 118. هندوستان فرودگاه ویجایاوادا؛ هند
 119. هندوستان فرودگاه تیروپاتی؛ هند
 120. هندوستان فرودگاه راجاهموندری؛ هند
 121. هندوستان فرودگاه کاداپا؛ هند
 122. هندوستان فرودگاه آگرا؛ هند
 123. هندوستان فرودگاه جیپور؛ هند
 124. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی؛ هند
 125. هندوستان فرودگاه بین المللی ویر سوارکار؛ هند
 126. هندوستان فرودگاه بین المللی کلکته نتاجی سوباش چاندرا بوز؛ هند
 127. هندوستان فرودگاه بین المللی لعل بهادر شاستری؛ هند
 128. هندوستان فرودگاه بین المللی چودری چاران سینگ؛ هند
 129. هندوستان فرودگاه بین المللی راجیو گاندی؛ هند
 130. هندوستان فرودگاه بین المللی تیروچیراپالی؛ هند
 131. هندوستان فرودگاه بین المللی مادورای؛ هند
 132. هندوستان فرودگاه بین المللی کویمباتور؛ هند
 133. هندوستان فرودگاه بین المللی چنای؛ هند
 134. هندوستان فرودگاه بین المللی چیپور؛ هند
 135. هندوستان فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جی؛ هند
 136. هندوستان فرودگاه بین المللی بیجو پاتنایک؛ هند
 137. هندوستان فرودگاه بین المللی ایمپال؛ هند
 138. هندوستان فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار؛ هند
 139. هندوستان فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی؛ هند
 140. هندوستان فرودگاه بین المللی راجا بهوجا؛ هند
 141. هندوستان فرودگاه بین المللی تریواندروم؛ هند
 142. هندوستان فرودگاه بین المللی کالیکوت؛ هند
 143. هندوستان فرودگاه بین المللی کوچین؛ هند
 144. هندوستان فرودگاه بین المللی منگلور؛ هند
 145. هندوستان فرودگاه بین المللی کمپگودا؛ هند
 146. هندوستان فرودگاه بین المللی سرینگر؛ هند
 147. هندوستان فرودگاه بین المللی سردار ولابهبهی پتل؛ هند
 148. هندوستان فرودگاه بین المللی گوا؛ هند
 149. هندوستان فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی؛ هند
 150. هندوستان فرودگاه بین المللی گایا؛ هند
 151. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریا گوپیناژ بوردولوئی؛ هند
 152. هندوستان فرودگاه بین المللی بوگاپورام؛ هند
 153. هندوستان فرودگاه بین المللی ویساکاپاتنام؛ هند
 154. ویتنام فعالیتهای سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در ویتنام
 155. ویتنام گردش در ویتنام با تورهای غذا و نوشیدنی
 156. ویتنام فعالیتهای فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی ویتنام
 157. ویتنام سفرهای تفریحی با قایق در دلتای رودخانه مكونگ
 158. ویتنام مسابقه بین المللی آتش بازی دانانگ
 159. ویتنام رویداد دوسالانه‌ی فرهنگی هوئه در ویتنام
 160. ویتنام هفته گردشگری هالونگ
 161. ویتنام فستیوال بزرگ قوم خمر در ویتنام؛ اوك اوم بوك
 162. ویتنام ادای احترام به درگذشتگان در فستیوال كاته ویتنام
 163. ویتنام فستیوال كئو پاگودا در ویتنام
 164. ویتنام فستیوال و مراسم مسابقه گاوها در شهرهای ویتنام
 165. ویتنام فستیوال نیمه پاییز در ویتنام
 166. ویتنام طرز تهیه و پخت نودل سرخ شده با بوك چوبی و گوشت گوساله
 167. ویتنام طرز تهیه و پخت فو با تاس كباب گوساله
 168. ویتنام دانستنی‌های جالب درباره فست فودها در ویتنام
 169. ویتنام استفاده از چاپ استیك در فرهنگ غذایی ویتنام
 170. ویتنام ادویه های رایج در آشپزی ویتنامی
 171. ویتنام فرهنگ غذایی مردم ویتنام
 172. ویتنام فست فودهای بین المللی و بومی ویتنام
 173. ویتنام میوه‌های جالب و منحصر به فرد استوایی در ویتنام
 174. ویتنام برگزاری مراسم عروسی و ماه عسل در ویتنام
 175. ویتنام مدیتیشن و یوگا در خلوت‌گاه‌های بکر و بی نظیر ویتنام
 176. ویتنام فعالیت های تندرستی، اسپا و آب گرم در ویتنام
 177. ویتنام تورها و گشت های پرنده نگری در ویتنام
 178. ویتنام نه منطقه برتر برای راهپیمایی در بهشت رویایی ویتنام
 179. ویتنام طبیعت گردی و تجربه سفر سبز در ویتنام
 180. ویتنام تجربه گلف در ویتنام
 181. ویتنام صخره نوردی در صخره های آهکی خلیج ‌هالونگ
 182. ویتنام آنچه که باید درباره نوشیدنی های ویتنامی بدانید
 183. ویتنام آنچه که باید درباره غذاهای ویتنامی بدانید
 184. ویتنام انواع اقامتگاه کاندو، آپارتمان و عمارتهای تجهیز شده در ویتنام
 185. ویتنام شرایط استفاده از خانه های اجاره ای در ویتنام
 186. ویتنام ویلاها و کلبه های ساحلی و جنگلی از بهترین اقامتگاه های ویتنام
