وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی تانگ سالائنگ لوانگ (نانگ مائه نا)


امتیاز :

| 4.33 از 3 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک از نظر جغرافیایی شبیه پشت یک لاک پشت است که یک سطح مواج دارد. اینجا یک رشته کوه سنگ آهکی است که مثل یک خط ممتد طولانی، کشیده شده است. بلندترین نقطه در کائو کائه قرار دارد که منبع رودخانه های متعددی از جمله هوآی کک یایی و کلانگ وانگ تانگ است. فصل بارندگی در اینجا از ژوئیه تا اکتبر است اما زمستان از نوامبر تا فوریه است. در طول زمستان، هوا خیلی سرد می شود برای سفر خوب است. گیاهان مهم این منطقه شامل پینوس مرکیوسی، مانگیفرا اس پی پی، پاداوک برمه هستند و یک علفزار نیز وجود دارد که دشت بزرگی از درختان کاج و گل را در برگرفته است.
جاذبه های جالب داخل این پارک ملی به شرح زیر می باشند:
پل آویزان سه کیلومتر با دفتر پارک ملی فاصله دارد. دو طرف این مسیر، جنگل است. اینجا پر از سایه درختان است و برای استراحت کردن جای مناسبی است.
کائنگ وانگ نام ین هفت کیلومتر با دفتر پارک ملی در نانگ مائه نا، در همان مسیر تانگ نان سان قرار دارد. در امتداد این مسیر، جنگل مرتب تغییر می کند، از علفزار تبدیل به جنگل درختان برگریز، جنگل کاج و جنگل درختان برگریز و کاج می شود. در جنگل که به دلیل وجود نهری که از آبشار جاری می شود همیشه سبز و مرطوب است انواع درختان بزرگ و بسیاری از بوته های عجیب مانند انواع مختلف سرخس ها و کالادیوم ها وجود دارد.
تانگ سالائنگ 25 کیلومتر با دفتر پارک در نانگ مائه نا فاصله دارد. این یک علفزار بزرگ و هموار است که 16 کیلومتر مربع را اشغال کرده است. بازدیدکنندگان در کنار مسیر که از دل جنگل درختان برگریز و کاج عبور می کند جانوران وحشی که در جستجوی غذا هستند و همچنین گل های گوناگون را می بینند.
علاوه بر این، علفزارهای همواری وجود دارد که در آن ها جنگل های پینوس مرکیوسی نیز وجود دارد: تانگیا موآئنگ لن و تانگ نان سان.
تانگ نانگ پایا در پانزده کیلومتری جنوب دفتر پارک ملی در نانگ مائه نا قرار دارد. این یک علفزار هموار است که دور تا دور آن را جنگل کاج های کوهستان و جنگل درختان همیشه بهار تپه احاطه کرده اند. در شاخه های کاج ها، گیاهان وحشی وجود دارند که دیدن آن ها دشوار است مانند دندوبریوم و دندروبیوم تریگونوپوس-نوعی ارکید.
تانگ نان سان یک علفزار است که دارای جنگل کاج کوهستانی است و در وسط پارک ملی در بالای کائو کاک سان قرار دارد. تانگ نان سان شبیه تانگ سالائنگ لوانگ و تانگ نانگ پایا است. از آخر فصل بارندگی تا اوایل فصل زمستان انواع و اقسام گل های مختلف در اینجا شکوفا می شوند مانند اوتراکیولاریا، دلفینیویدس، دوریتیس پالچریما، اریوکالون هنریلنوم، ارودینا گرامینفولیا و نپنتس. این مکان برای گردش جای مناسبی است و 31 کیلومتر از دفتر پارک ملی در نانگ مائه نا فاصله دارد. این مکان در طول اکتبر تا نوامبر هر سال به روی عموم باز است. می توانید با پرداخت 400 الی 500 بات یک چادر 3 الی 5 نفره اجاره کنید. اگر خودتان چادر بیاورید کرایه برپا کردن چادر در این مکان، شبی 30 بات است.
علاوه بر این، در این پارک ملی، مسیر مطالعه طبیعت شالیزار پو کو کو نیز ساماندهی شده است که 4 کیلومتر با دفتر نانگ مائه نا فاصله دارد. در نقطه شروع، می توانید شالیزارهای 5 الی 6 هکتار را ببینید. این شالیزار دو برابر شالیزار پو کو کو-شورشیان کمونیست-کنار پارک ملی است. برای آبیاری شالیزار از آب یک نهر کوچک استفاده می شود که از فلات کوه بلندی می آید که در کنار پو کو کو است این نهر در گذشته به وجود آمده است.
در سراسر این مزرعه گل های کراچیو-زردچوبه- به رنگ های گوناگون دیده می شوند. در چهار کیلومتری اطراف این منطقه می توان یک سفر مطالعاتی درباره طبیعت انجام داد. قیمت بلیط ورودی برای بزرگسالان 400 بات و برای کودکان 200 بات می باشد.
اقامتگاه: در دفتر این پارک در کیلومتر 80 امکانات اقامتگاه گردشگران فراهم است که شامل 8 کلبه ییلاقی به قیمت 1000 الی 3000 بات می باشند. چادر اجاره ای نیز وجود دارد، که قیمت آن ها برای 3 الی 5 نفر بین 150 الی 300 بات است. یک مکان چادر زدن نیز در اینجا وجود دارد که اگر بازدیدکنندگان خودشان چادر همراه داشته باشند می توانند با پرداخت 300 بات برای هر نفر در هر شب در اینجا چادر بزنند.
علاوه بر این، در منطقه اداره نانگ مائه نا، در راه کاخ کائو کو، در منطقه مادو کو، 8 کلبه ییلاقی وجود دارد که هزینه آن ها بین 2000 الی 5000 بات ست و چادرهای اجاره ای 3 الی 5 نفره به قیمت 150 الی 300 بات نیز در اختیار گردشگران قرار داده می شوند. اگر بازدیدکنندگان چادر همراه داشته باشند می توانند با پرداخت شبی 30 بات برای هر نفر، از مکان چادر زدن اینجا نیز استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با صندوق پستی 64 پارک ملی تانگ سالائنگ لوانگ، منطقه موآئنگ، پیتسانالوک 65120، یا با اداره پارک ملی، جانوران و گیاهان وحشی، با تلفن 025620760 تماس بگیرید.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

