وضعیت کاربر : مهمان

گزینه‌های حمل و نقل در تایلند


امتیاز :

| 3.92 از 12 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

راههای زیادی برای سفر در تایلند وجود دارد از جمله فهرست زیر که شامل رایج ترین وسایط حمل و نقل در این کشور است.

خطوط هوایی

تاکنون آسان ترین راه سفر در تایلند از طریق هوا بوده است زیرا مسافت هایی که با هواپیما ظرف یک ساعت پیموده می شوند با اتوبوس یا قطار ممکن است ظرف دوازده ساعت پیموده شوند. علاوه براین، در دهه 1990 میلادی به خاطر غیردولتی شدن خطوط هوایی، تعداد وسایل نقلیه هوایی داخلی، از جمله خطوط هوایی بین المللی و تایلندی، افزایش یافت که با بودجه مشترک شرکت تایلندی ایرآسیا و وسایل نقلیه هوایی مستقر در مالزی اداره می شوند ( FD ). این خطوط هوایی دارای بودجه مشترک ، غالباً نرخ های ویژه ای را برای سفر رفت و برگشت از بانکوک به بیشتر فرودگاههای تایلندی تبلیغ می کنند که کمتر از 2000 بات هستند.

گسترده ترین سرویس هوایی در داخل تایلند را شرکت هواپیمایی بین المللی تای ایرویز ( TG ) فراهم می سازد و شریک سرمایه گذار آن ناک ایر است اما سایر خطوط هوایی تایلندی مانند ارینت تایی، پی بی ایر، وان-تو-گو، و اس جی ای به تمام نقاط بزرگ و کوچک تایلند سرویس می دهند. بانکوک ایرویز ( PG ) یک شرکت هواپیمایی تایلندی است که به عنوان یک شرکت "لوکس" خود را معرفی کرده است و یک فرودگاه خصوصی دارد؛ پایگاه آن خارج از سوکوتایی است و پروازهای زیادی را به کوه سامویی و ترات ( کوه چانگ ) و از آنها به نقاط دیگر انجام می دهد.

سرویس اتوبوس رانی فرودگاه

اتوبوس های خطوط اتوبوس رانی در دو مسیر، مسیر اکسپرس و مسیر عادی، حرکت می کنند. لزومی ندارد مسافرین برای عبور از این مسیرها هزینه ای پرداخت کنند، این مسیرها ایستگاههای زیر را دارند، و مسیر اکسپرس فقط روی امکانات حمل و نقل متمرکز است:

- مسیر اکسپرس

1. پایانه مسافربری

2. مرکز کرایه اتومبیل

3. مرکز حمل و نقل عمومی و پایانه اتوبوس رانی

- مسیر عادی اتوبوس های خط شرکت اتوبوس رانی

1. پایانه اتوبوس ها

2. مرکز کرایه اتومبیل

3. پارکینگ مخصوص پارک بلند مدت

4. WFS’‘ GSE ، BAFS

5. سرویس های TG’‘s GSE

6. مرکز عملیات TG

7. اداره فنی TG

8. سالن A فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (Landside Curb)

9. سالن D فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (East Landside Curb)

10. سالن D فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (West Landside Curb)

11. سالن G فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی (Landside Curb)

12. ورودی عابران منطقه ازاد (East)

13. D-CAP غذاخوریTG

14. اداره آتش نشانی و امداد

اتوبوس ها

شبکه اتوبوس رانی تایلند بی تردید یک شبکه حمل و نقل درجه یک برای جابجایی در بانکوک و خارج از آن و همچنین برای سفر در مسیرهای طولانی است.

سیستم اتوبوس رانی بانکوک اتوبوس هایی در اندازه های مختلف، انواع مختلف و قیمت های مختلف دارد. علتش این است که اتوبوس های شهری خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارد. اگرچه انتظار برای رسیدن اتوبوس در بانکوک می تواند گرما و آلودگی هوا را به همراه داشته باشد اما پیاده رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر نیز می تواند چنین باشد. اگر بودجه سفرتان اندک است و بخواهید کمی هم ماجراجویی کنید بدانید که پریدن به داخل اتوبوس فقط 7 بات هزینه بر می دارد تا به مقصد برسید ( کرایه اتوبوس های بهتر و دارای تهویه، کمی بیشتر است) اما اگر اتوبوس هایی که دربشان مرتب باز است به جای مسیر مورد نظرتان به سویی دیگر بروند پیاده شدن از آنها آسانتر از سایر اتوبوس ها است.

از آنجایی که اتوبوس های مسافت های طولانی، چندین ایستگاه در شهر دارند استفاده از آنها برای بازدیدکنندگان به منظور رفتن از بانکوک به پاتایا، هوا هین، چا ام، آیوتایا، کانچانبوری و یا مقصدهای دورتر در شمال، جنوب، شرق و غرب ، یک امر عادی است.

سفر با اتوبوس، قابل اطمینان و آسان است و با اتوبوس می توان به تمام مقصدهای منطقه ای رسید.

وقتی می خواهید برای یک سفر طولانی از بانکوک به نقطه ای دیگر، اتوبوس انتخاب کنید بدانید که اتوبوس های تایلندی مختلفی از اتوبوس های مجلل و اعیانی، اتوبوس های سوپر وی ای پی گرفته تا اتوبوس های رنگارنگ اکسپرس و محلی وجود دارد که اندازه شان همانند اندازه اتوبوس های سرویس مدارس امریکای شمالی است. میزان امکانات اتوبوس های مختلف متفاوت است بعضی از آنها سرویس بهداشتی ندارند و بعضی از آنها امکانات کامل دارند و صندلی هایشان به حالت نیمه صاف به عقب کج می شوند. با توجه به بودجه و طول مدت سفرتان می توانید از بین انواع اتوبوس های زیر یکی را برای سفر از بانکوک به استان های دیگر انتخاب کنید.

محلی: اتوبوسهای محلی، برای مسافت های کوتاه مناسب ترند، اینها بسیار شلوغ هستند و کند حرکت می کنند و بلیطشان ارزان است.

اکسپرس: این اتوبوس های نارنجی با بودجه خوبی که برای سفر دارید خوب جور در می آیند. این اتوبوس ها کند حرکت می کنند اما به اندازه کافی جادار هستند.

درجه دو: این اتوبوس های آبی دارای تهویه هوا هستند اما همیشه مسیر مستقیم را طی نمی کنند، ایستگاههای زیادی در طول مسیر آنها وجود دارد و آنها در بسیاری از ایستگاهها توقف می کنند.

درجه یک: این اتوبوس های آبی و سفید تهویه دار یک مسیر مستقیم را طی می کنند و نسبت به اتوبوس های درجه دو، در ایستگاههای کمتری توقف می کنند.

وی ای پی ( ویژه): در اتوبوس های VIP که فیلم های دوبله شده به زبان تایلندی یا موسیقی و ویدئو کلیپ در آنها برای مسافرینی که در صندلی های نیمه صاف خود لم داده اند پخش می شود و به هر مسافر بطری آب می دهند و اتوبوس در یک ایستگاه توقف می کند تا مسافرین غذای رایگان بخورند. مثل ستاره ها و چهره های مشهور ( تقریباً مثل آنها ) سفر کنید.

اس وی ای پی ( بسیار ویژه ): این اتوبوسهای Super VIP ( بسیار ویژه ) بزرگ و دارای تهویه و فقط 24 صندلی دارند. بنابراین برای اینکه مسافرین هنگام شب بخوابند به اندازه کافی جا دارند. در تلویزیون های این اتوبوس ها مانند اتوبوس های VIP ، فیلم و موسیقی پخش می شود.

پایانه های مختلفی در بانکوک وجود دارد که باید با توجه به مقصد سفرتان به پایانه مربوطه بروید. در سایر نقاط تایلند معمولاً فقط یک پایانه برای اتوبوس هایی که از بانکوک به نقاط مختلف سفر می کنند و یا به بانکوک می آیند وجود دارد.

پایانه های اتوبوس بانکوک

پایانه اتوبوس شرق:

ایستگاه اکامایی (Ekkamai Station)

تلفن: +66 2 391 2504

برای رفتن به پایانه اتوبوس شرق اکامایی با قطار هوایی BTS به ایستگاه اکامایی در جاده سوخومویت بروید.

پایانه اتوبوس های مناطق مرکزی، شمال شرق و شمالی:

ایستگاه موچیت (Mo Chit Station)

جاده 2 کامپائنگپت (Kamphaengphet 2 Road)

اتوبوس های مناطق شمالی: +66 2 936 3660

اتوبوس های مناطق شمال شرقی: +66 2 936 0667

اتوبوس های مناطق مرکزی: +66 2 936 1897

برای رفتن به پایانه اتوبوس های مناطق شمالی / شمال شرق موچیت ابتدا سوار قطار هوایی BTS که به ایستگاه مو چیت ( ایستگاه پایانه ) می رود شوید. سپس می توانید با 50 بات سوار تاکسی موتوری شوید و به ایستگاه اتوبوس برسید.

پایانه اتوبوس منطقه جنوبی:

ایستگاه سایی تایی مایی (Sai Tai Mai Station)

جاده برومراتچانانی، بانکوک (Boromratchchonnani Rd, Bangkok )

تلفن: +66 2 435 1200

برای رفتن به پایانه سایی تایی مایی اتوبوس مناطق جنوبی می توانید سوار اتوبوس شماره 115 از جاده سوخومویت شوید. شاید بهتر باشد که با تاکسی به ایستگاه سایی تایی مایی بروید زیرا این ایستگاه در جایی قرار دارد که یافتن آن در پاتامانتان سویی 1 در ناحیه تالینگ چان (Phutthamonthon Soi 1 in the Taling Chan) دشوار است.

حمل و نقل سفارشی

عده کمی از مردم از رانندگی کردن در بانکوک خوششان می آید اما آنها دوست دارند از یک سرویس حمل و نقل بهتر در مقایسه با تاکسی های عمومی استفاده کنند. خوشبختانه چندین شرکت سرویس دهنده با لیموزین وجود دارد که به رانندگان ماهر و متعهد مجهز است و همچنین یک مجموعه اتومبیل نیز وجود دارد که می توانید برای راحتی، آسایش و امنیت خود از آنها استفاده کنید. این خدمات حتی متناسب با نیازهایتان تغییر داده می شوند از جمله انتقال دادن فرد از فرودگاه به محل اقامتش، گردش، حمل و نقل شرکتی، لیموزین عروسی، حمل و نقل جاده ای، گردش برای خرید و حتی گشت و تفریح و بازی گلف.

در فرودگاه، در بخش خدمات لیموزین در طبقه ورود مسافرین در فرودگاه بین المللی سووارنابومی در بانکوک می توان لیموزین کرایه کرد.

کرایه کردن اتومبیل

هنگام سفر در تایلند اجاره کردن اتومبیل تایلندی می تواند یک روش کم هزینه و لذت بخش برای جابجا شدن در این کشور باشد. اتومبیل های اجاره ای تایلند که راننده / راهنما دارند پرهزینه تر هستند اما شاید خوب باشد که از راننده استفاده کنید زیرا این کار به شما کمک می کند که از بروز بسیاری از مشکلات مرتبط با رانندگی اجتناب کنید.

اویس، هرتز و سایر آژانس های اجاره اتومبیل در تایلند نمایندگی دارند و همچنین شرکت های محلی زیادی وجود دارند که با قیمت های مناسب و رقابت آمیز اتومبیل اجاره می دهند. درواقع بیشتر شرکت های محلی اتومبیل های ارزانتر دارند اما این ایراد را هم دارند که نمی توان این اتومبیل ها را به درستی بیمه کرد ( حتی اگر آنها بگویند که اتومبیل ها بیمه دارند باز هم باید دقت کنید). بیمه کشور شما ممکن است در اینجا تصادفات اتومبیل اجاره ای یا موتور اجاره ای که از آن استفاده می کنید را پوشش ندهد بنابراین قبل از ترک کشورتان، ارزشش را دارد که بیمه خود را بررسی کنید. علاوه براین، بسیاری از شرکت های اجاره اتومبیل به کسانی که گواهی نامه بین المللی رانندگی ندارند اتومبیل اجاره نمی دهند. اگر چنین کنند ممکن است به این فکر کرده باشند که بیمه آن اتومبیل اعتبار ندارد. اگرچه از نظر قانونی مانعی ندارد که در تایلند با گواهی نامه رانندگی خارجی رانندگی کنید اما داشتن گواهی نامه بین المللی موجب کاهش مشکلات احتمالی اجاره کردن اتومبیل و رانندگی کردن با آن در تایلند می گردد.

می توانید اتومبیل های یک مسیره بین دو مقصد ( مثلاً بین بانکوک و چیانگ مای ) را اجاره کنید اما باید یک هزینه اضافی تحویل خودرو را نیز پرداخت کنید. خوب است که همیشه قبل از پس دادن خودرو، مخزن سوخت آن را پر کنید زیرا بنزین در جایگاههای سوخت نزدیک بیشتر فرودگاهها ارزانتر است و اگر بخواهید هزینه مصرف بنزین را نقداً به آژانس کرایه اتومبیل پرداخت کنید ممکن است گران شود.

