وضعیت کاربر : مهمان

بازگشت :

محصولات

|

فرودگاه های بین المللی ترکیه

معرفی همه فرودگاه های بین المللی ترکیه فرودگاه بین المللی استانبول فرودگاه بین المللی آنتالیا و ازمیر فرودگاه های بین المللی انکارا و آنتالیا ترکیه

جهان در کیف

فرودگاه آدنا شکیرپاشا؛ ترکیه

فرودگاه بین المللی آدنا یا آدانا شکیرپاشا فرودگاه (IATA:AND، ICAO:LTAG) فرودگاهی بین المللی واقع در آدانا، در محله‌ی شکیرپاشا منطقه‌ی سیهان (Seyhan) است. از این فرودگاه به‌طور عمده به منطقه چوکوروا (Çukurova) پرواز وجود دارد و با توجه به برنامه‌های مکرر پرواز داخلی و چند پرواز به مقصد بین المللی تا حد کمتری به استان‌های اطراف چوکوروا پرواز وجود دارد. فرودگاه شکیرپاشا پنجمین سیستم شلوغ فرودگاه شهری بر اساس ترافیک مسافری در ترکیه با تعداد 4.7 میلیون مسافر در سال 2014 بوده است. این فرودگاه هشتاد و سومین فرودگاه شلوغ در اروپا است. فرودگاه آدانا در زمین‌های کشاورزی منطقه‌ی شکیرپاشا، در 2.3 کیلومتری غرب مرکز شهر ساخته شد. این فرودگاه به‌عنوان فرودگاه نظامی-غیرنظامی در سال 1937 افتتاح شد و در سال 1956 کاملاً غیرنظامی شد. در طول توسعه‌ی کنترل ن شده غربی شهر از دهه‌ی 1950 تا 1990، محله‌های کم‌درآمد برنامه‌ریزی ن شده از شرق، غرب و شمال فرودگاه را احاطه کردند.
نظر
جهان در کیف

فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه

فرودگاه بین المللی ارهاچ یا فرودگاه مالاتیا ارهاچ (IATA:MLX، ICAO:LTAT) فرودگاه کوچک نظامی و عمومی در مالاتیا، ترکیه است. فرودگاه که در 1941 باز شد، در 34 کیلومتری مالاتیا واقع شده است. در 2006، فرودگاه مالایتا ارهاچ به 3878 هواپیما و 406425 مسافر خدمات‌رسانی کرد. ا‌مکانات ترمینال مسافری در اختیار عموم مساحتی به‌اندازه‌ی 1065 مترمربع (11460 فیت مربع) و پارکینگی برای 97 دارد. ارهاچ هفتمین بال هوایی (Ana Jet Üs یا AJÜ) دومین فرماندهی نیروی هوایی نیروی هوایی ترکیه است. دیگر بال‌های این فرماندهی در مرزیفون (LTAP)، دیاربکر (LTAC) و اینجرلیک (LTAC) واقع شده‌اند. در 22 ژوئن 2012، نیروی هوایی ترکیه گزارش کرد که یک جت فانتوم RF-4E که از ارهاچ در حال عملیات بود، در دریای مدیترانه در نزدیکی سوریه مفقود شد و شاهدانی در شهر لاذقیه سوریه گزارش کرده بودند که یک هواپیما توسط پدافند هوایی سوریه شلیک شده بود. طبق گزارش های Debkafile، نیروهای مسلح سوریه از موشک های برد متوسط ساخت روسیه سطح به هوا و سیستم سلاح های ضدهوایی Pantsir-S1 برای شلیک به جت استفاده کرده بودند.
نظر
جهان در کیف

فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه

این فرودگاه که با نام فرودگاه بین المللی نوشهیر-توزکوی فعالیت می‌کند، به‌منظور آمادگی با پتانسیل گردشگری بالای منطقه‌ی کاپادوکیه که هشتمین عجایب جهان و یکی از مراکز گردشگری مهم تاریخی کشور ترکیه تلقی می‌شود به فرودگاه نوشهیر-کاپادوکیه تغییر نام داد. این فرودگاه 11 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. حمل و نقل از طریق اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی ارائه می‌شود. فرودگاه کاپادوکیه در نوشهیر و شهرستان‌های اطراف راه ورودی حمل و نقل هوایی غیرنظامی هستند. فرودگاه نوشهیر کاپادوکیه یکی از 12 فرودگاه بین المللی است که توسط اداره کل فرودگاه‌های دولت مدیریت می‌شود. در موقعیت فعلی، همه نوع استانداردهای مدنی-نظامی را برای خدمات‌رسانی به ترافیک بین المللی دارد. زیرساخت و روبنای فرودگاه به تجهیزات فنی مجهز است و طبق معیارهای دسته‌بندی سازمان هوایی بین المللی غیرنظامی (ICAO)، طبق دسته‌بندی I (CAT -I) و بر مبنای 24 ساعته فعالیت می‌کند.
نظر