وضعیت کاربر : مهمان

توصیه‌ها و ضروریات بهداشتی برای گردشگران در مالزی


امتیاز :

| 4.86 از 7 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا لاگین فرمائید

مالزی، در مقایسه با چند کشور اطراف خود، از بهداشت بسیار خوبی برخوردار است. آب شیر قابل شرب است، اگرچه آب های بطری شده سالم تر هستند و مزه ی بهتری دارند.

مسائل پزشکی

از لحاظ استانداردهای آسیایی، این کشور از امکانات پزشکی خوبی برخوردار است. در صورت مواجهه با مشکل، مراقبت های پزشکی مناسب همیشه در دسترس است. همچنین، خوردن خوراکی های "کنار خیابان" مشکلی ایجاد نمی کند. تقریباً هر کسی در مالزی، شامش را بیرون از خانه می خورد و معمولاً از دستفروش ها یا فودکورت های کنار خیابان غذا می خرد. با این حال، باید دقت کنید که کجا شلوغ است و کجا نیست. اگر دیدید تعداد زیادی از اهالی از دستفروش خاصی غذا می خرند، اغلب نشانه ی خوبی است و می توانید فرض کنید آن غذا مشکلی ندارد (که در اکثر موارد این چنین است). اما با این وجود، معده ی غربی ها همیشه آمادگی غذاهای خارجی را ندارد (تند و پرادویه)، پس مشکلی ایجاد نمی شود اگر روزهای اول سخت نگیرید و به بدن تان فرصت دهید تا خود را با عادت های غذایی جدید وفق دهد.

برای ورود به مالزی به هیچ واکسیناسیونی نیاز نیست، اما چنانچه طی شش روز قبل از آمدنتان به مالزی در مناطق اپیدمی بیماری های بومی، معمولاً آفریقا یا آمریکای جنوبی، بوده باشید، احتمالاً مسئولان اداره ی مهاجرت از شما گواهی واکسیناسیون تب زرد درخواست می کنند.

کار عاقلانه ای است اگر دو ماه قبل از خروج از کشور، به دکترتان مراجعه کنید و از لحاظ واکسیناسیون فلج اطفال، حصبه، کزاز و هپاتیت خود را چک کنید. شیرهای آب در مالزی، قبل شرب هستند، اگرچه در مناطق روستایی بهتر است آب بطری بخرید که همه جا در دسترس است.

حداقل 4 تا 6 هفته قبل از مسافرت به متخصص بهداشت مراجعه کنید تا در صورت نیاز هر نوع واکسیناسیون یا سایر اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید.

بیمارستان های دولتی و خصوصی برای همه ی خدمات خود هزینه دریافت می کنند؛ هزینه ی مراقبت شخصی گران است. حتماً بیمه ی درمانی مناسب برای سفر و منابع مالی قابل دسترس برای پوشش هزینه ی هر نوع درمان پزشکی در خارج و بازگشت به وطن را داشته باشید.

بیماری های منتقل شونده توسط پشه، مثل تب دنگی در تمام طول سال اتفاق می افتد. تعداد موارد تب دنگی حتی در کوالالامپور افزایش داشته است. باید برای اجتناب از گزیده شدن توسط پشه اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورید.

از ماه ژوئن تا اکتبر ممکن است آلودگی هوا در مالزی به علت وقوع آتش سوزی در جنگل های اندونزی اتفاق افتد. در حال حاضر میزان آلودگی اندازه گیری شده در تعدادی از ایالت ها بالاتر از حد معمول برای این موقع از سال است. همچنین تداوم شرایط هوای گرم و خشک موجب توقف گرد و غبار معلق در هوا و تجمع آن و در نتیجه تولید مه می شود.

اگر در طول سفر به کمک پزشکی اضطراری نیاز داشتید، به وسیله ی تلفن همراه با شماره ی 999 یا 112 تماس بگیرید و آمبولانس درخواست کنید. اگر برای درمان به مراکز پزشکی اعزام شدید، باید سریعاً با شرکت بیمه و کمک رسان پزشکی خودتان تماس بگیرید.

سطح مراقبت های بهداشتی و پزشکی در مالزی، بالاتر از اکثر کشورهای آسیای جنوب شرقی است و اگر شانس بیاورید، مهم ترین مشکلی که ممکن است برای تان ایجاد شود، آشوب معده است.

مشکلات گرما

مسافرانی که به آب و هوای گرمسیری عادت ندارند، ممکن است به آفتاب سوختگی و از دست دادن آب بدن دچار شوند. آسان ترین راه برای اجتناب از این مشکل، کمتر قرار گرفتن در معرض آفتاب نیمروزی، استعمال کرم های ضدآفتاب با محافظت بالا، استفاده از عیتک آفتابی و کلاه است. همچنین، باید مقدار زیادی آب بنوشید و اگر دچار کمبود آب یدن شدید، به طور مرتب مایعات مصرف کنید. داروهای تأمین آب بدن نظیر دیورالیت (Dioralyte) در دسترس است؛ خودتان نیز می توانید یک مشت شکر و کمی نمک را در یک لیتر آب بطری حل کنید که به این ترتیب مواد معدنی بدن تان تقریباً متعادل می شود. گرمازدگی، مشکل جدی تری است و ممکن است به بستری شدن نیاز شود. علائم بروز آن، بالا رفتن دمای بدن، قرمز و خشک شدن پوست و سریع شدن نبض است.

مشکلات معده

شایع ترین شکایت ها، به مشکل معده مربوط می شود، که از اسهال خفیف تا اسهال خونی شدید متغیر است. مشکلات معده، اکثراً ناخوشایند، اما بی خطر هستند. با این حال، در صورت رویت خون یا ماده ی بلغم در مدفوع، ممکن است به اسهال خونی آمیبی یا باکتریایی مبتلا شده باشید که در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید.

میکرب های معده معمولاً از طریق غذا و آب منتقل می شوند، پس سبزیجات و جانوران صدف دار را ضدعفونی کنید، همیشه میوه های پوست دار را بشویید و غذاهای تازه پخته شده مصرف کنید و از گرم کردن مجدد آن بپرهیزید. هر چقدر هم که احتیاط کنید، غذاهای تند یا متفاوت گاهی اوقات می تواند سیستم گوارشی تان را به هم بریزد، در این صورت، سعی کنید فقط غذاهای بدون ادویه بخورید و از غذاهای سرخ شده پرهیز کنید.

تب دانگ و مالاریا

بیماری اصلی که ناقل آن پشه است و باید مراقب آن بود - و دلیل اصلی پرهیز از نیش پشه هاست - تب دانگ است. این بیماری، توسط ویروسی که پشه ی آئدس آچیپتی (Aedes Aegypti) منتشر می کند (که روی پاهایش خط های سفید رنگ مشخص دارد)، به صورت دوره ای شیوع پیدا می کند، نه فقط در مناطق روستایی بلکه در شهرهای بزرگ. علائم این بیماری، شامل سردرد شدید، استخوان درد (مخصوصاً کمر)، تب و اغلب بثورات پوستی ریز و قرمز در سرتاسر بدن است. این بیماری درمان خاصی ندارد، فقط استراحت زیاد، نوشیدن مایعات به قدر کافی و در صورت لزوم مصرف مسکن کفایت می کند.

اگرچه خطر ابتلا به مالاریا بسیار کم است، اما اگر فکر می کنید مدتی در بخش های دورافتاده ی برونئی خواهید ماند، احتیاط های لازم را در نظر بگیرید. اکثر پزشکان مصرف قرص های ضد مالاریا را تجویز می کنند که گرچه کاملاً در مقابل این بیماری موثر نیستند، اما خطر ابتلا به آن را تا حد زیادی کم کرده و علائم بروز آن را تخفیف می دهند. به خاطر داشته باشید که باید قبل از رفتن به مناطق مالاریا زده قرص بخورید و تا بعد از برگشتن هم مصرف آن را ادامه دهید - با پزشک خود در خصوص تجویزهای جدید مشورت کنید.

بیماری ارتفاع

بیماری ارتفاع، بیماری بالقوه مرگباری است که اشخاص را در ارتفاعات بالای حدوداً 3500 متر مبتلا می کند. علائم آن شامل، سرگیجه، سردرد، تنگی نفس و تهوع است و در موارد وخیم تر، منجر به تورم مغز و شش ها و در نتیجه مرگ می شود. در مالزی، این بیماری فقط به کسانی مربوط می شود که از کوه کینابالو (4095 متر) بالا می روند و اکثر مردم گفته اند فقط علائم خفیفی در این ارتفاع داشته اند. اگر به این عارضه مبتلا شوید، کار چندان زیادی غیر از رفتن به ارتفاع کمتر نمی توانید بکنید، اگرجه تجویز برخی داروها می تواند علائم آن را موقتاً از بین ببرد.

