وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی پو پا


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

این پارک با مساحت 35000 هکتار مناطقی از آمپوئه پو پا مان و آمپوئه چام پائه از کان کائن و همچنین آمپوئه پو کرادوئنگ در استان لویی را در برگرفته است. نشان خاص طبیعی این پارک، صخره سنگ آهکی کجی است که شبیه یک پرده بزرگ است. جنگل انبوه و بیشه های مختلف موجب شده اند هوای این مکان تقریباً در تمام طول سال خنک باشد.
جاذبه های این پارک ملی شامل موارد زیر هستند:
تام کلانگ کاو: این غار در کوه پو پا مان قرار دارد و در فاصله 2.5 کیلومتری آمپوئه پو پا مان است که ورودی آن حدود 100 متر بالاتر از سطح زمین است. در داخل این غار میلیون ها خفاش زندگی می کنند و فضولات انباشته شده آن ها یک بوی بسیار بد ایجاد کرده اند. هر روز حول و حوش ساعت18:00 این خفاش ها به صورت یک خط به طولی بیش از 10 کیلومتر از غار خارج می شوند و حدود 30 الی 45 دقیقه طول می کشد تا آخرین خفاش غار را ترک کند.
تام پرا: در این غار که نزدیک تام کلانگکائو قرار دارد یک تونل طبیعی شیب دار که بلندی آن به طرف قله پو پا مان است وجود دارد اما به سختی می توان وارد آن شد. در این غار استالاگمیت ها و استالاکتیت های زیبا و ستون های سنگی بزرگ وجود دارد و در همه فصل های سال می توان با اتومبیل تا ورودی این غار آمد. بهترین زمان برای بازدید از این غار زمستان، از نوامبر تا فوریه است.
تام پو تا لو: این غار در بان وانگ ساواپ، در 17 کیلومتری آمپوئه پو پا مان، قرار دارد. فقط در تابستان ها از نوامبر تا آوریل می توان با اتومبیل تا ورودی این غار آمد. این غار دارای یک فضای جادار است که مساحتی در حدود 1 رایی (0.16 هکتار) را در برگرفته است. کف این غار خاکی و صاف است و ارتفاع سقف آن بین 5 الی 7 متر است، بنابراین، هوا به خوبی در این غار جریان دارد و بازدیدکنندگان می توانند با آرامش از دیدن این غار لذت ببرند. استالاگمیت ها و استالاکتیت های این غار دست نخورده هستند. بعضی از سنگ های درخشان شبیه کریستال های سنگی به نظر می رسند.
نامتوک تا فا: نهر تات فا یک مرز طبیعی بین آمپوئه پو پا مان از کان کائن و آمپوئه ناک ناو از پتچابان است و از پنج پله به پایین می ریزد و این آبشار را می سازد. آخرین پله، با ارتفاع 80 متر تأثیرگذارترین پله است. در فصل بارندگی از اواخر ماه مه تا اوایل اکتبر، بهترین زمان برای دیدن این آبشار است. نامتوک تات فا در بان دانگ ساکران، مو 7 تامبان وانگ ساواپ، در فاصله تقریباً 40 کیلومتری آمپوئه پو پا مان قرار دارد. اتومبیل ها می توانند تا بان تات فا بیایند اما بازدیدکنندگان باید پس از آن با پای پیاده تا آبشار بروند.
نامتوک تات یایی: این آبشار بزرگ از نهر تات فا سرچشمه می گیرد. این نهر به صورت آبشارهای کوچک به پایین سرازیر می شود و بعد به یک صخره به ارتفاع 80 متر می رسد و از آن به پایین می ریزد. نامتوک تات یایی بلندترین آبشار پارک است.
نامتوک تات رانگ: این آبشار به ارتفاع بین 60 الی 70 متر، از رودخانه پونگ که از پو کرادوئنگ جاری می شود نشأت می گیرد. این آبشار مرز پارک ملی پو کرادوئنگ و پارک ملی پو پا است. در افسانه های باستان آمده است که با پایین آمدن آب این آبشار از یک تکه سنگ نازک، این آبشار می تواند اواز بخواند، آب به سوراخ های مختلف سنگ های اطراف می ریزد و صداهای عجیب و غریبی در جنگل طنین می اندازد.
تام پرایا ناکارات: این غار طویل یک کیلومتری که مانند یک ناگای غول آسا پیچ و خم دارد به طور طبیعی آراسته به استالاگمیت ها و استالاکتیت های پرده مانند و درخشان است. اتومبیل ها می توانند تا ورودی این غار برسند.
تام لایی تائنگ: تام لایی تائنگ در 800 متری تام پایا ناکارات است و نقاشی های باستانی در یک بخش تقریباً دو متر مربعی در آن نقش بسته اند. این نقاشی ها شامل 70 تصویر از انسان، حیوانات و چیزهای دیگری هستند که فرهنگ و زندگی دوران ما قبل تاریخ را منعکس می کنند و قدمت آن ها به بیش از 2000 سال پیش باز می گردد. در این پارک ملی هیچ گونه امکانات اقامتی و تسهیلاتی برای گردشگران وجود ندارد. گردشگران خودشان باید همه چیزهای لازم را برای خود تهیه کنند.
پو لوپ: این غار در بزرگراه 201 قرار دارد. پنج دهلیز در آن وجود دارد که همه به استالاگمیت و استالاکتیت آراسته شده اند. این غار در تمام طول سال آب دارد.
پا ناک کاو: صخره شیب داری که از جنس سنگ های سیاه است و در کنار رودخانه پونگ قرار دارد شبیه یک جغد، یا به زبان تایلندی شبیه ناک کاو، است. این صخره در 125 کیلومتری کان کائن قرار دارد. گردشگران می توانند از بزرگراه شماره 2 و 210 (کان کائن-وانگ ساپونگ) به اینجا بیایند، پا ناک کاو در سمت چپ بان دانگ لان قرار دارد. بهترین مکان برای دیدن این صخره جغد شکل، در قلمستان ارکید در اداره جنگلبانی در آن طرف جاده است.
یک مکان دیگر به نام نامتوک تان ران یا به زبان محلی نامتوک تات هانگ، هم در این نزدیکی قرار دارد. این آبشار 70 متری در همسایگی استان لویی در مرز پارک ملی پو کرادوئنگ، پارک ملی پو پا مان و رودخانه پونگ قرار دارد. صدایی که هنگام ریختن آب این آبشار بر یک تخته سنگ بزرگ در پایین ایجاد می شود نشان می دهد که نام این آبشار از کجا نشأت گرفته است.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

