وضعیت کاربر : مهمان

تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول


امتیاز :

| 4 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

طول سفر: 5 ساعت

مبدا: پل گالاتا (Galata Koprusu)

مقصد: راسته رستوران‌ها

ويژه: خانواده ها، جوانان، افراد مجرد، عشاق، کسانی که برای اولین بار به ترکیه سفر می کنند


نگاهی به برنامه سفر

در بین جاذبه‌های جادویی و مرموز استانبول هیچ چیز بهتر از بازدید از یکی از بازارهای تاریخی نیست. در بازار احساسات شما تحت تأثیر مناظر، صداها و بوی ادویه‌هایی که از سرتاسر جهان آمده‌اند قرار خواهد گرفت. به‌محض ورود واقعاً خواهید فهمید که روزهای اولی که استانبول پل ارتباطی بین اروپا، آسیا و خاورمیانه بوده چه وضعیتی داشته است. در بازارهایی که شبیه به ماز هستند، قالیچه‌های خوش ‌‌رنگ، لامپ‌های رنگی، ظروف سفالی با جزئیات کامل، غذاهای محلی خوشمزه و تعداد زیادی طراح لباس و خلاصه همه چیز یافت می‌شود. آماده شوید تا مهارت‌های خود در معامله پایاپای را بیازمایید و اوقات خوشی در تور پیاده‌روی بازارهای بزرگ استانبول داشته باشید.

خلاصه برنامه سفر

پل گالاتا، قایق‌های ماهیگیری گالاتا، میدان امینونو، بازار ادویه مصری، خیابان بازار طویل، مسجد باشکوه سلیمان، دانشگاه استانبول، میدان بایزید، بازار بزرگ یا کاپالی چارشی، کافه قلیان ارنلر، ستون سوخته، آرامگاه سلطان محمود دوم، راسته رستوران‌ها

پل گالاتا | Galata Koprusu

پل پرانرژی گالاتا باعث ارتباط شهر قدیمی و تاریخی استانبول و شهر جدید به شما می‌شود. این پل دو طرفه همیشه مملو از عابرین و سرشار از زندگی است. ماهیگیران محلی که در طبقه بالا قرار دارند تلاش ‌می‌کنند تا با استفاده از قلاب‌های خود ماهی بگیرند و رستوران‌ها و فروشگاه‌های بی ‌‌شماری نیز در پایین منتظر شما هستند تا از آن‌ها خرید کنید. ما عاشق فضای اطراف پل هستیم و مهم نیست که چه ساعتی از روز آنجا هستید، رستوران‌های کنار آب در سطح پایین‌تر گالاتا بعد از تاریک شدن هوا بسیار زیبا هستیند. در دوران قسطنطنیه، ‌بیزانس یک زنجیر بزرگ قابل تنظیم در عرض Golden Horn جایی که الان پل گالاتا قرار دارد کشید تا کشتی‌های ناخواسته را از ورود از سمت رودخانه بسفر متوقف کند. گروه‌های زیادی تلاش کردند تا این زنجیر را پاره کنند ولی نتوانستند تا این‌که در سال 1453 عثمان این کار را انجام داد. عثمانی‌های برای ساختن پلی دائمی در محلی که زنجیر قرار دارد مدت‌ها بحث کردند ولی برای صدها سال چیزی به‌جز مجموعه‌ای از قایق‌ها که به هم متصل شده بودند وجود نداشت. لئوناردو داوینچی به استانبول دعوت شد و طرح پلی را پیشنهاد کرد که مورد تائید سلطان قرار گرفت. وقتی سلطان از میکل ‌‌آنژ خواست که بعد از لئوناردو داوینچی طرحی برای پل ارائه کند او پاسخ منفی داد. سرانجام در اواسط دهه 1800 عثمانی‌ها شروع به ساخت یک سری پل‌های چوبی در بالا و پایین Golden Horn کردند و برخی نیز مقدار عوارض عبور را تغییر دادند. در اوایل دهه 2000 آن‌ها آخرین پل‌های چوبی را با تیرهای بتونی تعویض و پل فعلی گالاتا را ایجاد کردند.

قایق‌های ماهیگیری گالاتا

دقیقاً در کنار ضلع جنوب غربی پل گالاتا شما برای صرف غذا در قایق‌های ماهیگیری گالاتا که به‌شدت بالا و پایین می‌‌‌روند دعوت هستید. قایق‌های طلاکاری شده سبک شرقی از گوشه‌ای به گوشه دیگر حرکت ‌می‌کنند، زیرا آشپزها ماهی‌هایی که تازه صید شده‌اند را روی عرشه طبخ ‌می‌کنند. حرکت قایق‌ها به سختی و خشونت است ولی این‌ها همه بخشی از جاذبه آن‌ها هستند. همان‌طور که به صف سفارش نزدیک می‌‌‌شوید، تعجب خواهید کرد که کارگرها با چه شوری در اطراف حرکت کرده و غذا تهیه ‌می‌کنند و قایق‌ها به‌سرعت جلو عقب می‌‌‌روند. شما می‌‌‌توانید خیلی سریع یک فیله ماهی خوشمزه که دور آن نان پیچیده شده و یک نوشابه را به قیمت 10 لیره ترکیه خریداری کنید. خوردن فیله‌ها به‌صورت سرپایی کار راحتی است ولی شرکت‌هایی که دارای قایق هستند تعدادی چادر با محلی برای نشستن نیز دارند. اگر ماهی که شما می‌خواهید موجود نیست، صبر کنید تا ببینید چگونه کارگرها برای گرفتن این ماهی از دریا تلاش ‌می‌کنند. اگر هنوز گرسنه هستید می‌‌‌توانید یکی از دکه‌هایی که ذرت بو داده شده می‌‌‌فروشند یا دونات‌های پوشیده شده با تکه‌های پسته را امتحان کنید. موقعی که آماده رفتن شدید سعی نکنید از عرض جاده عبور کنید زیرا با توجه به عبور خودروهای سنگین و ترافیک شدید بسیار خطرناک است. حتی اگر ترافیک سبک دیده شود، ‌موانع بلندی که در آن سمت خیابان کشیده شده باعث شده عبور از آن سخت شود بنابراین از تونلی که در جنوب قایق‌های ماهیگیری قرار دارد استفاده کنید.

نزدیک قایق‌های ماهیگیری:

دقیقاً در غرب قایق‌های ماهیگیری ایستگاه اتوبوس‌های شهری قرار دارد که بهترین راه برای رفتن به کلیسای چورا (Chora Church) است که به‌واسطه موزاییک‌های جالب آن معروف است. اتوبوس‌های شماره 910 و 32 هر دو با هزینه 15 لیره ترکیه شما را به آنجا خواهند برد. کلیسای چورا روزهای پنجشنبه تا سه ‌‌شنبه از ساعت 9:00 تا 17:00 و در تابستان تا ساعت 19:00 نیز باز است. کلیسا روز‌های چهارشنبه تعطیل است.

میدان امینونو | Eminönü

وقتی پل Golden Horn پشت سر شما، ‌مسجد با شکوه ملکه مادر (Yeni Valide Camii) در سمت چپ و بازار تاریخی ادویه در روبروی شما قرار دارند جای تعجب ندارد که میدان امینونو (Eminönü) شلوغ باشد. فروشندگان با سماجت تلاش ‌می‌کنند تا هر چیزی از پرچم تا غذا را به شما بفروشند ولی همه روح پاکی دارند. برخی اوقات احساس می‌‌‌کنیم که میدان خیلی شلوغ نیست که علت آن این‌که نیمی از فضای میدان توسط کبوترهایی که باعث شده‌اند مردم به هم نزدیکتر شوند اشغال شده است. هیاهو و شلوغی چیزی است که به‌خصوص در پیاده‌روی داخل بازار آن را تجربه می‌‌‌کنید.

در شهرهای دیگر مساجد جدیدی وجود دارند که بسیار زیبا بوده و برخی از آن‌ها زیباترین مساجد دنیا هستند ولی این مسجد بسیار جذاب است. لازم به توضیح است که ساخت این مسجد در دوران عثمانی‌های از 1597 تا 1665 طول کشید که مضحک است زیرا ساخت کامل مسجد آبی مشهور تنها 7 سال طول کشید. بهترین تصاویر از مسجد جدید را می‌‌‌توانید از روی پل گالاتا و از عرض رودخانه و به‌خصوص وقتی هوا گرگ و میش و این مسجد نورانی است بگیرید. در طی روز هر از گاهی مردها لباس‌هایی شبیه به سلطان‌ها، مبارزان عثمانی و علاء ‌‌الدین همراه با کلاه‌های منگوله ‌‌دار می‌‌‌پوشند که باعث می‌شوند بتوانید عکس‌های زیبایی بگیرید.

نزدیک میدان امینونو:

به ایستگاه تراموای Eminönü و اسکله که روی نقشه ما نشان داده شده‌اند توجه داشته باشید. ایستگاه تراموای برقی دسترسی آسان به قلب شهر قدیمی و تمام شهر جدید را فراهم ‌می‌کند. اسکله کشتی همآنجایی است که اگر تصمیم به گشت دریایی رودخانه بسفر دارید از آن استفاده خواهید کرد. هم‌چنین مطمئن شوید که محل بزرگ‌ترین مسجد فعال استانبول به نام مسجد سلیمان (Süleyman) که روی تپه‌ای در جنوب غربی قرار دارد و بعداً‌از آن بازدید خواهیم کرد را پیداکرده ‌‌اید.