قبلاً باید پاسپورت خود را به عنوان وثیقه اجاره خودرو به آژانس می دادید. امروزه به جای این کار، بیشتر شرکت های اجاره اتومبیل از شما یک کارت اعتباری می گیرند که با آن یک رونوشت به عنوان وثیقه تهیه می کنند یا هزینه ای مثلاً در حدود 50000 بات نزد خود نگه می دارند. در بعضی از شرکت ها به جای کارت اعتباری می توانید چک پول مسافرتی یا پول نقد به عنوان وثیقه بگذارید ( آژانس های محلی اتومبیل کرایه ای در مقایسه با آژانس های بین المللی انعطاف پذیرتر هستند). به هر حال، برای اجاره موتورسیکلت معمولاً باید پاسپورت خود را بدهید بنابراین حواستان باشد که آن را جا نگذارید. به خاطر داشته باشید که اگر با مشکلی مواجه شوید و پاسپورت خود را وثیقه گذاشته باشید برای تعیین میزان خسارت، در موقعیت سست و متزلزلی قرار می گیرید. سفارت شما و یا پلیس می توانند به شما کمک کنند اما زیاد روی آنها حساب نکنید.

قبل از اجاره کردن اتومبیل، آن را کاملاً چک کنید زیرا اتومبیل ها همیشه سالم نیستند به ویژه اگر ارزان قیمت باشند. قبل از اجاره کردن اتومبیل، به صدمات و خراش های موجود در آن اشاره کنید در غیر این صورت اگر بعداً خسارت آن صدمات و خراش ها را از شما مطالبه کنند نباید حیرت زده شوید. اگر موتور سیکلت اجاره می کنید خودتان برای چرخ جلوی آن قفل تهیه کنید. اینکه شرکت های اجاره موتور سیکلت ، خودشان موتورهای خود را به سرقت ببرند و سپس مشتری را به خاطر اینکه فراموش کرده است موتور را درست قفل کند وادار به پرداخت خسارت کنند بی سابقه نبوده است.

بیشتر مردم گمان می کنند اجاره کردن اتومبیل و رانندگی با آن در خیابان های بانکوک مثل کابوس است. خیابان های بانکوک بدترین ترافیک دنیا را دارند، تابلوهای جاده ها گیج کننده اند و بعضی از استانداردهای رانندگی در این کشور ایراد دارند. برای سفر روزانه در داخل و خارج از بانکوک ، یک اتومبیل با راننده اجاره کنید یا از تاکسی استفاده کنید که بهتر از اجاره کردن اتومبیل است. می گویند ترافیک در پوکت یا سامویی هم چندان بهتر از ترافیک بانکوک نیست؛ خط کشی های جاده ها و خیابان ها خوب رنگ آمیزی نشده اند، اتومبیل ها بی نظم حرکت می کنند و بسیاری از جاده ها هم به طرز وحشتناکی باریک هستند.

اجاره کردن موتورسیکلت یک امر کاملاً عادی در تایلند است به ویژه در جزایر جنوبی این کشور و برخی از شهرهای شمالی آن. به ویژه در شمال، اجاره کردن موتور یک روش عالی برای رفتن به حومه و دیدن تصویر واقعی تایلند است. در بانکوک هم می توانید موتور سیکلت اجاره کنید اما توصیه می کنیم که این کار را نکنید مگر اینکه یک متور سیکلت سوار مجرب باشید – امار تصادف با موتور در این شهر بالا است.

در مکان هایی مانند کوه سامویی و پاتایا بسیاری از خارجیانی که قبلاً موتورسواری نکرده اند موتور اجاره می کنند، این کار می تواند در وخیم شدن شرایط رانندگی نقش داشته باشد. اگر مدت طولانی سوار موتور می شوید باید انتظار داشته باشید که پلیس تایلند حداقل یکبار جلویتان را بگیرد زیرا ممکن است به خاطر موارد زیر، قانون را نقض کرده باشید:

- نداشتن گواهی نامه معتبر بین المللی برای موتور سیکلت سواری

- نداشتن بیمه درمانی معتبر ( حتی با وجود اینکه بیمه های درمانی تایلند غالباً تصادفات موتور سیکلت ها را پوشش نمی دهند باز هم باید بیمه درمانی معتبر به همراه داشته باشید)

- نداشتن کلاه ایمنی

- احتمال اینکه همیشه پاسپورت همراه نداشته باشید – اگر پاسپورت خود را جایی وثیقه گذاشته باشید کمی با مشکل برخورد می کنید.

بعضی از جاده های کوه سامویی و کاه پانگان بسیار خطرناک هستند به ویژه جاده تانگ سالا به هاد رین در کاه پانگان (Thong Sala to Haad Rin on Koh Phangan). مراقب باشید، زیرا وقوع تصادف در این مکان بسیار بسیار زیاد است – درواقع، تصادف با موتور سیکلت یکی از دلایل مرگ خارجیان در تایلند است. اگر قبلاً هرگز موتورسواری نکرده اید بدانید که بعضی از این جاده ها اصلاً جای خوبی برای یاد گرفتن موتورسواری نیستند. حداقل کلاه ایمنی بر سر بگذارید ( این امر طبق قانون الزامی است) و لباس جین و کفش های جلو بسته بپوشید.

اگر بدشانسی بیاورید و تصادف کنید ممکن است شما مقصر شناخته شوید ( حتی اگر مقصر نباشید)، بنابراین شما باید ( نقداً) خسارت (اتومبیل و افراد ) را بپردازید. اگر کسی صدمه ببیند شما باید به خاطر هزینه درمان او، مبلغ بیشتری را پرداخت کنید – اگر این مبالغ ، منطقی نباشند قطعاً می توانید درباره آن چانه بزنید. در صورت صدمات شدید و یا مرگ بی تردید پای پلیس به میان کشیده می شود – اگر به اندازه کافی پول بدهید شاید بتوانید از دردسر نجات پیدا کنید اما این کار، نامطمئن است. پلیس معمولاً برای حل و فصل خسارت تصادفات، نقش مذاکره کننده را ایفا می کند. جالب است که پلیس به کسانی که تصادف را گزارش می کنند شک نمی کند. هر بار که پای پلیس به میان می آید قضیه مثل برد و باخت می شود اما اگر در نهایت پای آنها به میان آید شاید بهتر باشد که شما نخستین کسی باشید که با آرامش گزارش می دهد که قربانی بی توجهی طرف مقابل شده است.

تاکسی

پرواضح است که تعداد تاکسی های بانکوک نسبت به تاکسی های هر شهر دیگری در روی زمین بیشتر است. نه تنها تاکسی های این شهر زیبا هستند بلکه کرایه آنها با کاربرد تاکسی متر که یک امر عادی شده است به خوبی و درست تعیین می شود. نرخ کرایه تاکسی در بانکوک از 35 بات شروع می شود و برای دو کیلومتر نخست 2 بات و برای هر کیلومتر پس از آن 2 بات به آن اضافه می شود. البته، ترافیک ممکن است ترسناک باشد بنابراین تاکسی ها یک نرخ معطلی نیز دارند اما روی هم رفته کرایه تاکسی در بانکوک به مراتب بهتر از کرایه تاکسی در بسیاری از شهرهای کشورهای غربی و حتی در شهرهای سایر کشورهای پیشرفته است. با این حال، اگرچه نشستن در یک تاکسی کولر دار برای فرار از گرمای بانکوک دلپذیر است اما در ترافیک بانکوک ممکن است یک ساعت معطل شوید و در عین حال در بالای سرتان قطار هوایی BTS در یک زمان کوتاه و با یک هزینه کمتر، همان فاصله را می پیماید.

در خارج از بانکوک به ندرت می توانید یک تاکسی دارای تاکسی متر پیدا کنید بنابراین باید قبل از سوار شدن، درباره کرایه با راننده صحبت کنید؛ در غیر این صورت ممکن است راننده یک کرایه غیر منطقی از شما بگیرد. به طور کلی، کرایه تاکسی کولر دار در پوکت یا سامویی بیشتر از کرایه تاکسی در بانکوک است. ایرادی ندارد که درباره کرایه تاکسی چانه بزنید، فقط حواستان باشد که کرایه تاکسی در شهرهای دیگر به اندازه کرایه تاکسی در بانکوک نیست.

قطار هوایی BTS در بانکوک

تایلند با چند سیستم برقی پیشرفته ریلی وارد قرن بیست و یکم شد که به سبک کردن فشار تردد خودرو ها و راحت و آسان تر کردن جابجا شدن در شهر بسیار کمک می کنند.

تایلند دارای دو خط اصلی راه آهن کلان شهری است، قطار هوایی BTS که متشکل از دو خط سبز ( سوخومویت و سیلوم ) است و اولین خط قطار زیر زمینی MRT ، یعنی خط آبی ، از بین چند خط برنامه ریزی شده ای که قرار است در آینده راه اندازی شوند.

قطار هوایی BTS در امتداد جاده سوخومویت حرکت می کند، این جاده یک شاهراه است که در آن تعداد زیادی هتل، مغازه و رستوران قرار دارد و به سمت شمال به مو چیت می رود که مکان جابه جا شدن مسافرین بین قطار هوایی BTS یا قطار زیرزمینی MRT است و نزدیک پایانه اتوبوس رانی شمال و بازار تعطیلات اخر هفته JJ (JJ Weekend Market) است. یک مکان دیگر جابجایی مسافرین BTS/MRT در این خط سوخومویت در ایستگاه اسوک ( BTS ) و ایستگاه سوخومویت ( MRT ) است.

خط سوخومویت قطار هوایی BTS با خط سیلوم BTS در میدان سیام، منطقه مرکزی خرید در شهر، متقاطع می شوند. خط سیلوم BTS از منطقه عمده تجاری شهر در سالا دائنگ عبور می کند، در این نقطه به MRT ( ایستگاه سیلوم ) وصل می شود و خط سیلوم در نهایت به رودخانه کائو پرایا می رسد که در آنجا به سرویس قایق رانی همگانی شهر متصل می شود ( ایستگاه BTS ساپان تاکسین – ایستگاه قایق رانی ساتورن پیر). در آینده ای نزدیک قرار است خط سیر قطار هوایی BTS ادامه پیدا کند و از رودخانه عبور کند و به سوخومویت برود.

می توان کارت های بلیط مختلف نامحدود ، یک روزه یا چند روزه را برای استفاده از قطار هوایی BTS و قطار زیر زمینی MRT خریداری کرد، بسیاری از این بلیط ها برای جهانگردانی که دوست دارند در شهر سیاحت کنند مطلوب هستند اما این کارت ها بین دو خط ریلی که صاحبان مختلف دارند قابل انتقال نیستند بنابراین باید برای خطوط ریلی دارای صاحبان متفاوت، کارت متفاوت و مجزا خریداری کرد.

قطار زیرزمینی MRT بانکوک

سیستم حمل و نقل بانکوک با خطوط برقی ریلی پیشرفته ای که فشار تردد خودروها را سبک می کنند و سفر در پایتخت را آسان و راحت می سازند وارد قرن بیست و یکم میلادی شد.

خط آبی قطار زیرزمینی MRT بانکوک جدیدترین خطی است که به سیستم ریلی این کلانشهر افزوده شده است. خط آبی متشکل از یک مسیر 21 کیلومتری و 18 ایستگاهی است که در بانگ سو و هوا لامپونگ، که ایستگاه اصلی قطار برای سفر از بانکوک به حومه است، دارای ایستگاههای پایانه است.

خط MRT که به غیر از قطار هوایی BTS به نقاط مختلف دیگری نیز در آن حوالی دسترسی دارد در امتداد جاده های راما 4 و راتچاداپیسک ، که هر دویشان جاذبه های جهانگردی دارند مثلاً مرکز فرهنگی تایلند، حرکت می کند. به هر حال، مقصد های MRT در مقایسه با مناطق جهانگرد-گرای BTS هنوز هم برای تایلندی هایی که مرتب بین مسیر کار و منزل از این خط استفاده می کنند مفیدتر هستند.

خط MRT در مو چیت در نزدیکی پایانه اتوبوس رانی شمالی و بازار تعطیلات اخر هفته JJ ، در جاده سوخومویت در ایستگاه اسوک ( BTS ) و ایستگاه سوخومویت ( MRT ) و در جاده سیلوم در ایستگاه سالا دائنگ ( BTS ) و ایستگاه سیلوم ( MRT ) دارای ایستگاههایی برای جابجایی مسافرین خود با مسافرین قطار هوایی BTS است.

می توان کارت های نامحدود یک روزه و چند روزه را برای استفاده از قطارهای BTS و MRT خریداری کرد، بسیاری از اینها برای جهانگردانی که قصد دارند در شهر سیاحت کنند مفید هستند اما این کارت ها را نمی توان بین دو خط ریلی که صاحبان مختلف دارند به کار برد بنابراین باید برای هر خطی که مالک متفاوت دارد کارت مجزا خریداری شود.

