وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی تام پلا-پا سوا


امتیاز :

| 5 از 5 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

تام پلا حدود 17 کیلومتر از شهر فاصله داشته و در بزرگراه شماره 1095 (مائه هانگ سان-پای) قرار دارد و یک جاذبه معروف در مائه هانگ سان است.
مناطق اطراف آن که پر از جویبار و جنگل های خنک و پر از تپه هستند یک مکان مناسب برای استراحت می باشند. ویژگی خاص این مکان، یک غار گود است که پر از نوعی ماهی آب شیرین موسوم به پلا مانگ یا پلا کانگ است که از خانواده ماهی کپور هستند. گرفتن این ماهی ها هیچ خطری ندارد زیرا مردم بر این باورند که این ماهی ها به خدایان تعلق دارند.
جاذبه های گردشگری در پارک ملی تام پلا:
نامتوک پا سوا: این آبشار در تامبان ماکچامپائه در فاصله 26 کیلومتری از مرکز استان است و در مسیر 1095 به ناحیه پایی، سمت چپ، در کیلومتر 191 قرار دارد. این یک آبشار بزرگ است که از میانمار سرچشمه می گیرد و در فصل بارندگی (اوت تا سپتامبر) پر آب است.
عمارت سلطنتی پانگ تانگ: این عمارت در بالای تپه در بان ماکامپائه، در کیلومتر 5، آن طرف تر از آبشار پا سوا قرار دارد. این عمارت هر روز از ساعت 8:30 تا 16:30 باز است.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

مقاصد گردشگران مقتصد در تایلند

2 نظر

چند مقصد انتخابی ما برای مسافران مقتصد شامل بانکوک، پاتایا، جزیره پانگان، جزیره تائو، کانچانابوری، کان کائن و پایی است. اینها نقاطی عالی هستند که گردشگر می تواند بدون صرف هزینه بسیار زیاد از آنها واقعا لذت ببرد. در واقع، پس از آنکه گردشگر اصول کلی سفر با صرفه جویی را در این کشور پادشاهی فراگرفت، می تواند آنها را در همه جا به کار برد. شگرد لازم این است که از ابتدای سفر به راهنمایی های مربوط به پول خرج کردن عادت کند و به آنها پایبند بماند. به عنوان مثال، محل اقامت یکی از نکات مهم است. بانکوک و پاتایا از تمام دیگر مقاصد توصیه شده در بالا گران تر هستند. اما فصل سال از هزینه محل اقامت هم مهم تر است. فصل هایی که مسافر زیادی به تایلند می آید و فصل های اوج سفر گردشگران ( بین ماه های نوامبر و فوریه) در مقایسه با فصل کم مسافر ( بین ماه های مارس و اکتبر) بسیار پرهزینه تر و شلوغ تر هستند. تعطیلات ملی مهم ، به ویژه چشن آب (سنکرون فستیوال) یا سال نوی تایلندی در اواسط ماه آوریل، استثنائات مهمی بر این قاعده هستند. سفر به تایلند در این زمان پر طرفدار است چون فستیوال های باورنکردنی آب درسرتاسر کشور برگزار می شود؛ بنابراین، پیدا کردن محل اقامت در شهرهای بزرگتر مشکل تر و گران تر خواهد بود. فصل بارانی زمانی عالی برای سفر به تایلند است، چون پس از گرمای خفقان آور بین ماه های مارس تا مه یا ژوئن، بهترین زمان پیش از ورود گردشگران بی شمار و بالاتر رفتن قیمت هاست، که از ماه نوامبر آغاز می گردد و تا چند ماه ادامه دارد. شاید بهتر باشد گردشگر، پیش از تصمیم گرفتن، مطالب زیر را به دقت بخواند. اما هر مقصد و فصلی را که برای سفر به تایلند انتخاب کند، اگر واقعا قصد صرفه جویی داشته باشد، باید راهنمایی هایی را که در این صفحات برای او تهیه کرده ایم به خاطر داشته باشد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در بین تایلندی ها پارک ملی تام پلا-پا سوا خیلی محبوبه و در گذشته هم به عنوان مکانی برای استراحت پادشاه ها استفاده میشده

نام فرستنده : سلمانی تاریخ ارسال : 1395/3/10

از عکس های پارک ملی تام پلا-پا سوا در تایلند مشخصه که جای زیبایی باید باشه

نام فرستنده : صبا تاریخ ارسال : 1395/3/12

چه خوب که برای ورود به این پارک نباید ورودیه داد. برای ورودی به بیشتر پارک های تایلند باید ورودیه پرداخت بشه.

نام فرستنده : ارسلان تاریخ ارسال : 1395/3/12

Tham Pla – Pha Suea National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  8:00 تا  18:00
  • موجود نیست
  •  در فاصله 17 کیلومتری شهر و در بزرگراه شماره 1095 (مائه هانگ سان -پای)، تایلند
  • 025620760 
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+