بازار ادویه مصری | Mısır Çarşısı

بوها، رنگ‌ها، طعم‌ها وای! بازار ادویه مصری نه تنها یک بازار عالی برای آماده شده برای بازدید از بازار بزرگ است بلکه انواع بوها و پیتزها را نیز عرضه ‌می‌کند. جلوی هر غرفه به خاطر رنگ‌ها و بوهایی که از همه طرف شما را احاطه کرده‌اند متوقف می‌‌‌شوید. بازار L شکل ادویه واقعاً معجونی از فرهنگ‌ها است. ترکیب غذاهای خوشمزه ترکی، زعفران مراکش، ‌چای چینی، پسته محلی، کاری هندی، پنیر، زیره، ‌انواع سس‌ها، مرباها، زردآلوها، خاویار روسی همه کنار هم هستند و شما بازار بین المللی در دسترس دارید که ارزش دیدنش را دارد. چای‌ها و نوشیدنی‌ها همیشه برای تجدید قوا در حین سفر بسیار عالی هستند ولی وقتی از منطقه آسایش خودتان کمی خارج می‌‌‌شوید احساس آزادی خواهید کرد. در بازار چند قلم کالای بامزه مثل شیرینی سلطانی نیز وجود دارد که ادعا می‌شود ویاگارای ترکی است و قوه شهوت را تقویت ‌می‌کند.

بازار ادویه در سال 1660 به‌عنوان بخشی از افتتاحیه مسجد جدید شروع به کار کرد و هنوز هم به‌عنوان مرکز تجارت ادویه استانبول باقی‌مانده است. کمی عجیب است که یک بازار ادویه به‌عنوان بخشی از مسجد اففتاح شود ولی این کار بسیار زیرکانه بوده و این روزها درآمد حاصل از اجاره غرفه‌ها به حساب خود مسجد واریز می‌شود. هرچند برخی از کتاب‌های راهنما می‌‌‌گویند که نام بازار ادویه هندی برگرفته از ادویه‌هایی است که از هند می‌‌‌آمده‌اند ولی دلیل واقعی این نامگذاری آن است که پولی که مسجد جدید صرف ساخت بازار می‌کرده بیشتر از طریق مالیات‌هایی که عثمانی‌ها از مصر می‌گرفتند تأمین شده است.

نکاتی برای خرید در بازار ادویه مصری:

اگر مغازه‌ای دکور خیلی خوبی دارد و باعث شده جای خوبی برای گرفتن عکس باشد این شانس گردشگرها است ولی به این معنی نیست که مواد محلی با کیفیت بالای آن حتماً‌ باید خریداری شوند. وقتی خرید می‌‌‌کنید همیشه سر کم کردن قیمت چانه بزنید و فکر نکنید کاری بدی است، مغازه‌های زیادی هستند که همین کالا را می‌‌‌فروشند. اگر چیزی در مورد ادویه نمی‌‌‌دانید یا این‌که می‌خواهید از کیفیت آن مطمئن شوید، طعم ادویه را کنترل کنید. مهم‌ترین چیزی که باید از فروشندگان بخواهید این است که ادویه‌های را درون بسته‌های وکیوم شده بگذارند این‌که نه تنها باعث اشغال فضای کمتری درون چمدانتان می‌شود بلکه بدون این‌که نیاز به نگهداری در فریزر داشته باشند برای مدت طولانی تازه می‌‌‌مانند.

همچنان که قسمت خم بازار را ترک و از مسجد جدید دور می‌‌‌شوید وارد خیابان Hasırcılar می‌‌‌شوید. شما در میان تعداد زیادی مغازه فروش ابریشم و کافه ‌‌شاپ‌های معروف ترکی قدم خواهید زد.

ساعات بازدید: دوشنبه- شنبه از ساعت 8:00 تا 17:30و یک ‌‌شنبه‌ها از ساعت 9:30 صبح تا 19:00 . بازار 30 دقیقه قبل از غروب خورشید تعطیل می‌شود.

خیابان بازار طویل | Uzunçarşı Caddesi

این بازار شبیه به خرید در یکی از خیابان‌های محلی بانکوک که بسیار هم جالب است دارد. بله مسیر سربالایی توسط مغازه‌هایی که کالاهایشان را روی خیابان پهن کرده‌اند باریک شده و احساس می‌‌‌کنید که وارد یک دنیای قدیمی شده ‌‌اید. این خیابان شنی ولی همیشه تمیز است. در این بازار هر آنچه که فکرش را بکنید وجود دارد از اسباب ‌‌بازی‌های عجیب برای کودکان تا وسایل خانه، ‌تا لباس‌های خاک گرفته، خرت و پرت‌های عالی و سوغات‌هایی باقیمت مناسب. بیشتر مغازه‌ها از هر چیزی مقدار کمی دارند و خرید از آن‌ها بهتر از خرید از بازار دست دوم است. همیشه به نظر می‌‌‌رسد که محل‌های خلوت بیشتری در این بازار وجود دارد که معامله در آنجا کمی راحت‌تر از جاهایی است که توسط گردشگرها شلوغ شده است. ترکیب عجیب کالاها باعث می‌شود که حواستان پرت شود و متوجه نشوید که در تمام طول مسیر در حال بالا رفتن از سربالایی بوده ‌‌اید.

مسجد باشکوه سلیمانیه | Süleymaniye Camii

از همان زمانی که پا روی پل گالاتا گذاشتید، قادر به دیدن بزرگ‌ترین مسجد استانبول هستید که در بالای تپه‌ای قرار دارد، ولی همان‌طور که به آن نزدیک می‌‌‌شوید به نظر می‌‌‌رسد که مسجد پشت جنگلی از پشت بام‌ها پنهان شده است. نگران نباشید، مسجد با شکوه سلیمان هنوز سرجایش است و منتظر شماست تا از آن بازدید کنید. ممکن است سر این موضوع که به کدام طرف بروید گیج بشوید زیرا خیابانی که خیابان بازار طویل را قطع ‌می‌کند در نقشه‌ها و حتی تابلوهایی که به آن‌ها نگاه می‌‌‌کنید اسامی مختلفی دارید (عصمتیه، ‌وصیف چنار، صدیق سامی اونار و سلیمانیه). وقتی برای اولین بار به اینجا وارد می‌‌‌شویم از یک مغازه ‌‌دار می‌‌‌پرسیم چند تا خیابان از ساختمانی که تابلوی خیابان عصمتیه (İsmetiye) که در کنار آن قرار دارد رد شده ‌‌ایم. به عقب برمی ‌‌گردیم و به دنبال آن می‌‌‌گردیم، ‌این کار خیلی سختی نبوده است و فقط ما حواسمان پرت بوده و به آن توجهی نکردیم. پس از این‌که از خیابان بازار طولانی رد شدیم، مسجد سلیمانیه فقط سه قدم با ما فاصله دارد ولی جلوی آن بلوک‌های کوتاهی قرار دارد.

اولین قسمتی که با آن برخورد می‌‌‌کنیم فضای بازی است که دارای چند پله بوده و ما را به سمت حمام زیرزمینی تمیز و در دسترس هدایت ‌می‌کند. بین شما و مسجد یک قبرستان بزرگ مربوط به دوره عثمانی قرار دارد که برای یک غربی بسیار وحشتناک است. قبرهای عثمانی معمولاً دارای سنگ قبرهای عمودی کوچک و بزرگی هستند که روی هر دو طرف آن‌ها به زبان عربی نوشته شده است. سک طرف سنگ قبر نام مرده و طرف دیگر دین او را نشان می‌‌‌دهد. در قبرستان، سنگ قبرهای زن‌ها آن‌هایی هستند که رویشان عکس گل است و مردانی که در ارتش خدمت می‌کرده‌اند دارای سنگ قبرهایی هستند که رویشان پوششی دارد که نشان ‌‌دهنده جایگاه آن‌ها است. تمامی سنگ فبرهای داخل قبرستان رنگ یکنواخت و خسته ‌‌کننده بتونی دارند به‌جز سنگ قبر سلطان سلیمان دوم که در سال 1550 مسجد را بنا کرد. این سنگ قبر به رنگ سبز با روکشی از طلا است که روی آن یک کره قرار دارد و جنس آن از سنگ مرمر است. سلطان مسجدی می‌‌‌خواست که ایاصوفیه را احیا کند و دقیقاً 7 سال بعد ساخت کل مجموعه کامل شد، ‌این مسجد باعث شد نام او تا امروز زنده بماند. بدن واقعی سلیمان همراه با همسر، دختر و سلطان احمد دوم و سلطان صفیه همگی در مقبره بزرگی در قبرستان است که از روی گنبد سنگی اورشلیم جایی که گفته می‌شود حضرت محمد از آنجا به معراج رفته است.

ورود به مسجد از ضلع جنوب غربی راحت و سریع‌تر از مسجد آبی است زیرا گردشگرهای کمتری در این ‌مکان وجود دارند. به خاطر داشته باشید که این یک مسجد فعال است و همان‌طور که در ادامه توضیح داده شده در زمان‌های نماز فقط مسلمانان مجاز به ورود به آن هستند. قسمت داخلی مسجد سلیمانیه به شکوه مسجد آبی نسیت ولی حدود 37000 فوت مربع وسعت دارد. ممکن است تصور کنید که قسمت داخلی بیشتر از 37000 فوت مربع وسعت دارد که سه دلیل برای این تصور وجود دارد: گنبد اصلی 174 فوت ارتفاع و 82 فوت عرض دارد که باعث شده وسعت فضا بیشتر شود، ‌گنبدهای آبشاری باعث شده که وزن سقف‌ها توزیع شود و پایه‌های نگهدارنده با سنگ‌های تزئینی پوشیده شده‌اند. اگر همه چیز در قسمت داخلی تقریباً جدید دیده می‌شوند دلیلش آن است که نوسازی جدید آن که 3 سال به طول کشید و شامل فرش و نقاشی جدید است در سال 2010 تمام شده است.