خط اتصال راه آهن به فرودگاه

یک خط اتصال راه آهن به فرودگاه، خدمات ریلی را با حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت در یک مسیر مرتفع به موازات خط راه آهن شرقی فراهم می سازد، که مسافت تقریباً 28 کیلومتری را پوشش می دهد، از 8 ایستگاه عبور می کند؛ ایستگاه پیاتایی، ایستگاه راجپراروپ، ایستگاه ماکاسان و پایانه سیتی ایر، ایستگاه رامکاهائنگ، ایستگاه هوا مارک، ایستگاه تاب چانگ، ایستگاه لاد کرابانگ، و ایستگاه فرودگاه سووارنابومی .

سه سرویس در اختیار مسافرینی که قصد سفر به فرودگاه سووارنابومی را دارند، وجود دارد:

1. اکسپرس SA ، یک سرویس قطار که ظرف 15 دقیقه، بدون توقف در ایستگاههای بین راه، مسافرین را از پایانه سیتی ایر یا ایستگاه ماکاسان به فرودگاه سووارنابومی می برد.

2. اکسپرس SA ، یک مسیر اکسپرس جدید که ظرف 20 دقیقه، بدون توقف در همه ایستگاههای مسیر، مسافرین را از ایستگاه پایاتایی به فرودگاه سووارنابومی می رساند.

3. سیتی لاین (City Line)، یک سرویس قطار که ظرف 30 دقیقه با توقف در ایستگاههای مسیر، مسافرین را بین ایستگاه پایاتایی و فرودگاه سووارنابومی جابجا می کند.

این خط می تواند در ایستگاه ماکاسان به MRT ( مترو) و در ایستگاه پایاتایی به BTS (قطار هوایی) وصل شود.

ساعات کار این قطارها: از 6:00 تا 24:00

قطار

خطوط ریلی که در سراسر تایلند کار گذاشته شده اند یک سیستم 4000 کیلومتری ایجاد کرده اند که مفید و خوب است. مسافرین می توانند با قطار از چیانگ مای به بانکوک و سپس به مرزهای لائوس یا مالزی و بسیاری از مکان های دیگر در بین این مسیرها بروند. اگرچه سفر با قطار تایلندی به طور کلی زمان بیشتری می طلبد و هزینه آن گرانتر از سفر با اتوبوس است اما قطار روی هم رفته امن تر از اتوبوس و راحت تر از آن است. مسیر های پر رفت و امد قطار در تایلند شامل بانکوک به چیانگ مای و بانکوک به سورات تانی، که نقطه آغاز سفر با قایق به کوه سامویی است، می باشند.

سرویس قطار تایلند سه درجه دارد که حتی مسافرینی که بودجه اندکی برای سفر دارند نیز می توانند سفر با قطار در تایلند را تجربه نمایند. بنابراین، اگرچه قطارهای درجه یک بسیار مجلل هستند و کابین های خصوصی دارای تخت خواب های دو نفره و سیستم تهویه قابل تنظیم دارند اما کرایه آنها غالباً بیشتر از هزینه بلیط هواپیماهایی که همان مسافت را می پیمایند است. اما از سوی دیگر، بلیط قطارهای درجه سه، از بلیط اتوبوس ارزانتر است اما ممکن است جای چندان راحتی برای سپری کردن یک مسافرت شبانه 11 ساعته نباشند. قیمت بلیط قطارهای درجه دو در تایلند با قیمت بلیط اتوبوس های درجه یک یکسان است ، قیمت هردوی اینها خوب است و هر دوی آنها راحت هستند اما قطار تخت های تا شو دارد و دراز کردن پاها و استراحت کردن در قطار بهتر از اتوبوس است.

قطارهای تایلندی در طول روز عازم سفر می شوند اما بعضی از قطارها سریع السیر هستند و بعضی دیگر در ایستگاههای محلی توقف می کنند و فقط صندلی درجه سه دارند. بلیط قطار برای سفر قبل از بعضی از تعطیلات و همچنین تعطیلات آخر هفته پیش فروش می شود به ویژه به خاطر محدود بودن واگن های تخت دار و صندلی های عریض تر و دارای تخت تاشو در قطارهای درجه دو. توصیه می شود که از طریق یک آژانس ، در ایستگاه، یا از راه آهن کشور تایلند از پیش بلیط قطار تهیه کنید. مسافرین می توانند برای رزرو کردن بلیط با شماره تلفن 66(0)2-223-7010 تماس بگیرند یا از طریق آدرس الکترونیک به نشانی SRT passenger-ser@railway.co.th برای رزرو بلیط ، با پرداخت 200 بات بیشتر اقدام نمایند. در وب سایت railway.co.th برنامه زمانی حرکت قطارها و صندلی های خالی به نمایش گذاشته می شود.

توک توک

یکی از معروف ترین وسایل حمل و نقل در تایلند توک توک است که واقعاً یک خودروی تایلندی است. توک توک های رنگارنگ، پر سر و صدا و رو باز که در همه جای بانکوک دیده می شوند هم یک وسیله نقلیه هستند که بازدیدکنندگان باید سوار شدن در آنها را تجربه کنند و هم وسیله نقلیه خوبی برای جابجایی سریع مسافرین و مردم بومی هستند. اگرچه کرایه توک توک ها از کرایه تاکسی های کولر دار معمولاً بیشتر است اما دسترسی به آنها راحت تر است و سوار شدن در آن بی تردید بامزه تر و جالب است. کرایه توک توک ثابت نیست و رانندگان توک توک ها به گرفتن کرایه زیاد از خارجی های نا آگاه معروف هستند. بازدیدکنندگان باید قبل از سوار شدن، درباره کرایه با رانندگان توک توک ها توافق کنند. هزینه سفر کوتاه با توک توک صرف نظر از اینکه چند مسافر می توانند در این وسیله سوار شوند بین 30 الی 50 بات است.

توک توک ها در نقاط مختلف تایلند طرح های مختلفی دارند که با توک توک های قدیمی که در بانکوک یافت می شوند فرق دارند. این طرح ها شامل موتور سیکلت هایی که اتاقک سرپوشیده دارند هستند، درساحل ائو نانگ و کرابی این توک توک ها، تاکسی عمومی اصلی منطقه محسوب می شوند. غالباً، تایلندی ها صرف نظر از طرح وسیله نقلیه، به همه وسایل نقلیه کوچک توک توک می گویند البته مشروط به اینکه آن وسیله نقلیه سه چرخ داشته باشد و توسط یک موتور سیکلت کوچک حرکت کند.

شایان ذکر است که در نزدیکی مقصدهای جهانگردی به ویژه در بانکوک ، رانندگان توک توک ها به دنبال کلاه گذاشتن سر بازدیدکنندگان نا آگاه و بی خبر هستند. مراقب آن دسته از رانندگان توک توک که به دروغ می گویند که فلان مکان جهانگردی تعطیل است و یا آنهایی که می گویند شما را رایگان به گردش در شهر می برند باشید. این قبیل رانندگان برای بردن بازدیدکنندگان نا آگاه به فروشگاههای الماس های تقلبی یا سایر مکان های تجاری که هدفشان صرفاً کلاه گذاشتن سر بازدیدکنندگان است از کلاهبردارها دستمزد می گیرند.

قایق ها و کرجی ها

یک راه خوب برای سیاحت در تایلند، استفاده از قایق است. قایق سواری دور بانکوک یک تجربه رایج محلی است و یک راه عالی برای این است که جهانگردان شهر را تماشا کنند. رود کائو پرایا، یکی از شریان های مهم حمل و نقل است که قایق، تاکسی آبی ( کائو پرایا اکسپرس) و قایق های طویل که مسافرین و جهانگردان را جابجا می کنند دارد. خطوط محلی، نیمه اکسپرس و اکسپرس در خدمت افرادی که در این خطوط رفت و آمد می کنند هستند و بیشتر این خطوط به خط سیلوم BTS ( در ایستگاه ساپان تاکسین ) وصل می شوند و در امتداد مسیر رود، به سمت بالا و پایین آن، سرویس ارائه می دهند. اگرچه این رود بسیار پر پیچ و خم است اما سفر با آن بسیار سریعتر از سفر با اتوبوس انجام می شود، سفر در کائو پرایا موجب می شود نگاه جالبی به اهمیت این رود برای تایلند پیدا کنید: معابد به سواحل این رود راه دارند ، قایق های باری در این رود به سوی بندر حرکت می کنند، و خانواده هایی که اطراف این رود زندگی می کنند در این رود به صید ماهی می روند و حتی گاه در آن حمام هم می کنند! سوار شدن بر یک قایق تفریحی یا تاکسی آبی محلی، یک روش خوب برای رفتن از مقصدهای خط BTS به راتاناکازین تاریخی (Ratanakosin) است، کاخ بزرگ و جاذبه های توریستی دیگری در راتاناکازین قرار دارند. حتی شرکت های قایقی و روان روی آب هم وجود دارند که از بانکوک به آیوتایا می روند.

چند کانال (klongs) نیز از عرض بانکوک که زمانی به ونیز شرق معروف بود عبور می کنند. سرویس قایق کلانگ سائن سائب (Klong Saen Saeb boat service)، قایق های سریع و ارزان را در مرکز بانکوک فراهم می سازد. از آنسوی بانکوک می توان زیرچشمی این قایق ها که مردم محلی صرفاً از آنها استفاده می کنند را دید، این قایق ها مسافران را در شهر سریع جابه جا می کنند و سرعت آنها بسیار بیشتر از سرعت تاکسی هایی است که در جاده های پر ازدحام و شلوغ حرکت می کنند.

در امتداد دو بخش ساحلی دریای اندامان و خلیج تایلند ، سرویس قایق های موتوری بین چندین جزیره و مناطق داخلی مهیا است و این سرویس بیش از سایر نقاط بین سورات تانی و کوه سامویی / کاه پانگان ، و بین پوکت یا کرابی و کاه فی فی فعال است. قایق های موتوری که به کوه سامویی می روند و از آنجا می آیند شب و روز کار می کنند و شامل کاتاماران های تندرو و کم سرعت و قایق های موتوری شبانه هستند.

وقتی در جزیره هستید به آسانی می توانید با قایق به این سو و آنسو بروید: از پوکت یا سامویی می توانید یک قایق پرسرعت کرایه کنید و به سواحل نزدیک و یا جزایر همسایه بروید اما در جزایر کوچکتر مانند کوه تائو یا کوه لانتا ، قایق های بلند مانند تاکسی عمل می کنند و مسافران را بین سواحل مختلف جابه جا می کنند. اگرچه می توانید با توجه به ساعات و یا زمان روز درباره کرایه چانه بزنید اما کرایه قایق در بعضی از مسیرها مانند کرابی به ساحل رایلی ثابت است.

شایان ذکر است که لزومی ندارد که حتماً بلیط بازگشت با قایق موتوری به جزیره را زود بخرید. چیزی به نام تمام شدن بلیط های قایق وجود ندارد و اگر همان روز عزیمت بخواهید بلیط بازگشت تهیه کنید هیچ مشکلی برایتان ایجاد نمی شود. علاوه بر این، ممکن است در بلیط نخست پول بیشتری از شما گرفته شود ( و بدین ترتیب دوبار هزینه اضافی بابت بلیط پرداخت می کنید )، یا اینکه ممکن است تصمیم بگیرید که مقصد بعدی خود را تغییر دهید یا اینکه با یک نوع وسیله نقلیه دیگر مسیر خود را ادامه دهید.

به هر حال باید ذکر کنیم که به خاطر زیاد سنگین شدن قایق های موتوری که در دریای خشن سفر می کنند حوادثی رخ داده است. به طور کلی، سفر با قایق در طول روز امن تر است به ویژه از بخش خشکی داخلی سرزمین تایلند به جزایر آن و در هوای نامتعادل و نا آرام.

موتور سیکلت ها و اسکوترها

موتورسیکلت ها یکی از رایج ترین وسایل نقلیه در تایلند هستند زیرا قیمت آنها ارزان است و سوخت کمتری مصرف می کنند. تعداد زیادی از تایلندی ها برای کار و جابجایی خود، هم در داخل شهرها و هم در حومه آنها ، از موتور سیکلت استفاده می کنند.

موتور سیکلت به دو صورت در اختیار مسافرینی که به تایلند سفر می کنند قرار می گیرد: تاکسی های موتور سیکلتی و موتور سیکلت های اجاره ای. رانندگان تاکسی های موتورسیکلتی تایلندی با جلیقه های نارنجی در تقاطع های بزرگ در بانکوک و سایر شهرهای بزرگ منتظر مسافر می مانند. کرایه این موتور سیکلت ها معمولاً ثابت است بنابراین می توانید پس از گفتن مقصد خود، مبلغ کرایه را از موتورسوار جویا شوید؛ سپس به ترک موتور سوار شوید و برای حفظ جان خود محکم موتور سوار را بگیرید. تاکسی های موتورسیکلتی تایلند سریعتر از سایر وسایل نقلیه حرکت می کنند بنابراین خطرناک ترین وسیله حمل و نقل در تایلند محسوب می شوند. این موتورها ارزانترین وسیله نقلیه هستند، با توجه به مقصد مسافر، کرایه آنها بین 5 الی 30 بات است.

