وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی مائه پینگ


امتیاز :

| 4.25 از 4 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

پارک ملی مائه پینگ، مساحتی به وسعت 1000 کیلومتر مربع را اشغال کرده است. ویژگی اصلی این پارک رودخانه پینگ است که در جنگل های این پارک در جریان است. در هر دو طرف این رود، زمین های حاصلخیر جنگل با پرتگاه های عمودی وجود دارد که منظره طبیعی تماشایی را به وجود آورده اند. بخش های خاصی از این راه آبی در این منطقه پخش شده و قسمت هایی شبیه مخزن آب پدید آورده اند که جزایر کوچک و متعددی در آن وجود دارند و جویبارهای کوچک از آن ها جاری شده اند. یک جاذبه دیگر آبشار 7 ردیفی کو لانگ است که از جویبارهای روان در مسیرهای آهکی تغذیه می کند. اینجا حدود 20 کیلومتر با مرکز پارک فاصله دارد و از طریق جاده قابل دسترسی است. استلاگمیت ها و استلاکتیت های جالب در داخل غارهای آهکی نزدیک این منطقه یافت می شوند.
به گردشگرانی که می خواهند شب در اینجا اقامت کنند توصیه می کنیم با شماره تلفن 025620760 مرکز پارک های ملی تماس بگیرند و یا به دفتر پارک ملی مائه پینگ که در فاصله 20 کیلومتری بزرگراه شماره 106 در کیلومتر 47 است مراجعه کنند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

طبیعت، سواحل و جزایر تایلند

8 نظر

تایلند کشوری است که منابع طبیعی سرشاری دارد از جمله گونه های مختلف گیاهی و جانوری و همچنین این کشور دارای مناطق اکولوژیک متمایزی است. بیش از 100 پارک ملی در تایلند وجود دارد که شامل بیش از 20 پارک ملی دریایی می باشند، هر پارک جاذبه های منحصر به فرد خود، امکانات ویژه و فرصت دیدن حیوانات تایلند را برای بازدیدکنندگان فراهم ساخته است. کسانی که به سفرهای تفریحی، گردش در کوهستان، عکاسی، شکار پرندگان، چادر زدن، غواصی با وسایل مخصوص و یا نزدیک شدن به حیوانات عجیب تایلند علاقمند هستند در تایلند می توانند از گزینه های بسیار زیاد پیش رویشان به دلخواه یک یا چند مورد را انتخاب کنند. بازدیدکنندگانی که به تایلند می آیند با دیدن سواحل تایلند یا یکی از جزایر متعدد این کشور می توانند فرصت استراحت، تجربه کردن یک زندگی دریایی عجیب و یا حتی فرصت فراگیری غواصی با وسایل مخصوص را حاصل کنند. به هر حال، بازدیدکننده ها در تایلند، چه در کنار دریا، جزیره یا پارک ملی می توانند گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فرد و مناطق اکولوژیک متمایز را از جنگل های معتدل کوههای شمال و جلگه های مرکزی تایلند گرفته تا دشت های هموار شمال شرق و جنگل های باتلاقی سواحل جنوبی کشف کنند. حیوانات تایلند نه تنها شامل فیل و میمون هستند بلکه خرس و نهنگ ، که بزرگترین ماهی دنیا محسوب می شود را نیز در بر می گیرند.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


پارک ملی مائه پینگ در تایلند خیلی قشنگه و پر از منظره ها و چشم انداز های حیرت آوره ، نمای طلوع و غروب خورشید در اینجا فوق العادست.

نام فرستنده : نیکی تاریخ ارسال : 1395/3/9

آیا میشه در پارک ملی مائه پینگ در تایلند چادر زد و یا اقامتگاهی داره برای استراحت یک روزه؟

نام فرستنده : خانم.شادی تاریخ ارسال : 1395/3/10

اگه میشه به این سوال پاسخ بدین منم می خوام بدونم.

نام فرستنده : سمانه تاریخ ارسال : 1395/3/11

Mae Ping National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا  18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 100 بات و هر کودک 50 بات می باشد.
  •  آمپوئه لی، لامپان، تایلند
  • 025620760
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+