وضعیت کاربر : مهمان

تانگ یایی ناروسان،منطقه امن حیات‌وحش هوآی کا کائنگ


امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

تانگ یایی ناروسان-منطقه امن حیات وحش هوآی کا کائنگ به تدریج در حال معروف شدن است زیرا یونسکو آن را در دسامبر سال 1991 میلادی به عنوان یک مکان میراث جهانی ثبت کرد.
هوآی کا کائنگ به مساحت 5775 کیلومتر مربع، 6 منطقه سه استان را در برگرفته است: آمپوئه بان رایی، آمپوئه لان ساک و آمپوئه هوآی کات در یوتای تانی؛ آمپوئه سونگکلا بوری و آمپوئه تانگ پا پام در کانچانبوری؛ و آمپوئه امپانپ در تاک. این پارک منطقه امن حیات وحش تانپ یایی نارسوان را در برگرفته است بنابراین، اینجا بزرگ ترین جنگل حفاظت شده به هم متصل در تایلند و در منطقه آسیای جنوب شرقی است.
هوای اینجا در تابستان بسیار گرم است و در فصل بارندگی، در تمام طول روز به شدت باران می بارد اما زمستان های این منطقه بسیار کوتاه هستند.
هوآی کا کائنگ به دلیل تنوع طبیعتش تبدیل به یکی از مکان های میراث جهانی شده است زیرا دارای 5 جنگل استوایی از بین 7 جنگل استوایی است که شامل جنگل همیشه سبز و خشک، جنگل کوهستانی، ساوانا، جنگل درختان برگریز مختلف و جنگل درختان برگریز دیپتروکارپ است. این جنگل ها از تنوع زیستی جالبی برخوردار هستند. بعضی از گونه های جانوری اینجا تقریباً در حال انقراض هستند مانند بوفالوی وحشی آبی، گربه وحشی، سگ وحشی آسیایی، پرندگان قرمز جنگلی، قرقاول سبز و بسیاری از حشرات جنگلی مختلف.
به طور نرمال، گردشگران همیشه نمی توانند وارد منطقه امن حیات وحش شوند زیرا اینجا یک منطقه حفاظت شده و بسیار حساس است. زیاد بودن تعداد بازدیدکنندگان ممکن است به تعادل اکولوژیک این منطقه آسیب برساند. به هر حال، پس از اینکه این منطقه امن به عنوان مکان میراث جهانی اعلام شد و تبدیل به یک منطقه معروف شد مسافران اجازه پیدا کردند فقط 3 نقطه از اینجا را ببینند تا درباره طبیعت چیزهایی بیاموزند و البته اجازه ندارند شب در این مکان بمانند. بنابراین، گردشگران باید مقررات را با دقت رعایت کنند.
- مناطقی که ورود به آن ها مجاز است شامل این موارد هستند:
- بخش دفتر مرکزی منطقه امن حیات وحش هوآی کا کائنگ
- ایستگاه جنگلبانی سایبر (برای جزئیات بیشتر به آبشار سایبر نگاه کنید)
ایستگاه جنگلبانی هوآی مائه دی (در منطقه آمپوئه بان رایی، در مسیر 3011، هوآی مائه دی-بان مایی کلانگ انگوا). اینجا یک مسیر برای مطالعه طبیعت است.
در دفتر مرکزی منطقه امن حیات وحش، مجسمه سئوب ناکاساتین قرار دارد که رو به جنوب غربی قرار داده شده است تا تغییرات جنگل غربی را در گذر زمان ببیند. یک راه پله 8 پله ای وجود دارد این هشت پله نماد هشت ماه ریاست کردن سئوب در این منطقه امن هستند. الگوی این پله ها موانعی که او در کارش با آن ها مواجه شده بود را نشان می دهند.