کرایه کردن یک موتور سیکلت تایلندی برای گردش در شهر نیز ارزان است اما بی تردید بسیار خطرناک است. موتور سیکلت های تایلند که به ویژه در شهرهای شمالی مانند چیانگ مای و چیانگ رایی و همچنین شهرهای ساحلی کوه سامویی و پوکت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند مهمترین علت مرگ خارجیان در تایلند هستند. اینها وسایل ارزان و مناسبی هستند البته اگر با آنها با دقت موتور سواری کنید. با وثیقه گذاشتن پاسپورت خود می توانید یک موتورسیکلت با کرایه 150 بات در روز اجاره کنید. اجاره موتور اسکوتر 125-100 cc هم همینقدر است. اجاره اسکوترهای کاملاً اتوماتیک کمی گرانتر است و اجاره موتور سیکلت های درجه یک 1000cc بیش از 2500 بات در روز است ( اگر بخواهید موتورهای هارلی دیویدسون برانید کرایه حتی بیشتر هم می شود ). قبل از اجاره کردن موتور، همانند اجاره کردن اتومبیل، ابتدا خوب موتور را وارسی کنید، توصیه می کنیم که مراقب موتور اجاره ای باشید زیرا مسئولیت کلیه خسارات احتمالی که توسط شما یا دیگران به موتور وارد می شود به عهده خودتان خواهد بود. بهترین گواهی نامه موتور سواری، گواهی نامه بین المللی است که شامل گواهی موتورسیکلت نیز هست اما همه گواهینامه های موتور کفایت می کنند زیرا احتمال اینکه از شما بخواهند یک گواهی خاص داشته باشید وجود ندارد – مگر اینکه پلیس شما را کنار خیابان متوقف کند شما را به خاطر چیزی به غیر از داشتن یا نداشتن گواهینامه جریمه کند. آژانس های درجه یک اجاره موتورسیکلت انتظار دارند که گواهی نامه بین المللی موتورسواری داشته باشید مگر اینکه شما از پوشش بیمه صرف نظر کنید – این یک تصمیم نابخردانه است.

با توجه به خطرات موتورسواری ، داشتن کلاه ایمنی هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ عقلانی الزامی است، و بسیار توصیه می شود که کفش های جلوبسته و لباس جین بپوشید – این یک توصیه عقلانی است. اگرچه بسیاری از تایلندی ها قادرند در حالیکه چند نفر از اعضای خانواده خود را به زور در جلو و عقب موتور خود جای داده اند هم چیزی بخورند و هم صحبت کنند اما به شما جداً توصیه می کنیم که هنگام موتورسواری در تایلند عقل خود را به کار بیاندازید.

دوچرخه سواری

فرصت های مختلفی برای لذت بردن از دیدن تایلند در حین دوچرخه سواری وجود دارد. شما می توانید دوچرخه های دو نفری را برای گردش در شهرهای ساحلی مانند هوآ هین، برای سیاحت و دیدن معابد آیوتایا یا سوکوتایی، تجربه کردن یک تفریح پر از ماجراجویی با دوچرخه در مناطق کوهستانی چیانگ مای، یا رفتن به یک گردش چند روزه با دوچرخه به روستاهای کوچک تایلند و توقف در جاذبه های تاریخی و طبیعی اجاره کنید. درواقع، چند متصدی گردش که در زمینه بازدید از مکان های تاریخی و طبیعی با دوچرخه تخصص دارند وجود دارد که بازدیدکنندگانی که به تایلند می آیند را با دوچرخه به مناطق زیبای حومه شهرها می برند و آنها را از مهمان نوازی مردم تایلند بهره مند می کنند.

علاوه بر چند متصدی که امکان گردش روزانه در بانکوک را برای بازدیدکنندگان این شهر فراهم می سازند چند شرکت گردشی دیگر نیز وجود دارد که امکان سفر دو روزه تا دو هفته در کشور را فراهم می سازند. شرکت تور د تایلند ( Tour de Thailand ) برای کسانی که به دوچرخه سواری ماجراجویانه علاقمند هستند امکان یک سفر 29 روزه را فراهم می سازد. این سفر از شمال تایلند شروع می شود و هفت روز توقف در طول مسیر برای استراحت و سیاحت در جاذبه های تایلند دارد و در پایان در جنوب تایلند یعنی پس از پیمودن 1438 مایل به پایان می رسد.

اتومبیل های کانکس دار

چه باور کنید چه بارو نکنید چند آژانس بین المللی اجاره اتومبیل های کانکس دار وجود دارد که فرصت سیاحت در تایلند با این اتومبیل های تفریحی را فراهم می سازند. این اتومبیل های کانکس دار، با توجه به بزرگی و اندازه شان، دارای اتاق خواب و تلویزیون و حتی آشپزخانه و میز غذاخوری هستند. چه چیزی بهتر از سیاحت در تایلند با اتومبیل های کانکس دار است که می توانیم در آن هر وقت که دلمان خواست آزادانه و راحت هر شب در یک تخت بخوابیم و یا غذای مورد نظر خود را در آشپرخانه آن طبخ نماییم؟

رانندگی در تایلند

تایلند دارای یک شبکه خوب متشکل از جاده ها و بزرگراههای مناسب بین همه مراکز استانی و شهر های بزرگ و کوچک است.

بیشتر جاده ها و بزرگراهها در شرایط خوبی هستند و دارای دو یا سه مسیر حرکت در هر سو می باشند، این شبکه جاده ای شامل یک مسیر بزرگ شمالی-جنوبی ( بین چیانگ مای، بانکوک و مناطق ساحلی جنوب ) است. تابلوهای جاده ها طبق کنوانسیون بین المللی هستند و مطالب آنها به زبان انگلیسی و تایلندی نوشته شده است اما بعضی از تابلوها فقط به زبان تایلندی نوشته شده اند ( مانند ایست و اولویت عبور خودروها). قبل از اینکه عازم سفر شوید یک نقشه جاده های تایلند معتبر بخرید اما به خاطر داشته باشید که تابلوهای جاده های تایلند همیشه با حروف رومی نوشته نشده اند. ( مثلاً جاده پتبوری در نقشه و جاده پتچابوری که در تابلوی جاده با حروف رومی به یک صورت نوشته نشده اند).

رانندگی در شب خوب نیست زیرا بسیاری از رانندگان کامیون ها و اتوبوس ها بیش از حد کار می کنند و مجبورند در طول شب رانندگی کنند – بسیاری از آنها برای اینکه بیدار بمانند ممکن است به مصرف آمفتامین ( به زبان تایلندی یاه باه ) پناه ببرند. حتی اگر آنها در حالت غیرعادی نباشند به اتومبیل ها زیاد توجه نمی کنند. در نتیجه، باید حواستان باشد که هرچه اتومبیل بزرگتر باشد حق بیشتری در حرکت در جاده های تایلند دارد؛ اگر یک کامیون بزرگ پشت سرتان حرکت می کند حتماً بلافاصله به آن راه بدهید برود.

عبور از مسیرهای یک طرفه در تایلند غیرعادی نیست، همچنین بعضی از اتومبیل ها یا موتورسیکلت ها نیز در کنار جاده در جهت خلاف حرکت می کنند یا اینکه در جهت خلاف، رو بروی اتومبیل ها رانندگی می کنند. احتیاط در رانندگی در تایلند یک امر ضروری است ( به جز در بانکوک که نمی توانید از مسیر حرکت خارج شوید).

ترافیک در بانکوک از شهرت خوبی برخوردار نیست و این امر به جز در شاهراهها توجیه پذیر است. این شهر بسیار شلوغ است بنابراین رانندگی در آن برای رانندگانی که به این شهر آشنا نیستند و یا به طور کلی رانندگی شان در شهرها خوب نیست بسیار دشوار است. اگرچه رانندگان تایلندی در برخورد با سایر کسانی که در جاده ها تردد دارند بسیار مؤدب و با ملاحظه هستند ( به ندرت بوق می زنند) اما غالباً در طول روز جهت عبور و مرور خودروها عوض می شود تا به روان شدن ترافیک در ساعات شلوغ کمک شود. این تغییرات به ندرت در تابلوها نشان داده می شوند و هیچ کدام از آنها به زبان انگلیسی بیان نمی شوند بنابراین در بعضی مواقع رانندگانی که با بانکوک آشنایی ندارند مجبور می شوند به خاطر فشار ترافیک، در فاصله زیادی با مقصد خود، سفر خود را تمام و توقف کنند.

شبکه بسیار گسترده بزرگراههای درون بانکوک اینک ورود به این شهر و خروج از آن را آسان ساخته است. بنابراین، اجاره کردن یک اتومبیل از فرودگاه برای رفتن به حومه شهر، به سمت شمال یا جنوب، کار دشواری نیست و رانندگی در مسیرهای عمده خارج از بانکوک و حوالی مناطق تفریحی ، هم بی خطر است و هم یک تجربه لذت بخش. گذراندن تعطیلات با اتومبیلی که خود فرد راننده آن است فرصت تجربه کردن فرهنگ حیرت انگیز تایی و فرصت توقف در بسیاری از نقاط مورد علاقه برای مدت زمان دلخواه را برای او فراهم می سازد.

هواپیماهای خصوصی دربست

تایلند دارای یک شبکه خوب متشکل از جاده ها و بزرگراههای مناسب بین همه مراکز استانی و شهر های بزرگ و کوچک است.

اگر می خواهید برای سفر در تایلند یک هواپیمای خصوصی دربست اجاره کنید در بیشتر فرودگاههای تایلند سرویس هایی برای اجاره کردن هواپیماهای خصوصی دربست وجود دارد از جمله در چند فرودگاه کوچکتر که سرویس پروازهای تجاری عادی ندارند.


مقالات مرتبط

حمل و نقل گردشگران سالمند در تایلند

4 نظر

بخش حمل و نقل تایلند بیش از اندازه گسترده است. از توک توک ، سه چرخه موتوری مشهور تا تاکسی های موتورسیکلتی؛ از قطار، هواپیما و اتوبوس تا قایق های دم دراز، کلک های خیزرانی و فیل؛ از تاکسی های استاندارد تا قطار هوایی BTS و مترو، گردشگر می تواند هرکدام را که می خواهد انتخاب کند. اما گردشگران سالمند باید وسیله نقلیه مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنند. سوارشدن در تاکسی های موتورسیکلتی می تواند تجربه هیجان انگیز و هولناکی باشد، اما به چپ و راست رفتن در ترافیک چندان بی خطر نیست( یا توصیه نمی شود). بجای آن در شهر های بزرگ، تاکسی های دارای تاکسیمتر یا سانگتائوز ( وانت های تبدیل شده به تاکسی با دو ردیف صندلی در قسمت پشتی) برای از جایی به جایی رفتن بی خطرترند. رانندگان تاکسی معمولا از تاکسیمتر استفاده می کنند؛ اما اگر نکردند باید پیش از حرکت با آنها بر سر کرایه به توافق رسید، همین کار را باید در ارتباط با سانگتائوز و توک توک انجام داد. بیشتر رانندگان نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و بنابراین نوشتن یا چاپ کردن مقصد به زبان تایلندی فوق العاده مفید خواهد بود. کارکنان فرودگاه و هتل ها از این نظر بسیار همکاری می کنند و پیش از حرکت گردشگر یا مقصد او را برایش می نویسند یا از طرف او با راننده صحبت می کنند. تایلند زیر ساخت بسیار توسعه یافته ای در حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی دارد. اگر گردشگر خود را با تمام گزینه های حمل و نقل آشنا سازد، سفری غنی تر خواهد داشت. در بخش زیر جزییات بیشتری در باره روش های اصلی حمل و نقل ارائه می شود.لطفا نظر خود را بنویسید


تجربه سفر در تایلند با اتوبوس بین شهرهای واقعا تجربه بی نظری برای من بود البته خیلی مهمه که شما مدت زمان سفرتون زیاد باشه ولی اگه کمه مثلا یه هفته بهتره که از این کارا نکنید چون همه زمان سفرتون تو اتوبوس هایی که مدام آهنگ تایلندی گذاشتن می گذره :)

نام فرستنده : عشق سفر تاریخ ارسال : 1395/2/21

من تجربه دوچرخه سواری در تایلند رو دارم بسیار بسیار هیجان انگیز بود تونستم خیلی از جاهای تایلند رو با هزینه خیلی کمی ببینم و همینطور از مناظر این شهر هم لذت بردم. همچنین مردم تایلند خیلی مردم مهربان و خونگرمی هستند.

