وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

غذا و نوشيدني در سنگاپور

همه چیز درباره غذا و نوشیدنی در سنگاپور چه چیزهایی بخوریم روش تهیه غذاهای سنگاپوری رستوران های معروف سنگاپور غذاهای حلال در سنگاپور آداب غذا خوردن در سنگاپور

جهان در کیف

آنچه که باید درباره غذاهای سنگاپوری بدانید

سنگاپور بهشت غذاها و نوشیدنی‌های لذیذ است و در عرضه‌ی خوراکی تنوع زیادی دارد: از دکه‌های کوچک خیابانی تا رستوران‌های 5 ستاره. در این کشور بیش از 30 سبک مختلف آشپزی وجود دارد که شامل سبک‌های منطقه‌ای مانند چینی، آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی، هندی، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، مالایی، روسی و سوئیسی می‌شود. متداول‌ترین سبک‌ها مالایی، هندی و چینی هستند. سبک مالایی به دلیل استفاده از ادویه و شیر نارگیل و عدم استفاده از گوشت خوک معروف است زیرا اکثر مردم مالایی مسلمان هستند. جامعه‌ی هندی سنگاپور اغلب ریشه در جنوب هند دارند و غذاهای آنها نیز به سبک همین منطقه تهیه می‌شود، به این معنا که عمده‌ی غذاهای آنها شامل غذاهای گیاهی تند و پر ادویه است. برای امتحان کردن چندین نوع غذا، غذای تایلندی سفارش دهید (غذاهای تایلندی ممکن است روی برگ موز سرو شوند). محبوب‌ترین سبک غذای چینی شیوه‌ی کانتونی است که عموماً شامل غذاهای تفت داده شده و دیم سام (غذاهایی در حجم کوچک که معمولاً برای خوردن دسته جمعی در وعده‌ی ناهار آماده می‌شود).
نظر
جهان در کیف

انواع رستورانها و مراکز عرضه غذا در سنگاپور

غذاهای ارائه شده در سنگاپور تنوع بالایی دارند که برای هر سلیقه و بودجه‌ای مناسب‌اند. از آن‌جا که اکثریت جمعیت سنگاپور چینی هستند، رستوران‌های چینی در این کشور بسیارند که برخی غذاهای جنوب چین (هوک کی ین، تیو چئو و کانتونی) را سرو می‌کنند. اغلب اتباع خارجی ساکن و شاغل در سنگاپور چینی هستند و بنابراین یافتن رستورانی که غذاهایی از شانگهای و سایر نقاط شمال چین داشته باشد کار سختی نیست؛ مانند رستوران‌های چینی در هر جای دیگر، غذا عموماً با چاپ استیک و همراه با چای خورده می‌شود. گرچه غذاهای که در رستوران‌های چینی عرضه می‌شود نزدیکی بیشتری با غذاهای اصیل چینی دارد اما به هر حال از تأثیرات محلی دور نمانده است و ممکن است در سنگاپور غذاهایی را ببینید که در چین رایج نیستند. قیمت غذاها بسته به مکان می‌تواند متفاوت باشد اما معمولاً از 20 تا 30 دلار برای هر نفر شروع می‌شود و در برخی رستوران ممتاز و هتل‌های 5 ستاره اگر صدف آبالون، خوک شیری یا لابستر سفارش دهید تا 300 دلار برای هر نفر هم می‌رسد.
نظر