وضعیت کاربر : مهمان

پاسخ به سؤالات رایج درباره بهداشت و امنیت در تایلند


امتیاز :

| 4.4 از 15 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

در تایلند هم مانند سایر جاهای دنیا، سفر کردن همراه با دیگران، امن تر است اما اگر عقل سلیم خود را به کار بگیرید تنهایی سفر کردن به این کشور کاملاً بی خطر است .دهها هزار نفر در طول سال به تنهایی به تایلند سفر می کنند. همه موارد احتیاطی عادی را رعایت کنید.

آیا می توان به پلیس تایلند اعتماد کرد؟

پلیس تایلند به طور کلی قابل اعتماد است؛ درواقع در سال 1982 میلادی Tourist Police (پلیس جهانگردی) به منظور هماهنگی با اداره جهانگردی تایلند ایجاد شد تا امنیت جهانگردان را تأمین کند. مسئولیت پلیس جهانگردی شامل دریافت مطالبات و شکآیا ت و رسیدگی به آنها، آنجا م بررسی های بعدی و فعالیت به عنوان دستیار هماهنگ کننده حفاظت امنیتی جهانگردی است. در حال حاضر، حدود 500 پلیس جهانگرد در مناطق جهانگردی عمده در اطراف بانکوک مستقر هستند مثلاً در گراند پالاس، چات پونگ و لامپینی پارک. پلیس جهانگردی دو زبانه وابسته به دفاتر اداره جهانگردی در بانکوک ، پاراناکان سی ایوتآیا ، چاتآیا ، کانچانابوری، ناکان راتچاسیما، اددون تانی، کانکائن، چیانگ مای، چیانگ رای، ما هونگ سان، فیتسانولوک، ناکونسوان، سورات تانی، پوکت ، سونگکلا برای ارائه کمک سریع به بازدیدکنندگان است.

در مواقع اضطراری با شماره های زیر تماس بگیرید

مرکز فوریت ها ( پلیس، آمبولانس، اتش نشانی ): 191

پلیس جهانگردی ( به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی صحبت می کنند ): 1155

منع جرائم: 195 و یا (662) 513 3844

مرکز تماس با اداره جهانگردی تایلند ( TAT ): 1672

اداره مهاجرت: (662) 287 3101-10

احتمال وقوع جیب بری و دزدی در تایلند چقدر است؟

تایلند هم مانند سایر مکان های دنیا، سارق دارد. در آنجا سرقت اتفاق می افتد اما این سرقت ها بیشتر در قالب جیب بری و کیف قاپی آنجا می شوند نه در قالب خفت گیری. قاعده اساسی در اینجا این است که هرگز اشیاء با ارزشی که ممکن است گم کنید را همراه خود به بیرون نبرید و کپی همه مدارک و اسناد مهم خود مانند پاسپورت، کارتهای اعتباری و چک پول های مسافرتی را تهیه کرده و نزد خود نگه دارید. یک فهرست از شماره تلفن های مهم را نیز نزد خود نگه دارید. بیشتر مهمانخانه ها و هتل ها صندوق امانت دارند. از این صندوق ها استفاده کنید. همچنین خوب است که یک کیف کمری داشته باشید. هنگام نشستن روی صندلی در رستوران ها و یا در بارها از قرار دادن گوشی تلفن همراه خود روی میز خودداری کنید و هرگز کیف دستی خود را روی زمین در کنار صندلی تان قرار ندهید زیرا ممکن است کسی دستش را دراز کند و آن را به طرف خودش بکشاند و بردارد. در آخر ، هنگام قدم زدن در مناطق شلوغ و پر از عابر مثلاً بازار شبانه پاتپونگ (Patpong night mark) یا گراندپالاس ، مراقب کیف خود باشید.

آیا می توانم از افراد صاحب نفوذی که به من معرفی شده اند و یا خودم با آنها آشنا شده ام الماس بخرم؟

اگرچه پرواضح است که پاسخ پرسش فوق "خیر" است اما عده زیادی از مردم شکار مردان و زنان شیاد و به ظاهر صاحب نفود می شوند.