آداب بازدید از مسجد باشکوه سلیمانیه برای گردشگران:

زن‌ها و مردها باید لباس معمولی به تن کرده و شانه‌ها و زانوها پوشیده باشند؛ ‌بیشتر مساجد بزرگ اگر پوشیده نباشید به شما یکپارچه قرض می‌‌‌دهند. زنان باید سر خود را با روسری بپوشانند، البته می‌‌‌توانید یک روسری نیز امانت بگیرید ولی می‌‌‌توانید باقیمتی ارزان از هر بازاری تهیه کنید. حتی در وقت غیر نماز نیز ممکن است در حال نماز خواندن باشند، ‌بنابراین درون مسجد ندوید یا فریاد نزنید. همانند هر معبد دیگری بدون اجازه از نمازگزاران عکس نگیرید. به خاطر داشته باشید که غیر مسلمان‌ها باید پشت نرده‌های چوبی که اطراف محوطه اصلی عبادت هستند بایستند.

درآوردن کفش ‌‌ها: قبل از ورود به مسجد همه باید روی سکویی که در جلوی در است کفش هایشان را در آورند. رسم این است که قبل از ایستادن روی سکوی چوبی کفش‌هایتان را در آورید تا پای شما با زمین زیر آن تماس داشته باشد. این کار باعث می‌شود که پا و سکو قبل از ورود تمیز بمانند؛ اگر جوراب به پا دارید معمولاً از پا خارج نمی‌شود. برای این‌که کفش‌های ‌‌تان را همراه داشته باشید کیسه‌های پلاستیکی در دسترس هستند یا این‌که می‌‌‌توانید کفش‌هایتان را داخل قفسه‌های کنار درب ورودی قرار دهید.

نکاتی برای بازدید از مسجد باشکوه سلیمانیه:

ساعات بازدید: هر روز یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب خورشید. 30 دقیقه قبل از شروع نمازهای یومیه درب مسجد به روی گردشگرها بسته می‌شود تا نماز تمام شود. نماز حدود 30 دقیقه طول می‌‌‌کشد ولی خطبه روز جمعه ممکن است حداقل یک ساعت طول بکشد.

بهترین زمان برای بازدید: معمولاً بین ساعت 9:00 تا اذان ظهر زیرا در این زمان بیشترین فاصله بین دو نماز وجود دارد.

هزینه: رایگان.

دانشگاه استانبول

وقتی در سال 1453 عثمانی‌ها قسطنطنیه را تصرف کردند، ‌زمین قعلی که دانشگاه استانبول در آن ساخته شده قصر سلطنتی اولین امپراتور، ‌قصر قدیمی اسکی بود. سلطان به‌سرعت قصر قدیمی را توسعه داد و تصمیم گرفت که دومین قصر را که بسیار بزرگ‌تر بود در محل آکروپلیس سابق یونان و دقیقاً در شمال ایاصوفیه بسازد. قصر دوم، ‌قصر توپکاپی، در سال 1478 تمکیل شده و قصر قدیمی تبدیل به وزارت جنگ عثمانی شد. قصر قدیمی به مدت 350 سال به‌عنوان وزارتخانه جنگ باقی ماند تا این‌که امپراتوری عثمانی سقوط کرد و این زمین در سال 1923 به دست دانشگاه استانبول افتاد. ادعا می‌شود که مکتب در سال 1453 تأسیس شده است که کمی گمراه کننده است زیرا درواقع چندین مکتب عثمانی در جاهای مختلف وجود داشته که درنهایت همگی در دانشگاه استانبول تجمیع شدند. ‌

دیوارهای مرتفع اطراف دانشگاه باعث شد که مورد هدف برج‌های آتش 279 فوتی بیزانس قرار نگیرد. چون دانشگته روی یکی از هفت تپه قسطنطنیه باستانی بنا شده است، تپه بایزید، این ‌مکان بهتری نقطه برای ساخت برج آتش بود. جالب این‌که برج‌های آتش 1749 و 1826 هر دو از چوب ساخته شدند و در آتش سوختند. برج سوم که هنوز هم پا برجا است، به دستور محمود دوم و با استفاده از سنگ و به سبک مناره ساخته شد. گردشگرها دوست دارند که از 256 پله چوبی این برج بالا بروند از آن بالا تمام شهر را می‌‌‌توانید ببینید، ‌ولی به دلیل مقررات آتش ‌‌نشانی این ا‌مکان دیگر وجود ندارد. برج در روز تعطیلات مسلمانان روشن می‌شود و به‌عنوان ایستگاه هواشناسی شهر نیز استفاده می‌شود. چراغ زرد به معنی مه، چراغ قرمز به معنی برف، چراغ سبز به معنی باران و چراغ آبی به معنی هوای آفتابی است. اگر می‌خواهید نگاه دقیق ‌‌تری به این برج بیندازید، فقط مجاز به ورود به بخش‌های بیرونی محوطه برج هستید.

بیشتر مردم فکر ‌می‌کنند که ورودی اصلی در ضلع جنوبی دانشکدخ که حالا دروازه دانشگاه نامیده می‌شود، دروازه اصلی قصر است ولی این طور نیست. در سال 1827، ‌دروازه باب علی در اینجا ساخته شد تا نشان‌دهنده قدرت دولت عثمانی باشد ولی بعدها این درب با درب فعلی دانشگاه (Serasker) تعویض شد تا نشان‌دهنده قدرت نظامی عثمانی باشد. درب فعلی به این دلیل ساخته شد که دانشگاه محل استقرار وزارت جنگ عثمانی بود و آن‌ها می‌‌‌خواستند مردم بدانند که با تجارت نیز سروکار دارند. چون زمین‌های قصر قدیمی حالا بخشی از دانشگاه است، این درب، درب دانشگاه نامیده شده و یکی از اماکن استانبول است که بیشترین عکس از آن گرفته می‌شود.

فارغ ‌‌التحصیلان برجسته دانشگاه استانبول عبارت‌اند از رئیس‌جمهور سابق ترکیه عبدالله گل، رئیس‌جمهور سابق اسرائیل اسحاق بن ‌‌زوی، ‌و نخست وزیر سابق اسرائیل بن ‌‌گوریون که بر تشکیل کشور اسرائیل در دهه 1940 نظارت داشت.