 187. ویتنام سفر به ویتنام با قایق
 188. ویتنام سفر به ویتنام با خودرو
 189. ویتنام سفر به ویتنام با قطار
 190. ویتنام سفر به ویتنام با هواپیما
 191. ویتنام خدمات پستی در ویتنام
 192. ویتنام شبکه تلفن و ارتباطات در ویتنام
 193. ویتنام زبان و الفبای ویتنامی
 194. ویتنام سیاست داخلی و خارجی ویتنام
 195. ویتنام اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام
 196. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای رانندگی در هند
 197. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای سفر با قطار در هند
 198. هندوستان سفر در جنوب هند تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگی غنی و غذاهای دلپذیر
 199. هندوستان برنامه سفر از شمال شرق هند به نپال و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن
 200. هندوستان برنامه سفر راجستان؛ سفر در شمال فرهنگی هند
 201. هندوستان برنامه سفر مثلث طلایی و ویژگی های برجسته راجستان در هند
 202. هندوستان بازدید از گنجینه های طبیعی کانگچنزونگا و بهترین مناظر از قله‌های برفی هیمالیا
 203. هندوستان گشت و گذار در صومعه های لاداخ و بازدید از قله‌های برفی هیمالیا در شهر لِه
 204. هندوستان تور هند واقعی؛ بازدید از شهرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر هند
 205. هندوستان برنامه سفر بازدید بنگلور و میسور و پارک‌های ملی جنوب هند
 206. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه آبی برای گردشگران در هند
 207. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه زمینی و هوایی برای گردشگران در هند
 208. هندوستان فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در هند
 209. هندوستان جشن پوشکار ملا و نمایشگاه سالیانه شتر پوشکار در هند
 210. هندوستان فستیوال سراوانی ملا؛ مشهورترین جشن 30 روزه در معبد دوگهار در هند
 211. هندوستان فستیوال دیوالی؛ جشنواره نورها در هند
 212. هندوستان جشن دوسرا؛ محبوب‌‌‌‌‌ترین فستیوال در سراسر هند
 213. هندوستان جشن گانش چاتورتی در هند
 214. هندوستان جشن جانماشتامی؛ روز تولد کریشنا معروف‌ترین خدای هندوها در هند
 215. هندوستان روز استقلال هند
 216. هندوستان فستیوال آمارنات یاترا در هند
 217. هندوستان فستیوال مارها یا ناگ پانچامی؛ مراسمی به احترام مار سبز افسانه‌‌‌‌ای هزار سر در هند
 218. هندوستان جشن پیمان خواهری و برادری رخشا بندان در هند
 219. هندوستان فستیوال تیج؛ پیام آور فصل باران در هند
 220. هندوستان سفر در داخل هند با هواپیما
 221. هندوستان اطلاعات گمرک و مهاجرت در سفر به هند
 222. هندوستان اطلاعات ویزا و گذرنامه در سفر به هند
 223. هندوستان شرکت های هواپیمایی که به هند پرواز دارند
 224. هندوستان سفر به هند با اتوبوس
 225. هندوستان سفر به هند با خودرو
 226. هندوستان سفر به هند با قطار
 227. فیلیپین طراح مد فیلیپینی فرانسیس لیبیران؛ طراحی بهترین لباس‌های شب
 228. فیلیپین طراح مد فیلیپینی میچ دالچی؛ دختری که کلاه‌های زیادی می پوشد
 229. فیلیپین طراح مد فیلیپینی اِزرا سانتوس؛ آیکون مُد دبی
 230. فیلیپین طراح مد فیلیپینی پویی کویینونِس پروژه‌ی مُد بیلیبید
 231. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مونیک لوئیلیِر طراح لباس عروسی محبوب هالیوود
 232. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مایکل کینکو؛ طراح استثنایی آسیا
 233. فیلیپین رویدادها و فستیوال‌های فیلیپین در ماه ژانویه - بخش اول
 234. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیکو فیلیپینی
 235. فیلیپین طرز تهیه و پخت مورکون فیلیپینی
 236. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف مکادو فیلیپینی
 237. فیلیپین طرز تهیه کرم کارامل به سبک فیلیپینی
 238. فیلیپین طرز تهیه و پخت کاره کاره فیلیپینی
 239. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف کالدرتا فیلیپینی
 240. فیلیپین محدودیت های غذایی و غذاهای حلال در فیلیپین
 241. فیلیپین سبک غذایی فیلیپینی‌ها و رژیم خوراکی ساده و کارآمد
 242. فیلیپین فرهنگ غذایی رایج در میان فیلیپینی ها
 243. فیلیپین آنچه که باید درباره نوشیدنی‌های غیر الکلی فیلیپینی بدانید
 244. فیلیپین تنوع میوه‌های استوایی و دسرهای هیجان انگیز در فیلیپین
 245. تبت مسابقات اسب دوانی در جشن سال نوی تبتی