نام فرستنده : مقدسی تاریخ ارسال : 1395/4/19

دوچرخه سواری در تایلند واقعا خیلی خوبه مخصوصا در در کنار سواحل، مخصوصا در شهرهای ساحلی مثل هوآهین

نام فرستنده : حوریه تاریخ ارسال : 1395/4/22

جدیدترین مقالات

 1. تبت فرودگاه ناگچو داگرینگ؛ تبت
 2. تبت فرودگاه نگاری گونسا؛ تبت
 3. تبت فرودگاه شیگاتسه پیس؛ تبت
 4. تبت فرودگاه بین المللی میلین نیینگچی؛ تبت
 5. تبت فرودگاه بین المللی کامدو بانگدا؛ تبت
 6. تبت فرودگاه بین المللی گونکار لهاسا؛ تبت
 7. چین فرودگاه بین المللی شی‌آن شیان یانگ؛ چین
 8. چین فرودگاه بین المللی شیامن؛ چین
 9. چین فرودگاه بین المللی ووهان تیانهه؛ چین
 10. چین فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو؛ چین
 11. چین فرودگاه بین المللی چینگدائو لیوتینگ؛ چین
 12. ترکیه فرودگاه قارص هاراکانی؛ ترکیه
 13. ترکیه فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل؛ ترکیه
 14. ترکیه فرودگاه ارزنجان؛ ترکیه
 15. ترکیه فرودگاه الازیغ؛ ترکیه
 16. ترکیه فرودگاه دیاربکر؛ ترکیه
 17. ترکیه فرودگاه دنیزلی چارداک؛ ترکیه
 18. ترکیه فرودگاه چاناق‌قلعه؛ ترکیه
 19. ترکیه فرودگاه بینگول؛ ترکیه
 20. ترکیه فرودگاه بتمن؛ ترکیه
 21. ترکیه فرودگاه بالیکسیر کوکا سییت؛ ترکیه
 22. ترکیه فرودگاه بالیکسیر؛ ترکیه
 23. ترکیه فرودگاه آیدین؛ ترکیه
 24. ترکیه فرودگاه آلانیا قاضی‌پاشا؛ ترکیه
 25. ترکیه فرودگاه آماسیه مرزیفون؛ ترکیه
 26. ترکیه فرودگاه آغری احمد هانی؛ ترکیه
 27. ترکیه فرودگاه بین المللی ترابزون؛ ترکیه
 28. ترکیه فرودگاه بین المللی شانلی اورفا؛ ترکیه
 29. ترکیه فرودگاه بین المللی سامسون چهارشنبه؛ ترکیه
 30. ترکیه فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه
 31. ترکیه فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه
 32. ترکیه فرودگاه بین المللی ظفر؛ ترکیه
 33. ترکیه فرودگاه بین المللی قونیه؛ ترکیه
 34. ترکیه فرودگاه بین المللی قیصریه ارکیلت؛ ترکیه
 35. ترکیه فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن؛ ترکیه
 36. ترکیه فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ ترکیه
 37. ترکیه فرودگاه بین المللی اگوزلی غازی عینتاب؛ ترکیه
 38. ترکیه فرودگاه بین المللی ارزروم؛ ترکیه
 39. ترکیه فرودگاه بین المللی دالامان؛ ترکیه
 40. ویتنام معرفی مختصر فرودگاه های داخلی ویتنام
 41. ویتنام فرودگاه بین‌المللی دانانگ؛ ویتنام
 42. ویتنام فرودگاه بین‌المللی نوا به؛ ویتنام
 43. ویتنام فرودگاه بین‌المللی تان سون نهات؛ ویتنام
 44. سنگاپور فرودگاه سلتر سنگاپور
 45. سنگاپور فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
 46. فیلیپین فرودگاه بین المللی ایلوئیلو؛ فیلیپین
 47. فیلیپین فرودگاه بین المللی لائواگ؛ فیلیپین
 48. فیلیپین فرودگاه بین المللی کالیبو؛ فیلیپین
 49. فیلیپین فرودگاه بین المللی فرانسیسکو بانگوی؛ فیلیپین
 50. فیلیپین فرودگاه بین المللی ماکتان - سیبو؛ فیلیپین
 51. فیلیپین فرودگاه بین المللی دیوسدادو ماکاپاگال (کلارک)؛ فیلیپین
 52. فیلیپین فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو؛ فیلیپین
 53. هندوستان فرودگاه کازی نزرول اسلام؛ هند
 54. هندوستان فرودگاه کوچ بیهار؛ هند
 55. هندوستان فرودگاه بهالا؛ هند
 56. هندوستان فرودگاه الله آباد؛ هند
 57. هندوستان فرودگاه گوراکپور؛ هند
 58. هندوستان فرودگاه غیرنظامی کانپور؛ هند
 59. هندوستان فرودگاه پانتنگر؛ هند
 60. هندوستان فرودگاه جولی گرنت؛ هند
 61. هندوستان فرودگاه بهارکوت؛ هند
 62. هندوستان فرودگاه آگرتلا؛ هند
 63. هندوستان فرودگاه نادیرگول؛ هند
 64. هندوستان فرودگاه بگومپت؛ هند
 65. هندوستان فرودگاه توتی کورین؛ هند
 66. هندوستان فرودگاه سالم؛ هند
 67. هندوستان فرودگاه پاتانکوت؛ هند
 68. هندوستان فرودگاه سهنول؛ هند
 69. هندوستان فرودگاه باتیندا؛ هند
 70. هندوستان فرودگاه پودوچری؛ هند
 71. هندوستان فرودگاه اوتکلا؛ هند
 72. هندوستان فرودگاه هیراکود؛ هند
 73. هندوستان فرودگاه برهامپور؛ هند
 74. هندوستان فرودگاه دیماپور؛ هند
 75. هندوستان فرودگاه لنگپوی؛ هند
 76. هندوستان فرودگاه بالجک؛ هند
 77. هندوستان فرودگاه شیلانگ؛ هند
 78. هندوستان فرودگاه ناواپارا؛ هند
 79. هندوستان فرودگاه جهارسوگودا؛ هند
 80. هندوستان فرودگاه غیرنظامی خاجوراهو؛ هند
 81. هندوستان فرودگاه جبالپور؛ هند
 82. هندوستان فرودگاه دیوی اهیلیابای هولکار؛ هند
 83. هندوستان ترمینال هوایی راجماتا ویجایا راج سیندیا؛ هند
 84. هندوستان فرودگاه آگاتی؛ هند
 85. هندوستان فرودگاه کویلون؛ هند
 86. هندوستان فرودگاه میسور؛ هند
 87. هندوستان فرودگاه هوبلی؛ هند
 88. هندوستان فرودگاه بلگائوم؛ هند
 89. هندوستان فرودگاه نظامی جاکور؛ هند
 90. هندوستان فرودگاه سوناری؛ هند
 91. هندوستان فرودگاه دانباد؛ هند
 92. هندوستان فرودگاه کوشک باکولا ریمپچ؛ هند
 93. هندوستان فرودگاه جامو؛ هند
 94. هندوستان فرودگاه شیملا؛ هند
 95. هندوستان فرودگاه گاگال؛ هند
 96. هندوستان فرودگاه کارنال؛ هند
 97. هندوستان فرودگاه هیسار؛ هند
 98. هندوستان فرودگاه سورات؛ هند
 99. هندوستان فرودگاه راجکوت؛ هند
 100. هندوستان فرودگاه پوربندر؛ هند
 101. هندوستان فرودگاه جام نگر؛ هند
 102. هندوستان فرودگاه باونگر؛ هند
 103. هندوستان فرودگاه کاندلا؛ هند
 104. هندوستان فرودگاه بوج؛ هند
 105. هندوستان فرودگاه هارنی سیویل؛ هند
 106. هندوستان فرودگاه سفدرجونگ؛ هند
 107. هندوستان فرودگاه دیو؛ هند
 108. هندوستان فرودگاه سوامی ویوکاناندا؛ هند
 109. هندوستان فرودگاه رایگار؛ هند
 110. هندوستان فرودگاه بیلاسپور؛ هند
 111. هندوستان فرودگاه تزپور؛ هند
 112. هندوستان فرودگاه سیچار؛ هند
 113. هندوستان فرودگاه لیلاباری؛ هند
 114. هندوستان فرودگاه جورهت؛ هند
 115. هندوستان فرودگاه دایبروگار؛ هند
 116. هندوستان فرودگاه پاسیگات؛ هند
 117. هندوستان فرودگاه آلونگ؛ هند
 118. هندوستان فرودگاه ویجایاوادا؛ هند
 119. هندوستان فرودگاه تیروپاتی؛ هند
 120. هندوستان فرودگاه راجاهموندری؛ هند
 121. هندوستان فرودگاه کاداپا؛ هند
 122. هندوستان فرودگاه آگرا؛ هند
 123. هندوستان فرودگاه جیپور؛ هند
 124. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی؛ هند
 125. هندوستان فرودگاه بین المللی ویر سوارکار؛ هند
 126. هندوستان فرودگاه بین المللی کلکته نتاجی سوباش چاندرا بوز؛ هند
 127. هندوستان فرودگاه بین المللی لعل بهادر شاستری؛ هند
 128. هندوستان فرودگاه بین المللی چودری چاران سینگ؛ هند
 129. هندوستان فرودگاه بین المللی راجیو گاندی؛ هند
 130. هندوستان فرودگاه بین المللی تیروچیراپالی؛ هند
 131. هندوستان فرودگاه بین المللی مادورای؛ هند
 132. هندوستان فرودگاه بین المللی کویمباتور؛ هند
 133. هندوستان فرودگاه بین المللی چنای؛ هند
 134. هندوستان فرودگاه بین المللی چیپور؛ هند
 135. هندوستان فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جی؛ هند
 136. هندوستان فرودگاه بین المللی بیجو پاتنایک؛ هند
 137. هندوستان فرودگاه بین المللی ایمپال؛ هند
 138. هندوستان فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار؛ هند
 139. هندوستان فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی؛ هند
 140. هندوستان فرودگاه بین المللی راجا بهوجا؛ هند
 141. هندوستان فرودگاه بین المللی تریواندروم؛ هند
 142. هندوستان فرودگاه بین المللی کالیکوت؛ هند
 143. هندوستان فرودگاه بین المللی کوچین؛ هند
 144. هندوستان فرودگاه بین المللی منگلور؛ هند
 145. هندوستان فرودگاه بین المللی کمپگودا؛ هند
 146. هندوستان فرودگاه بین المللی سرینگر؛ هند
 147. هندوستان فرودگاه بین المللی سردار ولابهبهی پتل؛ هند
 148. هندوستان فرودگاه بین المللی گوا؛ هند
 149. هندوستان فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی؛ هند
 150. هندوستان فرودگاه بین المللی گایا؛ هند
 151. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریا گوپیناژ بوردولوئی؛ هند
 152. هندوستان فرودگاه بین المللی بوگاپورام؛ هند
 153. هندوستان فرودگاه بین المللی ویساکاپاتنام؛ هند
 154. ویتنام فعالیتهای سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در ویتنام
 155. ویتنام گردش در ویتنام با تورهای غذا و نوشیدنی
 156. ویتنام فعالیتهای فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی ویتنام
 157. ویتنام سفرهای تفریحی با قایق در دلتای رودخانه مكونگ
 158. ویتنام مسابقه بین المللی آتش بازی دانانگ
 159. ویتنام رویداد دوسالانه‌ی فرهنگی هوئه در ویتنام
 160. ویتنام هفته گردشگری هالونگ
 161. ویتنام فستیوال بزرگ قوم خمر در ویتنام؛ اوك اوم بوك
 162. ویتنام ادای احترام به درگذشتگان در فستیوال كاته ویتنام
 163. ویتنام فستیوال كئو پاگودا در ویتنام
 164. ویتنام فستیوال و مراسم مسابقه گاوها در شهرهای ویتنام
 165. ویتنام فستیوال نیمه پاییز در ویتنام
 166. ویتنام طرز تهیه و پخت نودل سرخ شده با بوك چوبی و گوشت گوساله
 167. ویتنام طرز تهیه و پخت فو با تاس كباب گوساله
 168. ویتنام دانستنی‌های جالب درباره فست فودها در ویتنام
 169. ویتنام استفاده از چاپ استیك در فرهنگ غذایی ویتنام
 170. ویتنام ادویه های رایج در آشپزی ویتنامی
 171. ویتنام فرهنگ غذایی مردم ویتنام
 172. ویتنام فست فودهای بین المللی و بومی ویتنام
 173. ویتنام میوه‌های جالب و منحصر به فرد استوایی در ویتنام
 174. ویتنام برگزاری مراسم عروسی و ماه عسل در ویتنام
 175. ویتنام مدیتیشن و یوگا در خلوت‌گاه‌های بکر و بی نظیر ویتنام
 176. ویتنام فعالیت های تندرستی، اسپا و آب گرم در ویتنام
 177. ویتنام تورها و گشت های پرنده نگری در ویتنام
 178. ویتنام نه منطقه برتر برای راهپیمایی در بهشت رویایی ویتنام
 179. ویتنام طبیعت گردی و تجربه سفر سبز در ویتنام
 180. ویتنام تجربه گلف در ویتنام
 181. ویتنام صخره نوردی در صخره های آهکی خلیج ‌هالونگ
 182. ویتنام آنچه که باید درباره نوشیدنی های ویتنامی بدانید
 183. ویتنام آنچه که باید درباره غذاهای ویتنامی بدانید
 184. ویتنام انواع اقامتگاه کاندو، آپارتمان و عمارتهای تجهیز شده در ویتنام
 185. ویتنام شرایط استفاده از خانه های اجاره ای در ویتنام
 186. ویتنام ویلاها و کلبه های ساحلی و جنگلی از بهترین اقامتگاه های ویتنام
 187. ویتنام سفر به ویتنام با قایق
 188. ویتنام سفر به ویتنام با خودرو
 189. ویتنام سفر به ویتنام با قطار
 190. ویتنام سفر به ویتنام با هواپیما
 191. ویتنام خدمات پستی در ویتنام
 192. ویتنام شبکه تلفن و ارتباطات در ویتنام
 193. ویتنام زبان و الفبای ویتنامی
 194. ویتنام سیاست داخلی و خارجی ویتنام
 195. ویتنام اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام
 196. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای رانندگی در هند
 197. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای سفر با قطار در هند
 198. هندوستان سفر در جنوب هند تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگی غنی و غذاهای دلپذیر
 199. هندوستان برنامه سفر از شمال شرق هند به نپال و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن
 200. هندوستان برنامه سفر راجستان؛ سفر در شمال فرهنگی هند
 201. هندوستان برنامه سفر مثلث طلایی و ویژگی های برجسته راجستان در هند
 202. هندوستان بازدید از گنجینه های طبیعی کانگچنزونگا و بهترین مناظر از قله‌های برفی هیمالیا
 203. هندوستان گشت و گذار در صومعه های لاداخ و بازدید از قله‌های برفی هیمالیا در شهر لِه
 204. هندوستان تور هند واقعی؛ بازدید از شهرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر هند
 205. هندوستان برنامه سفر بازدید بنگلور و میسور و پارک‌های ملی جنوب هند
 206. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه آبی برای گردشگران در هند
 207. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه زمینی و هوایی برای گردشگران در هند
 208. هندوستان فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در هند
 209. هندوستان جشن پوشکار ملا و نمایشگاه سالیانه شتر پوشکار در هند
 210. هندوستان فستیوال سراوانی ملا؛ مشهورترین جشن 30 روزه در معبد دوگهار در هند
 211. هندوستان فستیوال دیوالی؛ جشنواره نورها در هند
 212. هندوستان جشن دوسرا؛ محبوب‌‌‌‌‌ترین فستیوال در سراسر هند
 213. هندوستان جشن گانش چاتورتی در هند
 214. هندوستان جشن جانماشتامی؛ روز تولد کریشنا معروف‌ترین خدای هندوها در هند
 215. هندوستان روز استقلال هند
 216. هندوستان فستیوال آمارنات یاترا در هند
 217. هندوستان فستیوال مارها یا ناگ پانچامی؛ مراسمی به احترام مار سبز افسانه‌‌‌‌ای هزار سر در هند
 218. هندوستان جشن پیمان خواهری و برادری رخشا بندان در هند