مقاله مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده است

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است

جدیدترین مقالات

 1. تبت فرودگاه ناگچو داگرینگ؛ تبت
 2. تبت فرودگاه نگاری گونسا؛ تبت
 3. تبت فرودگاه شیگاتسه پیس؛ تبت
 4. تبت فرودگاه بین المللی میلین نیینگچی؛ تبت
 5. تبت فرودگاه بین المللی کامدو بانگدا؛ تبت
 6. تبت فرودگاه بین المللی گونکار لهاسا؛ تبت
 7. چین فرودگاه بین المللی شی‌آن شیان یانگ؛ چین
 8. چین فرودگاه بین المللی شیامن؛ چین
 9. چین فرودگاه بین المللی ووهان تیانهه؛ چین
 10. چین فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو؛ چین
 11. چین فرودگاه بین المللی چینگدائو لیوتینگ؛ چین
 12. ترکیه فرودگاه قارص هاراکانی؛ ترکیه
 13. ترکیه فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل؛ ترکیه
 14. ترکیه فرودگاه ارزنجان؛ ترکیه
 15. ترکیه فرودگاه الازیغ؛ ترکیه
 16. ترکیه فرودگاه دیاربکر؛ ترکیه
 17. ترکیه فرودگاه دنیزلی چارداک؛ ترکیه
 18. ترکیه فرودگاه چاناق‌قلعه؛ ترکیه
 19. ترکیه فرودگاه بینگول؛ ترکیه
 20. ترکیه فرودگاه بتمن؛ ترکیه
 21. ترکیه فرودگاه بالیکسیر کوکا سییت؛ ترکیه
 22. ترکیه فرودگاه بالیکسیر؛ ترکیه
 23. ترکیه فرودگاه آیدین؛ ترکیه
 24. ترکیه فرودگاه آلانیا قاضی‌پاشا؛ ترکیه
 25. ترکیه فرودگاه آماسیه مرزیفون؛ ترکیه
 26. ترکیه فرودگاه آغری احمد هانی؛ ترکیه
 27. ترکیه فرودگاه بین المللی ترابزون؛ ترکیه
 28. ترکیه فرودگاه بین المللی شانلی اورفا؛ ترکیه
 29. ترکیه فرودگاه بین المللی سامسون چهارشنبه؛ ترکیه
 30. ترکیه فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه
 31. ترکیه فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه
 32. ترکیه فرودگاه بین المللی ظفر؛ ترکیه
 33. ترکیه فرودگاه بین المللی قونیه؛ ترکیه
 34. ترکیه فرودگاه بین المللی قیصریه ارکیلت؛ ترکیه
 35. ترکیه فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن؛ ترکیه
 36. ترکیه فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ ترکیه
 37. ترکیه فرودگاه بین المللی اگوزلی غازی عینتاب؛ ترکیه
 38. ترکیه فرودگاه بین المللی ارزروم؛ ترکیه
 39. ترکیه فرودگاه بین المللی دالامان؛ ترکیه
 40. ویتنام معرفی مختصر فرودگاه های داخلی ویتنام
 41. ویتنام فرودگاه بین‌المللی دانانگ؛ ویتنام
 42. ویتنام فرودگاه بین‌المللی نوا به؛ ویتنام
 43. ویتنام فرودگاه بین‌المللی تان سون نهات؛ ویتنام
 44. سنگاپور فرودگاه سلتر سنگاپور
 45. سنگاپور فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
 46. فیلیپین فرودگاه بین المللی ایلوئیلو؛ فیلیپین
 47. فیلیپین فرودگاه بین المللی لائواگ؛ فیلیپین
 48. فیلیپین فرودگاه بین المللی کالیبو؛ فیلیپین
 49. فیلیپین فرودگاه بین المللی فرانسیسکو بانگوی؛ فیلیپین
 50. فیلیپین فرودگاه بین المللی ماکتان - سیبو؛ فیلیپین
 51. فیلیپین فرودگاه بین المللی دیوسدادو ماکاپاگال (کلارک)؛ فیلیپین
 52. فیلیپین فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو؛ فیلیپین
 53. هندوستان فرودگاه کازی نزرول اسلام؛ هند
 54. هندوستان فرودگاه کوچ بیهار؛ هند
 55. هندوستان فرودگاه بهالا؛ هند
 56. هندوستان فرودگاه الله آباد؛ هند
 57. هندوستان فرودگاه گوراکپور؛ هند
 58. هندوستان فرودگاه غیرنظامی کانپور؛ هند
 59. هندوستان فرودگاه پانتنگر؛ هند
 60. هندوستان فرودگاه جولی گرنت؛ هند
 61. هندوستان فرودگاه بهارکوت؛ هند
 62. هندوستان فرودگاه آگرتلا؛ هند
 63. هندوستان فرودگاه نادیرگول؛ هند
 64. هندوستان فرودگاه بگومپت؛ هند
 65. هندوستان فرودگاه توتی کورین؛ هند
 66. هندوستان فرودگاه سالم؛ هند
 67. هندوستان فرودگاه پاتانکوت؛ هند
 68. هندوستان فرودگاه سهنول؛ هند
 69. هندوستان فرودگاه باتیندا؛ هند
 70. هندوستان فرودگاه پودوچری؛ هند
 71. هندوستان فرودگاه اوتکلا؛ هند
 72. هندوستان فرودگاه هیراکود؛ هند
 73. هندوستان فرودگاه برهامپور؛ هند
 74. هندوستان فرودگاه دیماپور؛ هند
 75. هندوستان فرودگاه لنگپوی؛ هند
 76. هندوستان فرودگاه بالجک؛ هند
 77. هندوستان فرودگاه شیلانگ؛ هند
 78. هندوستان فرودگاه ناواپارا؛ هند
 79. هندوستان فرودگاه جهارسوگودا؛ هند
 80. هندوستان فرودگاه غیرنظامی خاجوراهو؛ هند
 81. هندوستان فرودگاه جبالپور؛ هند
 82. هندوستان فرودگاه دیوی اهیلیابای هولکار؛ هند
 83. هندوستان ترمینال هوایی راجماتا ویجایا راج سیندیا؛ هند
 84. هندوستان فرودگاه آگاتی؛ هند
 85. هندوستان فرودگاه کویلون؛ هند
 86. هندوستان فرودگاه میسور؛ هند
 87. هندوستان فرودگاه هوبلی؛ هند
 88. هندوستان فرودگاه بلگائوم؛ هند
 89. هندوستان فرودگاه نظامی جاکور؛ هند
 90. هندوستان فرودگاه سوناری؛ هند
 91. هندوستان فرودگاه دانباد؛ هند
 92. هندوستان فرودگاه کوشک باکولا ریمپچ؛ هند
 93. هندوستان فرودگاه جامو؛ هند
 94. هندوستان فرودگاه شیملا؛ هند
 95. هندوستان فرودگاه گاگال؛ هند
 96. هندوستان فرودگاه کارنال؛ هند
 97. هندوستان فرودگاه هیسار؛ هند
 98. هندوستان فرودگاه سورات؛ هند
 99. هندوستان فرودگاه راجکوت؛ هند
 100. هندوستان فرودگاه پوربندر؛ هند
 101. هندوستان فرودگاه جام نگر؛ هند
 102. هندوستان فرودگاه باونگر؛ هند
 103. هندوستان فرودگاه کاندلا؛ هند
 104. هندوستان فرودگاه بوج؛ هند
 105. هندوستان فرودگاه هارنی سیویل؛ هند
 106. هندوستان فرودگاه سفدرجونگ؛ هند
 107. هندوستان فرودگاه دیو؛ هند
 108. هندوستان فرودگاه سوامی ویوکاناندا؛ هند
 109. هندوستان فرودگاه رایگار؛ هند
 110. هندوستان فرودگاه بیلاسپور؛ هند
 111. هندوستان فرودگاه تزپور؛ هند
 112. هندوستان فرودگاه سیچار؛ هند
 113. هندوستان فرودگاه لیلاباری؛ هند
 114. هندوستان فرودگاه جورهت؛ هند
 115. هندوستان فرودگاه دایبروگار؛ هند
 116. هندوستان فرودگاه پاسیگات؛ هند
 117. هندوستان فرودگاه آلونگ؛ هند
 118. هندوستان فرودگاه ویجایاوادا؛ هند
 119. هندوستان فرودگاه تیروپاتی؛ هند
 120. هندوستان فرودگاه راجاهموندری؛ هند
 121. هندوستان فرودگاه کاداپا؛ هند
 122. هندوستان فرودگاه آگرا؛ هند
 123. هندوستان فرودگاه جیپور؛ هند
 124. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی؛ هند
 125. هندوستان فرودگاه بین المللی ویر سوارکار؛ هند
 126. هندوستان فرودگاه بین المللی کلکته نتاجی سوباش چاندرا بوز؛ هند
 127. هندوستان فرودگاه بین المللی لعل بهادر شاستری؛ هند
 128. هندوستان فرودگاه بین المللی چودری چاران سینگ؛ هند
 129. هندوستان فرودگاه بین المللی راجیو گاندی؛ هند
 130. هندوستان فرودگاه بین المللی تیروچیراپالی؛ هند
 131. هندوستان فرودگاه بین المللی مادورای؛ هند
 132. هندوستان فرودگاه بین المللی کویمباتور؛ هند
 133. هندوستان فرودگاه بین المللی چنای؛ هند
 134. هندوستان فرودگاه بین المللی چیپور؛ هند
 135. هندوستان فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جی؛ هند
 136. هندوستان فرودگاه بین المللی بیجو پاتنایک؛ هند
 137. هندوستان فرودگاه بین المللی ایمپال؛ هند
 138. هندوستان فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار؛ هند
 139. هندوستان فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی؛ هند
 140. هندوستان فرودگاه بین المللی راجا بهوجا؛ هند
 141. هندوستان فرودگاه بین المللی تریواندروم؛ هند
 142. هندوستان فرودگاه بین المللی کالیکوت؛ هند
 143. هندوستان فرودگاه بین المللی کوچین؛ هند
 144. هندوستان فرودگاه بین المللی منگلور؛ هند
 145. هندوستان فرودگاه بین المللی کمپگودا؛ هند
 146. هندوستان فرودگاه بین المللی سرینگر؛ هند
 147. هندوستان فرودگاه بین المللی سردار ولابهبهی پتل؛ هند
 148. هندوستان فرودگاه بین المللی گوا؛ هند
 149. هندوستان فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی؛ هند
 150. هندوستان فرودگاه بین المللی گایا؛ هند
 151. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریا گوپیناژ بوردولوئی؛ هند
 152. هندوستان فرودگاه بین المللی بوگاپورام؛ هند
 153. هندوستان فرودگاه بین المللی ویساکاپاتنام؛ هند
 154. ویتنام فعالیتهای سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در ویتنام
 155. ویتنام گردش در ویتنام با تورهای غذا و نوشیدنی
 156. ویتنام فعالیتهای فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی ویتنام
 157. ویتنام سفرهای تفریحی با قایق در دلتای رودخانه مكونگ
 158. ویتنام مسابقه بین المللی آتش بازی دانانگ
 159. ویتنام رویداد دوسالانه‌ی فرهنگی هوئه در ویتنام
