وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

سفر به ترکیه

همه اطلاعات لازم درباره سفر به ترکیه پاسپورت ویزا اطلاعات ضروری در سفر به ترکیه شرکت های هواپیمایی فرودگاه های بین المللی استانبول اتوبوس و قطار در ترکیه

جهان در کیف

فرودگاه آدنا شکیرپاشا؛ ترکیه

فرودگاه بین المللی آدنا یا آدانا شکیرپاشا فرودگاه (IATA:AND، ICAO:LTAG) فرودگاهی بین المللی واقع در آدانا، در محله‌ی شکیرپاشا منطقه‌ی سیهان (Seyhan) است. از این فرودگاه به‌طور عمده به منطقه چوکوروا (Çukurova) پرواز وجود دارد و با توجه به برنامه‌های مکرر پرواز داخلی و چند پرواز به مقصد بین المللی تا حد کمتری به استان‌های اطراف چوکوروا پرواز وجود دارد. فرودگاه شکیرپاشا پنجمین سیستم شلوغ فرودگاه شهری بر اساس ترافیک مسافری در ترکیه با تعداد 4.7 میلیون مسافر در سال 2014 بوده است. این فرودگاه هشتاد و سومین فرودگاه شلوغ در اروپا است. فرودگاه آدانا در زمین‌های کشاورزی منطقه‌ی شکیرپاشا، در 2.3 کیلومتری غرب مرکز شهر ساخته شد. این فرودگاه به‌عنوان فرودگاه نظامی-غیرنظامی در سال 1937 افتتاح شد و در سال 1956 کاملاً غیرنظامی شد. در طول توسعه‌ی کنترل ن شده غربی شهر از دهه‌ی 1950 تا 1990، محله‌های کم‌درآمد برنامه‌ریزی ن شده از شرق، غرب و شمال فرودگاه را احاطه کردند.
نظر
جهان در کیف

فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه

فرودگاه بین المللی ارهاچ یا فرودگاه مالاتیا ارهاچ (IATA:MLX، ICAO:LTAT) فرودگاه کوچک نظامی و عمومی در مالاتیا، ترکیه است. فرودگاه که در 1941 باز شد، در 34 کیلومتری مالاتیا واقع شده است. در 2006، فرودگاه مالایتا ارهاچ به 3878 هواپیما و 406425 مسافر خدمات‌رسانی کرد. ا‌مکانات ترمینال مسافری در اختیار عموم مساحتی به‌اندازه‌ی 1065 مترمربع (11460 فیت مربع) و پارکینگی برای 97 دارد. ارهاچ هفتمین بال هوایی (Ana Jet Üs یا AJÜ) دومین فرماندهی نیروی هوایی نیروی هوایی ترکیه است. دیگر بال‌های این فرماندهی در مرزیفون (LTAP)، دیاربکر (LTAC) و اینجرلیک (LTAC) واقع شده‌اند. در 22 ژوئن 2012، نیروی هوایی ترکیه گزارش کرد که یک جت فانتوم RF-4E که از ارهاچ در حال عملیات بود، در دریای مدیترانه در نزدیکی سوریه مفقود شد و شاهدانی در شهر لاذقیه سوریه گزارش کرده بودند که یک هواپیما توسط پدافند هوایی سوریه شلیک شده بود. طبق گزارش های Debkafile، نیروهای مسلح سوریه از موشک های برد متوسط ساخت روسیه سطح به هوا و سیستم سلاح های ضدهوایی Pantsir-S1 برای شلیک به جت استفاده کرده بودند.
نظر