بریدگی، گاز گرفتگی و نیش حشرات

پوشیدن لباس های محافظ هنگام شنا، غواصی یا غواصی با لوله ی تنفسی، شما را از آفتاب سوختگی یا نیش جانوران دریایی محافظت می کند. شپش های دریایی، جانوران ریزی که نیش دردناک ولی بی خطری دارند، رایجترین مشکل هستند؛ عروس های دریایی خطرناک ترند و باید روی جای نیش شان سرکه بریزید تا سم آن را خنثی کند، سپس به پزشک مراجعه کنید.

مرجان ها نیز می توانند خراش ها و بریدگی های دردناکی ایجاد کنند، باید همه ی زخم ها را ضدعفونی کنید و تا حد ممکن خشک نگه دارید تا بهبود یابند. تنها راه اجتناب از توتیاهای دریایی و ماهی های سنگی که خیلی خوب استتار می کنند، راه نرفتن روی بستر دریاست،حتی کفش هایی که کف ضخیم دارند، حفاظت کامل در مقابل خارهای بلند و تیز این جانوران نمی کنند که برای بیرون آوردن شان باید پوست را روی بخار آب بگیرید تا نرم شود.

در مورد پشه ها، بهترین راه محافظت، پوشاندن بدن تا حد امکان و استعمال پماد ضد حشرات روی قسمت های در معرض پوست است. توجه کنید که اکثر پمادهای ضد حشراتی که در فروشگاه های محلی عرضه می شوند، مبنای سیترونلا دارند، اگر پماد حاوی DEET می خواهید، که به گفته ی بعضی ها موثرترند، بهتر است آن را از کشور خودتان تهیه کنید. اکثر اقامتگاه های روستایی یا ساحلی، پشه بند دارند و بعضی از آن ها سیم پیچ های کندسوزی هم دارند که دود ملایمی پخش می کند و حشرات را دفع می کند.

از نظر اکثر مردم، زالوها که همه جا پیدا می شوند و نیش شان مضر یا دردناک نیست، آزاردهنده ترین جنبه ی پیاده روی در جنگل هستند. هر وقت که باران می بارد، حتماً زالوها سروکله شان پیدا می شود. همیشه پاچه های شلوارتان را در جورابتان فرو کنید و بند کفش های تان را محکم ببندید. بهترین جوراب های ضد زالو که از چلوار درست می شوند، در فروشگاه های مخصوص موجودند. اگر حس کردید زالو وارد بدن تان شده، بیرون جوراب ها و کفش های تان را به پماد ضد حشرات آغشته کنید.

مارهای سمی، به آن زیادی نیستند و اگر هم با یکی از آن ها برخورد کنید، معمولاً فرار می کنند. اگر بدشانسی بیاورید و یکی از آن ها نیش تان بزند، باید بی حرکت بمانید و با مرکز آمبولانس تماس بگیرید یا به کسی دیگر بگویید کمک بیاورد. اگر یکی از دست یا پاهای تان نیش خورده، با بستن باندی کشی دور آن می توان از انتشار سم در بدن جلوگیری کنید.

داروخانه ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها

خدمات پزشکی در مالزی، عالی است. پرسنل آن تقریباً همه جا انگلیسی صحبت می کنند و از درمان های مدرن و به روز استفاده می کنند. انواع داروها و اقلام بهداشتی، از وسایل ضدبارداری گرفته تا محلول لنزهای چشمی، به وفور در داروخانه ها یافت می شود. ساعات کار داروخانه ها، مانند فروشگاه هاست. داروسازها می توانند محصولات پوستی یا داروهایی برای مشکلات ساده ی معده تجویز کنند، اگرچه همیشه باید تشخیص درست انجام بگیرد.

درمانگاه های خصوصی، حتی در شهرک های کوچک نیز پیدا می شود - هتل ها یا دفاتر گردشگری محلی می تونند پزشکی را به شما توصیه کنند. در مالزی، قیمت معاینه حدود 30 رینگیت است که شامل داروهای تجویزی نمی شود. رسیدها را برای نشان دادن به بیمه، نزد خود نگه دارید. در آخر، بخش اورژانس هر یک از بیمارستان های عمومی شهرها، خارجیان را با هزینه ی اندکی پذیرش می کند، هرچند اگر به ادامه ی درمان یا بستری شدن نیاز باشد، قیمت ها آشکارا و به سرعت افزایش پیدا می کند.

بیمه

به طور معمول، بیمه نامه های عادی مسافرتی، گم شدن چمدان ها، بلیت و - تا حد معینی - پول نقد یا چک و نیز لغو یا محدودیت سفرتان را پوشش می دهند. برخی از حق بیمه ها، شامل ورزش های خطرناک می شود، به طور مثال در مالزی، ورزش هایی مانند غواصی با ماسک اکسیژن و قایق رانی در تندآب (به ویژه در منطقه ی مالیائو باسین Maliau Basin ایالت صباح). همیشه مطمئن شوید که بیمه، هزینه ی خدمات پزشکی را در طول درمان یا بعد از بازگشت تان از سفر پرداخت می کند و این که شماره تلفنی برای فوریت های پزشکی 24 ساعته دارند یا نه. موقع بیمه کردن چمدان ها، اطمینان حاصل کنید که سقف پوشش بیمه برای وسایل تان شامل قیمتی ترین دارایی تان می شود. اگر لازم است شکایت کنید، رسیدهای درمان ها و داروها را نزد خود نگه دارید و چناچه مورد دستبرد قرار گرفتید، می بایست از پلیس اظهارنامه رسمی دریافت کنید.

مراقبت های بهداشتی و واکسیناسیون در مالزی

خطر مالاریا، فقط در بعضی از مناطق مالزی وجود دارد. مناطق شهری و ساحلی معمولاً امن هستند.

واکسیناسیون، فقط برای مسافرانی تجویز می شود که مدت های طولانی در مناطق روستایی اقامت داشته اند.

داشتن گواهی واکسیناسیون تب زرد، برای مسافران در سنین بالای یک سال که ظرف 6 روزقبل از سفر به مالزی از مناطق آلوده وارد مالزی می شوند، الزامی است.

داشتن بیمه ی درمان، توصیه می شود. بیمارستان های دولتی و خصوصی، در تمام شهرهای بزرگ وجود دارند و نیازهای پزشکی مهم را برآورده می کنند، ولی همه ی آن ها برای درمان پول می گیرند. در موارد اورژانسی، با تلفن 999 تماس بگیرید.

غذا و نوشیدنی

غذا، یکی از جالب ترین بخش های سفر به مالزی است، اما کمی احتیاط لازم است زیرا استانداردهای بهداشتی با هم فرق می کنند. رستوران ها معمولاً خوب هستند و دکه های کنار خیابان و بازارهای شبانه ای که غذاهای تازه را در محوطه ی ساختمان ها آماده می کنند نیز خطری ایجاد نمی کنند. فقط گوشت و ماهی کاملاً پخته بخورید و از جاهایی که غذا را در فضای باز قرار داده اند، اجتناب کنید. بستنی یا سایر فرآورده های لبنی غیر پاستوریزه نخورید، چون ممکن است یخ زدایی شده و مجدداً در فریزر گذاشته شده باشند.

آب شیر در شهرهای بزرگ، معمولاً بی ضرر است، اما اکثر مردم ترجیح می دهند آب معدنی بنوشند. در جاهای دیگر، باید فرض کرد که آب ها ممکن است آلوده باشند، پس همیشه آب را بجوشانید یا ضدعفونی کنید. مواظب یخ هم باشید، چون ممکن است از آب آلوده درست شده باشد. شیرها غیرپاستوریزه هستند و باید جوشانده شوند - شیری که در چای استفاده می شود معمولاً جوشانده یا عمل آورده است.

سایر خطرات

مالاریا و هپاتیت Aو C در مالزی شایع است و هپاتیت ب نیز شیوع دارد، اگرچه خطر چندانی مسافران را تهدید نمی کند. شیوع تب دانگ، التهاب مغزی و مننژیت، در مناطق شهری و نیز روستایی روی می دهد، اما در کوالالامپور، پنانگ و تفریحگاه های ساحلی نادر است. بیماری هاری نیز وجود دارد؛ اگر سگ یا میمونی گازتان گرفت، فوراً برای درمان اقدام کنید. از سال 2004، چند بار آنفولانزا شیوع پیدا کرده، اما تلفات انسانی نداشته است.