 160. ویتنام هفته گردشگری هالونگ
 161. ویتنام فستیوال بزرگ قوم خمر در ویتنام؛ اوك اوم بوك
 162. ویتنام ادای احترام به درگذشتگان در فستیوال كاته ویتنام
 163. ویتنام فستیوال كئو پاگودا در ویتنام
 164. ویتنام فستیوال و مراسم مسابقه گاوها در شهرهای ویتنام
 165. ویتنام فستیوال نیمه پاییز در ویتنام
 166. ویتنام طرز تهیه و پخت نودل سرخ شده با بوك چوبی و گوشت گوساله
 167. ویتنام طرز تهیه و پخت فو با تاس كباب گوساله
 168. ویتنام دانستنی‌های جالب درباره فست فودها در ویتنام
 169. ویتنام استفاده از چاپ استیك در فرهنگ غذایی ویتنام
 170. ویتنام ادویه های رایج در آشپزی ویتنامی
 171. ویتنام فرهنگ غذایی مردم ویتنام
 172. ویتنام فست فودهای بین المللی و بومی ویتنام
 173. ویتنام میوه‌های جالب و منحصر به فرد استوایی در ویتنام
 174. ویتنام برگزاری مراسم عروسی و ماه عسل در ویتنام
 175. ویتنام مدیتیشن و یوگا در خلوت‌گاه‌های بکر و بی نظیر ویتنام
 176. ویتنام فعالیت های تندرستی، اسپا و آب گرم در ویتنام
 177. ویتنام تورها و گشت های پرنده نگری در ویتنام
 178. ویتنام نه منطقه برتر برای راهپیمایی در بهشت رویایی ویتنام
 179. ویتنام طبیعت گردی و تجربه سفر سبز در ویتنام
 180. ویتنام تجربه گلف در ویتنام
 181. ویتنام صخره نوردی در صخره های آهکی خلیج ‌هالونگ
 182. ویتنام آنچه که باید درباره نوشیدنی های ویتنامی بدانید
 183. ویتنام آنچه که باید درباره غذاهای ویتنامی بدانید
 184. ویتنام انواع اقامتگاه کاندو، آپارتمان و عمارتهای تجهیز شده در ویتنام
 185. ویتنام شرایط استفاده از خانه های اجاره ای در ویتنام
 186. ویتنام ویلاها و کلبه های ساحلی و جنگلی از بهترین اقامتگاه های ویتنام
 187. ویتنام سفر به ویتنام با قایق
 188. ویتنام سفر به ویتنام با خودرو
 189. ویتنام سفر به ویتنام با قطار
 190. ویتنام سفر به ویتنام با هواپیما
 191. ویتنام خدمات پستی در ویتنام
 192. ویتنام شبکه تلفن و ارتباطات در ویتنام
 193. ویتنام زبان و الفبای ویتنامی
 194. ویتنام سیاست داخلی و خارجی ویتنام
 195. ویتنام اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام
 196. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای رانندگی در هند
 197. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای سفر با قطار در هند
 198. هندوستان سفر در جنوب هند تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگی غنی و غذاهای دلپذیر
 199. هندوستان برنامه سفر از شمال شرق هند به نپال و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن
 200. هندوستان برنامه سفر راجستان؛ سفر در شمال فرهنگی هند
 201. هندوستان برنامه سفر مثلث طلایی و ویژگی های برجسته راجستان در هند
 202. هندوستان بازدید از گنجینه های طبیعی کانگچنزونگا و بهترین مناظر از قله‌های برفی هیمالیا
 203. هندوستان گشت و گذار در صومعه های لاداخ و بازدید از قله‌های برفی هیمالیا در شهر لِه
 204. هندوستان تور هند واقعی؛ بازدید از شهرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر هند
 205. هندوستان برنامه سفر بازدید بنگلور و میسور و پارک‌های ملی جنوب هند
 206. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه آبی برای گردشگران در هند
 207. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه زمینی و هوایی برای گردشگران در هند
 208. هندوستان فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در هند
 209. هندوستان جشن پوشکار ملا و نمایشگاه سالیانه شتر پوشکار در هند
 210. هندوستان فستیوال سراوانی ملا؛ مشهورترین جشن 30 روزه در معبد دوگهار در هند
 211. هندوستان فستیوال دیوالی؛ جشنواره نورها در هند
 212. هندوستان جشن دوسرا؛ محبوب‌‌‌‌‌ترین فستیوال در سراسر هند
 213. هندوستان جشن گانش چاتورتی در هند
 214. هندوستان جشن جانماشتامی؛ روز تولد کریشنا معروف‌ترین خدای هندوها در هند
 215. هندوستان روز استقلال هند
 216. هندوستان فستیوال آمارنات یاترا در هند
 217. هندوستان فستیوال مارها یا ناگ پانچامی؛ مراسمی به احترام مار سبز افسانه‌‌‌‌ای هزار سر در هند
 218. هندوستان جشن پیمان خواهری و برادری رخشا بندان در هند
 219. هندوستان فستیوال تیج؛ پیام آور فصل باران در هند
 220. هندوستان سفر در داخل هند با هواپیما
 221. هندوستان اطلاعات گمرک و مهاجرت در سفر به هند
 222. هندوستان اطلاعات ویزا و گذرنامه در سفر به هند
 223. هندوستان شرکت های هواپیمایی که به هند پرواز دارند
 224. هندوستان سفر به هند با اتوبوس
 225. هندوستان سفر به هند با خودرو
 226. هندوستان سفر به هند با قطار
 227. فیلیپین طراح مد فیلیپینی فرانسیس لیبیران؛ طراحی بهترین لباس‌های شب
 228. فیلیپین طراح مد فیلیپینی میچ دالچی؛ دختری که کلاه‌های زیادی می پوشد
 229. فیلیپین طراح مد فیلیپینی اِزرا سانتوس؛ آیکون مُد دبی
 230. فیلیپین طراح مد فیلیپینی پویی کویینونِس پروژه‌ی مُد بیلیبید
 231. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مونیک لوئیلیِر طراح لباس عروسی محبوب هالیوود
 232. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مایکل کینکو؛ طراح استثنایی آسیا
 233. فیلیپین رویدادها و فستیوال‌های فیلیپین در ماه ژانویه - بخش اول
 234. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیکو فیلیپینی
 235. فیلیپین طرز تهیه و پخت مورکون فیلیپینی
 236. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف مکادو فیلیپینی
 237. فیلیپین طرز تهیه کرم کارامل به سبک فیلیپینی
 238. فیلیپین طرز تهیه و پخت کاره کاره فیلیپینی
 239. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف کالدرتا فیلیپینی
 240. فیلیپین محدودیت های غذایی و غذاهای حلال در فیلیپین
 241. فیلیپین سبک غذایی فیلیپینی‌ها و رژیم خوراکی ساده و کارآمد
 242. فیلیپین فرهنگ غذایی رایج در میان فیلیپینی ها
 243. فیلیپین آنچه که باید درباره نوشیدنی‌های غیر الکلی فیلیپینی بدانید
 244. فیلیپین تنوع میوه‌های استوایی و دسرهای هیجان انگیز در فیلیپین
 245. تبت مسابقات اسب دوانی در جشن سال نوی تبتی
 246. تبت برنامه سفر گشت و گذار در دشت‌های وسیع و مرتفع گانان لاین در تبت
 247. تبت ماجراجویی‌ها در هزو؛ محل اتصال دشت‌های مرکزی و منطقه تبتی آمدو
 248. تبت برنامه سفر بازدید از شهرهای لینکسیا و زیایهی در تبت
 249. تبت برنامه سفر تمدد اعصاب در مراتع سبز جنوب گانسو؛ تبت
 250. تبت برنامه سفر بازدید از صومعه‌های شیگاتسه؛ دومین شهر بزرگ تبت
 251. تبت گشت و گذار در داتونگ؛ بخش خودمختار کینگهای چین
 252. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش دوم
 253. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش اول
 254. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش دوم
 255. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول
 256. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اطلاعات کاربردی در ویتنام
 257. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره نیازمندی های خاص در سفر به ویتنام
 258. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره رویدادها و فستیوالهای ویتنام
 259. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره غذاها و فرهنگ ویتنامی
 260. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری و سرگرمی ها در ویتنام
 261. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره بهداشت و امنیت در ویتنام
 262. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره دانگ ویتنام و موضوع پول
 263. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اقامتگاه ها و هتل های ویتنام
 264. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره سفر در داخل ویتنام
 265. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره فرودگاه های ویتنام
 266. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره ویزا و گمرک ویتنام
 267. ویتنام پاسخ به سوالات رایج و اطلاعات بیشتر درباره ویتنام
 268. ویتنام كونگ چی؛ برندی مطرح در لباس‌های باشکوه شب
 269. ویتنام داگما؛ برندی ویتنامی از الیاف كاملا طبیعی
 270. ویتنام ماگون؛ برندی نوظهور در پوشاک زنانه ویتنامی
 271. ویتنام لوسینه؛ برند نوظهور لباس های مدرن زیر ویتنامی
 272. ویتنام مای وِی دکو؛ یكی از بهترین برندهای اقلام خانگی در هوشی‌مین
 273. ویتنام مین هان؛ برنده‌ی ویتنامی جوایز متعدد طراحی در دنیای مد