 246. تبت برنامه سفر گشت و گذار در دشت‌های وسیع و مرتفع گانان لاین در تبت
 247. تبت ماجراجویی‌ها در هزو؛ محل اتصال دشت‌های مرکزی و منطقه تبتی آمدو
 248. تبت برنامه سفر بازدید از شهرهای لینکسیا و زیایهی در تبت
 249. تبت برنامه سفر تمدد اعصاب در مراتع سبز جنوب گانسو؛ تبت
 250. تبت برنامه سفر بازدید از صومعه‌های شیگاتسه؛ دومین شهر بزرگ تبت
 251. تبت گشت و گذار در داتونگ؛ بخش خودمختار کینگهای چین
 252. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش دوم
 253. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش اول
 254. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش دوم
 255. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول
 256. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اطلاعات کاربردی در ویتنام
 257. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره نیازمندی های خاص در سفر به ویتنام
 258. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره رویدادها و فستیوالهای ویتنام
 259. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره غذاها و فرهنگ ویتنامی
 260. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری و سرگرمی ها در ویتنام
 261. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره بهداشت و امنیت در ویتنام
 262. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره دانگ ویتنام و موضوع پول
 263. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اقامتگاه ها و هتل های ویتنام
 264. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره سفر در داخل ویتنام
 265. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره فرودگاه های ویتنام
 266. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره ویزا و گمرک ویتنام
 267. ویتنام پاسخ به سوالات رایج و اطلاعات بیشتر درباره ویتنام
 268. ویتنام كونگ چی؛ برندی مطرح در لباس‌های باشکوه شب
 269. ویتنام داگما؛ برندی ویتنامی از الیاف كاملا طبیعی
 270. ویتنام ماگون؛ برندی نوظهور در پوشاک زنانه ویتنامی
 271. ویتنام لوسینه؛ برند نوظهور لباس های مدرن زیر ویتنامی
 272. ویتنام مای وِی دکو؛ یكی از بهترین برندهای اقلام خانگی در هوشی‌مین
 273. ویتنام مین هان؛ برنده‌ی ویتنامی جوایز متعدد طراحی در دنیای مد
 274. ویتنام دو مان كوئونگ؛ برجسته‌ترین طراح مدهای گران قیمت در ویتنام
 275. ویتنام ماسیمو فراری؛ طراح ویتنامی بزرگ‌ترین برندهای جهان
 276. ویتنام كای سیلك؛ یکی از موفق‌ترین طراحان مد ویتنام
 277. ویتنام نن گوین كونگ چی؛ طراح ویتنامی با شهرت جهانی
 278. ویتنام مركز خرید میدان سایگون؛ بهشت عاشقان خرید
 279. ویتنام مرکز خرید دایمند پلازا در هوشی‌مین
 280. تبت برنامه سفر بازدید از سرزمین بومی مردم توو در منطقه هاژو تبت
 281. تبت کوه پیمایی در دامنه‌های کوه مقدس و پوشیده از برف میلی در تبت
 282. تبت گشت در اطراف شهر شینینگ؛ دروازه فلات کینگهای تبت
 283. تبت برنامه سفر بازدید از دریاچه مقدس لامو لاتسو در تبت
 284. تبت راهپیمایی اطراف رودخانه یارلونگ تسانگپو تبت؛ مرتفع‌ترین رودخانه جهان
 285. تبت کوه پیمایی در مرتفع‌ترین قله جهان؛ اورست
 286. ویتنام هانوی و هوشی‌مین برترین مقاصد خرید در ویتنام
 287. ویتنام آثار هنری معاصر ویتنام؛ یادگاری و سوغاتی ارزشمند
 288. ویتنام صنایع دستی سنتی و محلی ویتنامی
 289. ویتنام البسه و پوشاک ویتنامی؛ بهترین یادگاری و سوغاتی از ویتنام
 290. ویتنام کشف دیدنی های شگفت انگیز طبیعی و فرهنگی ویتنام در دو هفته
 291. ویتنام برنامه سفر یك هفته ای در شمال ویتنام
 292. ویتنام بازدید از شهر هوشی‌مین در یك هفته
 293. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه - هوی آن در سه روز
 294. ویتنام برنامه سفر بازدید از هانوی در سه روز
 295. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه در سه روز
 296. ویتنام برنامه سفر هوشی‌مین در سه روز
 297. ویتنام فستیوال معبد كی یپ باك در ویتنام
 298. ویتنام فستیوال مبارزه گاو وحشی دو سون در ویتنام
 299. ویتنام روز ملی استقلال ویتنام
 300. ویتنام فستیوال وو لان یا روز مادر ویتنامی
 301. ویتنام فستیوال آفت زدایی در ویتنام
 302. ویتنام مراسم روز جهانی كودك در ویتنام
 303. ویتنام فستیوال معبد با چوآ سو در ویتنام
