وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی تاروتاو


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک نخستین پارک ملی دریایی تایلند است و در 19 آوریل سال 1974 میلادی به عنوان پارک ملی اعلام شد و در سال 1982 میلادی یونیسف آن را به عنوان مخازن و پارک های میراث آسه آن اعلام کرد و همچنین به دلیل تاریخ و طبیعت زیبایش بسیار پرآوازه است. این پارک در دریای اندامان در فاصله 40 کیلومتری شهر ساتان و یا 22 کیلومتری اسکله پاک بارا در دریا قرار دارد. این پارک از شمال با پارک ملی موکو پترا هم مرز است و از جنوب با دریای مالزی هم مرز است. این پارک مساحتی به وسعت تقریباً 1490 کیلومتر مربع را پوشش داده است و شامل جزیره و دریا می باشد. از بین 51 جزیره این منطقه، هفت جزیره بزرگ در اینجا قرار دارند: جزیره تاروتاو، جزیره ادانگ، جزیره راوی، جزیره لیپ، جزیره کلانگ، جزیره باتوانگ و جزیره بیتسی. این جزایر به صورت دو گروه عمده تقسیم شده اند: موکو تاروتاو و موکو ادانگ-راوی. بهترین زمان برای بازدید از این پارک ملی بین نوامبر تا آوریل است.
جزیره تاروتاو بزرگ ترین جزیره این پارک است که مساحت 152 کیلومتر مربع را پوشش داده است. بیشتر این مناطق کوهستانی هستند و جنگل های مربوط و همیشه بهار آن ها زیستگاه گونه های جالب گیاهان و جانوران وحشی هستند. خلیج های متعدد، کوچک و بزرگ و سواحل زیبا در اینجا وجود دارد. در دریا، گونه های مختلف ماهی ها از جمله 4 گونه لاک پشت دریایی در معرض انقراض را می توان دید. واژه تاروتاو از واژه مالزیایی تالاترو، به معنای وجود خلیج های متعدد گرفته شده است که تلفظ آن به تدریج تغییر کرده است.
جدای از نعمت طبیعت، جزیره تاراتاو دارای یک تاریخ به یاد ماندنی است. در سال 1936میلادی، سیاست دولت برای اداره اصلاحات این بود که یک ساختمان دارالتأدیب و زندان بسازد. تاراتاو که یک جزیره دور افتاده است و موانعی دارد که جلوی فرار زندانیان را می گرفت برای این هدف انتخاب شد. یک ساختمان اداری، خانه هایی برای زندانبانان، یک خوابگاه برای زندانیان و یک مرکز آموزش حرفه ای در تالو واو و تالو یودانگ ساخته شد. در سال 1938 میلادی، نخستین گروه 500 نفره زندانیان به این جزیره فرستاده شدند و تعداد زندانیان به تدریج افزایش یافت و حدوداً به 3000 تن رسید. در سال 1939میلادی، دولت 70 زندانی سیاسی دیگر را از شورشیان بووندت و نایی سیپ فرستاد تا در تالو یودانگ زندانی شوند.
در سال 1941 میلادی، جنگ جهانی دوم بر ملک کانون اصلاح تاراوتاو اثر گذاشت و موجب شد به دلیل قحطی و نبود دارو عده زیادی از زندانیان بر اثر بیماری جان خود را از دست بدهند. زندانبانان و عده ای از زندانیان تصمیم گرفتند به کشتی های تجاری که از تنگه ملاکا عبور می کردند حمله کنند و اجناس آن ها را به یغما ببرند، این امر موجب شد کشتی های تجاری از ترس به این منطقه نزدیک نشوند. در سال 1946 میلادی، دولت بریتانیا که در آن زمان بر ملاکا حاکم بود با کسب اجازه از دولت تایلند توانست جلوی دزدان دریایی تاراتاو را به زور بگیرد. بعداً اداره اصلاحات، لغو ملک کانون اصلاح را اعلام کرد. از آن پس، این جزیره به مدت 26 سال متروکه بود تا اینکه اداره جنگلبانی سلطنتی در سال 1974 میلادی تأسیس پارک ملی تاراتاو را اعلام کرد و بدین ترتیب اینجا نخستین پارک ملی دریایی تایلند شد.
جاذبه های گردشگری:
او پانته ملاکا یک خلیج است که ساحل طویل آن سفید و تمیز است. مقر اصلی پارک ملی تاراتاو در اینجا قرار دارد. یک مرکز خدمات گردشگری در اینجا وجود دارد که در آن یک نمایشگاه درباره طبیعت و تاریخ جزیره تاراتاو برگزار می شود. این خلیج یک نقطه خوب برای تماشای غروب زیبای خورشید دارد. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده به پا تاو بو (صخره تو بو) بروند و این منظره را تماشا کنند.
او چاک؛ این خلیج کوچک کنار پانته ملاکا قرار دارد.
او مو لائه: در 4 کیلومتری مقر پارک قرار دارد. این خلیج دارای یک ساحل ماسه ای سفید و تمیز است. باغ های زیبای نارگیل در یک محیط آرام و همچنین کلبه هایی ییلاقی که برای تفریح و استراحت مناسب هستند در این جزیره وجود دارند.
