وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی کائو یایی


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک که مساحت 2168 کیلومتر مربع را پوشش می دهد در رشته کوه پانوم دانگ راک قرار دارد و بخش هایی از 4 استان را در برگرفته است از جمله ناکان راتچاسیما ناکان نایاک، سارابوری و پراچینبوری. کائو یایی در 18 سپامبر 1962 میلادی به عنوان اولین پارک ملی تایلند اعلام شد و به عنوان میراث پارک ملی کشورهای گروه آسیا نیز شناخته شده است.
این پارک شامل جنگل های مختلف و جنگل های بارانی است که بعضی از آن ها دارای دشت های وسیع و علفزارهای پراکنده در دل بیشه های سبز و خرم هستند. گیاهان ارزشمند زیادی در اینجا وجود دارد از جمله گیاهان تجاری، گیاهان معطر و گیاهان طبی.
علاوه بر این، چند کوه در اینجا وجود دارد که ارتفاع آن ها بین 800 تا 3000 متر بالاتر از سطح دریات و موجب شده اند آب و هوای کائو یایی حتی در تابستان ها هم خنک باشد.
بهترین زمان برای بازدید از کائو یایی در طول فصل سرد سال و یا از اکتبر تا فوریه است. در فصل بارندگی، این منطقه سبز و خرم است و نوای جریان آبشارها در همه جا طنین انداز می شود.
فعالیت های متداولی که در این پارک انجام می شوند شامل تماشا کردن پروانه ها و پرندگان و حیوانات و همچنین گردش و پیاده روی هستند. در این پارک پروانه ها و پرندگان متعددی وجود دارد، پژوهش ها نشان می دهند بیش از 293 گونه پرنده غذای خود را در کائو یایی بدست می آورند اما کائو یایی زیستگاه بیش از 200 گونه پرنده است.
علاوه بر این، این پارک زیستگاه حیوانات وحشی بسیار زیادی است. حیوانی که در اینجا بیش از سایر حیوانات دیده می شود اهو است که در دشت های سبز می چرد و گاه برای چرا به اطراف دفتر پارک هم می آید. سایر حیوانات شامل فیل، خرس، گرازهای وحشی، میمون، ببر، گاو وحشی هندی و بزهای کوهی هستند. برای اینکه بتوان حیوانات را به آسانی دید برج تماشای حیات وحش در ما سینگتو و نانگ پاک چی ساخته شده است. بازدیدکنندگان اجازه دارند بین ساعت 8:00 تا 18:00 در این پارک بمانند.
علاوه بر این، کسانی که می خواهند با اتومبیل به گردش شبانه بروند باید قبل از 18:00 با دفتر پارک هماهنگی های لازم را انجام دهند. به علاوه، در کائو یایی بیش از 20 مسیر طبیعی گردش وجود دارد که طول و زیبایی های طبیعی هر کدام متفاوت است. اگرچه، پیمودن بعضی از مسیرهای گردش مانند مسیر کانگ کائو و مسیر کیلومتر 33 (جاده تانارات-نانگ پاک چی) 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد اما پیمودن سایر مسیرها مانند نانگ رانگ-کائو رایی، مسیر سامو پان، یا مسیر واحد 4 کا یو-آبشار وانگ هئو مستلزم اقامت شبانه است. از مرکز خدمات گردشگری می توانید اطلاعات و راهنمایی های لازم را کسب کنید.
بخش های جالب این پارک:
آبشار کانگ کائول (نامتوک کانگ کائول): این یک آبشار کوتاه است که به ویژه در فصل های بارندگی بسیار زیبا است و از هوآی لام تاکونگ سرچشمه می گیرد که استان های ناکان نایاک و ناکان راتچاسیما را از هم جدا می کند. با پیمودن فاصله 100 متر از مرکز خدمات گردشگری می توان به این آبشار رسید. بازدیدکنندگان می توانند از شنا کردن در آب این آبشار و یا رفتن به گردش های کوتاه در طبیعت در مسیرهای گردش طبیعی همین حوالی لذت ببرند.
آبشار پا کلای مایی (نامتوک پا کلای مایی): یک آبشار متوسط در هوآی لام تاکونگ است، دو حجم مجزای آب از صخره ها پایین می ریزند و در پایین به هم می پیوندند و این آبشار را می سازند. بازدیدکنندگان می توانند در این ناحیه ارکید دندروبیوم قرمز که نماد این آبشار است را ببینند. فاصله این آبشار تا دفتر پارک 7 کیلومتر است و می توان با اتومبیل و یا با پای پیاده به آن رفت.
آبشار هئو سوات: آبشار هئو سوات (نامتوک هئو سوات) یک آبشار معروف است که از یک صخره به ارتفاع 20 متر پایین می ریزد. این آبشار که در انتهای جاده تانارات قرار دارد و با اتومبیل می توان به آن رسید فقط 100 متر با پارکینگ فاصله دارد و فاصله آن تا آبشار پا کلای مایی 3 کیلومتر است. بازدیدکنندگان می توانند از یک نقطه دور این آبشار را ببینند، از این نقطه می توان نمای بلند آبشار را از لابلای درختان دید و یا خود آبشار را به تنهایی بی هیچ مانعی رؤیت کرد. به هر حال توجه داشته باشید که در فصل بارندگی سرعت آب بسیار زیاد می شود بنابراین، باید احتیاط کرد.
آبشارهای کوتاهتر دیگری نیز در پارک وجود دارند مانند نامتوک مایی پلان، نامتوک هئو سایی و نامتوک هئو پراتول.
آبشار هئو ناروک (نامتوک هئو ناروک): بزرگ ترین و بلندترین آبشار در این پارک است و دارای سه سطح است. ارتفاع این سطح اول حدود 60 متر است و آب از این سطح به پایین به سطوح دوم و سوم جاری می شود و قطرات آن حداقل تا 150 متر به پایین و اطراف می ریزند. فشار آب در فصل بارندگی بسیار زیاد می شود بنابراین، خطرناک است اما آب آن وقتی روی صخره های پایین می پاشد دلنشین و روح نواز است. منطقه اطراف آبشار، زمین هایی هستند که معمولاً فیل ها در آن ها می چرند. گاه فیل ها تصادفی از بالای صخره به پایین پرت می شوند و جان خود را از دست می دهند. بازدیدکنندگان می توانند برای دیدن منظره زیبای آبشار یک کیلومتر در جاده اصلی پیش بروند تا به نقطه چشم انداز برسند. خود آبشار در جنوب دفتر پارک در مسیر پراچینبوری قرار دارد.
نکته: اداره جنگلبانی سلطنتی به دلیل حجم زیاد گردشگران، با هدف حفظ محیط زیست در پارک ملی کائو یایی اعلام کرده است که از اول ژوئیه 2008 تعداد گردشگرانی که به این پارک می آیند را محدود کرده است. بنابراین، بازدیدکنندگان باید قبل از سفر به اینجا مستقیماً با پارک ملی کائو یایی با تلفن های 0818773127و0860926531که در طول 24 ساعت شبانه روز پاسخ تماس های شما هستند تماس بگیرند.
اقامتگاه: در پا کلای مایی یک مکان برپایی چادر وجود دارد که ظرفیت 1000 بازدیدکننده را دارد. هزینه اقامت شبانه برای کودکان 10 بات و برای بزرگسالان 20 بات است. یک رستوران و همچنین چادرهای کرایه ای و کیسه خواب نیز در اینجا وجود دارد.
علاوه بر این، دو ناحیه خدماتی دیگر در کانگ کائو و یائوواچان نیز وجود دارد که ظرفیت حداکثر 250 گردشگر را دارند. قیمت اقامت در این مکان ها برای هر نفر 30 بات است اما امکانات خواب مانند چادر و کیسه خواب در اینجا وجود ندارد. بازدیدکنندگان برای اقامت شبانه باید قبل از ساعت 18:00 با دفتر پارک هماهنگ کنند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

