وضعیت کاربر : مهمان

برنامه سفر ارزشمند به سیام شگفت انگیز؛ تایلند


امتیاز :

| 4.22 از 9 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

طول سفر: 5 روز

مبداء: قبرستان جنگ کانچانابوری

مقصد: باغ وحش چیانگ مایی

ویژه: ماجراجویی، جوانان، خانواده ها


نگاهی به برنامه سفر

در این برنامه از سایت تاریخی جنگ جهانی دوم در کانچابوری ، ویرانه های باستانی آیوتایا، پارک تاریخی و با شکوه سوکوتای ، حیوانات عجیب و غریب و طبیعت دیدنی و جذاب در چیانگ مای از جمله یک مرکز آموزش به فیل ها دیدن نمایید.

خلاصه برنامه سفر

روز 1 (بانکوک) – روز2 (آیوتایا) – روز3 (سوکوتای) – روز 4 (چیانگ مای) – روز 5 (چیانگ مای)

روز 1: بانکوک – کانچانبوری

قبرستان جنگ کانچانابوری

این قبرستان محل دفن بقایای 6982 اسیر جنگی است که در طول ساختن راه آهن مرگ جان خود را از دست دادند. این قبرستان که در خیابان سائنگچوتو واقع شده است مقابل ایستگاه راه آهن است و فقط 1.5 کیلومتر با دفتر تات فاصله دارد. این قبرستان هر روز از ساعت 8:30 صبح تا 18:00 برای بازدید عموم باز است.

پل رودخانه کوای ( پل راه آهن مرگ)

پل رودخانه کوای با چند فیلم و کتاب که درباره آن ساخته و نوشته شدند بسیار معروف شده است و توجه بسیاری از تایلندی ها و خارجیان را به این منطقه جلب کرده است. اگر یک پل آهنی سیاه و معمولی بتواند یک قصه تعریف کند بی تردید آن قصه یک قصه دراماتیک خواهد بود.

این پل روی مائنام کوای یایی ساخته شده است که شاخه ای از مائنام مائه کلانگ است. در جنگ جهانی دوم وقتی که ژاپنی ها تایلند را اشغال کرده بودند، ارتش امپراتوری ژاپن ، این پل آهنی را از جاوا به این منطقه آورد. سپس اسرای متفقین جنگ ( POW ) تحت نظارت ژاپنی ها این پل را سر هم بندی کردند. این پل بخشی از مسیر راه آهن استراتژیک به میانمار بود که ژاپنی ها قصد داشتند در آنجا آذوقه غذایی مورد نیاز خود را برای فتح سایر کشورهای آسیای غربی بدست آورند. این خط با طول 415 کیلومتر ( حدود 303 کیلومتر در تایلند و 112 کیلومتر در برمه ) از Three Pagoda Pass در منطقه سانگکلابوری، شمالی ترین بخش استان کانچانابوری عبور می کرد.

اینک این خط در بان تا سائو یا ایستگاه نامتوک به پایان می رسد که در فاصله 77 کیلومتری ایستگاه کانچانابوری قرار دارد. در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ملی ، یک قطار ویژه از بانکوک به ایستگاه نامتوک حرکت می کند.