 304. ویتنام فستیوال بازار عشق كائو وای و عاشقانه های رایج آن در ویتنام
 305. ویتنام فستیوال دهكده مارهای له مات و غذاهای خوشمزه آن در ویتنام
 306. ویتنام روز جهانی كارگر در ویتنام
 307. ویتنام جشن ملی روز اتحاد و همبستگی در ویتنام
 308. ویتنام فستیوال نهنگ‌ها؛ نجات دهندگان ماهیگیران در ویتنام
 309. ویتنام مراسم گرامیداشت و سالمرگ پادشاهان هونگ در ویتنام
 310. ویتنام جشنواره و مسابقه فیل‌ها در سراسر ویتنام
 311. ویتنام فستیوال غذای سرد یا عید مردگان در ویتنام
 312. ویتنام فستیوال چو دونگ تو در ویتنام
 313. ویتنام فستیوال قربانی كردن گاو وحشی در ویتنام
 314. ویتنام تشكر از قدیسان نگهبان در فستیوال رونگ پوك ویتنام
 315. ویتنام فستیوال عاشقانه نویی با در ویتنام
 316. ویتنام کمپینگ و چادر زدن در طبیعت بکر ویتنام
 317. ویتنام شرایط استفاده از مهمانخانه‌ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تخت و صبحانه در ویتنام
 318. ویتنام شرایط مسافرخانه ها و پردیس ها در سفر به ویتنام
 319. ویتنام زندگی با اهالی بومی و استفاده از اقامتگاه های بومی در ویتنام
 320. ویتنام اقامتگاه های زیبا و رویایی بوتیک در سواحل و جنگل های انبوه ویتنام
 321. ویتنام اقامتگاه‌های سلامتی و تندرستی و اسپاها در ویتنام
 322. ویتنام آپارتمان‌های اجاره ای و تجهیز شده در شهرهای بزرگ ویتنام
 323. ویتنام آب و هوای ویتنام
 324. ویتنام زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام
 325. ویتنام دین و مذهب در ویتنام
 326. ویتنام ارتباطات غیرکلامی در ویتنام
 327. ویتنام فرهنگ تواضع و فروتنی در ویتنام
 328. ویتنام تاریخ معاصر ویتنام
 329. ویتنام تاریخ ویتنام باستان
 330. ویتنام گاهشمار تاریخ ویتنام
 331. ویتنام ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی ویتنام
 332. ویتنام اطلاعات مفید و مختصر درباره ویتنام
 333. هندوستان پاسخ به سؤالات رایج درباره تلفن ثابت و موبایل در هند
 334. هندوستان سافاری جیپ در اوتارانچال هند
 335. هندوستان دنیای وحشی شرق هیمالیا در هند
 336. هندوستان شکوه جنوب هند در تور طبیعت گردی تپه های مالابار
 337. هندوستان برنامه سفر مخصوص دوستداران یوگا در هند
 338. هندوستان تور سافاری و بازدید از حیات وحشی پارک ملی رویال چیتوان نپال
 339. هندوستان سافاری برای بازدید از ببرهای هندی در پارک‌های ملی هند
 340. هندوستان تورهای بازدید از قبایل چاتیسگار در هند
 341. هندوستان تجربه‌ای تکرار ناشدنی؛ سافاری با فیل‌های عظیم‌الجثه در هند
 342. هندوستان برنامه سفر صید شیر ماهی در شمال هند
 343. هندوستان برنامه سفر بازدید و سافاری حیات وحش شرق هند
 344. هندوستان گشت و گذار در طبیعت هند با پای پیاده
 345. هندوستان تور طبیعت گردی در جنگل‌های انبوه تنمالا در کرالا
 346. هندوستان با تور پرنده نگری هند از تاج محل دیدن کنید
 347. هندوستان تعطیلات آخر هفته در پارک ملی رانتامبور
 348. هندوستان تور پرنده نگری در طبیعت سرزمین هند
 349. هندوستان غنای فرهنگی و تاریخی گوا قدیم در سفری 3 روزه
 350. هندوستان قایقرانی در آب‌های خروشان منطقه کوهستانی ریشیکش
 351. هندوستان زندگی و تفریحات شبانه در هند
 352. هندوستان راس یاترا بزرگ‌ترین فستیوال مذهبی به احترام لرد جاگانات در هند
 353. هندوستان عید فطر در میان مسلمانان هند
 354. هندوستان عید قربان در میان مسلمانان هند
 355. هندوستان فستیوال پورام در هند
 356. هندوستان فستیوال بایساخی؛ جشن برداشت محصول در پنجاب هند
 357. هندوستان فستیوال کوم میلا یا کومبه میلا؛ مهم‌ترین و قدیمی‌‌‌‌‌ترین فستیوال هندو در هند
 358. هندوستان فستیوال ماهاویر جانما کالیاناک؛ جشن تولد مَهاویرا در هند
 359. هندوستان جشن راما نوامی؛ تولد راما در هند
 360. هندوستان کارناوال‌های ماردی گرا؛ سه شنبه‌ی چرب در هند
 361. هندوستان فستیوال هولی؛ جشنواره‌‌ی رنگ‌ها در هند
 362. هندوستان جشن ماها شیوارتری؛ شب بزرگ شیوا در هند
 363. هندوستان فستیوال شناور یا فلوت در هند
 364. هندوستان فستیوال واسانت پانچامی؛ پنجمین روز بهار در هند
 365. هندوستان روز جمهوری؛ اجرای قانون اساسی هند
 366. هندوستان فستیوال سانکرانتی و پونگال؛ برداشت تامیل در هند
 367. هندوستان شرایط سفر زنان تنها در هند
 368. هندوستان سفر به هند با هواپیما
 369. هندوستان زبان و الفبای هندی و شبکه تلفن و ارتباطات در هند