پیش از اینکه درباره خریدن الماس تصمیم گیری کنید باید از معیارهای مخصوص ارزیابی الماس که به 4Cs موسوم است مطلع باشید.

1. رنگ: درخصوص خریدن سنگهای قیمت، مشتریان باید با توجه به معیار رنگ، به دنبال سایه رنگ های متوسط باشند سنگ نباید زیاد روشن یا زیاد تیره باشد. شما می توانید قبل از تصمیم گیری درباره خریدن این اشیاء با یک کارشناس مشورت کنید.

2. شفافیت: شفافیت سنگ الماس به میزان آلودگی درون آن بستگی دارد. هرچه آلودگی الماس کمتر باشد و ایرادهای آن کمتر باشند قیمتش گرانتر می شود.

3. برش: برش به شکل و تعادل وجوه الماس ربط دارد. اگر کیفیت برش الماس خوب باشد انعکاس نور در درون الماس، درخشان است.

4. قیراط: قیمت الماس بر اساس وزن آن بر حسب قیراط تعیین می شود اما الماس های ارزانتر یکی یکی با قیمت ثابت به فروش می رسند. یک قیراط معادل 200 میلی گرم است.

به طور کلی ممکن است در فروشگاههای مشهور، قیمت نسبتاً بیشتری را بابت خرید الماس پرداخت کنید اما گرفتن چیزی که ارزش پولتان را داشته باشد برایتان ارزشمندتر از اینها است. برای یافتن بهترین الماس فروش های بانکوک می توانید از نگهبانان هتل سؤال کنید و یا در وب سایت ها جستجو نمایید.

آیا در تایلند می توان مواد مخدر استعمال کرد؟

در تایلند با استعمال مواد مخدر به شدت برخورد می شود و این کشور درصدد این است که استعمال مواد مخدر غیرقانونی را به طور کامل ریشه کن کند. در زمینه مواد غیرقانونی نه مشارکت کنید و نه معامله. کلاب ها و مکان های سرگرمی و تفریح گاهها، به طور سرزده مورد بازرسی قرار می گیرند و افرادی که در آنجا حضور دارند باید نمونه ادرار خود را برای آزمایش بدهند. اگر جواب آزمایش مثبت باشد مجازات سختی در انتظار آن فرد خواهد بود از جمله حبس و اخراج از کشور تایلند. در خصوص معامله مواد مخدر، عده کمی که خوش شانس هستند محکوم به چند دهه زندانی می شوند زیرا در تایلند قاچاقچیان مواد مخدر، محکوم به اعدام می شوند.

آیا تایلند برای کسانی که به تنهایی سفر می کنند مکان امنی است؟

در تایلند هم مانند سایر جاهای دنیا، سفر کردن همراه با دیگران، امن تر است اما اگر عقل سلیم خود را به کار بگیرید تنهایی سفر کردن به این کشور کاملاً بی خطر است .دهها هزار نفر در طول سال به تنهایی به تایلند سفر می کنند. همه موارد احتیاطی عادی را رعایت کنید، از مدارک خود کپی بگیرید و سعی کنید با خانواده یا دوستان خود در نقاط دیگر دنیا در تماس باشید. در سراسر تایلند با کمبود دفاتر اینترنتی مواجه نمی شوید بنابراین هیچ بهانه ای برای عدم ارسال نامه الکترونیک به منظور رفع نگرانی افرادی که در وطن تان هستند و با خبر کردن آنان از حال و احوال خود ندارید. حتی بهتر است برای خانواده یا دوستان خود کارت پستال ارسال کنید زیرا عده ای هنوز هم از این کارت ها استفاده می کنند. اگر در یک موقعیت سخت و مشکل قرار گرفتید در کمک گرفتن از افراد محلی درنگ نکنید . به طور کلی تایلندی ها اهل کمک کردن هستند.

تایلند یک کشور نسبتاً امن است اما به افراد توصیه می شود همیشه مراقب باشند و در خیابان ها حواسشان همیشه جمع باشد زیرا ممکن است خطر اتفاق بیافتد و این خطر می تواند در هر جای دنیا اتفاق بیافتد. در ادامه چند نکته برای داشتن یک تعطیلات امن و بی خطر ارائه کرده ایم: اشیاء قیمتی خود را در هیچ کجا رها نکنید – از کوچه های تاریک، تنها عبور نکنید – همیشه برای حفظ جان و مال خود در حالت آماده باش باشید.