روز 2: آیوتایا

کاخ تابستانی بانگ پا- این Bang Pa-in Summer Palace

چند مایل پایین تر از مائنام چائو پرایا و آیوتایا ، کاخ تابستانی بانگ پا- این قرار دارد. ابتدا در قرن هفدهم میلادی این مکان توسط اعضای خاندان سلطنتی به عنوان یک تفریحگاه تابستانی مورد استفاده قرار می گرفت. به هر حال، کاخ با سقوط پادشاهی آیوتایا ویران شد و در اواسط قرن نوزدهم به فرمان شاه راما چهارم بازسازی شد. قدمت بیشتر ساختمان هایی که امروز وجود دارند به دوران حکومت شاه راما پنجم باز می گردد که همیشه تابستان ها را در آنها سپری می کرد. ساختمان ها سبک های مختلف معماری را نشان می دهند که در یک پارک بزرگ در اطراف برکه ها و آبراهها برپا شده اند. تنها اقامتگاه سلطنتی که به روی عموم باز است کاخ وهات چامرون است که به سبک چینی ساخته شده است و کلاً با مصالحی که از چین آورده شده بنا گردیده است. علاوه براین، یک کاخ به سبک ایتالیایی ، یک عمارت مدور با پله هایی که به یک حوض ختم می شوند، عمارت ایساوان تیپایا اسنا زیبا که به سبک تایلندی ساخته شده است و در وسط دریاچه قرار دارد، نیز وجود دارند و در کنار یکی از آبراهها یک معبد کوچک بودایی هم وجود دارد که به سبک نئو گوتیک ساخته شده است و پنجره های شیشه ای منقوش دارد. در این باغ های وسیع، مجسمه های اروپایی و همچنین عمارت هایی دیده می شوند که پادشاه راما پنجم برای یادبود اعضای خانواده خود دستور ساخت آنها را داد و یکی از این عمارت ها متعلق به یک ملکه بسیار محبوب این پادشاه است که در یک سانحه با قایق در آب غرق شد.شرکت قایق های تندوری چائو پرایا برنامه های گردش از بانکوک به کاخ را در تعطیلات آخر هفته برگزار می کند. لازم به ذکر است قیمت بلیط 50 بات تایلندی می باشد. ساعات بازدید از 8:30 تا 17:00 و ساعات فروش بلیط از 8:30 تا 15:30 می باشد. آدرس: بزرگراه 32 ،بانکوک، CM 13160 تایلند

پارک تاریخی آیوتایا

معابد تاریخی آیوتایا که به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده اند در سراسر این شهر که زمانی در اوج شکوه و عظمت بود و همچنین در کناره رودخانه های اطراف آن پراکنده شده اند. می توان با پای پیاده از چندین اثر باقی مانده در قسمت مرکزی دیدن کرد مانند وات پرا سی سانپت، وات مانگکان بوفیت، وات نا پرا مرو، وات تامیکارات، وات راتبورانا و وات پرا ماهاتات.

اگر دوچرخه اجاره کنید می توانید بازدید از چندین معبد و آثار باستانی دیگر را نیز به برنامه سفر خود اضافه کنید. مسافرین علاقمند به بازدید از همه نقاط می توانند از ترکیبی از وسایل نقلیه استفاده کنند به این صورت که برای بازدید از معابد مرکزی دوچرخه کرایه کنند و برای تماشای آثار مخروبه کنار رودخانه ، قایق های طویل را به صورت دربست کرایه کنند.

پارک تاریخی آیوتایا در مقابل موزه ملی کائو سام پرایا قرار دارد. جاذبه اصلی این پارک تاریخی، ویهارن پرامونگکول بوپیت Viharn Phramongkol Bophit است که یکی از بزرگترین مجسمه های بودا در تایلند در آن نگهداری می شود.

وات چایواتانارام Wat Chaiwatthanaram

معبد وات چایواتانارام در ساحل مائنام رودخانه چائو پرایا، در غرب city island واقع شده است. پادشاه پراسات تانگ در 1630 میلادی به افتخار مادرش اینجا را بنا نهاد، وات چایواتانارام از روی معبد انگکور ساخته شد. این یک عبادتگاه سلطنتی است و ویژگی منحصر به فرد معابد آن ، یک برج بزرگ است که برج های کوچکتر آن را احاطه کرده اند. این نماد کوه مریو است که مأمن خدایان آسمانی است. معبد اینک بازسازی شده است و می توان با قایق های مسافرتی طویل از اسکله چانکاسم پالاس به اینجا آمد و از آن بازدید کرد. قیمت بلیط این سفر به معبد که یک ساعت به طول می انجامد 300 الی 400 بات ( سفر رفت و برگشت ) است. قیمت بلیط ورود به معبد نیز 20 بات است.