 370. هندوستان سیاست داخلی و خارجی هند
 371. هندوستان اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه هند
 372. هندوستان آب و هوای متنوع هند
 373. هندوستان زیبایی‌های بکر و رؤیایی طبیعت هند
 374. فیلیپین طراح مد فیلیپینی راجو لورل؛ حامی زنان اقلیت و کارآفرینی
 375. فیلیپین طراح مد فیلیپینی جوزی ناتوری؛ از وال استریت تا صحنه‌ی مُد
 376. فیلیپین طراح مد فیلیپینی خوزه پیتوی مورِنو؛ سزار مد آسیا
 377. فیلیپین مهم‌ترین نکات برای خرید در سفر به فیلیپین
 378. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در سیبو؛ فیلیپین
 379. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در مانیل
 380. فیلیپین محبوب‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان در فیلیپین خرید
 381. فیلیپین برنامه سفر گشت در جزیره باشکوه پالاوان در فیلیپین
 382. فیلیپین غذاهای پرطرفدار خیابانی و ارزان قیمت در فیلیپین
 383. فیلیپین آنچه باید درباره خوراک‌های فیلیپینی به سبک چینی بدانید
 384. فیلیپین انواع رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره ای در فیلیپین
 385. فیلیپین انواع غذاهای بین المللی و غربی در فیلیپین
 386. فیلیپین سبک‌ها و روش‌های متنوع آشپزی فیلیپینی
 387. فیلیپین آنچه که باید درباره غذاهای فیلیپینی بدانید
 388. فیلیپین اقامتگاه‌های ارزان قیمت و در دسترس فیلیپین
 389. فیلیپین انواع آپارتمان‌ها و ویلاهای خصوصی در فیلیپین
 390. ویتنام فستیوال ترو ترم در ویتنام
 391. ویتنام فستیوال دژ كو لوآ در ویتنام
 392. ویتنام فستیوال گیونگ در ویتنام
 393. ویتنام فستیوال هوئونگ پاگودا در ویتنام
 394. ویتنام فستیوال بای دن پاگودا در ویتنام
 395. ویتنام سال نو میلادی در ویتنام
 396. ویتنام سال نوی ویتنامی یا عید تت
 397. ویتنام درباره رویدادهای و فستیوال های ویتنام
 398. ویتنام گردشگران سالمند در ویتنام
 399. ویتنام ویتنام بهشتی خوردنی برای گیاه خواران
 400. ویتنام سفر برای بازماندگان جنگ در ویتنام
بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

 1. مقبره‌ی فولینگ
 2. مانگروهای لنکاوی
 3. قصر سلطنتی شن‌یانگ
 4. موزه کاخ ملی تایپه | Taipei National Palace Museum
 5. کوهستان علی | Ali Mountain
 6. شهر باید پر شود
 7. منطقه دیدنی کوهستان هنگشان
 8. کندی پنکالان بوجانگ | Candi Pengkalan Bujang
 9. کوهستان ووتای | Wutai
 10. کندی بندانگ دالام بوکیت باتو پاهات | Candi Bendang Dalam
 11. معبد جینکی | Jinci
 12. موزه باستان‌شناسی دره بوجانگ بوکیت باتو پاهات | Bujang Valley Bukit Batu Pahat
 13. معبد شوانگ لین
 14. چشمه‌های آب گرم اولو لگونگ | Ulu Legong
 15. پاگودای چوبی در شهرستان یینگ شیان
 16. مسجد ظهیر
 17. گوک بائو جنیانگ کامپونگ گادینگ | Gok Bau Jeniang Kampung Gadin
 18. پیاده‌رو درختی در سونگای سدیم | Tree Top Walk Sungai Sedim
 19. غارهای دست ساز یون گانگ | Yungang Grottoes
 20. پکان رابو | Koperasi Pekan Rabu
 21. داتای بای لنکاوی
 22. گذرگاه شان‌های گوآن دیوار بزرگ چین | Shanhaiguan
 23. هشت معبد بیرونی
 24. عقاب لنکاوی و پارک لاگندا | Lagenda
 25. گشت‌زنی در رودخانه کیلیم لنکاوی | Kilim
 26. برج رادیو و تلویزیون تیانجین
 27. پارک آبی تیانجین
 28. کوهستان باشیان | Baxian
 29. برج الور ستار | Menara Alor Setar
 30. معبد ملکه آسمان | بهشت
 31. دریاچه دایانگ بونتینگ یا تاسیک دایانگ بونتیگ لنکاوی | Dayang Bunting
 32. کلیسای جامع سنت ژوزف، تیانجین
 33. منطقه دیدنی کوهستان پانشان
 34. پارک دریایی ‌جزیره پایر | Pulau Payar Marine Park
 35. گذرگاه هوآنگ یاگوآن دیوار بزرگ چین
 36. ماشین کابلی لنکاوی
 37. رودخانه های‌هه تیانجین | Haihe
 38. مسجد بزرگ
 39. ساحل ماسه‌های سیاه در جزیره لنکاوی
 40. قلعه داگو | Dagu Fort
 41. جزیره لنکاوی
 42. معبد بودایی دابی | Dabei
 43. پارک ملی ‌جزیره کوکوپ جوهور | Pulau Kukup National Park
 44. موزه ماهیگیران تانجونگ بالو | Tanjung Balau Fishermen Museum
 45. باغ‌وحش جوهور
 46. خیابان فرهنگی باستانی | Ancient Cultural Street
 47. معبد بودای یشمی
 48. دژ قدیمی جوهور یا کوتا جوهور لاما | Kota Johor Lama
 49. مزرعه تمساح تلوک سنگات | Teluk Sengat Crocodile Farm
 50. مرکز مالی جهانی شانگهای
 51. گالری ماوار | Mawar