استانداردهای بهداشتی در مالزی

چنانچه به مالزی سفر می کنید، حتماً از قبل واکسن های لازم را تزریق کنید. واکسن های مهم عبارتند از: هپاتیت آ، حصبه، تب زرد، هپاتیت ب (مخصوصاً اگر آدم ماجراجویی هستید) و کزار - دیفتری. همچنین، همراه بردن داروی او آر اس و ایمودیوم (Imodium)، برای مواردی که با مشکل مواجه می شوید، کار هوشمندانه ای است. کیفیت غذاها به صورتی نیست که سبب بیماری شود و فقط سازگاری با اقلیم گرمسیری مالزی (گرم و مرطوب) ممکن است دشوار باشد. دستشویی های مراکز خرید، همیشه به خوبی تمیز می شوند اما فقط وقتی از آن ها استفاده کنید که چاره ی دیگری ندارید. یادتان باشد لوسیون دست ضدباکتری بخرید. در اکثر مراکز خرید مجلل، دستشویی ها 24 ساعته و 7 روز هفته تمیز می شوند؛ این جا نگرانی درباره ی استانداردهای بهداشتی بی مورد است (به طور مثال، دستشویی های گاردن مال (Garden Mall) که بسیار تمیز هستند). همچنین، در اکثر هتل ها نگرانی در خصوص بهداشت، خصوصاً در اتاق تان بی مورد است. ما در مدت اقامت مان در مالزی، هیچ مشکلی از این نظر نداشتیم.

پاکیزگی از لحاظ استانداردهای آسیایی

مابین بخش غرب و متمدن این کشور و بخش شرق اصیل تر آن (در شبه جزیره) تضاد آشکاری وجود دارد. سمت غربی - که معمولاً در بین گردشگران بیشتر طرفدار دارد - تمیزتر است، در سمت شرق همه چیز کمی بی نظم تر است و به همین جهت اغلب چندان تمیز به نظر نمی آید. به طور کلی، مالزی کشور تمیزی است، خصوصاً در شهرهای بزرگتر مردم معمولاً برای مرتب و پاک نگه داشتن همه چیز نهایت تلاش شان را می کنند. این کشور، به تمیزی کشور همسایه سنگاپور نیست (که در حقیقت در سال های اخیر به تمیزی سابق نیست)، اما مسلماً کشور کثیفی نیست. اگر جرأت رفتن به مناطق غیرتوریستی کوالالامپور را پیدا کردید، از دیدن انبوه زباله هایی که اغلب کنار خیابان ها تلنبار شده اند، تعجب نکنید.

در مالزی، همه چیز تمیز نیست. این کشور همچنان گرم و مرطوب است و در نتیجه همواره از لحاظ بهداشتی مشکلات بیشتری ایجاد می شود. نه چندان دور از جالان بوکیت بینتانگ (Jalan Bukit Bintang) (که در منطقه ی بوکیت بینتانگ قرار دارد) می توانید موش هایی را ببینید که به اندازه ی سگ های کوچک هستند و در روز روشن در خیابان ها پرسه می زنند. مردم زباله های شان را در خیابان رها می کنند که باعث جمع شدن سوسک و موش می شود. این هم بخشی از کشور مالزی است (گرچه اکثر گردشگران پا به این مناطق نمی گذارند).

مراسم گوتونگ - رویونگ (Gotong - Royong)

کشور مالزی، همواره برای خشنودی گردشگران خود نهایت تلاشش را مبذول می کند. این تلاش، شامل داشتن کشوری تمیز به منظور جذب گردشگران بیشتر است. به طور مثال، در مرکز شهر کوالالامپور (در منطقه ی بوکیت بینتانگ)، مراسم گوتونگ - روبونگ در مرکز بوکیت بیتانگ انجام می شود، که دربرگیرنده ی زنجیره ای از چند مرکز خرید، مراکز دستفروشی و هتل در مرکزی منطقه ی کوالالامپور است. طی مراسم گوتونگ - رویونگ (که احتمالاً پاکسازی بزرگ معنی می دهد)، کارکنان مراکز خرید سونگی وانگ پلازا (Sungei Wang)، پلازا لو یات (Plaza Low Yat) و بی بی پلازا (BB Plaza)، همراه با کارکنان هتل های کپیتل (Capitol)، سوئیس گاردن (Swiss Garden)، فدرال (Federal) و نوآ (Nova) و نیز پرسنل چند فود کورت در آن حوالی به خیابان ها می روند و با جاروهای دسته بلند خود همه جا را نظافت می کنند. اگر جرأت کنید و کمی از مناطق توریستی قدم بیرون بگذارید، از انبوه زباله و آلودگی خیابان های کوالالامپور متعجب (حیرت زده) خواهید شد.

این فعالیت، نمای بوکیت بیتانگ را که منطقه ی توریستی معروف کوالالامپور است، بهتر می کند. این کار، نه تنها موجب پاکسازی هر چه بیشتر محیط زیست می شود، بلکه سبب تعامل انسان ها با یکدیگر و افزایش حس مسئولیت پذیری و روحیه ی کار گروهی می شود.

بیمارستان ها و کلینیک های دندانپزشکی مالزی

مالزی، به ویژه در کوالالامپور، بیمارستان های خوب زیادی دارد. همچنین، تعداد زیادی درمانگاه شبانه روزی وجود دارد که چنانچه در طول اقامت تان مشکلی پیدا کردید، می توانید به آن ها مراجعه کنید. به طور معمول، در این درمانگاه ها به خوبی مشاوره می دهند و در صورتی که لازم بدانند، شما را به بیمارستان منتقل می کنند. این درمانگاه ها، در سرتاسر مالزی یافت می شوند. در کوالالامپور، تقریباً در همه ی مراکز خرید بزرگ و نیز در مکان های متعددی در منطقه ی بوکیت بینتانگ (و کی ال سی سی KLCC) مستقر هستند. نزدیک ترین درمانگاه به مراکز خرید منطقه ی بوکیت بینتانگ، روبروی خیاباتی است که به عربستان کوچک (Little Arabia) منتهی می شود و در امتداد جالان سلطان اسماعیل (حدود 100 متری محوطه ی شماره ی 10) قرار دارد.

همچنین، تعداد زیادی بیمارستان تخصصی وجود دارد. ما یک بار به بیمارستان چشم پزشکی تان حسین اون (Tun Hussein OON Eye Hospital) مراجعه کردیم، که همه چیز آن عالی بود. چنانچه در طول سفر خود به مالزی، مشکل دندانی پیدا کردید، حتماً به یکی از کلینیک های دندانپزشکی که تعدادشان زیاد است مراجعه کنید. این کلنیک ها، اغلب در مراکز خرید مالزی یافت می شوند. از پذیرش هتل سوال کنید نزدیک ترین کلینیک کجاست.


مقالات مرتبط

مکان مرتبطی برای این مقاله ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


توی مالزی میشه از آب شیر برای آشامیدن استفاده کرد یا حتما باید از آب معدنی استفاده کنیم؟ اصلا آب شیر اونجا قابل خوردن هست؟

نام فرستنده : مقدسی تاریخ ارسال : 1395/4/1

منم فکر می کنم بیشتر مسافرانی که به مالزی میروند اگه به آب و هوای استوایی عادت نداشته باشند و در معرض گرما قرار بگیرند امکان اینکه گرما زده بشوند زیاداست ، ولی جای نگرانی نیست و بخش های درمانی در مالزی کار خود را به خوبی انجام میدهند و مالزی لز لحاظ بهداشت یکی از بهترین ها در آسیا می باشد.

