وضعیت کاربر : مهمان

خانه ویچاین


امتیاز :

| 4.5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

مجموعه داخل بان ویچاین دارای سه بخش است: یک ساختمان بزرگ دو طبقه، که از آجر ساخته شده است و یک ساختمان باریک و طویل یک طبقه که یک ورودی طاق دار در قسمت غرب آن قرار دارد.
خانه ویچاین در خیابان ویچاین، در فاصله 300 متری پرانگ کائک در جهت شمال پرا نارایی راتچانیوت قرار دارد. این خانه اقامتگاه سفرایی بود که در لاپبوری برای ادای احترام به خدمت شاه نارایی کبیر می رسیدند. اولین گروه سفرای فرانسوی که در سال 1685 میلادی به اینجا آمدند در این مکان اقامت کردند. سپس یک مرد آلمانی به مان کنستانتین پاولکون که به اینجا آمد و به عنوان یک مأمور دولتی مشغول خدمت شد چندین کار افتخارآمیز انجام داد و به او سمت وزیر دربار "کائوپرایا ویچاین" داده شد. یک خانه در سمت غربی این اقامتگاه نیز به او داده شد.
در وسط این مکان، ساختمان های باشکوهی قرار دارد مانند زیربناهای ساختمان هایی که تصور می شود برج ناقوس دار بوده اند و یک کلیسای مسیحی نیز در پشت این ساختمان ها قرار دارد که بام درگاه ورودی اش به صورت سه گوش است.
در ضلع شرقی، یک سری ساختمان دو طبقه قرار دارد که پلکان آن ها به صورت قوس دار در قسمت جلو قرار گرفته است. ورودی این ساختمان ها شبیه ورودی ساختمان هایی است که در ضلع غربی قرار دارند.
ویژگی های معماری داخلی بعضی از اقامتگاه ها در این مجموعه به سبک اصیل اروپایی هستند به ویژه اقامتگاه های دو طبقه ای که در ضلع شرقی قرار داشتند و از جنس آجر بوده و با سیمان پوشیده شده بودند. پنجره ها و راهروهای طاق دار این اقامتگاه ها سبک هنری رنسانس را منعکس می کنند، این سبک در آن دوره بسیار رواج داشت. ساختمان مهم اینجا، کلیسای مسیحیان است که طرح و نقشه آن به سبک اروپایی است اما ورودی و نمای پنجره های آن به سبک روائن کائو ساخته شده اند. بالای هر ستون به صورت یک نیلوفر پنج گبرگی بلند ساخته شده است که معرف سبک هنری سنتی تایلند است. این نخستین کلیسای مسیحی است که به سبک معابد بودایی تزئین شده است.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

فرودگاه‌های داخلی تایلند

5 نظر

تایلند چندین فرودگاه دارد که خدمات پرواز داخلی و بین المللی را فراهم می سازند و همچنین چند فرودگاه دیگر دارد که فقط پروازهای داخلی در آنها انجام می شود. شرکت های هواپیمایی داخلی مانند تای ایرویز(TAI airways) و شرکت های هواپیمایی بین المللی از جمله ایر آسیا، در مسیرهای متعدد داخلی و بین المللی به فرودگاههای مختلف تایلند و از آنها به نقاط دیگر پرواز می کنند. فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک ( BKK ) مهمترین فرودگاه تایلند است و به عنوان یک مرکز برای مسافرین ترانزیت بین المللی و همچنین به عنوان یک دروازه به سوی مقصدهای مختلف در تایلند عمل می کند. پوکت ( HKT )، چیانگ مای (CNX ) ، هات یایی (HDY ) و کوه سامویی (USM ) از جمله فرودگاههای مهم تایلند هستند که سفرهای هوایی به تایلند و از تایلند به خارج از آن را انجام می دهند. درخصوص پروازهای داخلی به مراکز استانی کوچکتر، معمولاً باید از بانکوک یا یکی از فرودگاههای بین المللی مذکور، عازم سایر نقاط این کشور شد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Wichayen House

  • یکشنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  7:00 تا 17:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر 50 بات است. قیمت کلی برای هر نفر 150 بات است که با خرید آن می توان از وات پرا سام یوت، وات پرا سی ماهاتات و تالار کرایسون سیهارات نیز بازدید کرد.
  •  واقع در خیابان ویچاین، در 300 متری گرانگ کائک در جهت شمال پرا نارایی راتچانیوت
  • 036411458
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+