 219. هندوستان فستیوال تیج؛ پیام آور فصل باران در هند
 220. هندوستان سفر در داخل هند با هواپیما
 221. هندوستان اطلاعات گمرک و مهاجرت در سفر به هند
 222. هندوستان اطلاعات ویزا و گذرنامه در سفر به هند
 223. هندوستان شرکت های هواپیمایی که به هند پرواز دارند
 224. هندوستان سفر به هند با اتوبوس
 225. هندوستان سفر به هند با خودرو
 226. هندوستان سفر به هند با قطار
 227. فیلیپین طراح مد فیلیپینی فرانسیس لیبیران؛ طراحی بهترین لباس‌های شب
 228. فیلیپین طراح مد فیلیپینی میچ دالچی؛ دختری که کلاه‌های زیادی می پوشد
 229. فیلیپین طراح مد فیلیپینی اِزرا سانتوس؛ آیکون مُد دبی
 230. فیلیپین طراح مد فیلیپینی پویی کویینونِس پروژه‌ی مُد بیلیبید
 231. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مونیک لوئیلیِر طراح لباس عروسی محبوب هالیوود
 232. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مایکل کینکو؛ طراح استثنایی آسیا
 233. فیلیپین رویدادها و فستیوال‌های فیلیپین در ماه ژانویه - بخش اول
 234. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیکو فیلیپینی
 235. فیلیپین طرز تهیه و پخت مورکون فیلیپینی
 236. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف مکادو فیلیپینی
 237. فیلیپین طرز تهیه کرم کارامل به سبک فیلیپینی
 238. فیلیپین طرز تهیه و پخت کاره کاره فیلیپینی
 239. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف کالدرتا فیلیپینی
 240. فیلیپین محدودیت های غذایی و غذاهای حلال در فیلیپین
 241. فیلیپین سبک غذایی فیلیپینی‌ها و رژیم خوراکی ساده و کارآمد
 242. فیلیپین فرهنگ غذایی رایج در میان فیلیپینی ها
 243. فیلیپین آنچه که باید درباره نوشیدنی‌های غیر الکلی فیلیپینی بدانید
 244. فیلیپین تنوع میوه‌های استوایی و دسرهای هیجان انگیز در فیلیپین
 245. تبت مسابقات اسب دوانی در جشن سال نوی تبتی
 246. تبت برنامه سفر گشت و گذار در دشت‌های وسیع و مرتفع گانان لاین در تبت
 247. تبت ماجراجویی‌ها در هزو؛ محل اتصال دشت‌های مرکزی و منطقه تبتی آمدو
 248. تبت برنامه سفر بازدید از شهرهای لینکسیا و زیایهی در تبت
 249. تبت برنامه سفر تمدد اعصاب در مراتع سبز جنوب گانسو؛ تبت
 250. تبت برنامه سفر بازدید از صومعه‌های شیگاتسه؛ دومین شهر بزرگ تبت
 251. تبت گشت و گذار در داتونگ؛ بخش خودمختار کینگهای چین
 252. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش دوم
 253. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش اول
 254. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش دوم
 255. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول
 256. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اطلاعات کاربردی در ویتنام
 257. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره نیازمندی های خاص در سفر به ویتنام
 258. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره رویدادها و فستیوالهای ویتنام
 259. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره غذاها و فرهنگ ویتنامی
 260. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری و سرگرمی ها در ویتنام
 261. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره بهداشت و امنیت در ویتنام
 262. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره دانگ ویتنام و موضوع پول
 263. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اقامتگاه ها و هتل های ویتنام
 264. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره سفر در داخل ویتنام
 265. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره فرودگاه های ویتنام
 266. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره ویزا و گمرک ویتنام
 267. ویتنام پاسخ به سوالات رایج و اطلاعات بیشتر درباره ویتنام
 268. ویتنام كونگ چی؛ برندی مطرح در لباس‌های باشکوه شب
 269. ویتنام داگما؛ برندی ویتنامی از الیاف كاملا طبیعی
 270. ویتنام ماگون؛ برندی نوظهور در پوشاک زنانه ویتنامی
 271. ویتنام لوسینه؛ برند نوظهور لباس های مدرن زیر ویتنامی
 272. ویتنام مای وِی دکو؛ یكی از بهترین برندهای اقلام خانگی در هوشی‌مین
 273. ویتنام مین هان؛ برنده‌ی ویتنامی جوایز متعدد طراحی در دنیای مد
 274. ویتنام دو مان كوئونگ؛ برجسته‌ترین طراح مدهای گران قیمت در ویتنام
 275. ویتنام ماسیمو فراری؛ طراح ویتنامی بزرگ‌ترین برندهای جهان
 276. ویتنام كای سیلك؛ یکی از موفق‌ترین طراحان مد ویتنام
 277. ویتنام نن گوین كونگ چی؛ طراح ویتنامی با شهرت جهانی
 278. ویتنام مركز خرید میدان سایگون؛ بهشت عاشقان خرید
 279. ویتنام مرکز خرید دایمند پلازا در هوشی‌مین
 280. تبت برنامه سفر بازدید از سرزمین بومی مردم توو در منطقه هاژو تبت
 281. تبت کوه پیمایی در دامنه‌های کوه مقدس و پوشیده از برف میلی در تبت
 282. تبت گشت در اطراف شهر شینینگ؛ دروازه فلات کینگهای تبت
 283. تبت برنامه سفر بازدید از دریاچه مقدس لامو لاتسو در تبت
 284. تبت راهپیمایی اطراف رودخانه یارلونگ تسانگپو تبت؛ مرتفع‌ترین رودخانه جهان
 285. تبت کوه پیمایی در مرتفع‌ترین قله جهان؛ اورست
 286. ویتنام هانوی و هوشی‌مین برترین مقاصد خرید در ویتنام
 287. ویتنام آثار هنری معاصر ویتنام؛ یادگاری و سوغاتی ارزشمند
 288. ویتنام صنایع دستی سنتی و محلی ویتنامی
 289. ویتنام البسه و پوشاک ویتنامی؛ بهترین یادگاری و سوغاتی از ویتنام
 290. ویتنام کشف دیدنی های شگفت انگیز طبیعی و فرهنگی ویتنام در دو هفته
 291. ویتنام برنامه سفر یك هفته ای در شمال ویتنام
 292. ویتنام بازدید از شهر هوشی‌مین در یك هفته
 293. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه - هوی آن در سه روز
 294. ویتنام برنامه سفر بازدید از هانوی در سه روز
 295. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه در سه روز
 296. ویتنام برنامه سفر هوشی‌مین در سه روز
 297. ویتنام فستیوال معبد كی یپ باك در ویتنام
 298. ویتنام فستیوال مبارزه گاو وحشی دو سون در ویتنام
 299. ویتنام روز ملی استقلال ویتنام
 300. ویتنام فستیوال وو لان یا روز مادر ویتنامی
 301. ویتنام فستیوال آفت زدایی در ویتنام
 302. ویتنام مراسم روز جهانی كودك در ویتنام
 303. ویتنام فستیوال معبد با چوآ سو در ویتنام
 304. ویتنام فستیوال بازار عشق كائو وای و عاشقانه های رایج آن در ویتنام
 305. ویتنام فستیوال دهكده مارهای له مات و غذاهای خوشمزه آن در ویتنام
 306. ویتنام روز جهانی كارگر در ویتنام
 307. ویتنام جشن ملی روز اتحاد و همبستگی در ویتنام
 308. ویتنام فستیوال نهنگ‌ها؛ نجات دهندگان ماهیگیران در ویتنام
 309. ویتنام مراسم گرامیداشت و سالمرگ پادشاهان هونگ در ویتنام
 310. ویتنام جشنواره و مسابقه فیل‌ها در سراسر ویتنام
 311. ویتنام فستیوال غذای سرد یا عید مردگان در ویتنام
 312. ویتنام فستیوال چو دونگ تو در ویتنام
 313. ویتنام فستیوال قربانی كردن گاو وحشی در ویتنام
 314. ویتنام تشكر از قدیسان نگهبان در فستیوال رونگ پوك ویتنام
 315. ویتنام فستیوال عاشقانه نویی با در ویتنام
 316. ویتنام کمپینگ و چادر زدن در طبیعت بکر ویتنام
 317. ویتنام شرایط استفاده از مهمانخانه‌ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تخت و صبحانه در ویتنام
 318. ویتنام شرایط مسافرخانه ها و پردیس ها در سفر به ویتنام
 319. ویتنام زندگی با اهالی بومی و استفاده از اقامتگاه های بومی در ویتنام
 320. ویتنام اقامتگاه های زیبا و رویایی بوتیک در سواحل و جنگل های انبوه ویتنام
 321. ویتنام اقامتگاه‌های سلامتی و تندرستی و اسپاها در ویتنام
 322. ویتنام آپارتمان‌های اجاره ای و تجهیز شده در شهرهای بزرگ ویتنام
 323. ویتنام آب و هوای ویتنام
 324. ویتنام زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام
 325. ویتنام دین و مذهب در ویتنام
 326. ویتنام ارتباطات غیرکلامی در ویتنام
 327. ویتنام فرهنگ تواضع و فروتنی در ویتنام
 328. ویتنام تاریخ معاصر ویتنام
 329. ویتنام تاریخ ویتنام باستان
 330. ویتنام گاهشمار تاریخ ویتنام
 331. ویتنام ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی ویتنام
 332. ویتنام اطلاعات مفید و مختصر درباره ویتنام
 333. هندوستان پاسخ به سؤالات رایج درباره تلفن ثابت و موبایل در هند
 334. هندوستان سافاری جیپ در اوتارانچال هند
 335. هندوستان دنیای وحشی شرق هیمالیا در هند
 336. هندوستان شکوه جنوب هند در تور طبیعت گردی تپه های مالابار
 337. هندوستان برنامه سفر مخصوص دوستداران یوگا در هند
 338. هندوستان تور سافاری و بازدید از حیات وحشی پارک ملی رویال چیتوان نپال
 339. هندوستان سافاری برای بازدید از ببرهای هندی در پارک‌های ملی هند
 340. هندوستان تورهای بازدید از قبایل چاتیسگار در هند
 341. هندوستان تجربه‌ای تکرار ناشدنی؛ سافاری با فیل‌های عظیم‌الجثه در هند
 342. هندوستان برنامه سفر صید شیر ماهی در شمال هند
 343. هندوستان برنامه سفر بازدید و سافاری حیات وحش شرق هند
 344. هندوستان گشت و گذار در طبیعت هند با پای پیاده
 345. هندوستان تور طبیعت گردی در جنگل‌های انبوه تنمالا در کرالا
 346. هندوستان با تور پرنده نگری هند از تاج محل دیدن کنید
 347. هندوستان تعطیلات آخر هفته در پارک ملی رانتامبور
 348. هندوستان تور پرنده نگری در طبیعت سرزمین هند
 349. هندوستان غنای فرهنگی و تاریخی گوا قدیم در سفری 3 روزه
 350. هندوستان قایقرانی در آب‌های خروشان منطقه کوهستانی ریشیکش
 351. هندوستان زندگی و تفریحات شبانه در هند
 352. هندوستان راس یاترا بزرگ‌ترین فستیوال مذهبی به احترام لرد جاگانات در هند
 353. هندوستان عید فطر در میان مسلمانان هند
 354. هندوستان عید قربان در میان مسلمانان هند
 355. هندوستان فستیوال پورام در هند
 356. هندوستان فستیوال بایساخی؛ جشن برداشت محصول در پنجاب هند
 357. هندوستان فستیوال کوم میلا یا کومبه میلا؛ مهم‌ترین و قدیمی‌‌‌‌‌ترین فستیوال هندو در هند
 358. هندوستان فستیوال ماهاویر جانما کالیاناک؛ جشن تولد مَهاویرا در هند
 359. هندوستان جشن راما نوامی؛ تولد راما در هند
 360. هندوستان کارناوال‌های ماردی گرا؛ سه شنبه‌ی چرب در هند
 361. هندوستان فستیوال هولی؛ جشنواره‌‌ی رنگ‌ها در هند
 362. هندوستان جشن ماها شیوارتری؛ شب بزرگ شیوا در هند
 363. هندوستان فستیوال شناور یا فلوت در هند
 364. هندوستان فستیوال واسانت پانچامی؛ پنجمین روز بهار در هند
 365. هندوستان روز جمهوری؛ اجرای قانون اساسی هند
 366. هندوستان فستیوال سانکرانتی و پونگال؛ برداشت تامیل در هند
 367. هندوستان شرایط سفر زنان تنها در هند
 368. هندوستان سفر به هند با هواپیما
 369. هندوستان زبان و الفبای هندی و شبکه تلفن و ارتباطات در هند
 370. هندوستان سیاست داخلی و خارجی هند
 371. هندوستان اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه هند
 372. هندوستان آب و هوای متنوع هند
 373. هندوستان زیبایی‌های بکر و رؤیایی طبیعت هند
 374. فیلیپین طراح مد فیلیپینی راجو لورل؛ حامی زنان اقلیت و کارآفرینی
 375. فیلیپین طراح مد فیلیپینی جوزی ناتوری؛ از وال استریت تا صحنه‌ی مُد
 376. فیلیپین طراح مد فیلیپینی خوزه پیتوی مورِنو؛ سزار مد آسیا
 377. فیلیپین مهم‌ترین نکات برای خرید در سفر به فیلیپین
 378. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در سیبو؛ فیلیپین
 379. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در مانیل
 380. فیلیپین محبوب‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان در فیلیپین خرید
 381. فیلیپین برنامه سفر گشت در جزیره باشکوه پالاوان در فیلیپین
 382. فیلیپین غذاهای پرطرفدار خیابانی و ارزان قیمت در فیلیپین
 383. فیلیپین آنچه باید درباره خوراک‌های فیلیپینی به سبک چینی بدانید
 384. فیلیپین انواع رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره ای در فیلیپین
 385. فیلیپین انواع غذاهای بین المللی و غربی در فیلیپین
 386. فیلیپین سبک‌ها و روش‌های متنوع آشپزی فیلیپینی
 387. فیلیپین آنچه که باید درباره غذاهای فیلیپینی بدانید
 388. فیلیپین اقامتگاه‌های ارزان قیمت و در دسترس فیلیپین
 389. فیلیپین انواع آپارتمان‌ها و ویلاهای خصوصی در فیلیپین
 390. ویتنام فستیوال ترو ترم در ویتنام
 391. ویتنام فستیوال دژ كو لوآ در ویتنام
 392. ویتنام فستیوال گیونگ در ویتنام
 393. ویتنام فستیوال هوئونگ پاگودا در ویتنام
 394. ویتنام فستیوال بای دن پاگودا در ویتنام
 395. ویتنام سال نو میلادی در ویتنام
 396. ویتنام سال نوی ویتنامی یا عید تت
 397. ویتنام درباره رویدادهای و فستیوال های ویتنام
 398. ویتنام گردشگران سالمند در ویتنام
 399. ویتنام ویتنام بهشتی خوردنی برای گیاه خواران
 400. ویتنام سفر برای بازماندگان جنگ در ویتنام
بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