 52. برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای
 53. موزه کوتاتینگی | Kota Tinggi Museum
 54. موزه‌ی شانگهای
 55. پارک ملی تانجونگ پیای | Tanjung Piai
 56. باغ یو یوان
 57. خیابان نانجینگ
 58. مسجد سلطان ابوبکر
 59. آبشار کوتاتینگی | Kota Tinggi Waterfall
 60. باند شانگهای
 61. موزه سلطنتی ابوبکر | Muzium Diraja Sultan Abu Bakar
 62. سالن اجتماعات عمومی
 63. باغ وحش چونگ‌کینگ
 64. گونونگ لدانگ، کوه اوفیر | Gunung Ledang Mount Ophir
 65. مرزرعه میوه دیزارو
 66. دره کوتانگ رودخانه یانگ تسه | Qutang
 67. رودخانه یانگ تسه
 68. ساحل دیزارو | Desaru
 69. ‌جزیره اور | Pulau Aur
 70. جزیره‌ی حیرت انگیز راوا | Stunning Rawa Island
 71. ‌جزیره راوا | Pulau Rawa
 72. جزایر سیبو | Pulau Sibu
 73. پارک ملی انداو رومپین | Endau Rompin
 74. کوتا اسکندر جوهور | Kota Iskandar Johor
 75. لگولند | Legoland
 76. پارک باتلاقی | Wetland Park
 77. باغ گیاه شناسی پوتراجایا تامان بوتانی | Putrajaya Botanical Garden Taman Botani
 78. پل پوترا | Putra Bridge
 79. پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park
 80. پِردانا پوترا | Perdana Putra
 81. کاخ دادگستری | Palace Of Justice
 82. باغ دوستی چین - مالزی | The China - Malaysia Friendship Garden
 83. کروز پوتراجایا | Putrajaya Cruise
 84. مسجد پوترا | Putra Mosque
 85. مکان تستی رستوران-1
 86. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی
 87. تایلند ساختمان قدیمی بان سینگهاتا
 88. تایلند بان تانگ نانگ اوک
 89. تایلند بان نا سامای
 90. تایلند پرا تات کانگ کائو نویی
 91. تایلند وات ماها تان (یاسوتان)
 92. تایلند وات سوپاتانارام
 93. تایلند وات نانگ بوا
 94. تایلند وات چائنگ
 95. تایلند وات تانگ سی موآئنگ
 96. تایلند پارک ملی پا تائم
 97. تایلند مائه نام سونگ سی
 98. تایلند پارک جنگلی پانوم ساوای
 99. تایلند پارک ملی کائو پرا ویهانس
 100. تایلند وات پا ماها جدی کائو (وات لارن کواد)
 101. تایلند نانگ هان
 102. تایلند پرا تان چوئنگ
 103. تایلند پارک سومدت پرا سریناکاریندرا در رویی ات
 104. تایلند بوئنگ پلان چایی
 105. تایلند وات کلانگ مینگ موئنگ
 106. تایلند وات بوراپا پیرام
 107. تایلند موزه ملی رویی ات
 108. تایلند وات پو چایی
 109. تایلند پل دوستی تایلند-لائوس
 110. تایلند سالا کائو کو یا وات کائک
 111. تایلند پارک جنگلی نامتوگ تاو تو
 112. تایلند ابوسوت چوبی وات پاروئن سونگتام
 113. تایلند وات تام کلانگ فن
 114. تایلند فسیل‌های صدف های چند میلیون ساله
 115. تایلند مقبره شاه نارسوان کبیر
 116. تایلند مزرعه چوکچای
 117. تایلند سد لام پرا پلوئنگ
 118. تایلند کائو پائنگ ما
 119. تایلند پراسات پانوم وان
 120. تایلند وات کاو چان نگام
 121. تایلند سد لام تاکونگ
 122. تایلند پارک ملی کائو یایی
 123. تایلند وات سالا لویی
 124. تایلند باغ‌وحش ناکان راتچاسیما
 125. تایلند پرا تات پانوم
 126. تایلند نامتوک تات تان
 127. تایلند پارک ملی ماکداهان
 128. تایلند هو کائو ماکداهان
 129. تایلند پرا تات نا دان
 130. تایلند منطقه امن و حفاظت شده حیات‌وحش پو لوانگ
 131. تایلند پارک ملی پو روا
 132. تایلند پارک ملی پو کرادوئنگ
 133. تایلند هونگ مون مانگ یا موزه شهر کان کائن
 134. تایلند پارک ملی پو پا
 135. تایلند پارک ملی پو ویانگ
 136. تایلند سد ابولراتانا یا پونگ نیپ
 137. تایلند وات سی بان روانگ
 138. تایلند وات کلانگ
 139. تایلند پاتاساتان فو پو
 140. تایلند مرکز تبلیغات هنری، فرهنگی و گردشگری
 141. تایلند اثر تاریخی پرایا چایسانتان (چائو سومپامیت)
 142. تایلند پرا تات نانگ سام موئن
 143. تایلند مکان مقدس چائو پو پرایا لائه
 144. تایلند سد چالابهورن / سد نام پروم
 145. تایلند پارک ملی تان تان
 146. تایلند اثر تاریخی پرایا پاکدی چامپون (لائه)
 147. تایلند کا سوان تائنگ
 148. تایلند منطقه مقدس بان کاک نگیو (پراسات بان کاک نگیو)
 149. تایلند مرکز فرهنگی پایین شمال شرق
 150. تایلند پارک پرندگان (سوان نوک)
 151. تایلند پارک تاریخی پانوم رانگ
 152. تایلند مرکز هنرهای دستی بان کام پرا
 153. تایلند معبد پرا لاو تپ نیمیت (وات پرا لاو تپ نیمیت)
 154. تایلند پرا مونگکان مینگ موئنگ
 155. تایلند دهکده مو لام
 156. تایلند مرکز صلیب سرخ کائو لان تایی
