وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی پو هین رانگ کلا


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

پارک ملی پو هین رانگ کلا مساحت 76750 هکتاز زمین را اشغال کرده و در 130 کیلومتری مرکز شهر پیتسانالوک قرار دارد. این پارک دارای ویژگی های طبیعی متفاوتی است از جمله آبشار، جنگل های انبوه و زمین های صخره ای که بلندترین نقطه آن ها در ارتفاع 1617 متری سطح دریا است. انواع و اقسام تشکیلات سنگی و شکاف هایی در زمین های صخره ای و تشکیلات غیر هم سطح در این منطقه وجود دارد. در این پارک فرصت کاوش در مکان های تاریخی آن که صحنه کشمکش دو حزب سیاسی بودند فراهم است. در طول سال های 1982-1967 میلادی، چو هین رانگ کلا مقر حزب کمونیست تابلند بود. دولت این منطقه را خط قرمز می دانست و این منطقه به مدت پانزده سال میدان نبرد ارتش سلطنتی تایلند و حزب کمونیست بود. پو هین رانگ کلا به دلیل مناطق کوهستانی اش که جای خوبی برای دفاع بودند یک منطقه استراتژیک محسوب می شد. در سال 1982 میلادی وقتی دولت به دانشجویانی که به حزب کمونیست تایلند پیوسته بودند عفو داد این نبرد به پایان رسید، در نتیجه پو هین رانگ کلا در سال 1984 میلادی تبدیل به پارک ملی شد. بازدیدکنندگان می توانند از سالن جلسات روستایی، مدرسه سیاسی و ساختمان اداری دیدن کنید. مسیری که به لان هین پام می انجامد دارای تشکیلات سنگی است که دانشجویان حزب کمونیست هنگام بمباران هوایی از آن ها به عنوان پناهگاه استفاده می کردند. قرارگاهی که در این نزدیکی است اینک تبدیل به موزه ای شده است که در آن سلاح و وسایل پزشکی مورد استفاده اعضای حزب کمونیست به نمایش گذاشته شده اند. یک مسیر دیگر به پو چو تانگ می انجامد که در آن پرچم سرخ پیروزی حزب کمونیست برافراشته شده است.
گردشگران و بازدیدکنندگان می توانند شب در اقامتگاه ها یا چادرهای موجود کمپ کنند اما به گردشگران توصیه می کنیم که از قبل، جا رزرو کنند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

طرز تهیه و پخت غذاهای تایلندی

3 نظر

اگرچه جالب بودن طعم و مزه غذاهای تایلندی در حد گران بودن منوی رستوران های تایلندی است اما تهیه و طبخ غذاهای تایلندی کار دشواری نیست. درواقع، طرزپخت غذاهای تایلندی خیلی آسان است البته به شرطی که بتوانید مواد لازم یا جایگزین های مناسب را برای پخت غذای مورد نظرتان تهیه کنید. اگرچه ممکن است تهیه بسیاری از مواد لازم غذاهای تایلندی در خارج از این کشور سخت باشد اما در بسیاری از دستور پخت غذاها، مواد جایگزینی که می توان در این غذاها به کار برد ذکر شده اند و شما با کمی تجربه می توانید یک جایگزین را با خلاقیت در غذای مورد نظرتان به کار ببرید و آن را تبدیل به یک غذای منحصر به فرد برای خود کنید. اگر مواد لازم و طرز پخت غذا را در اختیار داشته باشید تنها چیزی که نیاز دارید سایر وسایل لازم هستند مانند ماهی تاوه چینی و هاون و دسته هاون ( البته اگر بخواهید خودتان چیلی یا سالاد تند مزه مورد نظرتان را درست کنید). دستور پخت های رایج آشپزی تایلندی را در فهرست زیر مرور کنید.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Phu Hin Rong Kla National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 500 بات و هر کودک 300بات می باشد.
  •  آمپوئه ناکان تایی، پیتسانالوک، تایلند
  • 055233527,025614292
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+