 274. ویتنام دو مان كوئونگ؛ برجسته‌ترین طراح مدهای گران قیمت در ویتنام
 275. ویتنام ماسیمو فراری؛ طراح ویتنامی بزرگ‌ترین برندهای جهان
 276. ویتنام كای سیلك؛ یکی از موفق‌ترین طراحان مد ویتنام
 277. ویتنام نن گوین كونگ چی؛ طراح ویتنامی با شهرت جهانی
 278. ویتنام مركز خرید میدان سایگون؛ بهشت عاشقان خرید
 279. ویتنام مرکز خرید دایمند پلازا در هوشی‌مین
 280. تبت برنامه سفر بازدید از سرزمین بومی مردم توو در منطقه هاژو تبت
 281. تبت کوه پیمایی در دامنه‌های کوه مقدس و پوشیده از برف میلی در تبت
 282. تبت گشت در اطراف شهر شینینگ؛ دروازه فلات کینگهای تبت
 283. تبت برنامه سفر بازدید از دریاچه مقدس لامو لاتسو در تبت
 284. تبت راهپیمایی اطراف رودخانه یارلونگ تسانگپو تبت؛ مرتفع‌ترین رودخانه جهان
 285. تبت کوه پیمایی در مرتفع‌ترین قله جهان؛ اورست
 286. ویتنام هانوی و هوشی‌مین برترین مقاصد خرید در ویتنام
 287. ویتنام آثار هنری معاصر ویتنام؛ یادگاری و سوغاتی ارزشمند
 288. ویتنام صنایع دستی سنتی و محلی ویتنامی
 289. ویتنام البسه و پوشاک ویتنامی؛ بهترین یادگاری و سوغاتی از ویتنام
 290. ویتنام کشف دیدنی های شگفت انگیز طبیعی و فرهنگی ویتنام در دو هفته
 291. ویتنام برنامه سفر یك هفته ای در شمال ویتنام
 292. ویتنام بازدید از شهر هوشی‌مین در یك هفته
 293. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه - هوی آن در سه روز
 294. ویتنام برنامه سفر بازدید از هانوی در سه روز
 295. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه در سه روز
 296. ویتنام برنامه سفر هوشی‌مین در سه روز
 297. ویتنام فستیوال معبد كی یپ باك در ویتنام
 298. ویتنام فستیوال مبارزه گاو وحشی دو سون در ویتنام
 299. ویتنام روز ملی استقلال ویتنام
 300. ویتنام فستیوال وو لان یا روز مادر ویتنامی
 301. ویتنام فستیوال آفت زدایی در ویتنام
 302. ویتنام مراسم روز جهانی كودك در ویتنام
 303. ویتنام فستیوال معبد با چوآ سو در ویتنام
 304. ویتنام فستیوال بازار عشق كائو وای و عاشقانه های رایج آن در ویتنام
 305. ویتنام فستیوال دهكده مارهای له مات و غذاهای خوشمزه آن در ویتنام
 306. ویتنام روز جهانی كارگر در ویتنام
 307. ویتنام جشن ملی روز اتحاد و همبستگی در ویتنام
 308. ویتنام فستیوال نهنگ‌ها؛ نجات دهندگان ماهیگیران در ویتنام
 309. ویتنام مراسم گرامیداشت و سالمرگ پادشاهان هونگ در ویتنام
 310. ویتنام جشنواره و مسابقه فیل‌ها در سراسر ویتنام
 311. ویتنام فستیوال غذای سرد یا عید مردگان در ویتنام
 312. ویتنام فستیوال چو دونگ تو در ویتنام
 313. ویتنام فستیوال قربانی كردن گاو وحشی در ویتنام
 314. ویتنام تشكر از قدیسان نگهبان در فستیوال رونگ پوك ویتنام
 315. ویتنام فستیوال عاشقانه نویی با در ویتنام
 316. ویتنام کمپینگ و چادر زدن در طبیعت بکر ویتنام
 317. ویتنام شرایط استفاده از مهمانخانه‌ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تخت و صبحانه در ویتنام
 318. ویتنام شرایط مسافرخانه ها و پردیس ها در سفر به ویتنام
 319. ویتنام زندگی با اهالی بومی و استفاده از اقامتگاه های بومی در ویتنام
 320. ویتنام اقامتگاه های زیبا و رویایی بوتیک در سواحل و جنگل های انبوه ویتنام
 321. ویتنام اقامتگاه‌های سلامتی و تندرستی و اسپاها در ویتنام
 322. ویتنام آپارتمان‌های اجاره ای و تجهیز شده در شهرهای بزرگ ویتنام
 323. ویتنام آب و هوای ویتنام
 324. ویتنام زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام
 325. ویتنام دین و مذهب در ویتنام
 326. ویتنام ارتباطات غیرکلامی در ویتنام
 327. ویتنام فرهنگ تواضع و فروتنی در ویتنام
 328. ویتنام تاریخ معاصر ویتنام
 329. ویتنام تاریخ ویتنام باستان
 330. ویتنام گاهشمار تاریخ ویتنام
 331. ویتنام ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی ویتنام
 332. ویتنام اطلاعات مفید و مختصر درباره ویتنام
 333. هندوستان پاسخ به سؤالات رایج درباره تلفن ثابت و موبایل در هند
 334. هندوستان سافاری جیپ در اوتارانچال هند
 335. هندوستان دنیای وحشی شرق هیمالیا در هند
 336. هندوستان شکوه جنوب هند در تور طبیعت گردی تپه های مالابار
 337. هندوستان برنامه سفر مخصوص دوستداران یوگا در هند
 338. هندوستان تور سافاری و بازدید از حیات وحشی پارک ملی رویال چیتوان نپال
 339. هندوستان سافاری برای بازدید از ببرهای هندی در پارک‌های ملی هند
 340. هندوستان تورهای بازدید از قبایل چاتیسگار در هند
 341. هندوستان تجربه‌ای تکرار ناشدنی؛ سافاری با فیل‌های عظیم‌الجثه در هند
 342. هندوستان برنامه سفر صید شیر ماهی در شمال هند
 343. هندوستان برنامه سفر بازدید و سافاری حیات وحش شرق هند
 344. هندوستان گشت و گذار در طبیعت هند با پای پیاده
 345. هندوستان تور طبیعت گردی در جنگل‌های انبوه تنمالا در کرالا
 346. هندوستان با تور پرنده نگری هند از تاج محل دیدن کنید
 347. هندوستان تعطیلات آخر هفته در پارک ملی رانتامبور
 348. هندوستان تور پرنده نگری در طبیعت سرزمین هند
 349. هندوستان غنای فرهنگی و تاریخی گوا قدیم در سفری 3 روزه
 350. هندوستان قایقرانی در آب‌های خروشان منطقه کوهستانی ریشیکش
 351. هندوستان زندگی و تفریحات شبانه در هند
 352. هندوستان راس یاترا بزرگ‌ترین فستیوال مذهبی به احترام لرد جاگانات در هند
 353. هندوستان عید فطر در میان مسلمانان هند
 354. هندوستان عید قربان در میان مسلمانان هند
 355. هندوستان فستیوال پورام در هند
 356. هندوستان فستیوال بایساخی؛ جشن برداشت محصول در پنجاب هند
 357. هندوستان فستیوال کوم میلا یا کومبه میلا؛ مهم‌ترین و قدیمی‌‌‌‌‌ترین فستیوال هندو در هند
 358. هندوستان فستیوال ماهاویر جانما کالیاناک؛ جشن تولد مَهاویرا در هند
 359. هندوستان جشن راما نوامی؛ تولد راما در هند
 360. هندوستان کارناوال‌های ماردی گرا؛ سه شنبه‌ی چرب در هند
 361. هندوستان فستیوال هولی؛ جشنواره‌‌ی رنگ‌ها در هند
 362. هندوستان جشن ماها شیوارتری؛ شب بزرگ شیوا در هند
 363. هندوستان فستیوال شناور یا فلوت در هند
 364. هندوستان فستیوال واسانت پانچامی؛ پنجمین روز بهار در هند
 365. هندوستان روز جمهوری؛ اجرای قانون اساسی هند
 366. هندوستان فستیوال سانکرانتی و پونگال؛ برداشت تامیل در هند
 367. هندوستان شرایط سفر زنان تنها در هند
 368. هندوستان سفر به هند با هواپیما
 369. هندوستان زبان و الفبای هندی و شبکه تلفن و ارتباطات در هند
 370. هندوستان سیاست داخلی و خارجی هند
 371. هندوستان اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه هند
 372. هندوستان آب و هوای متنوع هند
 373. هندوستان زیبایی‌های بکر و رؤیایی طبیعت هند
 374. فیلیپین طراح مد فیلیپینی راجو لورل؛ حامی زنان اقلیت و کارآفرینی
 375. فیلیپین طراح مد فیلیپینی جوزی ناتوری؛ از وال استریت تا صحنه‌ی مُد
 376. فیلیپین طراح مد فیلیپینی خوزه پیتوی مورِنو؛ سزار مد آسیا
 377. فیلیپین مهم‌ترین نکات برای خرید در سفر به فیلیپین
 378. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در سیبو؛ فیلیپین
 379. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در مانیل
 380. فیلیپین محبوب‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان در فیلیپین خرید
 381. فیلیپین برنامه سفر گشت در جزیره باشکوه پالاوان در فیلیپین
 382. فیلیپین غذاهای پرطرفدار خیابانی و ارزان قیمت در فیلیپین
 383. فیلیپین آنچه باید درباره خوراک‌های فیلیپینی به سبک چینی بدانید
 384. فیلیپین انواع رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره ای در فیلیپین
 385. فیلیپین انواع غذاهای بین المللی و غربی در فیلیپین
 386. فیلیپین سبک‌ها و روش‌های متنوع آشپزی فیلیپینی
 387. فیلیپین آنچه که باید درباره غذاهای فیلیپینی بدانید
 388. فیلیپین اقامتگاه‌های ارزان قیمت و در دسترس فیلیپین
 389. فیلیپین انواع آپارتمان‌ها و ویلاهای خصوصی در فیلیپین
 390. ویتنام فستیوال ترو ترم در ویتنام
 391. ویتنام فستیوال دژ كو لوآ در ویتنام
 392. ویتنام فستیوال گیونگ در ویتنام
 393. ویتنام فستیوال هوئونگ پاگودا در ویتنام
 394. ویتنام فستیوال بای دن پاگودا در ویتنام
 395. ویتنام سال نو میلادی در ویتنام
 396. ویتنام سال نوی ویتنامی یا عید تت
 397. ویتنام درباره رویدادهای و فستیوال های ویتنام
 398. ویتنام گردشگران سالمند در ویتنام
 399. ویتنام ویتنام بهشتی خوردنی برای گیاه خواران
 400. ویتنام سفر برای بازماندگان جنگ در ویتنام
بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