فعالیت‌ها و سرگرمی‌های ماجراجویانه زمینی برای گردشگران در تایلند

1 نظر

زمین های متنوع تایلند شامل مناطق ساخته شده و مناطق بکر و دست نخورده ای هستند که می توان انواع و اقسام فعالیت های زمینی در محیط باز را در آنها انجام داد. امکانات انجام فعالیت های پینتبال و پرش بانگی در نزدیکی مراکز گردشگری مانند سامویی و پاتایا فراهم است اما امکانات فعالیت های زمینی متعددی وجود دارد که در مناطق محافظت شده اما سالم انجام می شوند. فعالیت هایی مانند اسب سواری، فیل سواری، سیاحت در غار و صخره نوردی موجب می شوند بازدیدکنندگان در حین گردش و سیاحت در مناطق حومه و ییلاقی این کشور، اوقات خوشی داشته باشند و سرگرم شوند. بازدیدکنندگان با رانندگی خارج جاده ای 4WD ، موتورسواری در مناطق کوهستانی و گردش در جنگل می توانند به دورافتاده ترین مناطق تایلند بروند و دهکده های قبایل تپه نشین را ببینند و جانوران وحشی شگفت انگیز و در معرض انقراض را تماشا کنند. مهم نیست سطح فعالیت شما چیست، فرصت های متعددی برای تجربه کردن جاذبه های طبیعی عالی تایلند وجود دارد.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

 Phu Pha Man National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  •  تامبان نانونگتام، آمپوئه چام پائه، کان کائن، تایلند
  • 025620760
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+