خرید کردن برای گردشگران خانوادگی در تایلند

3 نظر

ممکن است گردشگری که از تعطیلات خود در تایلند لذت می برد فراموش کند از فرصت های بی نظیری که برای خرید کالاهای ارزانی که برای فروش عرضه می شوند، استفاده کند. گردشگر نباید تا یکی دو روز آخر منتظر بماند تا هدیه عجیب، اسباب بازی، مبل و یا کالای خاصی را که سوغاتی خاصی از سفر به تایلند است، خریداری کند یا سفارش دهد. در خیابان ها و مراکز خرید، در فروشگاه ها و در بازارها، در کوهستان و در سواحل، هر گردشگری می تواند چیزی را که می خواهد پیدا کند و کسانی که به دنبال حراج هستند از زیبایی و کیفیت اقلامی که به حراج می‌رسد متحیر می‌شوند. گردشگر باید یک راهنمایی مفید درخرید کردن به یاد داشته باشد: اگر چیزی در فروشگاهی در تایلند که دور تا دور آن را بسیاری از اقلام مشابه گرفته است خوب به نظر بیاید، حتما در منزل او در کشورش عالی به نظر خواهد آمد. در اینجا راهنمایی هایی درباره فهرست خرید گردشگر ارائه می‌گردد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Khao Yai National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  8:00 تا 17:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 400 بات و هر کودک 200 بات می باشد. همچین هزینه ورود هر اتومبیل 50 بات می باشد.
  •  آمپوئه پاک چانگ، ناکان راتچاسیما، تایلند
  • 025620760
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+