- در واقع افرادی وجود دارند که ظاهراً صمیمی برخورد می کنند اما حواستان به غریبه های ظاهراً صمیمی که به شما سیگار، غذا و نوشیدنی تعارف می کنند باشید زیرا ممکن است اینها گیج کننده باشند و یا با داروهای بیهوش کننده یا سایر مواد مخدر خطرناک یا غیرقانونی مخلوط شده باشند.

- مراقب افرادی که به طور غیر مجاز خدمات ارائه می دهند باشید.

- خود را درگیر مواد مخدر نکنید. مجازاتهای مربوط به جرائم مربوط به مواد مخدر، در تایلند بسیار سنگین است.

آیا داروهای مجاز در تایلند ارزان هستند؟

در سراسر تایلند، دارو غالباً با قیمتی مناسب تر از قیمت دارو در غرب، عرضه می شود اما همیشه چنین نیست. مثلاً قیمت داروهای معمولی ضد مالاریا بسیار کمتر از قیمت این داروها در غرب است اما داروی میگرن تقریباً با همان قیمتی که در غرب به فروش می رسد در تایلند هم به فروش می رسد. انسولین در تایلند در مقایسه با غرب، بسیار گران است. قیمت ها غالباً با توجه به مبداء دارو، با یکدیگر تفاوت دارند. بعضی از انواع داروها در تایلند ساخته می شوند اما بعضی دیگر از کشورهای همسایه و از کشورهای غربی وارد می شوند.

آیا لازم است این داروها نسخه داشته باشند؟

بله و خیر. بسیاری از داروهایی که در کشورهای خارجی محدودیت دارند در سراسر کشور تایلند مهیا هستند اما اگر مارک مورد نظرتان وجود نداشته باشد ممکن است لازم شود داروی معمولی بخرید. به هر حال، فروش بعضی از انواع خاص داروها در داروخانه بدون نسخه پزشک ممنوع است. هزینه بیمارستان در تایلند گران نیست و دیدن پزشکی که نسخه تایلندی می دهد احتمالاً منجر به نسخه ای می شود که باید آن را از بیمارستان تهیه کنید.

آیا مصرف داروی مالاریا در تایلند لازم است؟

مالاریا در تایلند به اندازه ای که در کشورهای همسایه اش رواج دارد رایج نیست اما در مناطق مرزی این کشور، بیماری مالاریا ( و بعضی از انواع کشنده آن ) شایع است به ویژه در نزدیکی کامبوج و لائوس. داروهای مالاریا مانع از ابتلای فرد به مالاریا نمی شوند؛ بهتر است سیستم ایمنی بدن خود را در برابر عفونت این بیماری آماده کنید. در نتیجه کسانیکه به مناطقی که ریسک ابتلا به مالاریا در آنجا بالا است سفر نمی کنند نیازی به مصرف دارو ندارند مگر اینکه علائم مالاریا در آنها دیده شود مثلاً تب شدید. اگر مشکوک به مالاریا هستید سریع به پزشک مراجعه کنید. اگر به دنبال درمان نباشید مالاریا به سرعت تبدیل به یک بیماری بسیار جدی و کشنده می شود. بهترین دفاع در برابر این بیماری این است که با ماده دفاع حشرات DEET این حشره را دور کنید، این ماده در همه جای تایلند موجود است، و همچنین در صورتی که در فصل بارندگی در مناطق آلوده سفر می کنید باید از پشه بند استفاده کنید.

ریسک ابتلا به ویروس HIV (ایدز) در تایلند چقدر است؟

رابطه جنسی بی قید و بند در همه جا می تواند خطرناک باشد. مسافرین باید بدانند کسانی که خودفروشی می کنند، چه به طور پنهان چه به طور علنی، منابع احتمالی STD و HIV هستند. باید از هرگونه رابطه جنسی تصادفی اجتناب کرد و یا اینکه برای محافظت از خود، از کاندوم استفاده کرد. خطر تزریق مواد مخدر با استفاده از سوزن و سرنگ های اشتراکی به شدت وجود دارد. به هر حال تزریق خون در همه مراکز درمانی تایلند بی خطر است، زیرا در سراسر این کشور برای جلوگیری از گسترش ایدز و هپاتیت B و سفلیس، غربال گیری خون های اهدایی به شدت و با دقت بسیار زیاد آنجا می شود.

