وضعیت کاربر : مهمان

دربـــاره مـــا

در پاییز سال 1392 با توجه به محدودیت منابع فارسی و همچنین عدم معتبر بودن برخی از مطالب موجود در حوزه گردشگری داخلی و بین الملی ، ایده ایجاد وب سایتی با هدف اطلاع رسانی به صورت کامل درباره ی مقاصد عمده گردشگری و همچنین مقاصد ناشناخته برای کاربران فارسی زبان در سطح کل جهان، سبب ثبت و راه اندازی وب سایت جهان در کیف گردید. از همان زمان با ایجاد تیم های مختلف از جمله تیم تحیقیق و توسعه، همگی عزم خود را جزم کردند که در دام تکرار و کپی کردن مطالب به مانند خیلی دیگر از وب سایت های موجود نیافتند و تصمیم برآن شد که تمامی مطالب و محتوای موجود در وب سایت جهان در کیف از منابع اصلی و دست اول توریسم توسط تیم باتجربه و حرفه ای ترجمه، به زبان فارسی برگردانده شود و و در نهایت با تائید و صلاحدید تیمهای تحقیق و توسعه و نشر کتاب در اختیار تیم طراحی و برنامه نویسی قرار بگیرد که در نهایت به بهترین شکل ممکن از دید کاربران در اختیار افراد و خوانندگان قرار بگیرد . وب سایت جهان در کیف شامل چندین بخش مختلف می باشد که طبق برنامه ریزی های انجام شده توسط مدیران وب سایت و تیم تحقیق و توسعه، هر لحظه این وب سایت محتوای جدید و به روزی را به کاربران فارسی زبان هدیه می نماید. در فاز اول اطلاع رسانی ، کاربران محترم به اطلاعات و محتوای دست اول و مستند دسترسی پیدا می کنند که البته تمامی این محتوا به صورت کتاب هایی مجزا در کتابخانه ملی توسط انتشارات منظومه نگاران ثبت شده است و به زودی در فروشگاه این وب سایت برای فروش در اختیار مشتاقان قرار خواهد گرفت. در فاز اول اطلاع رسانی تمامی اطلاعات لازم برای شناخت کامل یک مقصد ، راههای دسترسی، انواع فعالیت ها و سرگرمی ها، شهرها و دیدنی های آنها و همچنین اطلاعات ضروری در سفر در اختیار کاربران قرار می گیرد. در همین بخش پیشنهاداتی راجع به آژانس های برگزار کننده مجری تور ، پکیج های مسافرتی تائید شده و همچنین رستوران ها، هتل ها و مراکز خرید مدرن و خیابانی به طور کامل در اختیار کاربر جستجوگر قرار خواهد گرفت. همچنین وب سایت جهان در کیف در کنار هدف والای اطلاع رسانی به طور کامل و صادقانه، به بیان اخبار و رویدادهای مهم گردشگری در سطح ایران و جهان در دسته بندی های مختلف می پردازد. مدیران و مسئولان وب سایت جهان در کیف در نظر دارند با بهره گیری از پشتیبانی و همیاری کاربران خود و همچنین نظرسنجی های مبتنی بر نیاز سنجی، مطالب این وب سایت را مطابق میل کاربران محترم عرضه نمایند . خواهشمند است در صورت تمایل برای یاری دادن به ما در این مهم فرم نظر سنجی این وب سایت را کامل نمایید و یا در صورت وجود انتقاد و پیشنهادی سازننده از بخش ارتباط با ما آن را با ما در میان بگذارید تا در کوتاهترین زمان ممکن نیازهای گردشگری شما کاربر محترم را بدون حتی کوچکترین هزینه ای و کاملا به صورت رایگان تامین نماییم .
در این مسیر طولانی و پر پیچ و خم ما به پشتیبانی و همیاری شما کاربران محترم امیدواریم .

