وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی پو ویانگ


امتیاز :

| 4.33 از 3 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک ملی همیشه دایناسورها را در ذهن گردشگران زنده می کند. در واقع قبلاً هرگز کسی فکر نمی کرد که فلات ایسان زمانی زیستگاه دایناسورها بود. تا اینکه در سال 1976 میلادی، یک تیم پژوهش اورانیوم یک تکه فسیل کشف کرد، کارشناسان فرانسوی آن را آزمایش کردند و ادعا کردند که این فسیل بقایای استخوان زانوی یک دایناسور است. از آن زمان به بعد هنوز هم حفاری ها در این منطقه تمام نشده است.
باستان شناسان روی تپه پراتو تای ما که اولین مکان پیدا شدن فسیل بود فسیل های یک دایانسور که فاصله گردن تا دم آن 15 متر است را پیدا کرده اند. این دایناسور، نوعی دایناسور گیاهخوار بود که در جاهای دیگر هرگز وجود نداشته بود بنابراین، نام آن را به افتخار علیا حضرت ملکه ماهات چاکری سیریندهورن، پوویانگوسوروس سیریندهورنائه نامیدند. در این مکان بیش از ده دندان یک دایناسور گوشتخوار نیز یافت شده است. بنابراین، باستانشناسان و دانشمندان تصور کردند که آن دایناسور گردن بلند احتمالاً شکار این دایناسور دندان دار شده بود. در بین این دندان ها یک دندان متفاوت وجود دارد. یک دانشمند پس از مطالعه روی آن دریافت که این دندان متعلق به گونه جدیدی از دایناسورهایی است که قبلاً چیزی از آن ها یافت نشده بود. بنابراین، آن را با توجه به نام یابنده آن آقای واراوت ساتیتورن، سیاموسوروس ساتیتورنی نامیدند.
این سه مکان از مقر پارک دور نیستند بنابراین، گردشگران می توانند از دو مکان دیگر که در نزدیکی مکان اول قرار دارند هم دیدن کنند. فسیل های سسیاموتیرانوس ایساننیس که در که در اینجا یافت شدند قدیمی ترین فسیل ها هستند و قدمت آن ها به 120 الی 130 میلیون سال پیش باز می گردد. این نشان می دهد که منشاء تریانوسوروس ها در آسیا بود. این فسیل ها اینک در موزه اداره منابع معدنی به نمایش گذاشته شده اند. در مکان هشتم، 68 جای پای دایناسور وجود دارد که قدمت آن ها به 140 میلیون سال پیش باز می گردد. بیشتر این دایناسورها از نوع کوچکترین گونه های دایناسورهای گوشتخوار دنیا هستند که روی دو پا راه می رفتند. بین این جای پاها یک جای پای بزرگتر وجود دارد که تصور می شود متعلق به کارنوسوروس است. این مکان ها 19 کیلومتر با مقر پارک فاصله دارند. یک ساعت طول می کشد که با اتومبیل به این مکان ها برسید. توصیه می شود با خودروهای دارای چهار چرخ به این مکان ها بروید. در بسیاری از مکان ها باستان شناسان فسیل های بچه دایناسورها، تمساح های کوچک و صدف های دو لپه ای که قدمتشان به 15 میلیون سال پیش باز می گردد را یافته اند.
علاوه بر فسیل های دایناسورها، رگه هایی از تمدن های باستان نیز در اینجا یافت شده است از جمله حجاری های بلند بودای خوابیده روی صخره، در بالای کوه پو ویانگ. مجسمه بودا در قرن نهم تراشیده شده است و نفوذ هنر هندی ها را منعکس می کند. در همین نزدیکی، تام فامیو دائنگ، دانگ یا غار نخل قرمز در بان هین رونگ، قرار دارد. در این غار نقاشی های ما قبل تاریخی دیده می شوند که به دستان غارنشینان با پاشیدن گل سرخ ساخته شده اند. جاذبه های طبیعی این پارک شامل آبشار و گلستان های گل های وحشی هستند. نامتوک تاپ پایا سیوا، یک آبشار کوچک در نزدیکی تام فامو دائنگ است. نامتوک تات فا یک آبشار به ارتفاع 15 متر است که می توان با اتومبیل به آنجا رفت. این آبشار 18 کیلومتر با آمپوئه پو ویانگ فاصله دارد. در 5 کیلومتری نامتوک تات فا، نامتوک تات کلانگ قرار دارد که یک آبشار 8 متری است. دشت ها و فلات های صخره ای همیشه با گل های وحشی پوشیده شده اند که در پایان فصل بارندگی شکوفا می شوند. پارک ملی پو ویانگ مساحت 380 کیلومتر مربع را در آمپوئه سی چامپو و آمپوئه چام پائه در برگرفته است. برای رسیدن به اینجا، گردشگران می توانند از مرکز شهر کان کائن در بزرگراه 12 حرکت کنند و به بزرگراه 2038 بروند که به آمپوئه پو ویانگ منتهی می شود. از آمپوئه پو ویانگ، به جاده ویانگ-بان موآئنگ بروید و از واحد پارک ملی، پاک چانگ پو ویانگ در کیلومتر 23، عبور کنید. در کیلومتر 30 در مخزن بان پو به سمت چپ بپیچید، مقر پارک ملی 8 کیلومتر آن طرف تر قرار دارد. در مقر پارک یک نمایشگاه درباره دایناسورها و فسیل ها وجود دارد. گردشگرانی که به صورت گروهی سفر می کنند و نیاز به راهنما دارند از قبل باید با تلفن 043249052 با مقر پارک تماس بگیرند.

نحوه رفت و آمد


مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

 Phu Wiang National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  •  صندوق پستی 1، بخش نایی موآئنگ، آمپوئه پو ویانگ، کان کائن، تایلند
  • 043249052
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+