روز 3: سکوتایی

پارک تاریخی سوکوتایی

پارک تاریخی سوکوتایی توسط یونسکو به عنوان مکان میراث جهانی تعیین شد اما این پارک به لحاظ تاریخ جهان، تنها نقطه تاریخی سوکوتایی نیست. معابد بسیار زیاد و نقش های گچی بودایی، خرابه های بتکده های آجری و همچنین ستون های لاترایت ویهارن، شکوه و عظمت سوکوتایی را نشان می دهند. بیش از یکصد مکان در کل این مجموعه وجود دارد که بسیاری از آنها ارزش بازدید کردن را دارند.

این پارک در فاصله 12 کیلومتری شهر در بزرگراه سوکوتایی-تاک واقع شده است. شما می توانید با اتوبوس های محلی و یا با اجاره کردن سه چرخه های موتوری از شهر به اینجا بیایید. در این پارک سرویس تراموا و همچنین دوچرخه های اجاره ای وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند برای سیاحت در این منطقه بزرگ از آنها استفاده نمایند.

مرکز خدمات جهانگردی در این پارک ( تلفن 0 5569 7527, 0 5569 7310 ) اطلاعات لازم را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد و همچنین مدل ها و نقشه های ساختمان ها و سازه های تاریخی در سوکوتایی باستانی را به نمایش گذاشته است. این پارک هر روز از ساعت 8:30 تا 16:30 باز است. قیمت بلیط ورود به این مکان تاریخی برای هر نفر 40 بات است.

پارک تاریخی سی ساتچانالایی

این شهر کهن که قبلاٌ موانگ چالیانگ نامیده می شد در طول حکومت پرا رانگ زمانی که یک مرکز اداری جدید ساخته شد تا جای چالیانگ را بگیرد رت سی ساتچانالایی نامیده شد. خرابه های 134 عمارت، در این پارک تاریخی پیدا شده است.

پارک تاریخی سی ساتچانالایی در کرانه رود یوم قرار دارد. می توان پس از بازدید از پارک تاریخی سوکوتایی از این پارک دیدن کرد. این پارک هر روز بین ساعت 8:30 تا 16:30 باز است. قیمت بلیط ورودی برای هر نفر 40 بات تایلندی است.

بازار شبانه

بازار شبانه سوکوتایی مانند بقیه مکان های سوکوتایی، برخلاف سایر مکان ها در تایلند، یک منطقه توریستی برای خارجی ها نیست. این بازار شبانه دارای غرفه های فروش غذا و البسه ارزانی است که معمولاً لباس های مناسب محلی برای افراد 12 تا 18 ساله در آن به فروش می رسند. معمولاً مردم بیشتر برای تماشا به این بازار می آیند تا برای خرید. شما می توانید بعضی از غذاهای خوشمزه تایلندی را نیز در این بازار شبانه امتحان کنید.

روز 4: چیانگ مای

چیانگ مای-وات پراتات دویی سوتپ

این معبد معروف و مهم که در سال 1383 میلادی بنا شده است که از آن زمان تا کنون از جایگاه مهمی در چیانگ مای برخوردار است، چرا که از همان مکان مرتفعش در کوه، مشرف به شهر است. این معبد در ارتفاع حدوداً 3520 فوتی بالاتر از سطح آب های آزاد قرار دارد و می توان از پله های شیب دار ناگا که حدوداً متشکل از 300 پله هستند به آن رسید.

این معبد دارای یک منار طلایی بزرگ است که در داخل آن بعضی از عتیقه های مقدس بوداییان وجود دارد که توجه دوست داران بودا را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. این منار در یک حیاط کوچک درست در نوک قله کوه قرار دارد. ساختمان حیاط بخشی از یک محوطه است دارای چندین ساختمان است و همچنین یک نقطه تماشا دارد که اگر هوا مساعد باشد از آنجا می توان همه چیانگ مای و دشت های اطراف آن را دید. روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر می توان از این محل بازدید کرد. این مکان در امتداد جاده هوای کائو، 50300 چیانگ مای در تایلند قرار دارد.

