وضعیت کاربر : مهمان

موزه اراوان


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این فیل سه سر که ایراواتا نام دارد زاده افکار و تخیلات کان لک ویریاپانت است. آرزوی کان لک ویریاپانت برای حفظ کلکسیون عتیقه جاتش برای همکاری با حفظ میراث فرهنگی تایلند، الهام بخش ساخت این موزه شد. بسیاری از اشیاء این موزه، اشیاء هنری قیمتی بودند که مردم فرهنگ های کهن آن ها را اشیاء مقدس می دانستند.
طبق سنت های باستان، تصور می شد این اشیاء برای این سرزمین و مردمانش خیر و برکت و شگون دارند. بنابراین، نباید دست خارجی ها به این اشیاء می رسید. دغدغه آقای ویریاپانت این بود که راهی برای نگه داری این اشیاء در یک جای امن بیابد که برای نگه داری از آثار سنتی نیز مناسب باشد. روزی او با یک غربی دیدار کرد و در طول گفتگویی که با هم داشتند آن غربی پیشنهاد کرد، آقای ویریاپانت مهم ترین ساختمان شهر را به صورت یک سیب بسازد.
طبق باورهای سنتی غربی ها، سیب نقش مهمی در شکل بخشیدن به تقدیر بشر ایفا کرده است. آقای ویریاپانت از این پیشنهاد با گرمی استقبال کرد. با این حال او فکر کرد بهتر است که تابع سنت های شرق باشد. بنابراین، تصمیم گرفت فیل آسمانی ایراواتای اسطوره های هندو را بسازد.
علاوه بر این، او می خواست این فیل سه سر چیزی بیش از ارابه ایندرا باشد. فیل نماد مرکز جهان است. بنابراین، این ساختمان باید به طور نمادین به عنوان قلب معنوی سرزمینی عمل می کرد که اشیاء مقدس آن سرزمین در آن نگه داری می شدند و مورد احترام قرار می گرفتند. بنابراین، او کار طراحی این ساختمان را انجام داد و طرح را به پسر بزرگش، کان پاگپین ویریاپانت، داد تا ساخت آن را آغار کند.
در طول ساخته شدن این بنا عده زیادی که برای عبادت به اینجا می آمدند جذب آن شدند. بنابراین، آرزوی کان لک ویریاپانت در خصوص حفظ اشیاء مقدس کشورش برآورده شد.
اگرچه، کان لک و کان پاگپین قبل از اتمام ساخت این بنا از دنیا رفت اما وراث او به برآورده کردن خواسته اش برای ساختن مکانی که مراسم ها و فستیوال های سنتی تایلند در آن برگزار شوند و همچنین به عنوان موزه ای برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره کان لک ویریاپانت برای نسل های آینده باشد ادامه دادند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

The Erawan Museum

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  8:00 تا 18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر 300 بات می باشد.
  •  9/99 ام 1، تامبان بانگ موآئنگ مایی، آمپوئه موآئنگ، ساموت پراکان، تایلند
  • 023713135-6
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+