وضعیت کاربر : مهمان

پارک ملی کلانگ ترون


امتیاز :

| 4.5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

پارک ملی کلانگ تران در منطقه ای به وسعت تقریباً 519 کیلومتر مربع قرار دارد و بخش هایی از جنگل های دست نخورده و بکر منطقه تانگسائنگکان، منطقه نام پاد در استان یوتارادیت را پوشش می دهد. این پارک ملی جدای از کانال های بزرگ و آبگذر دارای نقاط طبیعی زیبایی برای گردش است از جمله آبشار هوآی نیام، آبشار کامونکائو، تام جان، تام جدی، تام سوادو، تام پاتونگ، کائو پامیانگ و در اینجا پرتگاه ها مختلفی وجود دارد، در این پارک امکانات تفریحی نیز مهیا است. این پارک دارای کوه های بلند و کوتاه است. کوه های عمده پارک ملی شامل کائو پامیانگ، کائو کوامورا، کائو نگاریوا، کائو ساملیام، کائو یواک، کائو تانون، کائو دائد، کائو مایپا، کائو تاکبان، کائو نامیای، کائو پاکوانگ، کائو جان هستند. کائو پامیانگ بلندترین قله (1500 متر بالاتر از سطح متوسط دریا) است که در شرق پارک ملی قرار دارد و سرچشمه بسیاری از آبراه های عمده است که به سمت غرب به طرف رودخانه نان جاری می شوند.
جاذبه های این پارک ملی به شرح زیر هستند:
کائوجدی: که یک کوه سنگی زیبا و بی نظیر به صورت بتکده است که حدوداً در 500 متری تامجان قرار دارد.
غار چان یا تام جان: که یک غار متوسط به عرض 15 متر است و در سمت راست جنگل حفاظت شده پارک ملی، در مناطق تامبان پاک-کوا و تامبان تانگسائنگکان قرار دارد و تا عمق 200 متری دهانه غار، عمیق است. نمی توان با اتومبیل به این غار آمد.
آبشارهای کلانگ ترون: که از آبراه کلانگ ترون سرچشمه می گیرند شامل دو آبشار مجزا هستند: یک آبشار 4 پله ای به ارتفاع 20 متر که در فاصله تقریباً 1500 متری قرار دارد و یک آبشار 30 متری. گردشگران باید با پای پیاده به این آبشارها بیایند زیرا مسیر اتومبیل رو در اینجا وجود ندارد.
پا پو میانگ: یک صخره زیبا و منحصر به فرد است که بین بان تانکانان و بان بانگکامپوم (حدود 10 کیلومتر آن طرف تر از روستا) قرار دارد. وقتی گردشگران از بالای این صخره به پایین نگاه می کنند می توانند منظره کل روستا را ببینند. گردشگران باید با پای پیاده به این صخره بیایند زیرا هیچ مسیر اتومبیل رویی در اینجا وجود ندارد.
در این پارک ملی امکان اقامت در کلبه های ییلاقی و چادر برای گردشگران فراهم است. نکته: این پارک ملی هر سال از اول سپتامبر تا 31 اکتبر تعطیل است.

نحوه رفت و آمد


مقالات مرتبط

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

Khlong Tron National Park

  • یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه شنبه
  •  6:00 تا 18:00
  • قیمت بلیط ورودی برای هر نفر بزرگسال 200 بات و هر کودک 100 بات می باشد.
  • آمپوئه نام پات، یوتارادیت، تایلند
  •  025620760
  • dnp.go.th
  • موجود نیست

محصولات مرتبط

|

عضویت در خبرنامه

+