موارد احتیاطی که باید در خصوص مواد غذایی و آب رعایت شوند کدامند؟

بسیاری از مسافرین وقتی در طول ماههای گرم سال به تایلند سفر می کنند به گرما زدگی و کم شدن آب بدن مبتلا می شوند بنابراین باید در طول روز مرتب مایعات مصرف کنید. می توانید از آب شیر برای شستشوی خود ( از جمله دندان ) استفاده کنید اما توصیه می شود از آب شیر ننوشید. به مسافرین توصیه می شود که از آب بطریهایی که در همه جا به فروش می رسند بنوشند. مصرف یخ های قالبی به طور کلی بی ضرر است اما یخ خرد شده ممکن است از قالب های بزرگی تهیه شده باشد که روی سطوح غیربهداشتی قرار داده شده اند. در همه جای تایلند، نی برای خوردن نوشیدنی وجود دارد. بسیاری از رستوران های تایلند غذای از قبل آماده شده ای را سرو می کنند که ممکن است موجب مشکلاتی برای معده مسافرین شود. صرف غذاهای سفارشی، مانند نودل های پاد تایی یا سوپ داغ معمولاً بی خطر است. سبزیجات خام ممکن است حاوی باکتریهایی که در آب شیر وجود دارد باشند اما خوردن سبزی هایی که در مکان های تمیز عرضه می شود مضر نیست.

بیمارستان های تایلند

در چند سال گذشته بانکوک در تایلند تبدیل به مرکز درمانی جهانگردان سراسر نقاط دنیا شده است. تایلند به پیشرفت های علوم پزشکی غرب دست یافته است و خدمات پزشکی را با استاندارد بالاتر و به قیمت ارزانتر عرضه می کند.

در ادامه چند عامل که در افزایش تعداد ورود افراد به بانکوک برای مراجعه به بیمارستان نقش دارند را ارائه می کنیم:

1. بسیاری از خارجیان در تایلند مقیم می شوند و همه را از خوبی های بیمارستان های این کشور با خبر می کنند.

2. رقابت موجب شده است بیمارستان های تایلند استانداردهای بالاتری را رعایت کنند و اعتبار بین المللی حاصل نمایند.

3. تعداد پزشکان تایلندی انگلیسی زبان که آموزش های بین المللی دیده اند بسیار بالا است.

4. برخلاف هزینه های سنگین بیمارستان های غرب، هزینه های بیمارستان های تایلند سنگین نیستند.

5. بیشتر بیمارستان های تایلند مالکیت خصوصی دارند بنابراین خدمات بهتری ارائه می دهند.

6. قیمت بلیط هواپیما به بانکوک بسیار مناسب است.

تعداد افرادی که از امریکا، اروپا و کشورهای ثروتمندتر آسیایی به تایلند سفر می کنند تا به دندانپزشک مراجعه کنند، LASIK داشته باشند و یا عمل جراحی زیبایی آنجا دهند روز به روز بیشتر می شود. تایلند هر ساله میزبان بیش از یک میلیون جهانگرد است و رشد صنعت این کشور هر سال حدود 20-30 درصد است.

بانکوک به خاطر داشتن بیشترین تعداد بیمارستان های کشور و داشتن بهترین بیمارستان ها به خود می بالد. به هر حال بسیاری از بیمارستان های زنجیره ای بزرگتر در شهرهای بزرگی چون پاتایا ، کوه سامویی، پوکت و چیانگ مای نیز وجود دارند.

در ادامه فهرست بیمارستان ها و دندانپزشکی های تایلند را ارائه کرده ایم:

بیمارستان Bangkok Adventist Mission

Address: 430 Pitsanulok Rd. Dusit, Bangkok, Thailand 10300.

