وضعیت کاربر : مهمان

بازگشت :

محصولات

|

درباره سنگاپور

همه چیز درباره سنگاپور اقتصاد سنگاپور سیاست و صنعت در سنگاپور جغرافیا و شرایط آب و هوایی سنگاپور دین و مذهب در سنگاپور تاریخ و دوره های تاریخی در سنگاپور مردم و فرهنگ سنگاپور

جهان در کیف

فرهنگ سنگاپور

سنگاپور جامعه‌ای جهانی است که ملت آن در کنار هم با آرامش و تفاهم در کنار هم زندگی می‌کنند و همکاری و تعامل بین مردم نژادهای مختلف مشهود است. الگوهای جامعه‌ی سنگاپور ریشه در تنوع فرهنگی این جزیره دارد. مهاجران نسل‌های قبل‌تر فضایی ایجاد کرده‌اند که می‌توان آثار حضور مردم مالایی، چینی، هندی و اروپایی را در آن مشاهده کرد که در هم آمیخته و یکی شده‌اند. حضور این قومیت‌ها در پس ظاهر مدرن سنگاپور همچنان مشهود است. اکثریت شهروندان سنگاپور فارغ از نژاد و فرهنگ، خود را صرفاً سنگاپوری می‌دانند، اما محله‌هایی که توسط سر استنفورد رفلز به هر نژاد اختصاص داده شده بود هنوز وجود دارند. مردم هر نژاد هنوز ویژگی‌های منحصر به فرد خود را حفظ کرده‌اند. خیابان‌های قدیمی محله‌ی چینی‌ها هنوز وجود دارند؛ ویژگی‌های اسلامی را می‌توان در خیابان عرب‌ها مشاهده کرد و محله‌ی هندی‌ها که در خیابان سرانگون واقع است همچنان حال و هوای خاص خود را حفظ کرده است. علاوه بر این آثار می‌توان تأثیر سبک مستعمراتی بریتانیا را نیز در بناهای نوکلاسیک شهر مشاهده کرد.
نظر
جهان در کیف

دین و مذهب در سنگاپور

اغلب مردم سنگاپور فستیوال‌های مهم مربوط به مذهب خود را جشن می‌گیرند. تنوع مذاهب در این کشور رابطه‌ی مستقیمی با تعدد قومیت‌هایی دارد که در آن زندگی می‌کنند. چینی‌ها اغلب پیرو آیین بودایی، تائوئیسم، مسیحیت یا آیین کاتولیک و برخی از آنها نیز به هیچ دینی اعتقاد ندارند. مالایی‌ها مسلمان و هندی‌ها هندو هستند. در بین هندی‌ها تعداد قابل توجهی مسلمان و سیک نیز وجود دارد. بردباری دینی در سنگاپور کاملاً ضروری است. در واقع مذاهب معمولاً از مرز نژادها عبور می‌کنند و حتی گاه به شکلی عجیب با هم پیوند می‌خورند. نسل جوان سنگاپور رازهایی از زندگی نسل‌های قبل را با دنیای حقیقت‌گرای امروز می‌آمیزند. مذهب همچنان بخش جدایی ناپذیر سنگاپور جهانی و مدرن است. بسیاری از جذاب‌ترین بناهای سنگاپور از جمله معابد قدیمی، کلیساهای مدرن یا مسجدهای عجیب و متفاوت، بناهای مذهبی هستند. درک و شناخت این بناها نقش مهمی در درک و تحسین هنر به کار رفته در ساخت آنها دارد.
نظر