نام فرستنده : فاطمه تاریخ ارسال : 1395/4/1

جدیدترین مقالات

 1. تبت فرودگاه ناگچو داگرینگ؛ تبت
 2. تبت فرودگاه نگاری گونسا؛ تبت
 3. تبت فرودگاه شیگاتسه پیس؛ تبت
 4. تبت فرودگاه بین المللی میلین نیینگچی؛ تبت
 5. تبت فرودگاه بین المللی کامدو بانگدا؛ تبت
 6. تبت فرودگاه بین المللی گونکار لهاسا؛ تبت
 7. چین فرودگاه بین المللی شی‌آن شیان یانگ؛ چین
 8. چین فرودگاه بین المللی شیامن؛ چین
 9. چین فرودگاه بین المللی ووهان تیانهه؛ چین
 10. چین فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو؛ چین
 11. چین فرودگاه بین المللی چینگدائو لیوتینگ؛ چین
 12. ترکیه فرودگاه قارص هاراکانی؛ ترکیه
 13. ترکیه فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل؛ ترکیه
 14. ترکیه فرودگاه ارزنجان؛ ترکیه
 15. ترکیه فرودگاه الازیغ؛ ترکیه
 16. ترکیه فرودگاه دیاربکر؛ ترکیه
 17. ترکیه فرودگاه دنیزلی چارداک؛ ترکیه
 18. ترکیه فرودگاه چاناق‌قلعه؛ ترکیه
 19. ترکیه فرودگاه بینگول؛ ترکیه
 20. ترکیه فرودگاه بتمن؛ ترکیه
 21. ترکیه فرودگاه بالیکسیر کوکا سییت؛ ترکیه
 22. ترکیه فرودگاه بالیکسیر؛ ترکیه
 23. ترکیه فرودگاه آیدین؛ ترکیه
 24. ترکیه فرودگاه آلانیا قاضی‌پاشا؛ ترکیه
 25. ترکیه فرودگاه آماسیه مرزیفون؛ ترکیه
 26. ترکیه فرودگاه آغری احمد هانی؛ ترکیه
 27. ترکیه فرودگاه بین المللی ترابزون؛ ترکیه
 28. ترکیه فرودگاه بین المللی شانلی اورفا؛ ترکیه
 29. ترکیه فرودگاه بین المللی سامسون چهارشنبه؛ ترکیه
 30. ترکیه فرودگاه بین المللی نوشهیر کاپادوکیه؛ ترکیه
 31. ترکیه فرودگاه بین المللی مالاتیا ارهاچ؛ ترکیه
 32. ترکیه فرودگاه بین المللی ظفر؛ ترکیه
 33. ترکیه فرودگاه بین المللی قونیه؛ ترکیه
 34. ترکیه فرودگاه بین المللی قیصریه ارکیلت؛ ترکیه
 35. ترکیه فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن؛ ترکیه
 36. ترکیه فرودگاه بین المللی آتاتورک؛ ترکیه
 37. ترکیه فرودگاه بین المللی اگوزلی غازی عینتاب؛ ترکیه
 38. ترکیه فرودگاه بین المللی ارزروم؛ ترکیه
 39. ترکیه فرودگاه بین المللی دالامان؛ ترکیه
 40. ویتنام معرفی مختصر فرودگاه های داخلی ویتنام
 41. ویتنام فرودگاه بین‌المللی دانانگ؛ ویتنام
 42. ویتنام فرودگاه بین‌المللی نوا به؛ ویتنام
 43. ویتنام فرودگاه بین‌المللی تان سون نهات؛ ویتنام
 44. سنگاپور فرودگاه سلتر سنگاپور
 45. سنگاپور فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور
 46. فیلیپین فرودگاه بین المللی ایلوئیلو؛ فیلیپین
 47. فیلیپین فرودگاه بین المللی لائواگ؛ فیلیپین
 48. فیلیپین فرودگاه بین المللی کالیبو؛ فیلیپین
 49. فیلیپین فرودگاه بین المللی فرانسیسکو بانگوی؛ فیلیپین
 50. فیلیپین فرودگاه بین المللی ماکتان - سیبو؛ فیلیپین
 51. فیلیپین فرودگاه بین المللی دیوسدادو ماکاپاگال (کلارک)؛ فیلیپین
 52. فیلیپین فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو؛ فیلیپین
 53. هندوستان فرودگاه کازی نزرول اسلام؛ هند
 54. هندوستان فرودگاه کوچ بیهار؛ هند
 55. هندوستان فرودگاه بهالا؛ هند
 56. هندوستان فرودگاه الله آباد؛ هند
 57. هندوستان فرودگاه گوراکپور؛ هند
 58. هندوستان فرودگاه غیرنظامی کانپور؛ هند
 59. هندوستان فرودگاه پانتنگر؛ هند
 60. هندوستان فرودگاه جولی گرنت؛ هند
 61. هندوستان فرودگاه بهارکوت؛ هند
 62. هندوستان فرودگاه آگرتلا؛ هند
 63. هندوستان فرودگاه نادیرگول؛ هند
 64. هندوستان فرودگاه بگومپت؛ هند
 65. هندوستان فرودگاه توتی کورین؛ هند
 66. هندوستان فرودگاه سالم؛ هند
 67. هندوستان فرودگاه پاتانکوت؛ هند
 68. هندوستان فرودگاه سهنول؛ هند
 69. هندوستان فرودگاه باتیندا؛ هند
 70. هندوستان فرودگاه پودوچری؛ هند
 71. هندوستان فرودگاه اوتکلا؛ هند
 72. هندوستان فرودگاه هیراکود؛ هند
 73. هندوستان فرودگاه برهامپور؛ هند
 74. هندوستان فرودگاه دیماپور؛ هند
 75. هندوستان فرودگاه لنگپوی؛ هند
 76. هندوستان فرودگاه بالجک؛ هند
 77. هندوستان فرودگاه شیلانگ؛ هند
 78. هندوستان فرودگاه ناواپارا؛ هند
 79. هندوستان فرودگاه جهارسوگودا؛ هند
 80. هندوستان فرودگاه غیرنظامی خاجوراهو؛ هند
 81. هندوستان فرودگاه جبالپور؛ هند
 82. هندوستان فرودگاه دیوی اهیلیابای هولکار؛ هند
 83. هندوستان ترمینال هوایی راجماتا ویجایا راج سیندیا؛ هند
 84. هندوستان فرودگاه آگاتی؛ هند
 85. هندوستان فرودگاه کویلون؛ هند
 86. هندوستان فرودگاه میسور؛ هند
 87. هندوستان فرودگاه هوبلی؛ هند
 88. هندوستان فرودگاه بلگائوم؛ هند
 89. هندوستان فرودگاه نظامی جاکور؛ هند
 90. هندوستان فرودگاه سوناری؛ هند
 91. هندوستان فرودگاه دانباد؛ هند
 92. هندوستان فرودگاه کوشک باکولا ریمپچ؛ هند
 93. هندوستان فرودگاه جامو؛ هند
 94. هندوستان فرودگاه شیملا؛ هند
 95. هندوستان فرودگاه گاگال؛ هند
 96. هندوستان فرودگاه کارنال؛ هند
 97. هندوستان فرودگاه هیسار؛ هند
 98. هندوستان فرودگاه سورات؛ هند
 99. هندوستان فرودگاه راجکوت؛ هند
 100. هندوستان فرودگاه پوربندر؛ هند
 101. هندوستان فرودگاه جام نگر؛ هند
 102. هندوستان فرودگاه باونگر؛ هند
 103. هندوستان فرودگاه کاندلا؛ هند
 104. هندوستان فرودگاه بوج؛ هند
 105. هندوستان فرودگاه هارنی سیویل؛ هند
 106. هندوستان فرودگاه سفدرجونگ؛ هند
 107. هندوستان فرودگاه دیو؛ هند
 108. هندوستان فرودگاه سوامی ویوکاناندا؛ هند
 109. هندوستان فرودگاه رایگار؛ هند
 110. هندوستان فرودگاه بیلاسپور؛ هند
 111. هندوستان فرودگاه تزپور؛ هند
 112. هندوستان فرودگاه سیچار؛ هند
 113. هندوستان فرودگاه لیلاباری؛ هند
 114. هندوستان فرودگاه جورهت؛ هند
 115. هندوستان فرودگاه دایبروگار؛ هند
 116. هندوستان فرودگاه پاسیگات؛ هند
 117. هندوستان فرودگاه آلونگ؛ هند
 118. هندوستان فرودگاه ویجایاوادا؛ هند
 119. هندوستان فرودگاه تیروپاتی؛ هند
 120. هندوستان فرودگاه راجاهموندری؛ هند
 121. هندوستان فرودگاه کاداپا؛ هند
 122. هندوستان فرودگاه آگرا؛ هند
 123. هندوستان فرودگاه جیپور؛ هند
 124. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی؛ هند
 125. هندوستان فرودگاه بین المللی ویر سوارکار؛ هند
 126. هندوستان فرودگاه بین المللی کلکته نتاجی سوباش چاندرا بوز؛ هند
 127. هندوستان فرودگاه بین المللی لعل بهادر شاستری؛ هند