Customer Service Center

Telephone: +662 282-1100

Facsimile: +662 280-0441

Emergency: + 662 667 2999

Out-patient Appointment: +662 282-1100 ext.0

Dental Appointment: +662 282-1100 ext. 276-8

General Appointment: Make an appointment

E-mail: callcenter.bangkok@mission-hospital.org

Website: www.mission-hopsital.org

بیمارستان Bangkok Christian

124 Silom Road Bangruk Bangkok 10500

Telephone : + 66-2 625 9000, + 66-2 235 1000

Fax : + 66-2 236 2911

www.bangkokchristianhospital.org

email : info@bangkokchristianhospital.org

بیمارستان Bangna

کیلومتر 3 جاده نا-ترات بانکوک 10260

تلفن: 0 2393 8534-5

فکس: 0 2398 9531

بیمارستان BHN

( Bangkok Nursing Home سابق)

جاده کانونت 1/9، خارج از جاده سیلوم بانکوک 10500

تلفن: 0 2631 0550-300

فکس: 02632 0577-9

پست الکترونیک: Info@bangkoknursinghome.com

وب سایت: www.bangkoknursinghome.com

بیمارستان بامرانگراد (Bumrungrad Hospital)

جاده 3 سوخومویت 33، واتانا

تلفن: 0 2667 1000

فکس: 0 2667 2525

پست الکترونیک: Info@bumrungrad.com

وب سایت: www.bumrungrad.com

بیمارستان Chao PhyaHoapital

44/113 جاده برومراتچنیی بانکوک نویی، بانکوک 10700

تلفن: 0 2884 7000-79

فکس: 0 2439 6929

بیمارستان عمومی Deja

246 جاده، سری ایوتیا، راتچاتوی بانکوک 10400

تلفن: 0 2246 0137

فکس: 0 2247 2089

بیمارستان کاسمارات (Kasemrat Hospital)

25-24/240 مو 1، بانگ کایی بانکوک 10160

تلفن: 0 2455 0110

فکس: 02454 1914

بیمارستان عمومی Kluaynamthai

180 سویرونگپآیا بان 2، جاده راما 4 بانکوک 10110

تلفن: 0 2381 2006-20

فکس: 0 2381 3582

پست الکترونیک: sranyoo@samart.co.th

وب سایت: www.kluynamthai.com

بیمارستان عمومی 2 کلاینومتایی (Kluaynumthai General Hospital 2)

27 سوخومویت سویی 68، بانگ نا بانکوک 10260

تلفن: 0 2399 4259-63

فکس: 0 2399 4259-63

وب سایت: www.kluaynamthai.com

بیمارستان کرانگتوم (Krungthom Hospital)

337 جاده تاکسین، تان بوری بانکوک 10600

تلفن: 0 2438 0040-5

فکس: 0 2438 5642

پست الکترونیک: marketing@kdh.co.th

وب سایت: www.kdh.co.th

بیمارستان لادپرائو(Lad Prao Hospital)

2699 جاده لاد پرائو بانکوک 10310

تلفن: 0 2530 2244

فکس: 0 2935 0021

بیمارستان عمومی مونگکوتاواتانا (Mongkutawattana General Hospital)

40/34 جاده چائنگ واتانا بانکوک 10210

تلفن: 0 2574 1000-1

فکس: 0 2574 4856

بیمارستان ناکورنتون (Nakornthon Hospital)

49 مو 6، جاده راما 2 بانگ کانتین، بانکوک 10150

تلفن: 0 2416 5454

فکس: 0 2415 4340

بیمارستان نانتاوج (Nonthavej Hospital)

8/30 نگام جاده وانگ وان بانکوک 10210

تلفن: 0 2589 5489-91

فکس: 0 2589 8753

بیمارستان عمومی پاکرد وجچاکارن (Pakkred Vejchakarn General Hospital)

215/132 جاده چانگ واتانا بانکوک 10210

تلفن: 0 2960 9655-9

فکس: 0 2960 9666

بیمارستان فایا تایی 1(Phyathai Hospital 1)

