وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی تیل بان


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

پارک ملی تیل بان که در 27 اکتبر 1980 میلادی به عنوان پارک ملی اعلام شد در بان وانگ پراجان، تامبان وانگ پراچان، در 40 کیلومتری شهر ساتان قرار دارد. این پارک به مساحت 19600 هکتار، کاپانگ پالوت و مخازن جنگل ملی هوآ کرامینگ و منطقه جنگلی پا کان بو نام پویو را در برگرفته است.
واژه تیل بان از واژه مالزیایی لوئت روئبان گرفته شده است که به دریای نشست کرده یا دریایی که در نتیجه فرونشستگی زمین بین (کوه) کاو و (کوه) چین و کائو موت دائنگ پدید آمده است اشاره دارد.
تیل بان یک دریاچه بزرگ است که منطقه ای به وسعت حدوداً 10000 هکتار را در بر دارد. بیشتر بخش های این منطقه مجموعه ای از مناطق کوهستانی و جنگل های متراکم و انبوه هستند. حیوانات وحشی که در اینجا زندگی می کنند شامل سروو، فیل، خوک خرطوم دراز، گراز وحشی، میمون، میمون های درازدست و کیات واک، یا ما نام (وزغ بزرگ آسیایی یا وزغ بزرگ مالزیایی) هستند. وزع نماد تیل بان است. تیل بان شبیه یک ترکیب غورباغه و وزغ است که دم دارد. اما شبیه یک توله سگ هم به نظر می رسد. کنار دریاچه، به ویژه در فصل بارندگی، تعداد این جانوران بی نظیر بسیار افزایش پیدا می کند. این مکان جای خوبی برای علاقه مند ان به پرندگان است، آن ها نباید فرصت دیدن پرنده های اینجا را از دست بدهند. گونه های مختلفی از پرندگان در اینجا زندگی می کنند مانند ویسکرد تریسویفت، بلبل طوق دار، فرکتیل گردن بلوطی، دارکوب و غیره
جاذبه های پارک ملی تیل بان:
بوائنگ تیل بان: یک دریاچه آب شیرین است که در وسط دره ای قرار دارد که بین رشته کوه چین و وانگ پرا واقع شده است. در اینجا ماهی های آب شیرین و صدف به وفور یافت می شوند. در اطراف دریاچه گیاهان باکونگ (هانگوانا مالایانا) که به طور انبوه می رویند وجود دارند. در کنار دریاچه این پارک چند آلاجیق وجود دارد و یک مسیر چوبی نیز دور دریاچه ساخته شده است که بازدیدکنندگان می توانند در آن قدم بزنند.
نامتوک یا روی: از جنگل هوآ کرامینگ سرچشمه می گیرد. این آبشار دارای نه ردیف است و بازدیدکنندگان می توانند در تمام استخرهای این ردیف ها شنا کنند.
رسیدن به اینجا: از کیلومتر 14-15 بزرگراه 4184 (کان ساتو-وانگ پراچان) حرکت کنید و شش کیلومتر پیش بروید سپس در یک جاده فرعی، هفتصد متر بپیمایید تا به آبشار برسید.
نامتوک تون پلیو: از کوه چین سرچشمه می گیرد. این آبشار بزرگ و چند ردیفه زیبا از یک صخره بلند به پایین جاری می شود.
رسیدن به اینجا: از کیلومتر 10-9 بزرگراه 4184 (کان ساتو-وانگ پراچان) و یا از مقر پارک ملی حرکت کنید و ده کیلومتر پیش بروید سپس وارد یک جاده خاکی شوید و 3 کیلومتر در آن پیش بروید تا به آبشار برسید. در این پارک خانه و چادر برای اقامت بازدیدکنندگان وجود دارد.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

مقاصد گردشگران خانوادگی در تایلند

4 نظر

خانواده هایی که به تایلند سفر می کنند می توانند به فعالیت های متعددی بپردازند و از مکان های زیادی دیدن کنند. تعداد زیادی فعالیت برای انتخاب این خانواده ها در هفت محلی که برگزیده ایم در زیر می آید. این هفت محل بانکوک، پاتایا، چیانگ مای، پارک ملی کائو یایی، پوکت ، کانچانابوری و آیوتایا هستند. این مکان ها نقاط شروعی عالی برای بازدید خانواده ها هستند زیرا فرودگاه هایی عمده دارند، یا به راحتی می توان از بانکوک و همچنین از آیوتایا، کائو یایی و کانچانابوری، به این نقاط رفت. بحث درباره نوع تعطیلی مورد نظر گردشگر و نوع فعالیت هایی که می خواهد انجام دهد و مکان هایی که می خواهد برود، فکر خوبی است. اگر گردشگر دوست دارد در هوای آزاد و در طبیعت باشد، شاید بهتر است به دیدن پارک ملی کائو یایی یا کانچانابوری برود، که نزدیک مرز تایلند با میانمار است و با این وجود تنها با چند ساعت رانندگی با اتومبیل می توان از بانکوک به آنجا رسید. گردشگر می تواند با قطار صبح به کانچانابوری برود ( که سفری بسیار لذت بخش است) و اندکی بیشتر با فرهنگ محلی آشنا شود. اگر گردشگر و فرزندانش ساحل دریا را دوست دارند، حتما باید انجام دادن تمام فعالیت هایی که در زیر می آید ( و می توان آنها را در پوکت و پاتایا انجام داد) بررسی کند و اگر به دنبال فرهنگ و تاریخ باشد، باید ( شاید در سر راه خود به چیانگ مای و کوه های شمال) به دیدن آیوتایا پایتخت سابق تایلند برود. صفحات این سایت گردشگر را با تمام این مکان های هیجان انگیز و مسحور کننده (از جمله با بانکوک هیجان انگیز و مسحور کننده) آشنا می کنند. اینک تمام این شهرها فعالیت ها، هتل ها و استراحتگاه های مناسب برای خانواده ها تهیه کرده اند که خدمات متعددی ( از جمله خدمات مراقبت از کودکان) را ارائه می دهند و شاید گردشگر بخواهد از آنها بهره مند شود. اندکی تحقیق و برنامه ریزی به خانواده گردشگر کمک می کند تا بیشترین بهره را از سفر به تایلند ببرد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Thale Ban National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  8:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  •  پارک ملی تیل بان، آمپوئه کان دان، ساتان، تایلند
  • 074722736-7
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+