 1. مقبره‌ی فولینگ
 2. مانگروهای لنکاوی
 3. قصر سلطنتی شن‌یانگ
 4. موزه کاخ ملی تایپه | Taipei National Palace Museum
 5. کوهستان علی | Ali Mountain
 6. شهر باید پر شود
 7. منطقه دیدنی کوهستان هنگشان
 8. کندی پنکالان بوجانگ | Candi Pengkalan Bujang
 9. کوهستان ووتای | Wutai
 10. کندی بندانگ دالام بوکیت باتو پاهات | Candi Bendang Dalam
 11. معبد جینکی | Jinci
 12. موزه باستان‌شناسی دره بوجانگ بوکیت باتو پاهات | Bujang Valley Bukit Batu Pahat
 13. معبد شوانگ لین
 14. چشمه‌های آب گرم اولو لگونگ | Ulu Legong
 15. پاگودای چوبی در شهرستان یینگ شیان
 16. مسجد ظهیر
 17. گوک بائو جنیانگ کامپونگ گادینگ | Gok Bau Jeniang Kampung Gadin
 18. پیاده‌رو درختی در سونگای سدیم | Tree Top Walk Sungai Sedim
 19. غارهای دست ساز یون گانگ | Yungang Grottoes
 20. پکان رابو | Koperasi Pekan Rabu
 21. داتای بای لنکاوی
 22. گذرگاه شان‌های گوآن دیوار بزرگ چین | Shanhaiguan
 23. هشت معبد بیرونی
 24. عقاب لنکاوی و پارک لاگندا | Lagenda
 25. گشت‌زنی در رودخانه کیلیم لنکاوی | Kilim
 26. برج رادیو و تلویزیون تیانجین
 27. پارک آبی تیانجین
 28. کوهستان باشیان | Baxian
 29. برج الور ستار | Menara Alor Setar
 30. معبد ملکه آسمان | بهشت
 31. دریاچه دایانگ بونتینگ یا تاسیک دایانگ بونتیگ لنکاوی | Dayang Bunting
 32. کلیسای جامع سنت ژوزف، تیانجین
 33. منطقه دیدنی کوهستان پانشان
 34. پارک دریایی ‌جزیره پایر | Pulau Payar Marine Park
 35. گذرگاه هوآنگ یاگوآن دیوار بزرگ چین
 36. ماشین کابلی لنکاوی
 37. رودخانه های‌هه تیانجین | Haihe
 38. مسجد بزرگ
 39. ساحل ماسه‌های سیاه در جزیره لنکاوی
 40. قلعه داگو | Dagu Fort
 41. جزیره لنکاوی
 42. معبد بودایی دابی | Dabei
 43. پارک ملی ‌جزیره کوکوپ جوهور | Pulau Kukup National Park
 44. موزه ماهیگیران تانجونگ بالو | Tanjung Balau Fishermen Museum
 45. باغ‌وحش جوهور
 46. خیابان فرهنگی باستانی | Ancient Cultural Street
 47. معبد بودای یشمی
 48. دژ قدیمی جوهور یا کوتا جوهور لاما | Kota Johor Lama
 49. مزرعه تمساح تلوک سنگات | Teluk Sengat Crocodile Farm
 50. مرکز مالی جهانی شانگهای
 51. گالری ماوار | Mawar
 52. برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای
 53. موزه کوتاتینگی | Kota Tinggi Museum
 54. موزه‌ی شانگهای
 55. پارک ملی تانجونگ پیای | Tanjung Piai
 56. باغ یو یوان
 57. خیابان نانجینگ
 58. مسجد سلطان ابوبکر
 59. آبشار کوتاتینگی | Kota Tinggi Waterfall
 60. باند شانگهای
 61. موزه سلطنتی ابوبکر | Muzium Diraja Sultan Abu Bakar
 62. سالن اجتماعات عمومی
 63. باغ وحش چونگ‌کینگ
 64. گونونگ لدانگ، کوه اوفیر | Gunung Ledang Mount Ophir
 65. مرزرعه میوه دیزارو
 66. دره کوتانگ رودخانه یانگ تسه | Qutang
 67. رودخانه یانگ تسه
 68. ساحل دیزارو | Desaru
 69. ‌جزیره اور | Pulau Aur
 70. جزیره‌ی حیرت انگیز راوا | Stunning Rawa Island
 71. ‌جزیره راوا | Pulau Rawa
 72. جزایر سیبو | Pulau Sibu
 73. پارک ملی انداو رومپین | Endau Rompin
 74. کوتا اسکندر جوهور | Kota Iskandar Johor
 75. لگولند | Legoland
 76. پارک باتلاقی | Wetland Park
 77. باغ گیاه شناسی پوتراجایا تامان بوتانی | Putrajaya Botanical Garden Taman Botani
 78. پل پوترا | Putra Bridge
 79. پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park
 80. پِردانا پوترا | Perdana Putra
 81. کاخ دادگستری | Palace Of Justice
 82. باغ دوستی چین - مالزی | The China - Malaysia Friendship Garden
 83. کروز پوتراجایا | Putrajaya Cruise
 84. مسجد پوترا | Putra Mosque
 85. مکان تستی رستوران-1
 86. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی
 87. تایلند ساختمان قدیمی بان سینگهاتا
 88. تایلند بان تانگ نانگ اوک
 89. تایلند بان نا سامای
 90. تایلند پرا تات کانگ کائو نویی
 91. تایلند وات ماها تان (یاسوتان)
 92. تایلند وات سوپاتانارام
 93. تایلند وات نانگ بوا
 94. تایلند وات چائنگ
 95. تایلند وات تانگ سی موآئنگ
 96. تایلند پارک ملی پا تائم
 97. تایلند مائه نام سونگ سی
 98. تایلند پارک جنگلی پانوم ساوای
 99. تایلند پارک ملی کائو پرا ویهانس
 100. تایلند وات پا ماها جدی کائو (وات لارن کواد)
 101. تایلند نانگ هان
 102. تایلند پرا تان چوئنگ
 103. تایلند پارک سومدت پرا سریناکاریندرا در رویی ات
 104. تایلند بوئنگ پلان چایی
 105. تایلند وات کلانگ مینگ موئنگ
 106. تایلند وات بوراپا پیرام
 107. تایلند موزه ملی رویی ات
 108. تایلند وات پو چایی
 109. تایلند پل دوستی تایلند-لائوس
 110. تایلند سالا کائو کو یا وات کائک
 111. تایلند پارک جنگلی نامتوگ تاو تو
 112. تایلند ابوسوت چوبی وات پاروئن سونگتام
 113. تایلند وات تام کلانگ فن
 114. تایلند فسیل‌های صدف های چند میلیون ساله
 115. تایلند مقبره شاه نارسوان کبیر
 116. تایلند مزرعه چوکچای
 117. تایلند سد لام پرا پلوئنگ
 118. تایلند کائو پائنگ ما
 119. تایلند پراسات پانوم وان
 120. تایلند وات کاو چان نگام
 121. تایلند سد لام تاکونگ
 122. تایلند پارک ملی کائو یایی
 123. تایلند وات سالا لویی
 124. تایلند باغ‌وحش ناکان راتچاسیما
 125. تایلند پرا تات پانوم
 126. تایلند نامتوک تات تان
 127. تایلند پارک ملی ماکداهان
 128. تایلند هو کائو ماکداهان
 129. تایلند پرا تات نا دان
 130. تایلند منطقه امن و حفاظت شده حیات‌وحش پو لوانگ
 131. تایلند پارک ملی پو روا
 132. تایلند پارک ملی پو کرادوئنگ
 133. تایلند هونگ مون مانگ یا موزه شهر کان کائن
 134. تایلند پارک ملی پو پا
 135. تایلند پارک ملی پو ویانگ
 136. تایلند سد ابولراتانا یا پونگ نیپ
 137. تایلند وات سی بان روانگ
 138. تایلند وات کلانگ
 139. تایلند پاتاساتان فو پو
 140. تایلند مرکز تبلیغات هنری، فرهنگی و گردشگری
 141. تایلند اثر تاریخی پرایا چایسانتان (چائو سومپامیت)
 142. تایلند پرا تات نانگ سام موئن
 143. تایلند مکان مقدس چائو پو پرایا لائه
 144. تایلند سد چالابهورن / سد نام پروم
 145. تایلند پارک ملی تان تان
 146. تایلند اثر تاریخی پرایا پاکدی چامپون (لائه)
 147. تایلند کا سوان تائنگ
 148. تایلند منطقه مقدس بان کاک نگیو (پراسات بان کاک نگیو)
 149. تایلند مرکز فرهنگی پایین شمال شرق
 150. تایلند پارک پرندگان (سوان نوک)
 151. تایلند پارک تاریخی پانوم رانگ
 152. تایلند مرکز هنرهای دستی بان کام پرا
 153. تایلند معبد پرا لاو تپ نیمیت (وات پرا لاو تپ نیمیت)
 154. تایلند پرا مونگکان مینگ موئنگ
 155. تایلند دهکده مو لام
 156. تایلند مرکز صلیب سرخ کائو لان تایی
 157. تایلند جزیره ماک
 158. تایلند جزیره کرادات
 159. تایلند جزیره کام
 160. تایلند ستون شهر
 161. تایلند وات یوتا نیمیت
 162. تایلند وات باپهارام
 163. تایلند جزیره لائویا
 164. تایلند لا لو
 165. تایلند پارک ملی تا پرایا
 166. تایلند پارک ملی پانگ سیدا
 167. تایلند ساکائو و ساکوان
 168. تایلند هات مائه رامپائنگ-بان کان او
 169. تایلند کاو لائم یا
 170. تایلند پرا چدی کلانگ نام (وات ساموت کانگکا یا وات پاک نام)
 171. تایلند جزیره مان نای
 172. تایلند کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ
 173. تایلند او کای- لائم تان
 174. تایلند نامتوک کلانگ پلا کانگ
 175. تایلند وات سارانات تامارام
 176. تایلند سوان سان
 177. تایلند وات پا پرادو
 178. تایلند موزه نمایش سایه های دات بان دان
 179. تایلند مقبره شاه تاکسین
 180. تایلند بنای یادبود سانتون پو
 181. تایلند لائم مائه فیم
 182. تایلند بان فی
 183. تایلند نامتوک تان تیپ
 184. تایلند آبشار تاکرو و آبشار سالادای