 157. تایلند جزیره ماک
 158. تایلند جزیره کرادات
 159. تایلند جزیره کام
 160. تایلند ستون شهر
 161. تایلند وات یوتا نیمیت
 162. تایلند وات باپهارام
 163. تایلند جزیره لائویا
 164. تایلند لا لو
 165. تایلند پارک ملی تا پرایا
 166. تایلند پارک ملی پانگ سیدا
 167. تایلند ساکائو و ساکوان
 168. تایلند هات مائه رامپائنگ-بان کان او
 169. تایلند کاو لائم یا
 170. تایلند پرا چدی کلانگ نام (وات ساموت کانگکا یا وات پاک نام)
 171. تایلند جزیره مان نای
 172. تایلند کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ
 173. تایلند او کای- لائم تان
 174. تایلند نامتوک کلانگ پلا کانگ
 175. تایلند وات سارانات تامارام
 176. تایلند سوان سان
 177. تایلند وات پا پرادو
 178. تایلند موزه نمایش سایه های دات بان دان
 179. تایلند مقبره شاه تاکسین
 180. تایلند بنای یادبود سانتون پو
 181. تایلند لائم مائه فیم
 182. تایلند بان فی
 183. تایلند نامتوک تان تیپ
 184. تایلند آبشار تاکرو و آبشار سالادای
 185. تایلند کائنگ هین پوئنگ
 186. تایلند ساختمان چائو پرایا ابهایهوبات
 187. تایلند پارک ملی تاپ لان
 188. تایلند شهر باستانی سی ماهوسوت
 189. تایلند مکان باستانی سا موراکوت
 190. تایلند وات کائو پیچیت
 191. تایلند هنر در بهشت
 192. تایلند --
 193. تایلند وات یاناسانگوارارام وراماهاویهان
 194. تایلند مینی سیام
 195. تایلند جزیره لن
 196. تایلند خانه مقدس حقیقت
 197. تایلند دهکده فیل پاتایا
 198. تایلند بان ساکاوادی
 199. تایلند دنیای زیر آب پاتایا
 200. تایلند ساحل جامتین
 201. تایلند کاو پرا تام ناک یا کاو پرا تات
 202. تایلند جزیره رانگ
 203. تایلند پارک تفریحات ماجراجویانه تری تاپ
 204. تایلند جزیره چانگ نویی
 205. تایلند جزیره نگام
 206. تایلند مزرعه پرورش ببر سی راچا
 207. تایلند باغ‌وحش باز کائو کیاو
 208. تایلند سوان نانگ نوچ (باغ نانگ نوچ)
 209. تایلند بازار شناور پاتایا
 210. تایلند پارک سه پادشاه
 211. تایلند پارک سنگی یک میلیون ساله و مزرعه پرورش تمساح
 212. تایلند موزه بطری
 213. تایلند موُسسه علوم دریایی دانشگاه بوراپا
 214. تایلند ساحل پاتایا
 215. تایلند کائو چی چان
 216. تایلند هات لائم سینگ
 217. تایلند پارک ملی نامتوک پلیو
 218. تایلند وات کاو سوکیم
 219. تایلند کای نوئن وونگ
 220. تایلند بنای یادبود تاکسین مهارات
 221. تایلند توئک دائنگ
 222. تایلند آبشارهای سویی داو
 223. تایلند کلیسای کاتولیک چانتابوری
 224. تایلند مکان مقدس ستون شهر-یالا
 225. تایلند مسجد مرکزی یالا
 226. تایلند وات کاهاپیموک
 227. تایلند چشمه آبگرم بتونگ
 228. تایلند بزرگ‌ترین صندوق پستی تایلند
 229. تایلند دهکده ساکای
 230. تایلند نامتوک لا-اونگ (آبشار رنگین کمان)
 231. تایلند نامتوک تان تو
 232. تایلند جزیره نگای یا جزیره ها یی
 233. تایلند پارک ملی هات چاو مایی
 234. تایلند جزیره کرادان
 235. تایلند جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)
 236. تایلند جزیره لیبونگ
 237. تایلند هات یاو
 238. تایلند پارک عمومی کوان تامناک چان
 239. تایلند اولین درخت کائوچو در تایلند
 240. تایلند موزه پرایا راتسادانوپرادیت ماهیسون پاکدی
 241. تایلند تبلیغات حفظ و عمران جزیره چانگ
 242. تایلند پرا بروم تات چایا
 243. تایلند پارک ملی دریایی جزیره انگ تانگ
 244. تایلند جزیره نانگ یوان
 245. تایلند نامتوک ویبهاوادی
 246. تایلند دهکده تربیت میمون‌ها (مدرسه میمون‌ها)
 247. تایلند پارک ملی تایی روم ین
 248. تایلند پارک ملی کائو سوک
 249. تایلند پاک نام تاپی (دهانه رودخانه تاپی)
 250. تایلند مؤسسه مطالعات جنوب تایلند
 251. تایلند موزه پاتامارونگ
 252. تایلند موزه ملی سونگکلا
 253. تایلند جزیره یو
 254. تایلند پل تینسولانود
 255. تایلند دریاچه سونگکلا
 256. تایلند باغ‌وحش سونگکلا
 257. تایلند لائم سامیلا
 258. تایلند پارک ملی تیل بان
 259. تایلند پارک ملی تاروتاو
 260. تایلند موزه ملی ساتان-عمارت کادن
 261. تایلند مسجد جامع ساتان یا مسجد مامبانگ
 262. تایلند پارک ملی لائم سان
 263. تایلند جزیره پایام
 264. تایلند نقطه ویکتوریا یا کا سونگ
 265. تایلند هات چان دامری
 266. تایلند پارک ملی نامتوک نگاو
 267. تایلند نامتوک تان پت
 268. تایلند نامتوک پانیابان
 269. تایلند چشمه های آبگرم و پارک عمومی راکساوارین
