وضعیت کاربر : مهمان

گراند پالاس | کاخ بزرگ


امتیاز :

| 5 از 3 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

احتمالاً پربازدیدترین و به یاد ماندنی ترین چیزی که در تایلند وجود دارد گراند پالاس در بانکوک است که هر بازدیدکننده ای باید حداقل یکبار در عمرش از آن دیدن کند. ساختن گراند پالاس در سال 1782 میلادی در زمان حکومت شاه راما اول، بنیانگذار سلسله چاکری، آغار شد تا از آن به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی استفاده کنند و این کاخ، بهترین نماد معماری تایلند از آن زمان تا به حال بوده است. گراند پالاس تا سال 1925میلادی، باشکوهترین اقامتگاه سلطنتی بود و اینک فقط برای انجام مراسم رسمی از آن استفاده می شود.
گراند پالاس به سه بخش اصلی تقسیم می شود: حیاط خارجی، ساختمان دفاتر دربار، ساختمان های عمومی و معبد بودای زمردین؛ حیاط وسط، که اقامتگاه ها و ساختمان های مهم کشوری در آن قرار دارند؛ حیاط داخلی که مخصوص پادشاه، ملکه و هم نشینانشان است.
جاذبه اصلی حیاط بیرونی، معبد بودای زمردین، مکان مقدس ترین مجسمه بودا در تایلند است پرا کائو ماراکوت (بودای زمردین)، که از یشم سبز و بی نقص تراشیده شده است و در وسط این مکان، مجسمه هایی که با طلا آبکاری شده اند و آذین ها و نقاشی های دیواری سالن اصلی انتصاب دیده می شوند.
در وسط حیاط میانی، تالار تخت چاکری ماهاپراسات قرار دارد که به فرمان پادشاه راما پنجم تبدیل به اقامتگاه او و تالار اصلی تخت سلطنت او شد. ساخت این بنا از سال 1876 میلادی آغار شد و در سال 1882 میلادی به پایان رسید، این ساختمان سبک معماری جالبی دارد که در آن ساختار اروپایی و سفال های سنتی بام های تایلندی و منارها با هم ترکیب شده اند. فضای داخلی، دارای تزئینات پیچیده ای است که متأثر از عصر رنسانس اروپا است و آراسته به پرتره های پادشاهان سلسله چاکری است. این ساختمان اینک تنها برای انجام فعالیت های دولت و برگزاری مراسم سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد.
در انتهای حیاط میانی، سمت راست، عمارت بروم پیمان قرار دارد که در زمان حکومت شاه راما پنجم به سبک نئورنسانس ساخته شد تا به عنوان اقامتگاه ولیعهد مورد استفاده قرار گیرد. این مدرنترین معماری در مجموعه گراند پالاس است که بعداً تبدیل به اقامتگاه موقت سه پادشاه که پشت سر هم حکومت کردند شد. این عمارت به روی عموم باز است و به تازگی به عنوان اقامتگاه مسئولین برای بازدیدهای مسئولین و سران کشور مورد استفاده قرار می گیرد. عمارت بروم پیمان بخشی از مجموعه باغ سیوالای است که دفتر اداره امور دربار در آن قرار دارد. این باغ یک مکان تفریحی برای زنان و کودکان دربار بود و اینک برای استقبال از میهمانان مورد استفاده قرار می گیرد.
مجموعه ماها مانتین پراسات بین باغ سیوالای و چاکری ماهاپراسات قرار دارد و مکان تالار مخاطبین امارین وینیتچایی است که مراسم دربار معمولاً در آن انجام می شوند. اما در سمت چپ، تالار دوسیت ماهاپراسات تون قرار دارد که یک نمونه اولیه خوب از معماری سنتی تایلندی است. برای رسیدن به اینجا یکی از آسان ترین و لذت بخش ترین راه ها این است که با قطار هوایی BTS به ایستگاه ساپان تاکسین واقع در بالای اسکله ساتورن مرکزی بروید. از آنجا با قایق های اکسپرس رودخانه پرایا به اسکله چانگ بروید، سپس یک مسیر کوتاه را باید پیاده بپیمایید تا به ورودی اصلی گراند پالاس برسید.
هزینه ورودی برای هر نفر 500 بات جهت ورود به وات پرا کائو، ساختمان زیورآلات و سکه های دربار تایلند و ورود به موزه منسوجات ملکه سیرکیت که در مجتمع گراند پالاس قرار دارد و ورود به موزه کاخ ویمانمک در جاده راتچاویتی. همچنین مبلغ 100 بات دیگر برای استخدام راهنمای شنیداری شخصی به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، روسی، ژاپنی یا مانداری (زبان رسمی چین). در ضمن بازدیدکنندگان (خانم ها و آقایان) باید لباس مناسب بپوشند.
آداب لباس پوشیدن در بازدید از گراند پالاس (خانم ها و آقایان از پوشیدن موارد زیر منع شده اند):
- شورت، دامن های بسیار کوتاه، دامن کوتاه، لباس های تنگ و شلوار چسبان.
- پیراهن و بلوزهای نازک، دامن چاک دار، یا شلوارهای کوتاه
- پیراهن بدون آستین یا جلیقه
- صندل (یعنی کفش بدون بخش های پوشاننده قوزک یا پشت پا)
- پیراهن هایی که آستین هایشان به بالا تاه زده شده اند
- سویشرت و شلوارهای کتان گشاد ، بادگیر، پیژامه و شلوارک های کوتاه
جاذبه های نزدیک گراند پالاس: اسکله چانگ، وات پو، وات ارون، موزه ملی

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

فرودگاه‌های داخلی تایلند

5 نظر

تایلند چندین فرودگاه دارد که خدمات پرواز داخلی و بین المللی را فراهم می سازند و همچنین چند فرودگاه دیگر دارد که فقط پروازهای داخلی در آنها انجام می شود. شرکت های هواپیمایی داخلی مانند تای ایرویز(TAI airways) و شرکت های هواپیمایی بین المللی از جمله ایر آسیا، در مسیرهای متعدد داخلی و بین المللی به فرودگاههای مختلف تایلند و از آنها به نقاط دیگر پرواز می کنند. فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک ( BKK ) مهمترین فرودگاه تایلند است و به عنوان یک مرکز برای مسافرین ترانزیت بین المللی و همچنین به عنوان یک دروازه به سوی مقصدهای مختلف در تایلند عمل می کند. پوکت ( HKT )، چیانگ مای (CNX ) ، هات یایی (HDY ) و کوه سامویی (USM ) از جمله فرودگاههای مهم تایلند هستند که سفرهای هوایی به تایلند و از تایلند به خارج از آن را انجام می دهند. درخصوص پروازهای داخلی به مراکز استانی کوچکتر، معمولاً باید از بانکوک یا یکی از فرودگاههای بین المللی مذکور، عازم سایر نقاط این کشور شد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

The Grand Palace

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  8:30 تا 15:30
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر 500 بات می باشد.
  • جاده نا پرا لان، پرا بروم ماها راتچاوانگ، پرا ناکان، بانکوک، تایلند
  •  026235500
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+