مقدمه

یکی از بهترین راه های اطلاع رسانی در دنیای امروز ،استفاده از وب سایت های اینترنتی است. وب سایتهایی با ماهیت اطلاع رسانی، نقش مهمی را در شناساندن مقاصد عمده گردشگری و همچنین معرفی و شناساندن مقاصد ناشناخته در جهان برای حدود یک میلیارد کاربر اینترنتی ایفا می کنند. وب سایت جهان در کیف با هدف ایجاد آگاهی و دانش نسبت به سفر و مقاصد شناخته شده و شناخته نشده برای مسافران ایرانی ایجاد شده است. بر خلاف سایت های موجود در این زمینه که بیشتر انگیزه تجاری دارند و مطالب و محتوای موجود در آنها بیشتر تکراری و محدود می باشد، وب سایت جهان در کیف با رویکرد اطلاع رسانی ، تمامی مطالب موجود در سایت را از زبان های اصلی و سایت ها و کتاب های مرجع گردشگری در کشورهای مقصد ترجمه نموده و به بهترین شکل ممکن در اختیار کاربران و مسافران قرار می دهد . تمامی مطالب در این وب سایت به صورت کتاب های جداگانه توسط انتشارات منظومه نگاران در کتابخانه ملی به ثبت رسیده است و به زودی در قسمت فروشگاه عرضه می گردد. در بین سایتهای اطلاع رسانی مربوط به گردشگری یک کشور در وب ،سایتهای رسمی از اهمیت زیادی برخوردارند.سایتهای رسمی ، سخنگو های دیجیتالی یک کشور در اینترنت هستند و هرچه این پایگاهها قویتر،به روزتر و چند زبانه باشند،مخاطب پذیری آنها افزایش می یابد. پایگاههای اینترنتی دارای ماهیتی پویا هستند و امکان تغییر و جابجایی تصاویر و متون را بدون ایجاد هزینه جدید ممکن می سازند.همچنین افزایش شمار کاربران اینترنت و ظرفیت و قدرت بالای پایگاههای اینترنتی برای تاثیر گذاری بر جوامع موجب افزایش بازاریابی در صنعت گردشگری می شود.

تولید محتوا

ما در مجموعه «جهان در کیف» در ایجاد، توسعه و به‌روزرسانی محتوای وب‌سایتتان به شما کمک خواهیم کرد امروزه باوجود امکانات و بسترهای نرم‌افزاری مناسب و متعدد، راه‌اندازی یک وب‌سایت اینترنتی حتی برای افراد غیرمتخصص هم کار ساده‌ای است. زمانی داشتن وب‌سایت به‌تنهایی خود یک مزیت برای شرکت‌های تجاری و غیرتجاری محسوب می‌شد. ولی امروزه بارونق فضاها و کسب‌وکارهای اینترنتی، داشتن وب‌سایتی که محتوای مناسب، مرتبط و به‌روز داشته باشد مزیت بزرگ‌تری برای کاربران اینترنتی و همین‌طور موتورهای جستجو محسوب می‌شود. بارونق وب‌سایت‌های اینترنتی محتوا محور، کمبود محتوای الکترونیکی به زبان فارسی و متناسب با نیازهای روزافزون کاربران اینترنتی، نه تنها یک نقصان بلکه یک تهدید است که منجر به ایجاد محتوای تکراری در وب‌سایت‌های گوناگون می‌گردد که هم ازنظر کاربران اینترنتی و هم موتورهای جستجو عملی ناپسند است. خوشبختانه امروزه موضوع تولید و توسعه محتوای اینترنتی و به‌نوعی مهندسی محتوا به زبان فارسی، به‌عنوان یک اولویت در توسعه‌ی کاربردهای فن‌آوری اطلاعات در ایران شناخته‌شده و برنامه‌ریزی‌ها و تحرکاتی در این راستا در حال شکل‌گیری است. ما با دارا بودن تیمی مجرب و امکانات و زیرساخت های لازم، قادر هستیم تا همکاران خود و همین‌طور شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری را درزمینه‌ی تولید، تأمین و توسعه محتوای گردشگری یاری برسانیم.
صاحب امتیاز : شرکت منظومه نگاران گیتی