1/364 جاده سری ایوتایا بانکوک 10400

تلفن: 0 2245-9610-9

فکس: 0 2245 9612

پست الکترونیک: cr@phayathai1hosp.com

وب سایت: www.phyathai1hosp.com

بیمارستان پایا تای 2(Phayathai Hospital 2)

943 جاده پاهونیتین بانکوک 10900

تلفن: 0 2273 0780

بیمارستان پیاتاویت (Piyavate Hospital)

مراکز فوق العاده

جاده 998 ریمکلونگسامسن، بانگ کاپی، هوایکوانگ بانکوک 10320

تلفن: 0 2625 6500

فکس: 0 2246 9253

پست الکترونیک: info@piyavate.com

وب سایت: piyavate.com

بیمارستان پاراما 9 (Praram 9 Hospital )

99 سویی پرارام 9 هاسپ، جاده راما ال ایکس بانکوک 10320

تلفن: 0 2202 9999

فکس: 0 2248 8018

پست الکترونیک: info@praram9.com

وب سایت: http://www.praram9.com/en/index1.php

بیمارستان رامکامهائنگ (Ramkhamhaeng Hospital)

2138 جاده رامکامهائنگ هوامارک، بانکوک 10240

تلفن: 0 2374 0200-46

فکس: 0 2374 0804

پست الکترونیک: ranhospitsk@bangkok.com

وب سایت: www.ram-hosp.co.th

بیمارستان سن لوئیس (Saint Louis Hospitl)

215 جاده ساتورن جنوبی بانکوک 10120

تلفن: 0 2675 5000

فکس: 0 2685 5200

بیمارستان سامیتوج (Samitivej Hospital)

133 جاده 49 سوخومویت واتانا، بانکوک 12110

تلفن: 0 2392 0011

فکس: 0 2391 1290

پست الکترونیک: Info@samitivej.co.th

وب سایت: www.samitivejhospitals.com

بیمارستان سامیتیوج – سریناکرین (Samitivej-Srinakrin Hospital)

488 جاده سریناکارین، سوانلوانگ بانکوک 10250

تلفن: 0 2731 7000

فکس: 0 2731 7044

پست الکترونیک: Info@samitivej.co.th

وب سایت: www.samitivejhospitals.com

بیمارستان سیکارین (Sikarin Hospital)

29/4 مو 10، جاده سریناکارین بانگ نا، بانکوک 10260

تلفن: 0 2383 4400-13

فکس: 0 2383 4414-15

پست الکترونیک: admin@sikarin.com

وب سایت: www.sikarim.com

بیمارستان سریویچای 1 (Srivichai 1 Hospital)

7-1/240 جاده چارانسانیتونگ بانکوک 10700

تلفن: 0 2412 0055-60

فکس: 0 2412 7581-2

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان سریویچایی 2 (Srivichai 2 Hospital)

جاده 43-38/15 جاده پتچاکاسم بانکوک 10160

تلفن: 0 2807 4044

فکس: 0 2421 1784

پست الکترونیک: nongkham@ksc.th.com

وب سایت: www.sirvichai.com

بیمارستان تایی ناکارین (Thai Nakarin Hospital)

345 جاده بانگ نا-ترات ( کیلومتر 3.5)

بانکوک 10260

تلفن: 0 2361 2727

فکس: 0 2361 2777

پست الکترونیک: comtnh@asiaaccess.net.th

وب سایت: www.thainakarin.co.th

بیمارستان تانبوری (Thonburi Hospital)

1/34 اسیاراپاپ جاده 44، بانکوک نویی بانکوک 10700

تلفن: 0 2412 0020-7

فکس: 0 2561 1466

پست الکترونیک: Info@vibavadi.com

وب سایت: www.vibhavadk.com

بیمارستان عمومی ویبهاوادی (Vibhavadi General Hospital)

3/51 جاده نگام وانگوان چاتوچاک، بانکوک 10900

تلفن: 0 2561 1258-67

فکس: 0 2561 1466

پست الکترونیک: Info@vibhavadi.com

وب سایت: www.vibhavadi.com

مرکز

بیمارستان یادبود کآنجا نابوری (Kanjanaburi Memorial Hospital)