 128. هندوستان فرودگاه بین المللی چودری چاران سینگ؛ هند
 129. هندوستان فرودگاه بین المللی راجیو گاندی؛ هند
 130. هندوستان فرودگاه بین المللی تیروچیراپالی؛ هند
 131. هندوستان فرودگاه بین المللی مادورای؛ هند
 132. هندوستان فرودگاه بین المللی کویمباتور؛ هند
 133. هندوستان فرودگاه بین المللی چنای؛ هند
 134. هندوستان فرودگاه بین المللی چیپور؛ هند
 135. هندوستان فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جی؛ هند
 136. هندوستان فرودگاه بین المللی بیجو پاتنایک؛ هند
 137. هندوستان فرودگاه بین المللی ایمپال؛ هند
 138. هندوستان فرودگاه بین المللی دکتر باباساهب آمبدکار؛ هند
 139. هندوستان فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی؛ هند
 140. هندوستان فرودگاه بین المللی راجا بهوجا؛ هند
 141. هندوستان فرودگاه بین المللی تریواندروم؛ هند
 142. هندوستان فرودگاه بین المللی کالیکوت؛ هند
 143. هندوستان فرودگاه بین المللی کوچین؛ هند
 144. هندوستان فرودگاه بین المللی منگلور؛ هند
 145. هندوستان فرودگاه بین المللی کمپگودا؛ هند
 146. هندوستان فرودگاه بین المللی سرینگر؛ هند
 147. هندوستان فرودگاه بین المللی سردار ولابهبهی پتل؛ هند
 148. هندوستان فرودگاه بین المللی گوا؛ هند
 149. هندوستان فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی؛ هند
 150. هندوستان فرودگاه بین المللی گایا؛ هند
 151. هندوستان فرودگاه بین المللی لوکپریا گوپیناژ بوردولوئی؛ هند
 152. هندوستان فرودگاه بین المللی بوگاپورام؛ هند
 153. هندوستان فرودگاه بین المللی ویساکاپاتنام؛ هند
 154. ویتنام فعالیتهای سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در ویتنام
 155. ویتنام گردش در ویتنام با تورهای غذا و نوشیدنی
 156. ویتنام فعالیتهای فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی ویتنام
 157. ویتنام سفرهای تفریحی با قایق در دلتای رودخانه مكونگ
 158. ویتنام مسابقه بین المللی آتش بازی دانانگ
 159. ویتنام رویداد دوسالانه‌ی فرهنگی هوئه در ویتنام
 160. ویتنام هفته گردشگری هالونگ
 161. ویتنام فستیوال بزرگ قوم خمر در ویتنام؛ اوك اوم بوك
 162. ویتنام ادای احترام به درگذشتگان در فستیوال كاته ویتنام
 163. ویتنام فستیوال كئو پاگودا در ویتنام
 164. ویتنام فستیوال و مراسم مسابقه گاوها در شهرهای ویتنام
 165. ویتنام فستیوال نیمه پاییز در ویتنام
 166. ویتنام طرز تهیه و پخت نودل سرخ شده با بوك چوبی و گوشت گوساله
 167. ویتنام طرز تهیه و پخت فو با تاس كباب گوساله
 168. ویتنام دانستنی‌های جالب درباره فست فودها در ویتنام
 169. ویتنام استفاده از چاپ استیك در فرهنگ غذایی ویتنام
 170. ویتنام ادویه های رایج در آشپزی ویتنامی
 171. ویتنام فرهنگ غذایی مردم ویتنام
 172. ویتنام فست فودهای بین المللی و بومی ویتنام
 173. ویتنام میوه‌های جالب و منحصر به فرد استوایی در ویتنام
 174. ویتنام برگزاری مراسم عروسی و ماه عسل در ویتنام
 175. ویتنام مدیتیشن و یوگا در خلوت‌گاه‌های بکر و بی نظیر ویتنام
 176. ویتنام فعالیت های تندرستی، اسپا و آب گرم در ویتنام
 177. ویتنام تورها و گشت های پرنده نگری در ویتنام
 178. ویتنام نه منطقه برتر برای راهپیمایی در بهشت رویایی ویتنام
 179. ویتنام طبیعت گردی و تجربه سفر سبز در ویتنام
 180. ویتنام تجربه گلف در ویتنام
 181. ویتنام صخره نوردی در صخره های آهکی خلیج ‌هالونگ
 182. ویتنام آنچه که باید درباره نوشیدنی های ویتنامی بدانید
 183. ویتنام آنچه که باید درباره غذاهای ویتنامی بدانید
 184. ویتنام انواع اقامتگاه کاندو، آپارتمان و عمارتهای تجهیز شده در ویتنام
 185. ویتنام شرایط استفاده از خانه های اجاره ای در ویتنام
 186. ویتنام ویلاها و کلبه های ساحلی و جنگلی از بهترین اقامتگاه های ویتنام
 187. ویتنام سفر به ویتنام با قایق
 188. ویتنام سفر به ویتنام با خودرو
 189. ویتنام سفر به ویتنام با قطار
 190. ویتنام سفر به ویتنام با هواپیما
 191. ویتنام خدمات پستی در ویتنام
 192. ویتنام شبکه تلفن و ارتباطات در ویتنام
 193. ویتنام زبان و الفبای ویتنامی
 194. ویتنام سیاست داخلی و خارجی ویتنام
 195. ویتنام اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه ویتنام
 196. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای رانندگی در هند
 197. هندوستان بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای سفر با قطار در هند
 198. هندوستان سفر در جنوب هند تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگی غنی و غذاهای دلپذیر
 199. هندوستان برنامه سفر از شمال شرق هند به نپال و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن
 200. هندوستان برنامه سفر راجستان؛ سفر در شمال فرهنگی هند
 201. هندوستان برنامه سفر مثلث طلایی و ویژگی های برجسته راجستان در هند
 202. هندوستان بازدید از گنجینه های طبیعی کانگچنزونگا و بهترین مناظر از قله‌های برفی هیمالیا
 203. هندوستان گشت و گذار در صومعه های لاداخ و بازدید از قله‌های برفی هیمالیا در شهر لِه
 204. هندوستان تور هند واقعی؛ بازدید از شهرهای تاریخی و پارک‌های ملی بکر هند
 205. هندوستان برنامه سفر بازدید بنگلور و میسور و پارک‌های ملی جنوب هند
 206. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه آبی برای گردشگران در هند
 207. هندوستان ورزش‌ها و فعالیت‌های ماجراجویانه زمینی و هوایی برای گردشگران در هند
 208. هندوستان فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی برای گردشگران در هند
 209. هندوستان جشن پوشکار ملا و نمایشگاه سالیانه شتر پوشکار در هند
 210. هندوستان فستیوال سراوانی ملا؛ مشهورترین جشن 30 روزه در معبد دوگهار در هند
 211. هندوستان فستیوال دیوالی؛ جشنواره نورها در هند
 212. هندوستان جشن دوسرا؛ محبوب‌‌‌‌‌ترین فستیوال در سراسر هند
 213. هندوستان جشن گانش چاتورتی در هند
 214. هندوستان جشن جانماشتامی؛ روز تولد کریشنا معروف‌ترین خدای هندوها در هند
 215. هندوستان روز استقلال هند
 216. هندوستان فستیوال آمارنات یاترا در هند
 217. هندوستان فستیوال مارها یا ناگ پانچامی؛ مراسمی به احترام مار سبز افسانه‌‌‌‌ای هزار سر در هند
 218. هندوستان جشن پیمان خواهری و برادری رخشا بندان در هند