بنای یادبود سئوب ناکاساتین یک ساختمان چند منظوره است که به عنوان یک مکان برای برگزاری مناسبت ها و نمایشگاه هایی در ارتباط با سئوب ناکاساتین مورد استفاده قرار می گیرد، او فرد مهمی بود که نقش مهمی برای اعلام هوآی کا کائنگ به عنوان مکان میراث جهانی ایفا کرد. سئوب ناکاساتین گفت: "من فکر می کنم نهایت تلاشم را در زندگی ام کرده ام. فکر می کنم خوب به جامعه ام کمک کرده ام. فکر می کنم تا جایی که از دستم برامده این جامعه را خوب کردم. من راضی هستم و به آنچه کرده ام افتخار می کنم."
پناهگاه سئوب هنوز هم در همان وضعیتی است که او زنده بود. در اتاق خوابش، جایی که زندگی سئوب به آخر رسید، یک میز پر از عکس های زیادی از دخترش، کارگران و جنگل قرار دارد. در کنار میز، چند جفت کفش روی زمین دیده می شود.
بنای یادبود پاترول لیبور نیز یک مکان مهم دیگر است که کارگرانی را به یادمان می آورد که در طول انجام وظیفه، به ضرب گلوله جانشان را از دست دادند. این مکان در نزدیک پذیرش پناهگاه قرار دارد. اگر بازدیدکنندگان فرصت بازدید از هوآی کا کائنگ، پناهگاه سئوب و بنای یادبود پاترول لیبور را داشته باشند می توانند چیزی بیش از دیدن روح حفاظت از محیط زیست را در اینجا ببینند.
طول مسیر مطالعه طبیعت کائو هین دائنگ حدود 6 کیلومتر است که پیمودن آن با پای پیاده حدود 4 ساعت به طول می انجامد. در اینجا 18 نقطه برای تفسیر معنای طبیعت وجود دارد از جمله جنگ درختان برگریز، جنگل درختان برگریز دیگتروکارپ، جنگل درختان برگریز مختلف و جنگل خشک درختان همیشه سبز و همچنین یک نقطه گردش در مناظر، یعنی پانپ تیان. پس از دسامبر، گونه های متعدد پرندگان که بیشترشان طوطی سینه سرخ و باربت راه راه هستند در اینجا دیده می شوند. معمولاً گردشگران می توانند خودشان با یک کتابچه راهنما که در دفتر منطقه امن به آن ها داده می شود در این مسیر سفر کنند. برای راهنمایی لطفاً با واحد پیشگیری آتش سوزی جنگل هوآی کا کائنگ با تلفن 056513527 تماس بگیرید. به هر حال، این مسیر طبیعی در آوریل بسته است.
اقامتگاه: برای اقامت شبانه در اینجا، حداقل 20 روز جلوتر، شخصاً با بخش مدیریت منطقه امن حیات وحش، در دفتر حفاظت حیات وحش در اداره پارک ملی، حیات وحش و گیاهان، تماس حاصل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با تلفن 3-025614292 داخلی 767 و یا منطقه امن حیات وحش هوآی کا کائنگ، صندوق پستی 7، آمپوئه لان ساک، یوتای تانی 61160 یا شماره تلفن 056519654 تماس حاصل نمایید. در اینجا سه نقطه مجاز برای اقامت شبانه وجود دارد. نقطه اول، منطقه ای از دفتر منطقه امن است که سه خانه با ظرفیت 10 الی 30 نفر و یک ساختمان آموزشی با ظرفیت 80 نفر دارد. نقطه دوم ایستگاه جنگلبانی سایبر است و نقطه سوم در ایستگاه جنگلبانی هوآی مائه دی قرار دارد.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

