وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی دویی اینتانون


امتیاز :

| 4.14 از 7 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

دویی اینتانون که بخشی از رشته کوه هیمالیا است با ارتفاع 2565 متر بالاتر از سطح دریا، بلندترین قله تایلند است. پارک ملی دویی اینتانون مساحتی به وسعت 4824 کیلومتر مربع را در سه منطقه استان چیانگ مای اشغال کرده است. آنهایی که به هوای خنک علاقه مند هستند باید در طول دسامبر تا فوریه از این پارک دیدن کنند، در این موقع از سال، زمستان است و می توان شکوفه های گل های ساکورای سیام را در تمام این منطقه دید.
جاذبه های پارک ملی دویی اینتانون شامل موارد زیر می باشند:
نامتوک مائه یا: یکی از دیدنی ترین آبشارهای چیانگ مای است. آب از یک پرتگاه 280 متری به طرف تشکیلات صخره ای مختلف در بخش پایین پرتگاه جریان دارد و منظره ای تماشایی خلق می کند.
نامتوک مائه کلانگ: آبشاری 100 متری و یک ردیفه است که در فاصله 8 کیلومتری تقاطع بزرگراه شماره 1009 قرار دارد، از آنجا با پیچیدن به سمت چپ و پیمودن یک مسافت 500 متری در جاده آسفالت شده به آبشار می رسید.
تام بوری چیندا: غاری بزرگ است که در نزدیکی نامتوک مائه کلانگ واقع شده است و اشکال معدنی و بسیار دیدنی استالاکتیت و استالاگمیت ها در آن وجود دارد.
نامتوک واچیراتان: یک آبشار بزرگ است.نامتوک سیریپام: یک آبشار باشکوه است که از یک صخره عمودی در دو ردیف به سمت پایین جاری شده است و می توان از جاده دویی اینتانون آن را دید. این آبشار تماشایی، در کیلومتر 31 بزرگراه شماره 1009 واقع شده است، به سمت راست بزرگراه بپیچید و یک مسیر دو کیلومتری را طی کنید به آبشار می رسید و با پای پیاده از اطراف آبشار می توانید به آن نزدیک شوید.
پروژه سلطنتی دویی اینتانون در روستای کان کلانگ در نزدیکی مقر پارک قرار دارد. این پروژه در سال 1979 میلادی برای کمک به قبایل تپه نشین در کشت محصولاتی به غیر از تریاک و آموزش به آن ها در زمینه فعالیت های مدرن کشاورزی آغار شد. بیشتر محصولات این کشاورزان، گیاهان مناطق معتدل می باشد. باغ های گل، یک پژوهشکده پرورش گیاه و باغ های گل قبایل تپه نشین همونگ به روی بازدیدکنندگان باز هستند.
پرا ماهاتات تاپا متانیدون و پرا ماهاتات ناپاپون بومیسیری: یک بتکده دوقلو واقع در کیلومتر 41.5 شهر است. این ها برای جشن پنجاهمین سال تولد شاه بهومیبول آدولیادج و ملکه سیریکیت ساخته شدند. این دو بتکده که در دو قله همجوار قرار دارند هم اندازه هستند، طرح و رنگ مشابه دارند و با یک مسیر پیاده روی به هم وصل شده اند. این بتکده ها بقایای گوتاما بودا و مجسمه های زیبای بودا را در خود جای داده اند.
آب و هوای قله دویی اینتانون در سراسر سال خنک است. مقبره شاه اینتاویچایانون نیز در همین جا قرار دارد. او آخرین پادشاه چیانگ مای بود. اینتاویچایانون، آخرین پادشاه چیانگ مای، نگران اهمیت جنگل ها بود و می خواست جنگل ها را برای نسل های بعد نگه دارد. او آنقدر با دویی اینتانون صمیمی بود که از او خواست بخشی از خاکسترش اینجا نگه داری شود.
نامتوک مائه پان: بلندترین ترین آبشار چیانگ مای است، که از بالای یک صخره 100 متری جاری شده است. اگر کمی از آبشار فاصله بگیرید می توانید از دیدن زیبایی آن لذت ببرید. از دور، آب سفید و جنگل های سبز اطراف آبشار، منظره ای دیدنی می سازند. از 38 کیلومتری بزرگراه شماره 1009، با اتومبیل در امتداد جاده دویی اینتانون-مائه چائم (بزرگراه شماره 1192) شش کیلومتر به جلو برانید، یک تابلو که جهت آبشار را نشان می دهد را خواهید دید. سپس باید 9 کیلومتر در یک جاده آسفالت نشده برانید. از پارکینگ می توانید با ده دقیقه پیاده روی به این آبشار دیدنی برسید. در فصل بارندگی، جاده نامتوک مائه پان در وضعیت بدی قرار دارد؛ فقط وسایل نقلیه بزرگ چهار چرخ می توانند این سفر را انجام دهند.
نامتوک هوآی سایی لوائنگ: خارج از نامتوک مائه پان است، حدود 21 کیلومتر از جاده دویی اینتانون مائه چائم فاصله دارد. به سمت چپ به طرف جاده آسفالت نشده بپیچید که در آن فقط وسایل نقلیه بزرگ چهار چرخ می توانند در طول فصل بارندگی سفر کنند. این آبشار به طور متوسط در تمام طول سال آب دارد و از صخره ای بلند به همه سطوح پایین جاری است.
گردش در طبیعت پارک ملی دویی اینتانون:
گیاهان بومی که به مقدار زیادی مواد مغذی و ذخایر معدنی، نیاز دارند و گونه های کمیاب پرندگان نیز در کنار این مسیر دیده می شوند.
تماشای پرندگان در پارک ملی دویی اینتانون:
کایو مائه پان از کیلومتر 42 آغار می شود. گردشگران می توانند در این مسیر کوتاه که از درون جنگل دست نخورده به طور پیچ در پیچ عبور کرده و به طول 2.5 کیلومتر است و پیمودن آن سه ساعت به طول می انجامد، زیبایی طبیعی جنگل را مستقیماً تجربه کنند. گل صدتومانی (Paeonia) که معمولاً در هیمالیا یافت می شود در کنار این مسیر دیده می شود، این گل ها در طول ماه های دسامبر تا فوریه شکوفا می شوند. گردشگران در این مسیر باید به دلیل ایمنی خود از نگهبانی پارک در کیلومتر 31 برای گردش اجازه بگیرند. هنگام گردش اجازه ندارید غذا میل کنید. این مسیر طبیعی از اول ژوئن تا آخر اکتبر هر سال، برای درختکاری بسته است.
مسیر انگ کا لوائنگ توسط آقای مایکل مک میلیان والس جستجو شد و طراحی شد، او یک بیولوژیست کانادایی بود که داوطلبانه عمر خود را صرف کارش کرد و در این کوهستان بر اثر سکته قلبی درگذشت. طول این مسیر 360 متر است و از مناطق مرطوب و سرد دره های انبوه عبور می کند. جنگل در ارتفاع بالای 2000 متری، پوشیده از گلسنگ و ارکیده های وحشی است.
چند مسیر طبیعی دیگر در دویی اینتانون وجود دارد که هر کدام چشم اندازهای مختلفی از انواع گیاهان، احیای جنگل، اهمیت جویبارها، منشاء غارها، کشاورزی قبایل تپه نشین و تماشای پرندگان را دارند. برای انجام هر سفر به موافقت رئیس پارک ملی نیاز است و لازم است راهنمای گردشگری همراه مسافران باشد. می توانید این خدمات را در دفتر پارک در کیلومتر 31 بگیرید.
مرکز اطلاعات تماشای پرندگان دویی اینتانون (Uncle Daeng’s Shop) در کیلومتر 31 واقع شده است. این دفتر، مرکز تبادل اطلاعات درباره پرندگان برای بازدیدکنندگان، دانشجویان علوم طبیعی و مردم عادی است. این اطلاعات درباره زیستگاه و غذای پرندگان و حیواناتی که در دویی اینتانون زندگی می کنند، می باشد. هدف این است که این اطلاعات به نسل بعدی انتقال داده شوند. این مرکز دفتر یادداشت برای تماشای پرندگان دویی اینتانون، طرح هایی که کارشناسان مختلف از پرندگان کشیده اند، مسیرهای تماشای پرندگان، تصاویر پرندگان و اسلاید را نیز در اختیار افراد بازدیدکننده و علاقه مند قرار می دهد.
بهترین زمان برای تماشای پرندگان، زمستان است، یعنی زمانی که پرندگان بومی و مهاجر از جمله خروس جنگلی اروپایی آسیایی، گنجشک سفید، گنجشک خاکستری، گنجشک زرد، گنجشک لیمویی رنگ، گنجشک جنگلی، پرستوی بلوطی، سهره سرخ، بانتینگ کوچک و بانتینگ کاکل دار در این منطقه دیده می شوند. (Woodcock, White Wagtail, Grey Wagtail, Yellow Wagtail, Citrine Wagtail, Forest Wagtail, Chestnut Thrush, Scarlet Finch, Little Bunting, and Crested Bunting)

