وضعیت کاربر : مهمان

بازگشت :

محصولات

|

درباره ویتنام

همه چیز درباره ویتنام اقتصاد ویتنام سیاست و صنعت در ویتنام جغرافیا و شرایط آب و هوایی ویتنام دین و مذهب در ویتنام تاریخ و دوره های تاریخی در ویتنام مردم و فرهنگ ویتنام

جهان در کیف

زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام

محیط زیست طبیعی و جغرافیای متنوع ویتنام پتانسیل بزرگی برای صنعت گردشگری ایجاد کرده است. ویتنام دارای سواحل طولانی، جنگل‌ها و مناطق کوهستانی با مناظر باشکوه متعدد است. ویتنام یک کشور گرمسیری در نیمکره شمالی است. این کشور با دارا بودن تنوع جغرافیایی، از مکان‌های گردشگری طبیعی معروفی نظیر ساپا، تام دائو، باخ ما، با نا، دا لات و ... برخوردار است. این مکان‌ها معمولاً 1،000 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده‌اند؛ بنابراین آب و هوای آنها مشابه مناطق معتدل می‌باشد. شهر ساپا (Sapa) شهر جذابی با ویلاهایی به سبک فرانسه قدیم و ساختمان‌های پیشرفته است که در باغ‌های هلو و خطوط بسیار سبز سا مو پراکنده شده‌اند. بخصوص شهر ساپا (Sapa) یکی از ده مکان برتر در جهان برای پیاده‌روی است که توسط کتاب راهنمای محبوب «سیاره تنها» انتخاب شده است. جاده‌های این شهر باعث می‌شوند در زندگی محلی میان مزارع برنج به هم چسبیده و روستاهای اطراف ادغام شوید. علاوه بر این، مزارع برنج زیبا و به هم چسبیده در امتداد دامنه کوه‌ها که در امتداد جاده‌ها پیچیده شده‌اند، به‌عنوان یکی از هفت منطقه مزرعه برنجی زیبا و جذاب در آسیا و جهان توسط مجله سفر و اوقات فراغت (ایالات متحده) اعلام شده است. دا لات (Da Lat) یک منطقه توریستی ایده‌آل است که با جنگل‌های کاج، آبشارها و انواع مختلفی از گل‌های زیبا معروف است. گردشگران که به منطقه دا لات می‌آیند، مجذوب آهنگ‌های قوی و لطیف ترانگ و گانگز (Gongs) می‌شوند. این‌ها، دو آلت موسیقی متداول ساکنین کوهپایه هستند که معمولاً در جشن‌های عصرانه نواخته می‌شوند.
نظر
جهان در کیف

آب و هوای ویتنام

ویتنام در هر دو منطقه گرمسیری و معتدل واقع شده است. آب و هوای ویتنام عمدتاً تحت تأثیر بادهای موسمی قوی است، اما از مقدار قابل توجهی تابش خورشید، بارندگی و رطوبت بالا نیز برخوردار است. مناطق واقع در نزدیکی مناطق استوایی و در مناطق کوهستانی آب و هوای معتدل دارند. آب و هوا موسمی روی تغییرات رطوبت استوایی نیز تأثیر می‌گذارد. به‌طور کلی در ویتنام دو فصل وجود دارد، فصل سرد از نوامبر تا ‌آوریل و فصل گرم از ماه مه تا اکتبر رخ می‌دهد. در جنوب، تفاوت دما بین دو فصل تقریباً نامحسوس (به‌طور میانگین 3 درجه سانتی‌گراد) است. بیشترین تغییرات قابل ملاحظه در شمال اتفاق می‌افتد که در آن، اختلاف دمایی تا 12 درجه سانتی‌گراد مشاهده شده است. اساساً چهار فصل متمایز وجود دارد که بیشتر در استان‌های شمالی (از هائی وان پاس به سمت شمال): بهار، تابستان، پاییز و زمستان. هر سال، 100 روز بارانی وجود دارد و متوسط بارش به 1500 تا 2000 میلی‌متر می‌رسد. رطوبت در حدود 80درصد است. ساعات آفتابی بین 1500 تا 2000 و میانگین تابش خورشیدی برابر 100 kcal/cm2 در یک سال است. از آنجا که ویتنام تحت تأثیر آب و هوای موسمی قرار دارد، به همین دلیل دمای میانگین آن پایین‌تر از کشورهای دیگری است که در طول جغرافیایی یکسان در آسیا واقع شده‌اند. دمای میانگین سالانه بین 22 تا 27 درجه سانتی‌گراد است. در مقایسه با این کشورها، درجه حرارت ویتنام در زمستان سردتر و در تابستان اندکی گرم‌تر است.
نظر
جهان در کیف

اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام

تمدن ویتنام بر کشاورزی بنا شده بود. سلسله‌های فئودالی همواره کشاورزی را به‌عنوان پایه اصلی اقتصاد در نظر می‌گرفتند و در زمان صلح، سربازان به خانه فرستاده می‌شدند تا در مزرعه کار کنند. بعلاوه، دادگاه، کشتار گاومیش و گاو را ممنوع کرده بود و مراسم‌های بسیاری در ارتباط با کشاورزی برگزار می‌شد. صنایع دستی و هنری ارزش داشتند اما تجارت مذموم به شمار می‌رفت و بازرگانان با عبارت تحقیرکننده کان بوان (con buôn) نامیده می‌شدند. اقتصاد ملی، خودکفا بود. از قرن 16، آیین کنفوسیوس شروع به از دست دادن نفوذ خود در جامعه ویتنام کرد و توسعه یک اقتصاد پولی آغاز گردید. بندرهای تجاری اولیه نظیر هوئی آن (Hoi An) محدود شدند و کشورهای خارجی با فرهنگ‌های مختلف و جاه‌طلبی‌های تهاجمی خود به‌عنوان یک تهدید تلقی شدند. این سیاست بسته منجر به میزانی از رکود در اقتصاد ویتنام شد و کمک کرد ویتنام به مستعمره فرانسه تبدیل شود.
نظر