فعالیت‌ها و سرگرمی‌های ماجراجویانه زمینی برای گردشگران در تایلند

1 نظر

زمین های متنوع تایلند شامل مناطق ساخته شده و مناطق بکر و دست نخورده ای هستند که می توان انواع و اقسام فعالیت های زمینی در محیط باز را در آنها انجام داد. امکانات انجام فعالیت های پینتبال و پرش بانگی در نزدیکی مراکز گردشگری مانند سامویی و پاتایا فراهم است اما امکانات فعالیت های زمینی متعددی وجود دارد که در مناطق محافظت شده اما سالم انجام می شوند. فعالیت هایی مانند اسب سواری، فیل سواری، سیاحت در غار و صخره نوردی موجب می شوند بازدیدکنندگان در حین گردش و سیاحت در مناطق حومه و ییلاقی این کشور، اوقات خوشی داشته باشند و سرگرم شوند. بازدیدکنندگان با رانندگی خارج جاده ای 4WD ، موتورسواری در مناطق کوهستانی و گردش در جنگل می توانند به دورافتاده ترین مناطق تایلند بروند و دهکده های قبایل تپه نشین را ببینند و جانوران وحشی شگفت انگیز و در معرض انقراض را تماشا کنند. مهم نیست سطح فعالیت شما چیست، فرصت های متعددی برای تجربه کردن جاذبه های طبیعی عالی تایلند وجود دارد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


آیا پارک های تایلند ورودی ندارند ؟ در این پارک ها مثلا پارک ملی تات ماک چه نوع فعالیت هایی انجام می شود؟برای تفریح چه امکاناتی داره؟

نام فرستنده : بی نام تاریخ ارسال : 1395/3/9

در پارک ملی تانگ سالائنگ لوانگ (نانگ مائه نا) برای قایق سواری هزینه ای گرفته میشه ؟هزینه اش چه قدر میشه؟

نام فرستنده : سعیده تاریخ ارسال : 1395/3/10

Thung Salaeng Luang National Park (Nong Mae Na)

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  •  تامبان نانگ مائه تا، آمپوئه کائو کو، پتچابان، تایلند
  • 055268019
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+