وضعیت کاربر : مهمان

موزه عمارت ویمانمک


امتیاز :

| 4.5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

برنامه سفر شما در بانکوک بدون دیدن بزرگ ترین بنای ساجی جهان تکمیل نمی شود.
ویمانمک ساختمان اصلی در مجموعه کاخ دوسیت است. این عمارت سه طبقه از جنس چوب ساج طلاکاری شده است و زمانی یک تفریحگاه آرام سلطنتی موسوم به اقامتگاه مونتاتو راتانتروج در جزیره سی چانگ در چانبوری بود. در 1901 شاه راما پنجم درخواست کرد این بنا از هم باز شود و در محل فعلی اش دوباره سر هم بندی شود تا از آن به عنوان اقامتگاه خودش استفاده کند.
طرح این بنا متأثر از معماری ویکتوریا است و فضای داخلی آن به پنج رنگ مختلف آراسته شده است: آبی، سبز، صورتی، عاجی و هلویی. این عمارت دارای 81 اتاق است و اینک وسایل راحتی و مبلمان سلطنتی متعلق به شاه راما پنجم در آن به نمایش گذاشته شده است.
نمایش های رقص تایلندی در این مکان هر روز از 10:30 تا 14:00 اجرا می شود. پوشیدن لباس مناسب مطابق نکاتی که در موارد قبل گفته شد الزامی است.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

طرز تهیه و پخت غذاهای تایلندی

3 نظر

اگرچه جالب بودن طعم و مزه غذاهای تایلندی در حد گران بودن منوی رستوران های تایلندی است اما تهیه و طبخ غذاهای تایلندی کار دشواری نیست. درواقع، طرزپخت غذاهای تایلندی خیلی آسان است البته به شرطی که بتوانید مواد لازم یا جایگزین های مناسب را برای پخت غذای مورد نظرتان تهیه کنید. اگرچه ممکن است تهیه بسیاری از مواد لازم غذاهای تایلندی در خارج از این کشور سخت باشد اما در بسیاری از دستور پخت غذاها، مواد جایگزینی که می توان در این غذاها به کار برد ذکر شده اند و شما با کمی تجربه می توانید یک جایگزین را با خلاقیت در غذای مورد نظرتان به کار ببرید و آن را تبدیل به یک غذای منحصر به فرد برای خود کنید. اگر مواد لازم و طرز پخت غذا را در اختیار داشته باشید تنها چیزی که نیاز دارید سایر وسایل لازم هستند مانند ماهی تاوه چینی و هاون و دسته هاون ( البته اگر بخواهید خودتان چیلی یا سالاد تند مزه مورد نظرتان را درست کنید). دستور پخت های رایج آشپزی تایلندی را در فهرست زیر مرور کنید.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Vimanmek Mansion Museum

  • یکشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  9:30 تا 16:00
  • بلیط ورودی برای هر نفر 100 بات می باشد که شامل ورود به همه مکان های مجتمع کاخ دوسیت می شود. بلیط های ورودی گراند پالاس شامل ورود به کاخ ویمانمک نیز می باشند.
  • واقع در مجتمع کاخ دوسیت در خیابان راتچاویتی، بانکوک، تایلند
  •  026286300
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+