 1. مقبره‌ی فولینگ
 2. مانگروهای لنکاوی
 3. قصر سلطنتی شن‌یانگ
 4. موزه کاخ ملی تایپه | Taipei National Palace Museum
 5. کوهستان علی | Ali Mountain
 6. شهر باید پر شود
 7. منطقه دیدنی کوهستان هنگشان
 8. کندی پنکالان بوجانگ | Candi Pengkalan Bujang
 9. کوهستان ووتای | Wutai
 10. کندی بندانگ دالام بوکیت باتو پاهات | Candi Bendang Dalam
 11. معبد جینکی | Jinci
 12. موزه باستان‌شناسی دره بوجانگ بوکیت باتو پاهات | Bujang Valley Bukit Batu Pahat
 13. معبد شوانگ لین
 14. چشمه‌های آب گرم اولو لگونگ | Ulu Legong
 15. پاگودای چوبی در شهرستان یینگ شیان
 16. مسجد ظهیر
 17. گوک بائو جنیانگ کامپونگ گادینگ | Gok Bau Jeniang Kampung Gadin
 18. پیاده‌رو درختی در سونگای سدیم | Tree Top Walk Sungai Sedim
 19. غارهای دست ساز یون گانگ | Yungang Grottoes
 20. پکان رابو | Koperasi Pekan Rabu
 21. داتای بای لنکاوی
 22. گذرگاه شان‌های گوآن دیوار بزرگ چین | Shanhaiguan
 23. هشت معبد بیرونی
 24. عقاب لنکاوی و پارک لاگندا | Lagenda
 25. گشت‌زنی در رودخانه کیلیم لنکاوی | Kilim
 26. برج رادیو و تلویزیون تیانجین
 27. پارک آبی تیانجین
 28. کوهستان باشیان | Baxian
 29. برج الور ستار | Menara Alor Setar
 30. معبد ملکه آسمان | بهشت
 31. دریاچه دایانگ بونتینگ یا تاسیک دایانگ بونتیگ لنکاوی | Dayang Bunting
 32. کلیسای جامع سنت ژوزف، تیانجین
 33. منطقه دیدنی کوهستان پانشان
 34. پارک دریایی ‌جزیره پایر | Pulau Payar Marine Park
 35. گذرگاه هوآنگ یاگوآن دیوار بزرگ چین
 36. ماشین کابلی لنکاوی
 37. رودخانه های‌هه تیانجین | Haihe
 38. مسجد بزرگ
 39. ساحل ماسه‌های سیاه در جزیره لنکاوی
 40. قلعه داگو | Dagu Fort
 41. جزیره لنکاوی
 42. معبد بودایی دابی | Dabei
 43. پارک ملی ‌جزیره کوکوپ جوهور | Pulau Kukup National Park
 44. موزه ماهیگیران تانجونگ بالو | Tanjung Balau Fishermen Museum
 45. باغ‌وحش جوهور
 46. خیابان فرهنگی باستانی | Ancient Cultural Street
 47. معبد بودای یشمی
 48. دژ قدیمی جوهور یا کوتا جوهور لاما | Kota Johor Lama
 49. مزرعه تمساح تلوک سنگات | Teluk Sengat Crocodile Farm
 50. مرکز مالی جهانی شانگهای
 51. گالری ماوار | Mawar
 52. برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای
 53. موزه کوتاتینگی | Kota Tinggi Museum
 54. موزه‌ی شانگهای
 55. پارک ملی تانجونگ پیای | Tanjung Piai
 56. باغ یو یوان
 57. خیابان نانجینگ
 58. مسجد سلطان ابوبکر
 59. آبشار کوتاتینگی | Kota Tinggi Waterfall
 60. باند شانگهای
 61. موزه سلطنتی ابوبکر | Muzium Diraja Sultan Abu Bakar
 62. سالن اجتماعات عمومی
 63. باغ وحش چونگ‌کینگ
 64. گونونگ لدانگ، کوه اوفیر | Gunung Ledang Mount Ophir
 65. مرزرعه میوه دیزارو
 66. دره کوتانگ رودخانه یانگ تسه | Qutang
 67. رودخانه یانگ تسه
 68. ساحل دیزارو | Desaru
 69. ‌جزیره اور | Pulau Aur
 70. جزیره‌ی حیرت انگیز راوا | Stunning Rawa Island
 71. ‌جزیره راوا | Pulau Rawa
 72. جزایر سیبو | Pulau Sibu
 73. پارک ملی انداو رومپین | Endau Rompin
 74. کوتا اسکندر جوهور | Kota Iskandar Johor
 75. لگولند | Legoland
 76. پارک باتلاقی | Wetland Park
 77. باغ گیاه شناسی پوتراجایا تامان بوتانی | Putrajaya Botanical Garden Taman Botani
 78. پل پوترا | Putra Bridge
 79. پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park
 80. پِردانا پوترا | Perdana Putra
 81. کاخ دادگستری | Palace Of Justice
 82. باغ دوستی چین - مالزی | The China - Malaysia Friendship Garden
 83. کروز پوتراجایا | Putrajaya Cruise
 84. مسجد پوترا | Putra Mosque
 85. مکان تستی رستوران-1
 86. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی
 87. تایلند ساختمان قدیمی بان سینگهاتا
 88. تایلند بان تانگ نانگ اوک
 89. تایلند بان نا سامای
 90. تایلند پرا تات کانگ کائو نویی
 91. تایلند وات ماها تان (یاسوتان)
 92. تایلند وات سوپاتانارام
 93. تایلند وات نانگ بوا
 94. تایلند وات چائنگ
 95. تایلند وات تانگ سی موآئنگ
 96. تایلند پارک ملی پا تائم
 97. تایلند مائه نام سونگ سی
 98. تایلند پارک جنگلی پانوم ساوای
 99. تایلند پارک ملی کائو پرا ویهانس
 100. تایلند وات پا ماها جدی کائو (وات لارن کواد)
 101. تایلند نانگ هان
 102. تایلند پرا تان چوئنگ
 103. تایلند پارک سومدت پرا سریناکاریندرا در رویی ات
 104. تایلند بوئنگ پلان چایی
 105. تایلند وات کلانگ مینگ موئنگ
 106. تایلند وات بوراپا پیرام
 107. تایلند موزه ملی رویی ات
 108. تایلند وات پو چایی
 109. تایلند پل دوستی تایلند-لائوس
 110. تایلند سالا کائو کو یا وات کائک
 111. تایلند پارک جنگلی نامتوگ تاو تو
 112. تایلند ابوسوت چوبی وات پاروئن سونگتام
 113. تایلند وات تام کلانگ فن
 114. تایلند فسیل‌های صدف های چند میلیون ساله
 115. تایلند مقبره شاه نارسوان کبیر
 116. تایلند مزرعه چوکچای
 117. تایلند سد لام پرا پلوئنگ
 118. تایلند کائو پائنگ ما
 119. تایلند پراسات پانوم وان
 120. تایلند وات کاو چان نگام
 121. تایلند سد لام تاکونگ
 122. تایلند پارک ملی کائو یایی
 123. تایلند وات سالا لویی
 124. تایلند باغ‌وحش ناکان راتچاسیما
 125. تایلند پرا تات پانوم
 126. تایلند نامتوک تات تان
 127. تایلند پارک ملی ماکداهان
 128. تایلند هو کائو ماکداهان
 129. تایلند پرا تات نا دان
 130. تایلند منطقه امن و حفاظت شده حیات‌وحش پو لوانگ
 131. تایلند پارک ملی پو روا
 132. تایلند پارک ملی پو کرادوئنگ
 133. تایلند هونگ مون مانگ یا موزه شهر کان کائن
 134. تایلند پارک ملی پو پا
 135. تایلند پارک ملی پو ویانگ
 136. تایلند سد ابولراتانا یا پونگ نیپ
 137. تایلند وات سی بان روانگ
 138. تایلند وات کلانگ
 139. تایلند پاتاساتان فو پو
 140. تایلند مرکز تبلیغات هنری، فرهنگی و گردشگری
 141. تایلند اثر تاریخی پرایا چایسانتان (چائو سومپامیت)
 142. تایلند پرا تات نانگ سام موئن
 143. تایلند مکان مقدس چائو پو پرایا لائه
 144. تایلند سد چالابهورن / سد نام پروم
 145. تایلند پارک ملی تان تان
 146. تایلند اثر تاریخی پرایا پاکدی چامپون (لائه)
 147. تایلند کا سوان تائنگ
 148. تایلند منطقه مقدس بان کاک نگیو (پراسات بان کاک نگیو)
 149. تایلند مرکز فرهنگی پایین شمال شرق
 150. تایلند پارک پرندگان (سوان نوک)
 151. تایلند پارک تاریخی پانوم رانگ
 152. تایلند مرکز هنرهای دستی بان کام پرا
 153. تایلند معبد پرا لاو تپ نیمیت (وات پرا لاو تپ نیمیت)
 154. تایلند پرا مونگکان مینگ موئنگ
 155. تایلند دهکده مو لام
 156. تایلند مرکز صلیب سرخ کائو لان تایی
 157. تایلند جزیره ماک
 158. تایلند جزیره کرادات
 159. تایلند جزیره کام
 160. تایلند ستون شهر
 161. تایلند وات یوتا نیمیت
 162. تایلند وات باپهارام
 163. تایلند جزیره لائویا
 164. تایلند لا لو
 165. تایلند پارک ملی تا پرایا
 166. تایلند پارک ملی پانگ سیدا
 167. تایلند ساکائو و ساکوان
 168. تایلند هات مائه رامپائنگ-بان کان او
 169. تایلند کاو لائم یا
 170. تایلند پرا چدی کلانگ نام (وات ساموت کانگکا یا وات پاک نام)
 171. تایلند جزیره مان نای
 172. تایلند کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ
 173. تایلند او کای- لائم تان
 174. تایلند نامتوک کلانگ پلا کانگ
 175. تایلند وات سارانات تامارام
 176. تایلند سوان سان
 177. تایلند وات پا پرادو
 178. تایلند موزه نمایش سایه های دات بان دان
 179. تایلند مقبره شاه تاکسین
 180. تایلند بنای یادبود سانتون پو
 181. تایلند لائم مائه فیم
 182. تایلند بان فی
 183. تایلند نامتوک تان تیپ
 184. تایلند آبشار تاکرو و آبشار سالادای