طبیعت گردی و اکوتوریسم در تایلند

1 نظر

تایلند منابع طبیعی فراوانی دارد از جمله انواع و اقسام گیاهان و جانوران و همچنین دارای محیط طبیعی متنوعی است. بیش از 100 پارک ملی در این کشور وجود دارد از جمله بیش از 20 پارک ملی دریایی . جانوران تایلند شامل بیش از 100 گونه از پستانداران مختلف و پرندگان گوناگون – بومی و مهاجر – می باشند و زندگی جانوران دریایی در آب های تایلند تماشایی است. هر یک از پارک های ملی دارای گونه های گیاهی و جانوری منحصر به خودش است: از جنگل های معتدل کوههای شمال و دشت های وسیع مرکزی تایلند گرفته تا بیابان های شمال شرق و جنگل های مردابی سواحل جنوبی آن. جانوران وحشی مختلف این کشور شامل میمون، میمون های دراز دست، خرس و حتی وال ها که بزرگترین آبزیان دنیا هستند می باشند. فعالیت هایی که می توان در محیط طبیعی تایلند انجام داد شامل گردش و پیاده روی، کایاک سواری، غواصی با لوله اسنورکل، عکاسی در طبیعت، کلک سواری در رودخانه ها، تماشای پرندگان، دیدن سایر جانوران وحشی تایلند مانند فیل ها و میمون های درازدست می باشد. گیاهان و حیوانات تایلند هم بی نظیر هستند و هم متنوع و اقلیم های مختلفی در این کشور وجود دارد که برای گونه های گیاهی و جانوری مختلف مفید است. جنگل طبیعی حدود 25درصد از مساحت تایلند را پوشانده است و درختزارها اساساً شامل جنگل های باران های موسمی و جنگل های بارانی می باشند. جنگل های باران های موسمی بیشتر دارای درختان برگریز و یا دارای چوب سخت هستند که در طول فصل خشک، برگهایشان می ریزد تا جلوی تبخیر شدن آب گرفته شود. مناطقی که جنگلهای بارانی دارند پر از درختان همیشه بهار هستند. در درختزارهای ساحلی، علاوه بر اینکه جنگل بارانی بیشتر مناطق را پوشش داده است درختان همیشه سبز استوایی و خیزران نیز به وفور یافت می شوند. گردش و پیاده روی، اسب سواری، موتور سواری در کوهستان و حتی کایاک سواری، بهترین راه برای درک طبیعت تایلند و کسب بیشترین تجربیات در این سرزمین می باشند. تایلند به داشتن انواع و اقسام میوه ها و درختان گل ده و گیاهان گوناگون معروف است که ارکیده بیش از سایر گیاهان آن معروف است و گل ملی تایلند به شمار می رود که بیش از 270000 گونه مختلف آن در این کشور یافت می شود. اگرچه درازدستی انسان به زیستگاه حیوانات عجیب و جالب، موجب کاهش تعداد آنها شده است اما هنوز هم گونه های بومی بسیار متنوعی در تایلند زندگی می کنند. بارزترین آنها فیل است که فقط تعداد 1000 رأس از آنها باقی مانده است که بیشتر در پارک های ملی تایلند هستند. در بین این حیوانات پستاندارانی مانند ببر، گربه وحشی، خرس مالزیایی، آهوی سامبار، سمور دریایی و گربه سیوت دیده می شوند. گوسفند، بز، گاو، خوک خرطوم دراز، احشام وحشی، گزار وحشی، انواع مارهای خطرناک از جمله مار کبری نیز در بین جانوران این کشور می باشند. بیش از 900 گونه پرنده بومی یا مهاجر در تایلند وجود دارد. تورهای تماشای پرندگان مخصوصاً در پارک ملی سام رویی یوت و شائو سوک که زیستگاه شش نوع پرنده منقار بلند می باشد برگزار می شوند. تمساح، مارمولک، لاکپشت های زیادی در تایلند زندگی می کنند. در رودخانه ها و آبهای ساحلی ، انواع ماهی به وفور یافت می شود. چندین پارک مخصوص حیوانات در بانکوک، چیانگ مای و پوکت وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند در آنها به بعضی از حیوانات جالب نزدیک شوند و با آنها صمیمی شوند از جمله فیل ها، ببرها و گونه های مختلف پرندگان. در باغ وحش های بانکوک و چیانگ مای هم حیوانات تایلندی وجود دارند و هم حیوانات سایر نقاط دنیا از جمله خرس پاندای چینی.

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Thung Yai Naresuan  Huai Kha Khaeng Wildlife Sanctuary

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • موجود نیست
  • صندوق پستی 7، آمپوئه لان ساک، یوتای تانی، تایلند
  •  056513527
  • موجود نیست
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+