وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی تان بوک ترانی


امتیاز :

| 4.33 از 3 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

پارک ملی تان باک ترانی که در مجموعه 6 هکتار از بخش ائو لوئک تای را اشغال کرده است انبوهی از مسیرهای گردشی در طبیعت، آبشارها، جنگل های مردابی، غار لات، غار پی هوا تو و نقاشی های ماقبل تاریخ و مجمع الجزایر هونگ، بهشت ساحلی، را در بر دارد. گونه های نادر گیاهی مانند روناسیان وحشی، اسوکا و ایپوسیناسیا در اطراف برکه شنای بوک کرانی پراکنده هستند، نام این پارک با توجه به این برکه خیره کننده زمردین انتخاب شده است. بی تردید اینجا یک مقصد حتمی برای گردشگری در محیط زیست است، برای فعالیت های آبی مانند غواصی با اسنورکل، کانوسواری و یا فقط یک سفر روزانه برای تماشای مناظر بسیار عالی است. دفتر مرکزی پارک مای تان بوک کرانی درست یک کیلومتر آن طرف تر از بخش تقاطع بازار ائو لوئک نوئا در جاده ائو لوک ساک است.
سایر جاذبه ها شامل همه مناظر طبیعی می باشند: غارهای دارای صخره های سنگ آهکی، جزایری که فقط با قایق می توان به آن ها رفت و جنگل بکر و دست نخورده مردابی. جاذبه های دیگر این پارک شامل موارد زیر هستند:
غار کائو لی: این غار در لائم ساک غربی قرار دارد، خلیج، پرتگاه های کوهستانی و چند جزیره در اظراف این غار هستند. در داخل این غار نقاشی های ما قبل تاریخ که از ارزش باستانی بسزایی برخوردار هستند را می بینید که در آن ها تصاویر جاندارانی چون انسان و حیوان و همچنین اشکال هندسی مبهم که قدمتشان تقریباً به دوران پس از وقایع غار فی هوا تو باز می گردد دیده می شوند. برای دیدن این نقاشی ها و یا استالاکتیت ها و استالاگمیت ها می توانید از لائم ساک، یک سفر 10 الی 15دقیقه ای با کانو و قایق های اجاره ای به اینجا داشته باشید.
جزیره کاروت-گارز: در این جزیره که در ضلع شرقی لائم ساک است امکانات کانوسواری مهیا است.
جزیره دانگ: این ساحل شن ماسه ای سفید به طول 25 متر مکان غارهایی به عرض 70 و ارتفاع 20 متر است و با داشتن مرجان های رنگارنگ، یک جای عالی و بی نظیر برای غواصی است.
جزایر هونگ: این ها یک مجموعه جزیره هستند که برای غواصی و ماهیگیری بسیار خوب و عالی هستند: جزایر لائو، ساکا، لائو ریام و لائو لاینگ، اما هونگ یا لائو پایل بزرگ ترین این جزایر در بخش جنوب است. بیشتر این جزایر، سنگ آهکی هستند و آب زلال فیروزه ای رنگ و درخشان، سواحل ماسه ای سفید با جزایر مرجانی در مناطق کم عمق و عمیق آب دارند. هونگ یک بهشت تابستانی پرآوازه است و به دلیل وجود امکان رفتن به گردش های چالش انگیز و ماجراجویانه با قایق در آن نیز بسیار مشهور شده است و به داشتن گذرگاه های گردشی 400 متری برای قایقرانی به خود می بالد، اینجا یک نقطه مناسب برای کانوسواری نیز می باشد.
تان بوککارانی: به دلیل اینکه قبلاً در اینجا درختان اسوک یا اسوکا می روییدند تان بوکارانی، این آب زمردین که درست در نزدیکی دفتر پارک ملی جریان دارد قبلاً به تان اسوک معروف بود. این جریان آب در زیر سایه درختان سبز و انبوه جاری است و چند آبشار کوچک دارد. در ضلع شمالی برکه این نهر، نمونه ای جای پای گوتاما بودا از جنس چوب کنده کاری شده در کنار یک مقبره کائو پو یوان-تو چانگ قرار دارد.
غارهای لات و پی هوا تو: آماده باشید، در یک تونل در دل یک کوه سنگ ماسه ای، منظره استالاکتیت ها و استالاگمیت ها شما را مفتون خواهد کرد، یا می توانید در حدود 500 متری اینجا از تماشای کشفیات باستانی و جمجمه های بسیار بزرگ سر انسان، نقاشی های ماقبل تاریخ و کپه های صدف در غار فی هوا تو که به غار هوا کالوک نیز معروف است لذت ببرید. در اسکله بو تو کانوهای کرایه ای برای سفر به مرداب با قیمت 12000 بات برای هر نفر، همراه با ناهار، مهیا هستند.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Than Bok Khorani National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 300 بات و هر کودک 100 بات می باشد.
  •  2/2 مو 2 تامبان ائو لوئک تایی، آمپوئه لو لوئک، کرابی، تایلند
  •  025620760
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+