وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

پارک ملی کائو لامپی تایی موآئنگ در 14 آوریل 1986 میلادی به عنوان پارک ملی اعلام شد و مساحت 7200 هکتار را در برگرفته است. این پارک ملی دو بخش دارد: یعنی رشته کوه لام پی که شامل یک ردیف طولانی از کوه هایی است که از جنس سنگ های آتشفشانی هستند و قدمت آن ها بین 60 الی 140 میلیون سال است و هات تایی موآئنگ که یک ساحل ماسه ای سفید در کنار دریای اندامان است. رشته کوه لام پی دارای جنگل های همیشه سبزی است که گونه های گیاهی مانند یانگ (دیپتروکارپوس الاتوس)، تاکیان تونگ (هوپی ادوراتا)، کراباک (انیسوپترا کاستاتا)، سرخس، درخت خون سیاوشان، خیزران و غیره در آن وجود دارند. ارتفاع بلندترین قله این رشته کوه 622 متر است. در غرب هات تایی موآئنگ سواحل ماسه ای سفید قرار دارند و در شرق آن یک جنگل مردابی وجود دارد که مقر پارک ملی نیز در آن واقع شده است. حیواناتی که در این پارک یافت می شوند شامل گربه زباد، گوزن یال دار، مرغ جنگلی قرمز، کبوتر نورک باریک و غیره هستند. جانوران و گیاهان دریایی این پارک شامل استینگری، شاه ماهی، ماهی پرنده، ستاره دریایی و جزایر مرجانی کوچک هستند.
جاذبه های زیبای این پارک ملی
هات تایی موآئنگ در بخش بهداشت تایی موآئنگ قرار دارد و باید به سمت راست بپیچید و 1.5 کیلومتر پیش بروید و بعد 5 کیلومتر در امتداد ساحل پیش بروید تا به مکان مقر پارک برسید. هات تایی موآئنگ دارای یک ساحل ماسه ای سفید است که بیش از 13 کیلومتر به موازات بزرگراه ادامه دارد و آب دریای این ساحل زلال و شفاف و مناسب شنا کردن است. در طول نوامبر-فوریه لاک پشت های دریایی برای تخم گذاری به این ساحل می آیند. بنابراین، می توانید در شب های مهتاب، لاک پشت ها را هنگام تخم گذاری تماشا کنید. هر سال در ماه مارس وقتی بچه لاک پشت ها از تخم ها بیرون می آیند مردم در یک مراسم سنتی موسوم به فستیوال آزاد کردن لاک پشت های دریایی، بچه لاک پشت ها را در دریا آزاد می کنند.
تانگ سامت یک جنگل کجوپوت است که مساحتی به وسعت 160 هکتار را اشغال کرده است و در وسط هات تایی موآئنگ قرار دارد. این جنگل دارای ماسه های سفید و نرم است.
نامتوک تان پرای یک آبشار بسیار بزرگ است که از کائو تان یان سایی سرچشمه می گیرد. جنگل های اطراف آن با داشتن درختان بلند، یک مکان سایه دار ایجاد کرده اند. برای آمدن به اینجا از آمپوئه تایی موآئنگ در بزرگراه شماره 4 حرکت کنید و بین کیلومتر 28-29 به سمت راست بپیچید و 7 کیلومتر دیگر پیش بروید.
نامتوک لام پی یک آبشار متوسط چهار ردیفی است که از کوه های لام پی سرچشمه می گیرد. حوزه این رودخانه بزرگ است و در تمام طول سال آب دارد. در فصل بارندگی، معمولاً مردم محلی به اینجا می آیند. برای رسیدن به این آبشار: از آمپوئه موآئنگ در بزرگراه شماره 4 حرکت کنید و بین کیلومتر 33-32 به سمت راست بپیچید و 2 کیلومتر دیگر پیش بروید.
امکانات اقامتی: در این پارک 6 کلبه ییلاقی برای گردشگران وجود دارد که هر کدام 5 الی 10 نفره هستند و قیمتشان بین 800 الی 1500 بات است، البته قیمت اجاره چادرهای 3 الی 5 نفره 450 بات است. هزینه استفاده از محل چادر زدن برای کسانی که خودشان چادر می آورند نفری 20 بات است. غذاخوری هایی نیز در اینجا برای گردشگران وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با تلفن 076417206 با پارک ملی کائو لام پی-هات تایی موآئنگ، آمپوئه تایی موآئنگ، پانگ نگا و یا با تلفن 025620760 با پارک ملی، اداره محافظت از حیات وحش و گیاهان، بانکوک تماس بگیرید.

نحوه رفت و آمد


مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Khao Lampi-Hat Thai Mueang National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  •  پارک ملی کائو لام پی هات تایی موآئنگ، مو 5، تامبان تایی موآئنگ، آمپوئه تایی موآئنگ، پانگ نگا، تایلند
  • 076417206,025620760
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+