برای رسیدن به این معبد باید از 300 پله ناگا بالا رفت. تله کابینی برای بالا بردن و پایین آوردن کسانی که ناراحتی قلبی دارند وجود دارد که پس از چند حادثه مرگبار دوباره بازسازی شد. کرایه تله کابین بازسازی شده 20 بات برای هر نفر است.

بازار شبانه

اگرچه بازار شبانه اصلی در یک ساختمان سه طبقه کسل کننده قرار دارد اما این بهشت خرید در امتداد خیابان چانگ کلان پراکنده شده است. در دکه های کنار خیابان انواع و اقسام کالاها به فروش می رسد از جمله ابریشم مرغوب تایلندی، عتیقه جات، نقره، البسه، صنایع دستی، سی دی، فیلم، عطر و ساعت. به هر حال، باید مواظب بسیاری از کالاهایی که مارک تجاری تقلبی دارند باشید.

روزهای دوشنبه تا یکشنبه ، این بازار از ساعت 18:00 باز می شود و تا نیمه شب ادامه دارد. این بازار در 1-104 جاده چانگ کلان، چیانگ مای 50100 در تایلند قرار دارد.

روز 5: چیانگ مای

مرکز اهلی کردن و تربیت فیل در مائه سا

مکان نگه داری فیل های سلطنتی یکی از بهترین کمپ های فیل در تایلند است و در کنار مائه سا والی قرار دارد. در اینجا هر روز با پرداخت 80 بات می توانید فرصت تماشای فوتبال بازی این فیل ها و سایر بازی ها را داشته باشید.

همچنین می توانید فرصت فیل سواری در حومه، موز و نیشکر دادن به فیل ها و عکس گرفتن با آنها را از ساعت 7:00 تا 14:00 داشته باشید. در داخل این کمپ قسمت نگهداری از بچه فیل ها و همچنین یک بخش کلک سواری که از ساعت 8:00 تا 16:00 هر روز باز است، نیز وجود دارد.

زمان اجرای نمایش فیل ها هر روز از ساعت 8:00 تا 9:40 است و در طول فصل های شلوغ و پر از مسافر، نمایش دیگری در ساعت 13:30 نیز اجرا می شود. هزینه فیل سواری 80 الی 800 بات برای هر فیل است و این مبلغ به مدت فیل سواری بستگی دارد.

باغ وحش چیانگ مای

در باغ وحش چیانگ مای بیش از 6000 گونه جانوری در محیطی متشکل از دو آبشار، دریاچه، یک پارک باز، مکان های برپایی چادر و اردو زدن و بخش های پرورش حیوانات، زندگی می کنند. در بین تازه واردهای این باغ وحش این حیوانات دیده می شوند: 10 پنگوئن که برای نخستین بار است که پنگوئن به تایلند آورده شده است؛ میمون های درازدست که با موفقیت پرورش داده شده اند و Chayo ، بچه فیلی که در زمان بارش شهابی به دنیا آمد و تبدیل به نماد بازی های آسیایی بانکوک شد. قیمت بلیط ورود به این باغ برای بزرگسالان 40 بات و برای کودکان 20 بات می باشد.


مقاله مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده است

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


یک سوال داشتم

نام فرستنده : نعیمه تاریخ ارسال : 1394/11/6

در صورت اطلاع پاسخ خواهم داد. بفرمائید

نام فرستنده : اکبر تاریخ ارسال : 1394/11/13

شهر آیوتایا در تایلند که قبلا هم پایتختش بوده ، خیلی جاهای تاریخی دیدنی داره که گردشگران تور تایلند یکی از مقصدهاشون همین شهره

نام فرستنده : حکمت تاریخ ارسال : 1395/3/8

جدیدترین مقالات

بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+