 219. هندوستان فستیوال تیج؛ پیام آور فصل باران در هند
 220. هندوستان سفر در داخل هند با هواپیما
 221. هندوستان اطلاعات گمرک و مهاجرت در سفر به هند
 222. هندوستان اطلاعات ویزا و گذرنامه در سفر به هند
 223. هندوستان شرکت های هواپیمایی که به هند پرواز دارند
 224. هندوستان سفر به هند با اتوبوس
 225. هندوستان سفر به هند با خودرو
 226. هندوستان سفر به هند با قطار
 227. فیلیپین طراح مد فیلیپینی فرانسیس لیبیران؛ طراحی بهترین لباس‌های شب
 228. فیلیپین طراح مد فیلیپینی میچ دالچی؛ دختری که کلاه‌های زیادی می پوشد
 229. فیلیپین طراح مد فیلیپینی اِزرا سانتوس؛ آیکون مُد دبی
 230. فیلیپین طراح مد فیلیپینی پویی کویینونِس پروژه‌ی مُد بیلیبید
 231. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مونیک لوئیلیِر طراح لباس عروسی محبوب هالیوود
 232. فیلیپین طراح مد فیلیپینی مایکل کینکو؛ طراح استثنایی آسیا
 233. فیلیپین رویدادها و فستیوال‌های فیلیپین در ماه ژانویه - بخش اول
 234. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیکو فیلیپینی
 235. فیلیپین طرز تهیه و پخت مورکون فیلیپینی
 236. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف مکادو فیلیپینی
 237. فیلیپین طرز تهیه کرم کارامل به سبک فیلیپینی
 238. فیلیپین طرز تهیه و پخت کاره کاره فیلیپینی
 239. فیلیپین طرز تهیه و پخت بیف کالدرتا فیلیپینی
 240. فیلیپین محدودیت های غذایی و غذاهای حلال در فیلیپین
 241. فیلیپین سبک غذایی فیلیپینی‌ها و رژیم خوراکی ساده و کارآمد
 242. فیلیپین فرهنگ غذایی رایج در میان فیلیپینی ها
 243. فیلیپین آنچه که باید درباره نوشیدنی‌های غیر الکلی فیلیپینی بدانید
 244. فیلیپین تنوع میوه‌های استوایی و دسرهای هیجان انگیز در فیلیپین
 245. تبت مسابقات اسب دوانی در جشن سال نوی تبتی
 246. تبت برنامه سفر گشت و گذار در دشت‌های وسیع و مرتفع گانان لاین در تبت
 247. تبت ماجراجویی‌ها در هزو؛ محل اتصال دشت‌های مرکزی و منطقه تبتی آمدو
 248. تبت برنامه سفر بازدید از شهرهای لینکسیا و زیایهی در تبت
 249. تبت برنامه سفر تمدد اعصاب در مراتع سبز جنوب گانسو؛ تبت
 250. تبت برنامه سفر بازدید از صومعه‌های شیگاتسه؛ دومین شهر بزرگ تبت
 251. تبت گشت و گذار در داتونگ؛ بخش خودمختار کینگهای چین
 252. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش دوم
 253. ترکیه تور پیاده روی در شهر جدید استانبول - بخش اول
 254. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش دوم
 255. ترکیه تور پیاده روی در بازارهای استانبول- بخش اول
 256. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اطلاعات کاربردی در ویتنام
 257. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره نیازمندی های خاص در سفر به ویتنام
 258. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره رویدادها و فستیوالهای ویتنام
 259. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره غذاها و فرهنگ ویتنامی
 260. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره جاذبه های گردشگری و سرگرمی ها در ویتنام
 261. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره بهداشت و امنیت در ویتنام
 262. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره دانگ ویتنام و موضوع پول
 263. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره اقامتگاه ها و هتل های ویتنام
 264. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره سفر در داخل ویتنام
 265. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره فرودگاه های ویتنام
 266. ویتنام پاسخ به سوالات رایج درباره ویزا و گمرک ویتنام
 267. ویتنام پاسخ به سوالات رایج و اطلاعات بیشتر درباره ویتنام
 268. ویتنام كونگ چی؛ برندی مطرح در لباس‌های باشکوه شب
 269. ویتنام داگما؛ برندی ویتنامی از الیاف كاملا طبیعی
 270. ویتنام ماگون؛ برندی نوظهور در پوشاک زنانه ویتنامی
 271. ویتنام لوسینه؛ برند نوظهور لباس های مدرن زیر ویتنامی
 272. ویتنام مای وِی دکو؛ یكی از بهترین برندهای اقلام خانگی در هوشی‌مین
 273. ویتنام مین هان؛ برنده‌ی ویتنامی جوایز متعدد طراحی در دنیای مد
 274. ویتنام دو مان كوئونگ؛ برجسته‌ترین طراح مدهای گران قیمت در ویتنام
 275. ویتنام ماسیمو فراری؛ طراح ویتنامی بزرگ‌ترین برندهای جهان
 276. ویتنام كای سیلك؛ یکی از موفق‌ترین طراحان مد ویتنام
 277. ویتنام نن گوین كونگ چی؛ طراح ویتنامی با شهرت جهانی
 278. ویتنام مركز خرید میدان سایگون؛ بهشت عاشقان خرید
 279. ویتنام مرکز خرید دایمند پلازا در هوشی‌مین
 280. تبت برنامه سفر بازدید از سرزمین بومی مردم توو در منطقه هاژو تبت
 281. تبت کوه پیمایی در دامنه‌های کوه مقدس و پوشیده از برف میلی در تبت
 282. تبت گشت در اطراف شهر شینینگ؛ دروازه فلات کینگهای تبت
 283. تبت برنامه سفر بازدید از دریاچه مقدس لامو لاتسو در تبت
 284. تبت راهپیمایی اطراف رودخانه یارلونگ تسانگپو تبت؛ مرتفع‌ترین رودخانه جهان
 285. تبت کوه پیمایی در مرتفع‌ترین قله جهان؛ اورست
 286. ویتنام هانوی و هوشی‌مین برترین مقاصد خرید در ویتنام
 287. ویتنام آثار هنری معاصر ویتنام؛ یادگاری و سوغاتی ارزشمند
 288. ویتنام صنایع دستی سنتی و محلی ویتنامی
 289. ویتنام البسه و پوشاک ویتنامی؛ بهترین یادگاری و سوغاتی از ویتنام
 290. ویتنام کشف دیدنی های شگفت انگیز طبیعی و فرهنگی ویتنام در دو هفته
 291. ویتنام برنامه سفر یك هفته ای در شمال ویتنام
 292. ویتنام بازدید از شهر هوشی‌مین در یك هفته
 293. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه - هوی آن در سه روز
 294. ویتنام برنامه سفر بازدید از هانوی در سه روز
 295. ویتنام برنامه سفر بازدید از هوئه در سه روز
 296. ویتنام برنامه سفر هوشی‌مین در سه روز
 297. ویتنام فستیوال معبد كی یپ باك در ویتنام
 298. ویتنام فستیوال مبارزه گاو وحشی دو سون در ویتنام
 299. ویتنام روز ملی استقلال ویتنام
 300. ویتنام فستیوال وو لان یا روز مادر ویتنامی
 301. ویتنام فستیوال آفت زدایی در ویتنام
 302. ویتنام مراسم روز جهانی كودك در ویتنام
 303. ویتنام فستیوال معبد با چوآ سو در ویتنام