 270. تایلند چشم انداز کاتا کارن
 271. تایلند هات کارن
 272. تایلند هات سورین
 273. تایلند جزیره مرجانی هی
 274. تایلند موزه پوکت تایهوا
 275. تایلند بنای تاریخی دو قهرمان
 276. تایلند هات پاتونگ
 277. تایلند جزیره راچا
 278. تایلند هات نایی هان
 279. تایلند هات کامالا
 280. تایلند هات کاتا
 281. تایلند لائم پرومتپ
 282. تایلند نامتوک تاموت
 283. تایلند جزیره سی و جزیره ها
 284. تایلند وات تام کاها ساوان
 285. تایلند نامتوک پرایوان
 286. تایلند عمارت پرایا تاکارات (چوای)
 287. تایلند چشمه های آبگرم بان بو دان
 288. تایلند نامتوک سائنگ تانگ
 289. تایلند نامتوک هین لات
 290. تایلند وات رات اپاتام یا وات بانگ ریانگ
 291. تایلند پارک ملی کاو لاک لام رو
 292. تایلند جزیره تاپو (جزیره جیمز باند)
 293. تایلند پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ
 294. تایلند خلیج پانگ نگا یا پارک ملی پانگ نگا
 295. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان
 296. تایلند هات کائو لاک
 297. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سورین
 298. تایلند شهر باستانی یارانگ
 299. تایلند وات مانچارینتاواپیویهان
 300. تایلند مؤسسه هنری فرهنگی کالایانیواتانا
 301. تایلند هات واسوکری
 302. تایلند هات کالالای
 303. تایلند مرکز مطالعات طبیعی یارنینگ
 304. تایلند گورستان کائو مائه ایم کو نیاو
 305. تایلند بان یاکانگ
 306. تایلند بان تان
 307. تایلند آبشار چات وارین
 308. تایلند مرکز مطالعات و پژوهش طبیعت جنگلی مردابی سیریندهورن پیت
 309. تایلند جزیره یائو
 310. تایلند هات ناراتات
 311. تایلند پارک ملی کائو لوانگ
 312. تایلند ائو کانوم
 313. تایلند آبشار سی کیت
 314. تایلند وات پرا ماهاتات وراماهاویهان
 315. تایلند ساحل غار پرانانگ
 316. تایلند تال وائک یا دریای جدا شده
 317. تایلند جزیره پودا
 318. تایلند جزیره هونگ
 319. تایلند ساحل ناپارات تارا
 320. تایلند نامتوک ران کلانگ تام
 321. تایلند موزه وات کلانگ تام
 322. تایلند پارک ملی تان بوک ترانی
 323. تایلند پارک ملی کائو پانوم پنچا
 324. تایلند پا پرو تا پوم کلانگ سونگ نام
 325. تایلند برکه زمردین
 326. تایلند ائو نانگ
 327. تایلند کائو کاناپ نام
 328. تایلند جزیره تائو
 329. تایلند وات پراتات ساوی
 330. تایلند پارک ملی دریایی جزیره چامپون
 331. تایلند جزیره مافراو
 332. تایلند وات پرادوئم
 333. تایلند وات کائو فا سالا لوی
 334. تایلند موزه ملی چامپون
 335. تایلند ائو تانگ ماکام
 336. تایلند وات پا للای
 337. تایلند وات نو پاتونگکان یا وات ماکام نو
 338. تایلند وات کائه
 339. تایلند مرکز تبلیغات صنعتی منطقه
 340. تایلند پارک ملی پو تویی
 341. تایلند تام وروان
 342. تایلند بوئنگ چاواک
 343. تایلند دهکده‌های بوفالو
 344. تایلند برج بانهارن-جامسی
 345. تایلند وات پرا پرانگ و کوره های باستانی
 346. تایلند موزه ملی این بوری
 347. تایلند وات بات
 348. تایلند وات نا پراتات
 349. تایلند وات پرا نان چاکراسی وراویهان
 350. تایلند وات ساوانپ اروم
 351. تایلند پرا پاتا نیراروکانتارای چایوات چاتوراتیت
 352. تایلند وات پرا پاتاچای
 353. تایلند مزارع گل‌های آفتابگردان
 354. تایلند تام دائو کاو کائه
 355. تایلند پارک ملی نامتوک چت سائو نویی
 356. تایلند مواک لک اربورتوم
 357. تایلند مزرعه تمساح و باغ‌وحش
 358. تایلند وات ساتاتام
 359. تایلند وات بان لائم یا وات پت ساموت وراهیوان
 360. تایلند کلیسای مریم مقدس یا اتسانا ویهان مائپرا بانگکوئت
 361. تایلند پارک یادبود شاه راما دوم
 362. تایلند وات امپاوان چتیارام
 363. تایلند بازار شناور امپاوا
 364. تایلند وات کولا مانی
 365. تایلند بنای بادبود دوقلوهای چانگ-انگ سیامی و موزه قایق
 366. تایلند دان هوی لات
 367. تایلند زیارتگاه پان تایی نوراسینگ
 368. تایلند مرکز آموزش علوم ساموت ساکان
 369. تایلند وات یایی کام پراسات
 370. تایلند موزه اراوان
 371. تایلند ساحل بانگ پو
 372. تایلند بازار شناور بانگ نامپوئنگ
 373. تایلند موزه نیروی دریایی
 374. تایلند چشمه آبگرم بو کلاوئنگ
 375. تایلند بازار شناور دامنوئن سادواک
 376. تایلند موزه ملی راتچابوری
 377. تایلند پرانبوری
 378. تایلند کائو چانگ کراچوک
بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+