وضعیت کاربر : مهمان

کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ


امتیاز :

| 4 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک ملی که در سال 1975 میلادی تأسیس شد مساحت 8320 هکتار را پوشش داده است و دارای یک جنگل انبوه با انواع و اقسام گونه های گیاهی و جانوری است، این جنگل منطقه آب پخشان رودخانه پراسائه است. در این پارک دو مسیر طبیعی وجود دارد که گردشگران می توانند در آن ها به سیاحت در طبیعت و حیات وحش بپردازند طول این مسیرها به ترتیب دو و سه کیلومتر است. برای گردش در هر دو مسیر باید از قبل در مرکز گردشگری ثبت نام کرد که هزینه اجاره خانه یا چادر نیز در آنجا در بلیط ورودی منظور می شود. برای برپا کردن چادر خصوصی باید هر شب نفری 30 بات پرداخت کنید.
جاذبه های این پارک ملی:
نامتوک کاو چاماو یا نامتوک کلانگ نام سای: یک آبشار با آب های زلال است که در یک کیلومتری پارک قرار دارد. این آبشار شامل 7 ردیف می باشد که تا سه کیلومتر ادامه دارند و در نهایت به برکه اصلی می ریزند که وانگ ماتچا نام دارد و زیستگاه ماهی کپور است.
پا ساوان: یک چشم انداز در 1.5 کیلومتری مقر پارک است. گردشگران باید قبل از اینکه عازم این نقطه شوند با مسئولین پارک ملی تماس بگیرند.
نامتوک کلانگ پلا کانگ: در 3 کیلومتری مقر پارک قرار دارد و به دلیل وجود سرخس ها و ارکیده های فراوان در سراسر این منطقه معروف و پرآوازه است.
نامتوک کلانگ هین فوئنگ: در واقع آبشار کوچکی در استان چانتابوری است و در 10 کیلومتری مقر پارک واقع شده است. اینجا برای کسانی که عاشق طبیعت هستند خوب است زیرا آب در تمام طول سال جریان دارد و گل های وحشی زیادی در اطراف این آبشار شکوفا می شوند.
کاو ونگ دارای کوه های سنگ آهکی متعددی است که دور تا دور یک دشت هموار را احاطه کرده اند و در کل دارای 80 غار هستند. این منطقه زیستگاه بزهای کوهی نیز می باشد.
پس از اینکه در کیلومتر 274 جاده سوخومویت به سمت راست بپیچید و ده کیلومتر بپیمایید به مقبره کروملوانگ چامپون می رسید. این مقبره همان جایی است که مجسمه کراملوانگ چامپونکتودوماسک، بنیانگذار نیروی دریایی مدرن تایلند در آن قرار دارد، مردم تایلند برای او بسیار احترام قائل هستند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

آنچه باید درباره غذاها و نوشیدنی‌های تایلندی بدانید

2 نظر

اگرچه غذاهای تایلندی به داشتن مزه تند معروف هستند اما در واقع بین طعم های مختلف از جمله تند، ترش، شیرین، شور و تلخ در غذاهای تایلندی یک تعادل مناسب برقرار است. این شهرت چیزی فراتر از ترکیب کردن مزه ها در یک غذای اختصاصی برای استفاده از مزه های متضاد دو یا سه غذای مختلف است. به همین علت است که تایلندی ها دیگران را در غذای خود سهیم می کنند و غذاهای پخته شده به سبک آشپزی خانگی خود را بهتر می خورند. یکی از ابعاد متمایز غذای تایلندی این است که تقریباً در همه ی این غذاها از سبزیجات تازه و ادویه جات از جمله سس ماهی استفاده می شود البته استفاده از سس ماهی یکی از مشکلات گیاهخواران است با این حال با گفتن کلمه "جی" می توانید نشان دهید که گیاهخوار هستید. بی تردید تنوع خاصی در غذاهای مناطق مختلف تایلند وجود دارد؛ علت این تنوع، نفوذ همسایگانی مانند چین، لائوس، میانمار و مالزی بر این کشور است. اگرچه بعضی از رستوران های تایلندی در پخت غذاهای خاص تخصص دارند اما باید بدانید که در هر رستورانی فهرست ی بلند شامل غذاهای تایلندی و غربی وجود دارند و غذاهای تایلندی متنوعی که در نقاط مختلف این کشور طبخ می شوند را در کنار غذاهای بین المللی عرضه می کنند.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Khao Chamao - Khao Wong National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  •  صندوق پستی 11، آمپوئه کلائنگ، رایونگ، تایلند
  • 038020510,038894378
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+