 185. تایلند کائنگ هین پوئنگ
 186. تایلند ساختمان چائو پرایا ابهایهوبات
 187. تایلند پارک ملی تاپ لان
 188. تایلند شهر باستانی سی ماهوسوت
 189. تایلند مکان باستانی سا موراکوت
 190. تایلند وات کائو پیچیت
 191. تایلند هنر در بهشت
 192. تایلند --
 193. تایلند وات یاناسانگوارارام وراماهاویهان
 194. تایلند مینی سیام
 195. تایلند جزیره لن
 196. تایلند خانه مقدس حقیقت
 197. تایلند دهکده فیل پاتایا
 198. تایلند بان ساکاوادی
 199. تایلند دنیای زیر آب پاتایا
 200. تایلند ساحل جامتین
 201. تایلند کاو پرا تام ناک یا کاو پرا تات
 202. تایلند جزیره رانگ
 203. تایلند پارک تفریحات ماجراجویانه تری تاپ
 204. تایلند جزیره چانگ نویی
 205. تایلند جزیره نگام
 206. تایلند مزرعه پرورش ببر سی راچا
 207. تایلند باغ‌وحش باز کائو کیاو
 208. تایلند سوان نانگ نوچ (باغ نانگ نوچ)
 209. تایلند بازار شناور پاتایا
 210. تایلند پارک سه پادشاه
 211. تایلند پارک سنگی یک میلیون ساله و مزرعه پرورش تمساح
 212. تایلند موزه بطری
 213. تایلند موُسسه علوم دریایی دانشگاه بوراپا
 214. تایلند ساحل پاتایا
 215. تایلند کائو چی چان
 216. تایلند هات لائم سینگ
 217. تایلند پارک ملی نامتوک پلیو
 218. تایلند وات کاو سوکیم
 219. تایلند کای نوئن وونگ
 220. تایلند بنای یادبود تاکسین مهارات
 221. تایلند توئک دائنگ
 222. تایلند آبشارهای سویی داو
 223. تایلند کلیسای کاتولیک چانتابوری
 224. تایلند مکان مقدس ستون شهر-یالا
 225. تایلند مسجد مرکزی یالا
 226. تایلند وات کاهاپیموک
 227. تایلند چشمه آبگرم بتونگ
 228. تایلند بزرگ‌ترین صندوق پستی تایلند
 229. تایلند دهکده ساکای
 230. تایلند نامتوک لا-اونگ (آبشار رنگین کمان)
 231. تایلند نامتوک تان تو
 232. تایلند جزیره نگای یا جزیره ها یی
 233. تایلند پارک ملی هات چاو مایی
 234. تایلند جزیره کرادان
 235. تایلند جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)
 236. تایلند جزیره لیبونگ
 237. تایلند هات یاو
 238. تایلند پارک عمومی کوان تامناک چان
 239. تایلند اولین درخت کائوچو در تایلند
 240. تایلند موزه پرایا راتسادانوپرادیت ماهیسون پاکدی
 241. تایلند تبلیغات حفظ و عمران جزیره چانگ
 242. تایلند پرا بروم تات چایا
 243. تایلند پارک ملی دریایی جزیره انگ تانگ
 244. تایلند جزیره نانگ یوان
 245. تایلند نامتوک ویبهاوادی
 246. تایلند دهکده تربیت میمون‌ها (مدرسه میمون‌ها)
 247. تایلند پارک ملی تایی روم ین
 248. تایلند پارک ملی کائو سوک
 249. تایلند پاک نام تاپی (دهانه رودخانه تاپی)
 250. تایلند مؤسسه مطالعات جنوب تایلند
 251. تایلند موزه پاتامارونگ
 252. تایلند موزه ملی سونگکلا
 253. تایلند جزیره یو
 254. تایلند پل تینسولانود
 255. تایلند دریاچه سونگکلا
 256. تایلند باغ‌وحش سونگکلا
 257. تایلند لائم سامیلا
 258. تایلند پارک ملی تیل بان
 259. تایلند پارک ملی تاروتاو
 260. تایلند موزه ملی ساتان-عمارت کادن
 261. تایلند مسجد جامع ساتان یا مسجد مامبانگ
 262. تایلند پارک ملی لائم سان
 263. تایلند جزیره پایام
 264. تایلند نقطه ویکتوریا یا کا سونگ
 265. تایلند هات چان دامری
 266. تایلند پارک ملی نامتوک نگاو
 267. تایلند نامتوک تان پت
 268. تایلند نامتوک پانیابان
 269. تایلند چشمه های آبگرم و پارک عمومی راکساوارین
 270. تایلند چشم انداز کاتا کارن
 271. تایلند هات کارن
 272. تایلند هات سورین
 273. تایلند جزیره مرجانی هی
 274. تایلند موزه پوکت تایهوا
 275. تایلند بنای تاریخی دو قهرمان
 276. تایلند هات پاتونگ
 277. تایلند جزیره راچا
 278. تایلند هات نایی هان
 279. تایلند هات کامالا
 280. تایلند هات کاتا
 281. تایلند لائم پرومتپ
 282. تایلند نامتوک تاموت
 283. تایلند جزیره سی و جزیره ها
 284. تایلند وات تام کاها ساوان
 285. تایلند نامتوک پرایوان
 286. تایلند عمارت پرایا تاکارات (چوای)
 287. تایلند چشمه های آبگرم بان بو دان
 288. تایلند نامتوک سائنگ تانگ
 289. تایلند نامتوک هین لات
 290. تایلند وات رات اپاتام یا وات بانگ ریانگ
 291. تایلند پارک ملی کاو لاک لام رو
 292. تایلند جزیره تاپو (جزیره جیمز باند)
 293. تایلند پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ
 294. تایلند خلیج پانگ نگا یا پارک ملی پانگ نگا
 295. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان
 296. تایلند هات کائو لاک
 297. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سورین
 298. تایلند شهر باستانی یارانگ
 299. تایلند وات مانچارینتاواپیویهان
 300. تایلند مؤسسه هنری فرهنگی کالایانیواتانا
 301. تایلند هات واسوکری
 302. تایلند هات کالالای
 303. تایلند مرکز مطالعات طبیعی یارنینگ
 304. تایلند گورستان کائو مائه ایم کو نیاو
 305. تایلند بان یاکانگ
 306. تایلند بان تان
 307. تایلند آبشار چات وارین
 308. تایلند مرکز مطالعات و پژوهش طبیعت جنگلی مردابی سیریندهورن پیت
 309. تایلند جزیره یائو
 310. تایلند هات ناراتات
 311. تایلند پارک ملی کائو لوانگ
 312. تایلند ائو کانوم
 313. تایلند آبشار سی کیت
 314. تایلند وات پرا ماهاتات وراماهاویهان
 315. تایلند ساحل غار پرانانگ
 316. تایلند تال وائک یا دریای جدا شده
 317. تایلند جزیره پودا
 318. تایلند جزیره هونگ
 319. تایلند ساحل ناپارات تارا
 320. تایلند نامتوک ران کلانگ تام
 321. تایلند موزه وات کلانگ تام
 322. تایلند پارک ملی تان بوک ترانی
 323. تایلند پارک ملی کائو پانوم پنچا
 324. تایلند پا پرو تا پوم کلانگ سونگ نام
 325. تایلند برکه زمردین
 326. تایلند ائو نانگ
 327. تایلند کائو کاناپ نام
 328. تایلند جزیره تائو
 329. تایلند وات پراتات ساوی
 330. تایلند پارک ملی دریایی جزیره چامپون
 331. تایلند جزیره مافراو
 332. تایلند وات پرادوئم
 333. تایلند وات کائو فا سالا لوی
 334. تایلند موزه ملی چامپون
 335. تایلند ائو تانگ ماکام
 336. تایلند وات پا للای
 337. تایلند وات نو پاتونگکان یا وات ماکام نو
 338. تایلند وات کائه
 339. تایلند مرکز تبلیغات صنعتی منطقه
 340. تایلند پارک ملی پو تویی
 341. تایلند تام وروان
 342. تایلند بوئنگ چاواک
 343. تایلند دهکده‌های بوفالو
 344. تایلند برج بانهارن-جامسی
 345. تایلند وات پرا پرانگ و کوره های باستانی
 346. تایلند موزه ملی این بوری
 347. تایلند وات بات
 348. تایلند وات نا پراتات
 349. تایلند وات پرا نان چاکراسی وراویهان
 350. تایلند وات ساوانپ اروم
 351. تایلند پرا پاتا نیراروکانتارای چایوات چاتوراتیت
 352. تایلند وات پرا پاتاچای
 353. تایلند مزارع گل‌های آفتابگردان
 354. تایلند تام دائو کاو کائه
 355. تایلند پارک ملی نامتوک چت سائو نویی
 356. تایلند مواک لک اربورتوم
 357. تایلند مزرعه تمساح و باغ‌وحش
 358. تایلند وات ساتاتام
 359. تایلند وات بان لائم یا وات پت ساموت وراهیوان
 360. تایلند کلیسای مریم مقدس یا اتسانا ویهان مائپرا بانگکوئت
 361. تایلند پارک یادبود شاه راما دوم
 362. تایلند وات امپاوان چتیارام
 363. تایلند بازار شناور امپاوا
 364. تایلند وات کولا مانی
 365. تایلند بنای بادبود دوقلوهای چانگ-انگ سیامی و موزه قایق
 366. تایلند دان هوی لات
 367. تایلند زیارتگاه پان تایی نوراسینگ
 368. تایلند مرکز آموزش علوم ساموت ساکان
 369. تایلند وات یایی کام پراسات
 370. تایلند موزه اراوان
 371. تایلند ساحل بانگ پو
 372. تایلند بازار شناور بانگ نامپوئنگ
 373. تایلند موزه نیروی دریایی
 374. تایلند چشمه آبگرم بو کلاوئنگ
 375. تایلند بازار شناور دامنوئن سادواک
 376. تایلند موزه ملی راتچابوری
 377. تایلند پرانبوری
 378. تایلند کائو چانگ کراچوک
بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+