 304. ویتنام فستیوال بازار عشق كائو وای و عاشقانه های رایج آن در ویتنام
 305. ویتنام فستیوال دهكده مارهای له مات و غذاهای خوشمزه آن در ویتنام
 306. ویتنام روز جهانی كارگر در ویتنام
 307. ویتنام جشن ملی روز اتحاد و همبستگی در ویتنام
 308. ویتنام فستیوال نهنگ‌ها؛ نجات دهندگان ماهیگیران در ویتنام
 309. ویتنام مراسم گرامیداشت و سالمرگ پادشاهان هونگ در ویتنام
 310. ویتنام جشنواره و مسابقه فیل‌ها در سراسر ویتنام
 311. ویتنام فستیوال غذای سرد یا عید مردگان در ویتنام
 312. ویتنام فستیوال چو دونگ تو در ویتنام
 313. ویتنام فستیوال قربانی كردن گاو وحشی در ویتنام
 314. ویتنام تشكر از قدیسان نگهبان در فستیوال رونگ پوك ویتنام
 315. ویتنام فستیوال عاشقانه نویی با در ویتنام
 316. ویتنام کمپینگ و چادر زدن در طبیعت بکر ویتنام
 317. ویتنام شرایط استفاده از مهمانخانه‌ها و اقامتگاه های ارزان قیمت تخت و صبحانه در ویتنام
 318. ویتنام شرایط مسافرخانه ها و پردیس ها در سفر به ویتنام
 319. ویتنام زندگی با اهالی بومی و استفاده از اقامتگاه های بومی در ویتنام
 320. ویتنام اقامتگاه های زیبا و رویایی بوتیک در سواحل و جنگل های انبوه ویتنام
 321. ویتنام اقامتگاه‌های سلامتی و تندرستی و اسپاها در ویتنام
 322. ویتنام آپارتمان‌های اجاره ای و تجهیز شده در شهرهای بزرگ ویتنام
 323. ویتنام آب و هوای ویتنام
 324. ویتنام زیبایی های بکر و رویایی طبیعت ویتنام
 325. ویتنام دین و مذهب در ویتنام
 326. ویتنام ارتباطات غیرکلامی در ویتنام
 327. ویتنام فرهنگ تواضع و فروتنی در ویتنام
 328. ویتنام تاریخ معاصر ویتنام
 329. ویتنام تاریخ ویتنام باستان
 330. ویتنام گاهشمار تاریخ ویتنام
 331. ویتنام ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی ویتنام
 332. ویتنام اطلاعات مفید و مختصر درباره ویتنام
 333. هندوستان پاسخ به سؤالات رایج درباره تلفن ثابت و موبایل در هند
 334. هندوستان سافاری جیپ در اوتارانچال هند
 335. هندوستان دنیای وحشی شرق هیمالیا در هند
 336. هندوستان شکوه جنوب هند در تور طبیعت گردی تپه های مالابار
 337. هندوستان برنامه سفر مخصوص دوستداران یوگا در هند
 338. هندوستان تور سافاری و بازدید از حیات وحشی پارک ملی رویال چیتوان نپال
 339. هندوستان سافاری برای بازدید از ببرهای هندی در پارک‌های ملی هند
 340. هندوستان تورهای بازدید از قبایل چاتیسگار در هند
 341. هندوستان تجربه‌ای تکرار ناشدنی؛ سافاری با فیل‌های عظیم‌الجثه در هند
 342. هندوستان برنامه سفر صید شیر ماهی در شمال هند
 343. هندوستان برنامه سفر بازدید و سافاری حیات وحش شرق هند
 344. هندوستان گشت و گذار در طبیعت هند با پای پیاده
 345. هندوستان تور طبیعت گردی در جنگل‌های انبوه تنمالا در کرالا
 346. هندوستان با تور پرنده نگری هند از تاج محل دیدن کنید
 347. هندوستان تعطیلات آخر هفته در پارک ملی رانتامبور
 348. هندوستان تور پرنده نگری در طبیعت سرزمین هند
 349. هندوستان غنای فرهنگی و تاریخی گوا قدیم در سفری 3 روزه
 350. هندوستان قایقرانی در آب‌های خروشان منطقه کوهستانی ریشیکش
 351. هندوستان زندگی و تفریحات شبانه در هند
 352. هندوستان راس یاترا بزرگ‌ترین فستیوال مذهبی به احترام لرد جاگانات در هند
 353. هندوستان عید فطر در میان مسلمانان هند
 354. هندوستان عید قربان در میان مسلمانان هند
 355. هندوستان فستیوال پورام در هند
 356. هندوستان فستیوال بایساخی؛ جشن برداشت محصول در پنجاب هند
 357. هندوستان فستیوال کوم میلا یا کومبه میلا؛ مهم‌ترین و قدیمی‌‌‌‌‌ترین فستیوال هندو در هند
 358. هندوستان فستیوال ماهاویر جانما کالیاناک؛ جشن تولد مَهاویرا در هند
 359. هندوستان جشن راما نوامی؛ تولد راما در هند
 360. هندوستان کارناوال‌های ماردی گرا؛ سه شنبه‌ی چرب در هند
 361. هندوستان فستیوال هولی؛ جشنواره‌‌ی رنگ‌ها در هند
 362. هندوستان جشن ماها شیوارتری؛ شب بزرگ شیوا در هند
 363. هندوستان فستیوال شناور یا فلوت در هند
 364. هندوستان فستیوال واسانت پانچامی؛ پنجمین روز بهار در هند
 365. هندوستان روز جمهوری؛ اجرای قانون اساسی هند
 366. هندوستان فستیوال سانکرانتی و پونگال؛ برداشت تامیل در هند
 367. هندوستان شرایط سفر زنان تنها در هند
 368. هندوستان سفر به هند با هواپیما
 369. هندوستان زبان و الفبای هندی و شبکه تلفن و ارتباطات در هند
 370. هندوستان سیاست داخلی و خارجی هند
 371. هندوستان اقتصاد نو ظهور و رو به توسعه هند
 372. هندوستان آب و هوای متنوع هند
 373. هندوستان زیبایی‌های بکر و رؤیایی طبیعت هند
 374. فیلیپین طراح مد فیلیپینی راجو لورل؛ حامی زنان اقلیت و کارآفرینی
 375. فیلیپین طراح مد فیلیپینی جوزی ناتوری؛ از وال استریت تا صحنه‌ی مُد
 376. فیلیپین طراح مد فیلیپینی خوزه پیتوی مورِنو؛ سزار مد آسیا
 377. فیلیپین مهم‌ترین نکات برای خرید در سفر به فیلیپین
 378. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در سیبو؛ فیلیپین
 379. فیلیپین انواع مراکز خرید و فروشگاه‌ها در مانیل
 380. فیلیپین محبوب‌ترین سوغاتی‌هایی که می‌توان در فیلیپین خرید
 381. فیلیپین برنامه سفر گشت در جزیره باشکوه پالاوان در فیلیپین
 382. فیلیپین غذاهای پرطرفدار خیابانی و ارزان قیمت در فیلیپین
 383. فیلیپین آنچه باید درباره خوراک‌های فیلیپینی به سبک چینی بدانید
 384. فیلیپین انواع رستوران‌ها و فست فودهای زنجیره ای در فیلیپین
 385. فیلیپین انواع غذاهای بین المللی و غربی در فیلیپین
 386. فیلیپین سبک‌ها و روش‌های متنوع آشپزی فیلیپینی
 387. فیلیپین آنچه که باید درباره غذاهای فیلیپینی بدانید
 388. فیلیپین اقامتگاه‌های ارزان قیمت و در دسترس فیلیپین
 389. فیلیپین انواع آپارتمان‌ها و ویلاهای خصوصی در فیلیپین
 390. ویتنام فستیوال ترو ترم در ویتنام
 391. ویتنام فستیوال دژ كو لوآ در ویتنام
 392. ویتنام فستیوال گیونگ در ویتنام
 393. ویتنام فستیوال هوئونگ پاگودا در ویتنام
 394. ویتنام فستیوال بای دن پاگودا در ویتنام
 395. ویتنام سال نو میلادی در ویتنام
 396. ویتنام سال نوی ویتنامی یا عید تت
 397. ویتنام درباره رویدادهای و فستیوال های ویتنام
 398. ویتنام گردشگران سالمند در ویتنام
 399. ویتنام ویتنام بهشتی خوردنی برای گیاه خواران
 400. ویتنام سفر برای بازماندگان جنگ در ویتنام
بیشتر
کمتر