 185. تایلند کائنگ هین پوئنگ
 186. تایلند ساختمان چائو پرایا ابهایهوبات
 187. تایلند پارک ملی تاپ لان
 188. تایلند شهر باستانی سی ماهوسوت
 189. تایلند مکان باستانی سا موراکوت
 190. تایلند وات کائو پیچیت
 191. تایلند هنر در بهشت
 192. تایلند --
 193. تایلند وات یاناسانگوارارام وراماهاویهان
 194. تایلند مینی سیام
 195. تایلند جزیره لن
 196. تایلند خانه مقدس حقیقت
 197. تایلند دهکده فیل پاتایا
 198. تایلند بان ساکاوادی
 199. تایلند دنیای زیر آب پاتایا
 200. تایلند ساحل جامتین
 201. تایلند کاو پرا تام ناک یا کاو پرا تات
 202. تایلند جزیره رانگ
 203. تایلند پارک تفریحات ماجراجویانه تری تاپ
 204. تایلند جزیره چانگ نویی
 205. تایلند جزیره نگام
 206. تایلند مزرعه پرورش ببر سی راچا
 207. تایلند باغ‌وحش باز کائو کیاو
 208. تایلند سوان نانگ نوچ (باغ نانگ نوچ)
 209. تایلند بازار شناور پاتایا
 210. تایلند پارک سه پادشاه
 211. تایلند پارک سنگی یک میلیون ساله و مزرعه پرورش تمساح
 212. تایلند موزه بطری
 213. تایلند موُسسه علوم دریایی دانشگاه بوراپا
 214. تایلند ساحل پاتایا
 215. تایلند کائو چی چان
 216. تایلند هات لائم سینگ
 217. تایلند پارک ملی نامتوک پلیو
 218. تایلند وات کاو سوکیم
 219. تایلند کای نوئن وونگ
 220. تایلند بنای یادبود تاکسین مهارات
 221. تایلند توئک دائنگ
 222. تایلند آبشارهای سویی داو
 223. تایلند کلیسای کاتولیک چانتابوری
 224. تایلند مکان مقدس ستون شهر-یالا
 225. تایلند مسجد مرکزی یالا
 226. تایلند وات کاهاپیموک
 227. تایلند چشمه آبگرم بتونگ
 228. تایلند بزرگ‌ترین صندوق پستی تایلند
 229. تایلند دهکده ساکای
 230. تایلند نامتوک لا-اونگ (آبشار رنگین کمان)
 231. تایلند نامتوک تان تو
 232. تایلند جزیره نگای یا جزیره ها یی
 233. تایلند پارک ملی هات چاو مایی
 234. تایلند جزیره کرادان
 235. تایلند جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)
 236. تایلند جزیره لیبونگ
 237. تایلند هات یاو
 238. تایلند پارک عمومی کوان تامناک چان
 239. تایلند اولین درخت کائوچو در تایلند
 240. تایلند موزه پرایا راتسادانوپرادیت ماهیسون پاکدی
 241. تایلند تبلیغات حفظ و عمران جزیره چانگ
 242. تایلند پرا بروم تات چایا
 243. تایلند پارک ملی دریایی جزیره انگ تانگ
 244. تایلند جزیره نانگ یوان
 245. تایلند نامتوک ویبهاوادی
 246. تایلند دهکده تربیت میمون‌ها (مدرسه میمون‌ها)
 247. تایلند پارک ملی تایی روم ین
 248. تایلند پارک ملی کائو سوک
 249. تایلند پاک نام تاپی (دهانه رودخانه تاپی)
 250. تایلند مؤسسه مطالعات جنوب تایلند
 251. تایلند موزه پاتامارونگ
 252. تایلند موزه ملی سونگکلا
 253. تایلند جزیره یو
 254. تایلند پل تینسولانود
 255. تایلند دریاچه سونگکلا
 256. تایلند باغ‌وحش سونگکلا
 257. تایلند لائم سامیلا
 258. تایلند پارک ملی تیل بان
 259. تایلند پارک ملی تاروتاو
 260. تایلند موزه ملی ساتان-عمارت کادن
 261. تایلند مسجد جامع ساتان یا مسجد مامبانگ
 262. تایلند پارک ملی لائم سان
 263. تایلند جزیره پایام
 264. تایلند نقطه ویکتوریا یا کا سونگ
 265. تایلند هات چان دامری
 266. تایلند پارک ملی نامتوک نگاو
 267. تایلند نامتوک تان پت
 268. تایلند نامتوک پانیابان
 269. تایلند چشمه های آبگرم و پارک عمومی راکساوارین
 270. تایلند چشم انداز کاتا کارن
 271. تایلند هات کارن
 272. تایلند هات سورین
 273. تایلند جزیره مرجانی هی
 274. تایلند موزه پوکت تایهوا
 275. تایلند بنای تاریخی دو قهرمان
 276. تایلند هات پاتونگ
 277. تایلند جزیره راچا
 278. تایلند هات نایی هان
 279. تایلند هات کامالا
 280. تایلند هات کاتا
 281. تایلند لائم پرومتپ
 282. تایلند نامتوک تاموت
 283. تایلند جزیره سی و جزیره ها
 284. تایلند وات تام کاها ساوان
 285. تایلند نامتوک پرایوان
 286. تایلند عمارت پرایا تاکارات (چوای)
 287. تایلند چشمه های آبگرم بان بو دان
 288. تایلند نامتوک سائنگ تانگ
 289. تایلند نامتوک هین لات
 290. تایلند وات رات اپاتام یا وات بانگ ریانگ
 291. تایلند پارک ملی کاو لاک لام رو
 292. تایلند جزیره تاپو (جزیره جیمز باند)
 293. تایلند پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ
 294. تایلند خلیج پانگ نگا یا پارک ملی پانگ نگا
 295. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان
 296. تایلند هات کائو لاک
 297. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سورین
 298. تایلند شهر باستانی یارانگ
 299. تایلند وات مانچارینتاواپیویهان
 300. تایلند مؤسسه هنری فرهنگی کالایانیواتانا
 301. تایلند هات واسوکری
 302. تایلند هات کالالای
 303. تایلند مرکز مطالعات طبیعی یارنینگ
 304. تایلند گورستان کائو مائه ایم کو نیاو
 305. تایلند بان یاکانگ
 306. تایلند بان تان
 307. تایلند آبشار چات وارین
 308. تایلند مرکز مطالعات و پژوهش طبیعت جنگلی مردابی سیریندهورن پیت
 309. تایلند جزیره یائو
 310. تایلند هات ناراتات
 311. تایلند پارک ملی کائو لوانگ
 312. تایلند ائو کانوم
 313. تایلند آبشار سی کیت
 314. تایلند وات پرا ماهاتات وراماهاویهان
 315. تایلند ساحل غار پرانانگ
 316. تایلند تال وائک یا دریای جدا شده
 317. تایلند جزیره پودا
 318. تایلند جزیره هونگ
 319. تایلند ساحل ناپارات تارا
 320. تایلند نامتوک ران کلانگ تام
 321. تایلند موزه وات کلانگ تام
 322. تایلند پارک ملی تان بوک ترانی
 323. تایلند پارک ملی کائو پانوم پنچا
 324. تایلند پا پرو تا پوم کلانگ سونگ نام
 325. تایلند برکه زمردین
 326. تایلند ائو نانگ
 327. تایلند کائو کاناپ نام
 328. تایلند جزیره تائو
 329. تایلند وات پراتات ساوی
 330. تایلند پارک ملی دریایی جزیره چامپون
 331. تایلند جزیره مافراو
 332. تایلند وات پرادوئم
 333. تایلند وات کائو فا سالا لوی
 334. تایلند موزه ملی چامپون
 335. تایلند ائو تانگ ماکام
 336. تایلند وات پا للای
 337. تایلند وات نو پاتونگکان یا وات ماکام نو
 338. تایلند وات کائه
 339. تایلند مرکز تبلیغات صنعتی منطقه
 340. تایلند پارک ملی پو تویی
 341. تایلند تام وروان
 342. تایلند بوئنگ چاواک
 343. تایلند دهکده‌های بوفالو
 344. تایلند برج بانهارن-جامسی
 345. تایلند وات پرا پرانگ و کوره های باستانی
 346. تایلند موزه ملی این بوری
 347. تایلند وات بات
 348. تایلند وات نا پراتات
 349. تایلند وات پرا نان چاکراسی وراویهان
 350. تایلند وات ساوانپ اروم
 351. تایلند پرا پاتا نیراروکانتارای چایوات چاتوراتیت
 352. تایلند وات پرا پاتاچای
 353. تایلند مزارع گل‌های آفتابگردان
 354. تایلند تام دائو کاو کائه
 355. تایلند پارک ملی نامتوک چت سائو نویی
 356. تایلند مواک لک اربورتوم
 357. تایلند مزرعه تمساح و باغ‌وحش
 358. تایلند وات ساتاتام
 359. تایلند وات بان لائم یا وات پت ساموت وراهیوان
 360. تایلند کلیسای مریم مقدس یا اتسانا ویهان مائپرا بانگکوئت
 361. تایلند پارک یادبود شاه راما دوم
 362. تایلند وات امپاوان چتیارام
 363. تایلند بازار شناور امپاوا
 364. تایلند وات کولا مانی
 365. تایلند بنای بادبود دوقلوهای چانگ-انگ سیامی و موزه قایق
 366. تایلند دان هوی لات
 367. تایلند زیارتگاه پان تایی نوراسینگ
 368. تایلند مرکز آموزش علوم ساموت ساکان
 369. تایلند وات یایی کام پراسات
 370. تایلند موزه اراوان
 371. تایلند ساحل بانگ پو
 372. تایلند بازار شناور بانگ نامپوئنگ
 373. تایلند موزه نیروی دریایی
 374. تایلند چشمه آبگرم بو کلاوئنگ
 375. تایلند بازار شناور دامنوئن سادواک
 376. تایلند موزه ملی راتچابوری
 377. تایلند پرانبوری
 378. تایلند کائو چانگ کراچوک
بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+