نحوه رفت و آمد


مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


سلام و ممنون

نام فرستنده : اکبر تاریخ ارسال : 1395/1/30

پارک قشنگی هست و طبیعت بکری داره

نام فرستنده : منصور تاریخ ارسال : 1395/2/1

ممنون سایت خوبی دارید

نام فرستنده : احمدی تاریخ ارسال : 1395/2/1

به نظر من هم این سایت واقعا خوبه بالاخره یکی پیدا شد که اطلاعات کامل درباره گردشگری بده و فقط به فکر پول در آوردن نباشه بعضی از سایتای به اصطلاح گردشگری رو آدم جرات نمی کنه باز کنه اینقدر که تبلیغ داره و شلوغ پلوغ هست امیدوارم که موفق باشین و همین راه رو ادامه بدین.

نام فرستنده : غفوری تاریخ ارسال : 1395/3/13

پارک ملی دویی اینتانون خیلی زیباست به نظرم یکی از زیباترین جاهای تایاند هست

نام فرستنده : مهدی تاریخ ارسال : 1395/3/12

Doi Inthanon National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا  18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 300 بات و برای هر کودک 150 بات می باشد.
  •  آمپوئه چام تانگ، چیانگ مای، تایلند
  • 053355728,053268550
  • portal.dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+