111 مو 5، جاده سائنگچوتو کانچابوری 71000

تلفن: 0 3462 4191

فکس: 0 3462 4190

بیمارستان ماهاچایی (Mahachai Hospital)

43/927 جاده 1 کارستاکی ماهاچائی، ساموتساکان

تلفن: 0 3442 4990-4

فکس: 0 3481 0782

پست الکترونیک: Mchai@asiaaccess.bet.th

بیمارستان عمومی ناواناکورن (Navanakorn General Hospital)

98،جاده پاهولیوتین ، کلونگ لوانگ پاتوم تانی 12120

تلفن: 0 2529 4533-41

فکس: 0 2529 3624

بیمارستان راجتانی (Rajthanee Hospital)

جاده 111 روجانا، کلونگسوانپلو ایوتایا 13000

تلفن: 0 3533 5555

فکس: 0 3533 5555

بیمارستان سامرونگ (Samrong Hospital)

1748 جاده 78 سوخومویت ، هواهین

پراچواپکری کان 77110

تلفن: 0 2361 0080

فکس: 0 2756 8465

پست الکترونیک: Dr_prapa@hotmail.com

بیمارستان سن پائولو هوآهین (San Paolo Hua-Hin Hospital)

جاده 222 چتچاکاسن پراچاپکریکان 77110

تلفن: 0 3253 2579-85

فکس: 0 3253 2583

بیمارستان سریویچایی 3 (Srivichai 3 Hospital)

جاده پتچاکایم 5/74 کراتومبائن، ساموتساکون 74130

تلفن: 0 2431 0070

فکس: 0 2431 0940

پست الکترونیک: Rachada2000@hotmail.com

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان سریویچای 5 (Srivichai 5 Hospital)

256/93 جاده ستاکیت 1، موانگ ساموتسپکان 74130

تلفن: 0 2431 0070

فکس: 0 2431 0940

پست الکترونیک: Rachada2000@hotmail.com

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان تاناکارن (Thanakarn Hospital)

20/20 جاده سائنگچاتو، موانگ ساموتساکان 74130

تلفن: 0 3482 5710-29

فکس: 0 3482 6706

وب سایت: www.srivichai.com

بیمارستان تانبوری هوآهین (Thonburi Hua-Hin Hospital)

115/17 جاده پتچاکاسم، موانگ کانچامابوری 71000

تلفن: 0 3485 6710 -29

فکس: 0 3482 6706

ساحل شرقی (EAST-COAST )

بیمارستان ایکوا (Aikchol Hospital)

3/68، جاده پرآیا ساجا موانگ، چان بوری 20000

تلفن: 0 3827 3840-7

فکس: 0 3827 3848

بیمارستان بانکوک پاتایا (Bangkok Pattaya Hospital)

301 مو 6 جاده سوخومویت ، کیلومتر 143 بانگلامونگ چانبوری تایلند 20150

تلفن: 0 3825 9999

فکس: 0 3842 7777

پست الکترونیک: bphint@bph.co.th

وب سایت: www.bangkokpattayahospital.com

بیمارستان رایونگ بانکوک (Bangkok Rayong Hospital)

8 مو 2، سویسائنگچان نرامیت، نرتپرا، موانگ رایونگ 21000

تلفن: 0 3861 2999

فکس: 0 3861 0777

پست الکترونیک: brhinfo@bgh.co.th

وب سایت: www.rayonghospital.com

بیمارستان بین المللی پاتایا (Pattaya International Hospital)

4/255 سوی 4 جاده پاتایا 2 پاتایا سیتی، چانبوری 20260

تلفن: 0 3842 8374

فکس: 02 3462 4190

بیمارستان عمومی تایی سریراچا (Phya Thai Sriracha General Hospital)

90 جاده سریزاچاناناکورن 3 پاتایا سیتی، چان بوری 20260

تلفن: 0 3877 0200-8

فکس: 0 3842 2773

پست الکترونیک: picpih@loxnfo.co.th

وب سایت: www.pattaya-inter-hospital.co.th

بیمارستان عمومی سامیتیوج سریراچا (Samitivej Sriracha General Hospital)

