وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

سیمیلان یک واژه مالزیایی است که یعنی نه جزیره یا یک گروه نه تایی. سیمیلان گروه کوچکی از نه جزیره است که از شمال تا جنوب کشیده شده اند و اسامی آن ها به ترتیب بدین شرح است: اسامی آن ها به ترتیب بدین صورت است: جزیره بون، جزیره بایو، جزیره سیمیلان، جزیره پایا، جزیره میانگ (دو جزیره همسایه)، جزیره پایان، جزیره پایانگ و جزیره هوایونگ. (Koh Bon, Koh Bayu, Koh Similan, Koh Payu, Koh Miang, Koh Payan, Koh Payang, Koh Huyong) سیمیلان که مساحت 12800 هکتار را اشغال کرده است در 1 سپتامبر 1982 میلادی به عنوان پارک ملی اعلام شد و دفتر این پارم در جزیره میانگ قرار دارد. سیمیلان به دلیل مناظر زیبایش، هم در ساحل و هم زیر آب، بسیار معروف و مورد توجه است. سیمیلان در فاصله 70 کیلومتری شهر پانگ نگا قرار دارد. بهترین زمان برای دیدن جزیره سیمیلان بین ماه های نوامبر تا آوریل است.
جاذبه های تماشایی این پارک ملی شامل موارد زیر هستند:
جزیره سیمیلان یا جزیره پائت (Koh Similan or Koh Paet) بزرگ ترین جزیره در این گروه است. این جزیره دارای یک خلیج متمایز به شکل نعل اسب است که میانگین عمق آب آن 18.2 متر است. زیر آب پر از تشکیلات صخره ای و جزایر مرجانی است که شکل های متفاوتی دارند مانند اهو، برگ، مغز، قارچ. مرجان های قارچی شکل، در زمره مرجان های دست نخورده کشور هستند. ساحل ماسه ای سفید این جزیره نرم و زیبا و بسیار حیرت انگیز است. باید در اینجا غواصی کنید تا بتوانید دنیای واقعی زیر آب که پر از ماهی و مرجان است را از نزدیک لمس کنید. در جهت شمال، تشکیلات سنگی بزرگ و حیرت انگیزی قرار دارد که به صورت چکمه و سر دونالد داک (اردک دونالد-شخصیت کارتنی والت دیزنی) است. بخش بالایی ساحل جای خوبی برای تماشای اطراف است و در آن یک صخره وجود دارد که شبیه قایق بادبانی است.
جزیره با نگا (Koh Ba-ngu) نهمین جزیر در گروه جزایر سیمیلان است. شکل عجیب آن را به اشکال مختلف به نظر می رسد از جمله اینکه شبیه جمجمه است. منظره زیر آب به اندازه دره های بین جزایر مرجانی که عمیق و پر از ماهی های کوچک و بزرگ هستند زیبا است.
جزیره هیونگ (Koh Huyong) جزیره ای است که ساحلش سفیدتر و طویل تر از سواحل نه جزیره دیگر است. در فصل تخم گذاری لاک پشت ها، از نوامبر تا فوریه، ردپای لاک پشت هایی که برای تخم گذاری به ساحل می آیند را می بینید که شبیه رد پای هزارپا هستند.
جزیره میانگ (Koh Miang) دومین جزیره بزرگ در این گروه است. دفتر پارک ملی در این جزیره قرار دارد. این جزیره ساحل بسیار تماشایی و زیبایی دارد که برای چادر زدن و اقامت جای بسیار خوبی است.
نقاط غواصی: چند نقطه غواصی در اینجا وجود دارد که برای غواصی با اسنورکل و برای غواصی با وسایل کامل مناسب است. معروف ترین نقاط غواصی با وسایل کامل شامل تشکیلات سنگی که در سمت غرب جزیره تاچای قرار دارند و در آن می توان وال ها را دید، جزیره بان، تشکیلات سنگی کریسمس پوینت، تشکیلات سنگی فنتسی و ائو کوانگ آن (در شرق جزیره پائت) و غیره هستند. مکان های غواصی با اسنورکل در سراسر این جزایر پراکنده شده اند. نقاطی که پیشنهاد می کنیم در آن ها غواصی کنید صخره قایق بادبانی، ائو کوانگ اِن، پشت جزیره میانگ، هستند.
در این جزیره کلیه های ییلاقی و چادر و همچنین رستوران وجود دارد. برای رزروکردن جا با تلفن 025620760 با پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان تماس بگیرید.
برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 07642136یا076595045 با پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان، مو 1، تاپ لامو، تامبان لام کائن، آمپوئه تایی موآئنگ، پانگ نگا، تماس بگیرید.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Mu Koh Similan National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  0:00 تا 24:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 500 بات و هر کودک 300 بات می باشد.
  •  مو 1، تاپ لامو، تامبان لام کائن، آمپوئه تایی موآئنگ، پاتگ نگا، تایلند
  • 076421365
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+