وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی سایی یوک


امتیاز :

| 4.67 از 3 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک مساحتی در حدود 300 کیلومتر مربع را اشغال کرده است و چند غار جالب و آبشار سایی یوک یایی که در تایلند معروف است در این پارک قرار دارند. این پارک دارای جنگل های انبوه است که درختان زیبای ساج و بسیاری از پستانداران کوچک مانند سنجاب، خفاش و آهو و همچنین گونه های مختلف پرندگان در آن ها دیده می شوند.
علاوه بر این، این پارک خانه پستاندار کوچکی است که یک خفاش دو گرمی دماغ خوکی به نام کیتیس (Kittis) است و ابتدا توسط یک طبیعت شناس تایلندی در سال 1973 میلادی کشف شد. در بزرگراه شماره 323، می توان با پیمودن یک مسافت 104 کیلومتر از کانچانبوری به این پارک رسید.
البته می توان با قایق های دربستی نیز از اسکله پاک سائنگ نیز به این پارک رسید. این پارک در طول تعطیلات آخر هفته شلوغ می شود. در اینجا کلبه های ییلاقی، کلک های رودخانه، امکانات برپا کردن چادر و یک بازار سیار غذا نیز وجود دارند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

فعالیت‌ها و سرگرمی‌های ماجراجویانه زمینی برای گردشگران در تایلند

1 نظر

زمین های متنوع تایلند شامل مناطق ساخته شده و مناطق بکر و دست نخورده ای هستند که می توان انواع و اقسام فعالیت های زمینی در محیط باز را در آنها انجام داد. امکانات انجام فعالیت های پینتبال و پرش بانگی در نزدیکی مراکز گردشگری مانند سامویی و پاتایا فراهم است اما امکانات فعالیت های زمینی متعددی وجود دارد که در مناطق محافظت شده اما سالم انجام می شوند. فعالیت هایی مانند اسب سواری، فیل سواری، سیاحت در غار و صخره نوردی موجب می شوند بازدیدکنندگان در حین گردش و سیاحت در مناطق حومه و ییلاقی این کشور، اوقات خوشی داشته باشند و سرگرم شوند. بازدیدکنندگان با رانندگی خارج جاده ای 4WD ، موتورسواری در مناطق کوهستانی و گردش در جنگل می توانند به دورافتاده ترین مناطق تایلند بروند و دهکده های قبایل تپه نشین را ببینند و جانوران وحشی شگفت انگیز و در معرض انقراض را تماشا کنند. مهم نیست سطح فعالیت شما چیست، فرصت های متعددی برای تجربه کردن جاذبه های طبیعی عالی تایلند وجود دارد.

خرید کردن برای گردشگران خانوادگی در تایلند

3 نظر

ممکن است گردشگری که از تعطیلات خود در تایلند لذت می برد فراموش کند از فرصت های بی نظیری که برای خرید کالاهای ارزانی که برای فروش عرضه می شوند، استفاده کند. گردشگر نباید تا یکی دو روز آخر منتظر بماند تا هدیه عجیب، اسباب بازی، مبل و یا کالای خاصی را که سوغاتی خاصی از سفر به تایلند است، خریداری کند یا سفارش دهد. در خیابان ها و مراکز خرید، در فروشگاه ها و در بازارها، در کوهستان و در سواحل، هر گردشگری می تواند چیزی را که می خواهد پیدا کند و کسانی که به دنبال حراج هستند از زیبایی و کیفیت اقلامی که به حراج می‌رسد متحیر می‌شوند. گردشگر باید یک راهنمایی مفید درخرید کردن به یاد داشته باشد: اگر چیزی در فروشگاهی در تایلند که دور تا دور آن را بسیاری از اقلام مشابه گرفته است خوب به نظر بیاید، حتما در منزل او در کشورش عالی به نظر خواهد آمد. در اینجا راهنمایی هایی درباره فهرست خرید گردشگر ارائه می‌گردد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Sai Yok National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 300 بات و هر کودک 200 بات می باشد.
  •  کانچانبوری، تایلند
  • 025620760
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+