نامتوک لودو: یک آبشار زیبای کوچک است که در 3 کیلومتری او سان قرار دارد. یک مسیر طبیعی از او سان به نامتوک لودو وجود دارد.
فعالیت ها:
او سان: در فاصله 8 کیلومتری مقر پارک واقع شده است. این خلیج منحنی شکل، دارای سواحل ماسه ای است که سواحل سنگلاخی در بین آن ها پراکنده شده اند. اینجا زمین تخم گذاری لاک پشت های دریایی نیز می باشد. در اینجا یک مکان برپا کردن چادر نیز وجود دارد که در آن خدمات عرضه غذا و نوشیدنی نیز فراهم است. آبشارهای کوچک نیز در اینجا وجود دارند: نامتوک لودو و نامتوک لوپو که مکان های مناسبی برای گردش در جنگل و مطالعه طبیعت هستند.
او تالو واو: یک خلیج است که در شرق جزیره قرار دارد و اینجا نیز یک نقطه دیگر برای تماشای طلوع زیبای خورشید است. ایستگاه جنگلبانی پارک تو تو 1 (تالو واو) در اینجا قرار دارد. اینجا یک منطقه تاریخی است که ملک اصلاحی برای زندانی کردن زندانیان خطرناک در آن تأسیس شد. امروزه در این پارک ساختمان هایی مانند ساختمان های قبلی، یعنی خانه های زندانبانان، خوابگاه زندانیان و مرکز آموزش حرفه ای بنا شده است و یک قبرستان که 700 تن در آن دفن شده اند نیز در اینجا وجود دارد.
او تالو یودانگ: یک خلیج است که در جنوب جزیره، در 8 کیلومتری کاو لانگکاوی قرار دارد. ایستگاه نگهبانی پارک تو تو 2 (تالو یودانگ) در اینجا قرار دارد. در گذشته زندانیان سیاسی شورش های بووندت و نایی سیپ در اینجا حبس شده بودند.
تام چوراک: یک غار به عمق 300 متر است. در داخل آن می توان اشکال گوناگون استالاکتیت ها و استالاگمیت ها را دید. برای بازدید از این غار می توانید در آن یک سفر 20 دقیقه ای با قایق های طویل داشته باشید. قایق در کلانگ پانته ملاکا (کانال پانته ملاکا) گردش می کند، در اینجا تعداد زیادی درخت مردابی در کناره های آب روییده اند. برای سیاحت در داخل غار حدوداً به یک ساعت زمان نیاز است. بازدیدکنندگان باید با خود چراغ قوه همراه داشته باشند. بازدیدکنندگان باید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا بردن یک مأمور به عنوان راه بلد و راهنما، با مرکز خدمات گردشی پارک تماس بگیرند.
چشم انداز پا تو بو: پا تو بو یک صخره به ارتفاع 60 متر بالاتر از سطح دریا است. ظرف بیست دقیقه پیاده روی از دل جنگل همیشه بهار و خشک می توان به این نقطه رسید. این چشم انداز که در پشت مقر پارک است به ساحل او پانته ملاکا، کاو بولان، کاو لانگ، کاو کاکی، کاو ادانگ، کاوراوی و موکو پترا مشرف است. در اینجا می توان منظره زیبای غروب آفتاب را نیز تماشا کرد.
در منطقه او پانته ملاکا چند مسیر طبیعی وجود دارد. یک مسیر طبیعی به طول 12 کیلومتر بوده و از دل جنگل همیشه بهار عبور می کند و به او تالو واو منتهی می شود. درختان انبوه و گیاهان پرسایه، این مسیر را احاطه کرده اند. حیوانات وحشی مانند گراز، آهوی ختن و بسیاری از گونه های جالب پرندگان به ویژه پرنده منقار بلند را می توان در امتداد این مسیر دید.
یک مسیر طبیعی دیگر به او چاک، او مو و او سان می رود. این پیاده روی 8 کیلومتری در دل جنگل بارانی بکر و دست نخورده حدود دو ساعت به طول می انجامد. این مسیر برای تماشای پرندگانی مانند پرنده منقال بلند و درونگو خوب است.
گشت وگذار در اطراف جزیره. این مسیر گردشی، بهترین راه برای مطالعه طبیعت به عنوان بخشی از گردش در محیط زیست است. در این پارک قایق ها و مأمورین راهنما در خدمت گردشگرانی هستند که به دیدن این سواحل می آیند. بازدیدکنندگان می توانند در یک سفر یک روزه با قایق به تماشای پرندگان او چاک و دیدن یک ساحل ماسه ای سفید در او سان که طویل ترین ساحل در جزیره تاراتاو است، آثار تاریخی در او تالو یودانگ و طبیعت او تالو واو، غواصی در جزایر مرجانی و بازدید از جنگل مردابی بروند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مرکز خدمات گردشی این جزیره تماس مراجعه کنید.

نحوه رفت و آمد


مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Tarutao National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 20:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسالان 200 بات و هر کودک 100 بات می باشد.
  •  آمپوئه موآئنگ، ساتان، تایلند
  • 074783485
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+