وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی دویی سوتپ-دویی پویی


امتیاز :

| 4.75 از 4 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک ملی جنگل خرم و رشته کوه های شمال را در سه منطقه چیانگ مای در برگرفته است.
جاذبه های این پارک ملی شامل آبشار هوآی کائو و عمارت کرو با سری ویچای (Kru Ba Sri Wichai) می باشد که به احترام یک راهب بودایی ساخته شد که با موفقیت ساختن یک جاده به دویی سوتپ را آغار کرد و در سال 1935 میلادی به پایان رسید.
بلندی های این پارک ملی شامل دویی سوتپ، دویی بواک ها و دویی گویی (دویی به معنی کوه) می باشد. شاید دویی سوتپ معروف ترین آن ها باشد زیرا قله آن، مکان وات پرا تات دویی سوتپ مقدس است و معبد طلایی آن که رو به خورشید است، روی آن ساخته شده است.

...

...

نحوه رفت و آمد

...


مقالات مرتبط

طبیعت گردی و اکوتوریسم در تایلند

1 نظر

تایلند منابع طبیعی فراوانی دارد از جمله انواع و اقسام گیاهان و جانوران و همچنین دارای محیط طبیعی متنوعی است. بیش از 100 پارک ملی در این کشور وجود دارد از جمله بیش از 20 پارک ملی دریایی . جانوران تایلند شامل بیش از 100 گونه از پستانداران مختلف و پرندگان گوناگون – بومی و مهاجر – می باشند و زندگی جانوران دریایی در آب های تایلند تماشایی است. هر یک از پارک های ملی دارای گونه های گیاهی و جانوری منحصر به خودش است: از جنگل های معتدل کوههای شمال و دشت های وسیع مرکزی تایلند گرفته تا بیابان های شمال شرق و جنگل های مردابی سواحل جنوبی آن. جانوران وحشی مختلف این کشور شامل میمون، میمون های دراز دست، خرس و حتی وال ها که بزرگترین آبزیان دنیا هستند می باشند. فعالیت هایی که می توان در محیط طبیعی تایلند انجام داد شامل گردش و پیاده روی، کایاک سواری، غواصی با لوله اسنورکل، عکاسی در طبیعت، کلک سواری در رودخانه ها، تماشای پرندگان، دیدن سایر جانوران وحشی تایلند مانند فیل ها و میمون های درازدست می باشد. گیاهان و حیوانات تایلند هم بی نظیر هستند و هم متنوع و اقلیم های مختلفی در این کشور وجود دارد که برای گونه های گیاهی و جانوری مختلف مفید است. جنگل طبیعی حدود 25درصد از مساحت تایلند را پوشانده است و درختزارها اساساً شامل جنگل های باران های موسمی و جنگل های بارانی می باشند. جنگل های باران های موسمی بیشتر دارای درختان برگریز و یا دارای چوب سخت هستند که در طول فصل خشک، برگهایشان می ریزد تا جلوی تبخیر شدن آب گرفته شود. مناطقی که جنگلهای بارانی دارند پر از درختان همیشه بهار هستند. در درختزارهای ساحلی، علاوه بر اینکه جنگل بارانی بیشتر مناطق را پوشش داده است درختان همیشه سبز استوایی و خیزران نیز به وفور یافت می شوند. گردش و پیاده روی، اسب سواری، موتور سواری در کوهستان و حتی کایاک سواری، بهترین راه برای درک طبیعت تایلند و کسب بیشترین تجربیات در این سرزمین می باشند. تایلند به داشتن انواع و اقسام میوه ها و درختان گل ده و گیاهان گوناگون معروف است که ارکیده بیش از سایر گیاهان آن معروف است و گل ملی تایلند به شمار می رود که بیش از 270000 گونه مختلف آن در این کشور یافت می شود. اگرچه درازدستی انسان به زیستگاه حیوانات عجیب و جالب، موجب کاهش تعداد آنها شده است اما هنوز هم گونه های بومی بسیار متنوعی در تایلند زندگی می کنند. بارزترین آنها فیل است که فقط تعداد 1000 رأس از آنها باقی مانده است که بیشتر در پارک های ملی تایلند هستند. در بین این حیوانات پستاندارانی مانند ببر، گربه وحشی، خرس مالزیایی، آهوی سامبار، سمور دریایی و گربه سیوت دیده می شوند. گوسفند، بز، گاو، خوک خرطوم دراز، احشام وحشی، گزار وحشی، انواع مارهای خطرناک از جمله مار کبری نیز در بین جانوران این کشور می باشند. بیش از 900 گونه پرنده بومی یا مهاجر در تایلند وجود دارد. تورهای تماشای پرندگان مخصوصاً در پارک ملی سام رویی یوت و شائو سوک که زیستگاه شش نوع پرنده منقار بلند می باشد برگزار می شوند. تمساح، مارمولک، لاکپشت های زیادی در تایلند زندگی می کنند. در رودخانه ها و آبهای ساحلی ، انواع ماهی به وفور یافت می شود. چندین پارک مخصوص حیوانات در بانکوک، چیانگ مای و پوکت وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند در آنها به بعضی از حیوانات جالب نزدیک شوند و با آنها صمیمی شوند از جمله فیل ها، ببرها و گونه های مختلف پرندگان. در باغ وحش های بانکوک و چیانگ مای هم حیوانات تایلندی وجود دارند و هم حیوانات سایر نقاط دنیا از جمله خرس پاندای چینی.