جاده 3 سریراچاناکورن /90 موانگ چان بوری 20110

تلفن: 0 3877 0200-8

فکس: 0 3877 0213

شمال

بیمارستان مرکزی یادبود چیانگ مای (Central Chiangmai Memorial Hospital)

2/186 جاده چانگکلان، موانگ چیانگ مای 50000

تلفن: 0 5327 7090-3

فکس: 0 5327 1624

بیمارستان چانگپوئک (Changpuek Hospital)

7/1 چانگپوئکسویی 2، موانگ چیانگ مای 50200

تلفن: 0 5322 4862

فکس: 0 5321 8120

پست الکترونیک: mla@chiangmai.a-net.net.th

بیمارستان چیانگ مای راما 1 (Chiangmai Ram 1 Hospital)

8 جاده بومروانگری، موانگ چیانگ مای 52000

تلفن: 0 5322 4861

فکس: 0 5322 4880

پست الکترونیک: chiangmairam@chiangram.com

وب سایت: www.chiangmairam.com

بیمارستان چیانگ مای رام 2 (ChiangmaiRam 2 Hospital)

99 مو 5، فا هام، موانگ چیانگ مای 50000

تلفن: 0 5385 2590-99

فکس: 05285 2999

پست الکترونیک: chiangmairam@chiangmairam.com

وب سایت: www.chiangmairam.com

بیمارستان کلانگ ناکورن (Khelang Nakorn Hospital)

12/79 جاده پاهولیونتین، موانگ لمپانگ 52100

تلفن: 0 5422 5100

فکس: 0 5422 5105

بیمارستان لانا (Lanna Hospital)

جاده ساکاسن 1، ناکان پینگ چیانگ مای 50300

تلفن: 0 5335 7234-53

فکس: 0 5340 8432

پست الکترونیک: Info@lanna-hospita;.com

وب سایت: www.lanns-hospital.com

بیمارستان مک کورمیک (McCormick Hospital)

133 جاده کائوناوارات، موانگ چیانگ مای 50000

تلفن: 0 524 13110

فکس: 0 524 1177

پست الکترونیک: mahosp@payap.ac.th

بیمارستان اوربروک (Overbrook Hospital)

17 جاده سینگاکاری، موانگ چیانگ رای 57000

تلفن: 0 5371 5700

فکس: 0 5371 6755

بیمارستان پآیا ئو-رام (Phayao-Ram Hospital)

660 مو 3، جاده چاهولیوتین موانگ، پایا ئو

تلفن: 0 5441 1111

فکس: 0 5441 1130

بیمارستان پیتسانووج (Pitsanuvej Hospital)

95/211 جاده کانفایراین، موانگ پیتسانولوک 65000

تلفن: 0 5524 4911-20

فکس: 0 5525 2754

شمال شرق

بیمارستان پی. پاتایا (P.Phathya Hospital)

53-43 جادخ چاینارونگ، موانگ ناکان راتچاسیم 30000

تلفن: 0 4423 0530-3

فکس: 0 4425 7411

بیمارستان پانیاوج (Panyavej Hospital)

11 جاده چراچاکسیلپاکوم، موانگ ناکان راتچاسیم 30000

تلفن: 0 4434 0530-3

فکس: 0 4423 3065

پست الکترونیک: panyavej@ubon.cscoms.com

بیمارستان پیا تایی ابول (Phya Thai Ubol Hospital)

3/512 جاده چآیا نگکول، موانگ ابون راتچاتانی 34000

تلفن: 0 4528 0040

فکس: 0 4528 3894

بیمارستان راجاوجابولراچاتانی (Rajavej Ubolrachathani Hospital)

999 جاده چآیا نگکول، موانگ ابون راتچاتاینی 34000

تلفن: 0 4528 0040

فکس: 0 4528 3894

پست الکترونیک: raj_ubon@yahoo.com

بیمارستان راتچاسیما تانبوری (Ratchasima Thonburi Hospital)

9/1308 ، جاده موانگ

تلفن: 0 4426 2000

فکس: 0 4525 6421

جنوب

بیمارستان هاتیای بانکوک (Bangkok Hatyai Hospital)

75 جادخ پات