فعالیت‌هایی برای گردشگران مقتصد در تایلند

2 نظر

گرچه دامنه نرمال فعالیت های مربوط به دیدن مناظر در تایلند بسیار کم هزینه است، مطمئنا کسانی هم هستند که مایلند مبلغ کمتری بپردازند ( یعنی اینکه چیزی نپردازند) و البته بخت با آنها یار است زیرا بسیاری از فعالیت ها، فستیوال ها، رویداد ها و مراسمی که گردشگران می توانند در آنها حضور یابند و لذت ببرند، مجانی هستند. البته گردشگر می تواند به تعداد زیادی از فعالیت ها بپردازد ( به ساحل دریا، پارک ها، معابد و بازارها برود) و چیزی پرداخت نکند. او باید سفر خود را با در نظر گرفتن تعطیلات عمده تایلند برنامه ریزی کند تا از مزیت مضاعف سرگرمی های حیرت انگیز و مجانی برخوردار شود که شبیه آن در هیچ جای دیگر جهان وجود ندارد. این تعطیلات، خواه فستیوال بزرگ آب در نزدیکی های سال نوی تایلندی در اواسط ماه آوریل و یا فستیوال دوست داشتنی لوی کراتانگ در کنار رودخانه ها باشد که مدتی پس از فستیوال آب بر گزار می گردد و تعداد زیادی تعطیلات سالیانه دیگر وجود دارد که شاید گردشگر بخواهد ( همراه با پیشنهادات ما که در این سایت می آید) از آنها استفاده کند.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


چه پارک قشنگی عین جنگله. توی این پارک اجازه چادر زدنم میدن یا نه؟

نام فرستنده : گردشگر تاریخ ارسال : 1395/3/10

دوست عزیز اینجا شماره تماس وجود داره شاید بهتر باشه با دفتر پارک تماس بگیرید تا مطمئن بشید تا اونجایی که من می دونم بعضی از پارک های ملی شمال تایلند درذ فصل های خاصی امکان بازدید و یا چادر زدن نداره.

نام فرستنده : زهرا تاریخ ارسال : 1395/3/11

Doi Suthep-Doi Pui National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  8:00 تا  18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 200 بات و برای هر کودک 100 بات می باشد.
  •  تامبان سوتپ، آمپوئه موآئنگ، چیانگ مای، تایلند
  • 053295117-8
  • dnp.go.th
  • ...

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+