محصولات مرتبط

|

جدیدترین مکان ها

 1. مقبره‌ی فولینگ
 2. مانگروهای لنکاوی
 3. قصر سلطنتی شن‌یانگ
 4. موزه کاخ ملی تایپه | Taipei National Palace Museum
 5. کوهستان علی | Ali Mountain
 6. شهر باید پر شود
 7. منطقه دیدنی کوهستان هنگشان
 8. کندی پنکالان بوجانگ | Candi Pengkalan Bujang
 9. کوهستان ووتای | Wutai
 10. کندی بندانگ دالام بوکیت باتو پاهات | Candi Bendang Dalam
 11. معبد جینکی | Jinci
 12. موزه باستان‌شناسی دره بوجانگ بوکیت باتو پاهات | Bujang Valley Bukit Batu Pahat
 13. معبد شوانگ لین
 14. چشمه‌های آب گرم اولو لگونگ | Ulu Legong
 15. پاگودای چوبی در شهرستان یینگ شیان
 16. مسجد ظهیر
 17. گوک بائو جنیانگ کامپونگ گادینگ | Gok Bau Jeniang Kampung Gadin
 18. پیاده‌رو درختی در سونگای سدیم | Tree Top Walk Sungai Sedim
 19. غارهای دست ساز یون گانگ | Yungang Grottoes
 20. پکان رابو | Koperasi Pekan Rabu
 21. داتای بای لنکاوی
 22. گذرگاه شان‌های گوآن دیوار بزرگ چین | Shanhaiguan
 23. هشت معبد بیرونی
 24. عقاب لنکاوی و پارک لاگندا | Lagenda
 25. گشت‌زنی در رودخانه کیلیم لنکاوی | Kilim
 26. برج رادیو و تلویزیون تیانجین
 27. پارک آبی تیانجین
 28. کوهستان باشیان | Baxian
 29. برج الور ستار | Menara Alor Setar
 30. معبد ملکه آسمان | بهشت
 31. دریاچه دایانگ بونتینگ یا تاسیک دایانگ بونتیگ لنکاوی | Dayang Bunting
 32. کلیسای جامع سنت ژوزف، تیانجین
 33. منطقه دیدنی کوهستان پانشان
 34. پارک دریایی ‌جزیره پایر | Pulau Payar Marine Park
 35. گذرگاه هوآنگ یاگوآن دیوار بزرگ چین
 36. ماشین کابلی لنکاوی
 37. رودخانه های‌هه تیانجین | Haihe
 38. مسجد بزرگ
 39. ساحل ماسه‌های سیاه در جزیره لنکاوی
 40. قلعه داگو | Dagu Fort
 41. جزیره لنکاوی
 42. معبد بودایی دابی | Dabei
 43. پارک ملی ‌جزیره کوکوپ جوهور | Pulau Kukup National Park
 44. موزه ماهیگیران تانجونگ بالو | Tanjung Balau Fishermen Museum
 45. باغ‌وحش جوهور
 46. خیابان فرهنگی باستانی | Ancient Cultural Street
 47. معبد بودای یشمی
 48. دژ قدیمی جوهور یا کوتا جوهور لاما | Kota Johor Lama
 49. مزرعه تمساح تلوک سنگات | Teluk Sengat Crocodile Farm
 50. مرکز مالی جهانی شانگهای
 51. گالری ماوار | Mawar
 52. برج تلویزیونی مروارید شرقی شانگهای
 53. موزه کوتاتینگی | Kota Tinggi Museum
 54. موزه‌ی شانگهای
 55. پارک ملی تانجونگ پیای | Tanjung Piai
 56. باغ یو یوان
 57. خیابان نانجینگ
 58. مسجد سلطان ابوبکر
 59. آبشار کوتاتینگی | Kota Tinggi Waterfall
 60. باند شانگهای
 61. موزه سلطنتی ابوبکر | Muzium Diraja Sultan Abu Bakar
 62. سالن اجتماعات عمومی
 63. باغ وحش چونگ‌کینگ
 64. گونونگ لدانگ، کوه اوفیر | Gunung Ledang Mount Ophir
 65. مرزرعه میوه دیزارو
 66. دره کوتانگ رودخانه یانگ تسه | Qutang
 67. رودخانه یانگ تسه
 68. ساحل دیزارو | Desaru
 69. ‌جزیره اور | Pulau Aur
 70. جزیره‌ی حیرت انگیز راوا | Stunning Rawa Island
 71. ‌جزیره راوا | Pulau Rawa
 72. جزایر سیبو | Pulau Sibu
 73. پارک ملی انداو رومپین | Endau Rompin
 74. کوتا اسکندر جوهور | Kota Iskandar Johor
 75. لگولند | Legoland
 76. پارک باتلاقی | Wetland Park
 77. باغ گیاه شناسی پوتراجایا تامان بوتانی | Putrajaya Botanical Garden Taman Botani
 78. پل پوترا | Putra Bridge
 79. پارک میراث کشاورزی | Agriculture Heritage Park
 80. پِردانا پوترا | Perdana Putra
 81. کاخ دادگستری | Palace Of Justice
 82. باغ دوستی چین - مالزی | The China - Malaysia Friendship Garden
 83. کروز پوتراجایا | Putrajaya Cruise
 84. مسجد پوترا | Putra Mosque
 85. مکان تستی رستوران-1
 86. موزه و نگارخانه‌ی بانک نگارای مالزی
 87. تایلند ساختمان قدیمی بان سینگهاتا
 88. تایلند بان تانگ نانگ اوک
 89. تایلند بان نا سامای
 90. تایلند پرا تات کانگ کائو نویی
 91. تایلند وات ماها تان (یاسوتان)
 92. تایلند وات سوپاتانارام
 93. تایلند وات نانگ بوا
 94. تایلند وات چائنگ
 95. تایلند وات تانگ سی موآئنگ
 96. تایلند پارک ملی پا تائم
 97. تایلند مائه نام سونگ سی
 98. تایلند پارک جنگلی پانوم ساوای
 99. تایلند پارک ملی کائو پرا ویهانس
 100. تایلند وات پا ماها جدی کائو (وات لارن کواد)
 101. تایلند نانگ هان
 102. تایلند پرا تان چوئنگ
 103. تایلند پارک سومدت پرا سریناکاریندرا در رویی ات
 104. تایلند بوئنگ پلان چایی
 105. تایلند وات کلانگ مینگ موئنگ
 106. تایلند وات بوراپا پیرام
 107. تایلند موزه ملی رویی ات
 108. تایلند وات پو چایی
 109. تایلند پل دوستی تایلند-لائوس
 110. تایلند سالا کائو کو یا وات کائک
 111. تایلند پارک جنگلی نامتوگ تاو تو
 112. تایلند ابوسوت چوبی وات پاروئن سونگتام
 113. تایلند وات تام کلانگ فن
 114. تایلند فسیل‌های صدف های چند میلیون ساله
 115. تایلند مقبره شاه نارسوان کبیر
 116. تایلند مزرعه چوکچای
 117. تایلند سد لام پرا پلوئنگ
 118. تایلند کائو پائنگ ما
 119. تایلند پراسات پانوم وان
 120. تایلند وات کاو چان نگام
 121. تایلند سد لام تاکونگ
 122. تایلند پارک ملی کائو یایی
 123. تایلند وات سالا لویی
 124. تایلند باغ‌وحش ناکان راتچاسیما
 125. تایلند پرا تات پانوم
 126. تایلند نامتوک تات تان
 127. تایلند پارک ملی ماکداهان
 128. تایلند هو کائو ماکداهان
 129. تایلند پرا تات نا دان
 130. تایلند منطقه امن و حفاظت شده حیات‌وحش پو لوانگ
 131. تایلند پارک ملی پو روا
 132. تایلند پارک ملی پو کرادوئنگ
 133. تایلند هونگ مون مانگ یا موزه شهر کان کائن
 134. تایلند پارک ملی پو پا
 135. تایلند پارک ملی پو ویانگ
 136. تایلند سد ابولراتانا یا پونگ نیپ
 137. تایلند وات سی بان روانگ
 138. تایلند وات کلانگ
 139. تایلند پاتاساتان فو پو
 140. تایلند مرکز تبلیغات هنری، فرهنگی و گردشگری
 141. تایلند اثر تاریخی پرایا چایسانتان (چائو سومپامیت)
 142. تایلند پرا تات نانگ سام موئن
 143. تایلند مکان مقدس چائو پو پرایا لائه
 144. تایلند سد چالابهورن / سد نام پروم
 145. تایلند پارک ملی تان تان
 146. تایلند اثر تاریخی پرایا پاکدی چامپون (لائه)
 147. تایلند کا سوان تائنگ
 148. تایلند منطقه مقدس بان کاک نگیو (پراسات بان کاک نگیو)
 149. تایلند مرکز فرهنگی پایین شمال شرق
 150. تایلند پارک پرندگان (سوان نوک)
 151. تایلند پارک تاریخی پانوم رانگ
 152. تایلند مرکز هنرهای دستی بان کام پرا
 153. تایلند معبد پرا لاو تپ نیمیت (وات پرا لاو تپ نیمیت)
 154. تایلند پرا مونگکان مینگ موئنگ
 155. تایلند دهکده مو لام
 156. تایلند مرکز صلیب سرخ کائو لان تایی
 157. تایلند جزیره ماک
 158. تایلند جزیره کرادات
 159. تایلند جزیره کام
 160. تایلند ستون شهر
 161. تایلند وات یوتا نیمیت
 162. تایلند وات باپهارام
 163. تایلند جزیره لائویا
 164. تایلند لا لو
 165. تایلند پارک ملی تا پرایا
 166. تایلند پارک ملی پانگ سیدا
 167. تایلند ساکائو و ساکوان
 168. تایلند هات مائه رامپائنگ-بان کان او
 169. تایلند کاو لائم یا
 170. تایلند پرا چدی کلانگ نام (وات ساموت کانگکا یا وات پاک نام)
 171. تایلند جزیره مان نای
 172. تایلند کاو چاماو-پارک ملی کاو ونگ
 173. تایلند او کای- لائم تان
 174. تایلند نامتوک کلانگ پلا کانگ
 175. تایلند وات سارانات تامارام
 176. تایلند سوان سان
 177. تایلند وات پا پرادو
 178. تایلند موزه نمایش سایه های دات بان دان
 179. تایلند مقبره شاه تاکسین
 180. تایلند بنای یادبود سانتون پو
 181. تایلند لائم مائه فیم
 182. تایلند بان فی
 183. تایلند نامتوک تان تیپ
 184. تایلند آبشار تاکرو و آبشار سالادای
 185. تایلند کائنگ هین پوئنگ
 186. تایلند ساختمان چائو پرایا ابهایهوبات
 187. تایلند پارک ملی تاپ لان
 188. تایلند شهر باستانی سی ماهوسوت
 189. تایلند مکان باستانی سا موراکوت
 190. تایلند وات کائو پیچیت
 191. تایلند هنر در بهشت
 192. تایلند --
 193. تایلند وات یاناسانگوارارام وراماهاویهان
 194. تایلند مینی سیام
 195. تایلند جزیره لن
 196. تایلند خانه مقدس حقیقت
 197. تایلند دهکده فیل پاتایا
 198. تایلند بان ساکاوادی
 199. تایلند دنیای زیر آب پاتایا
 200. تایلند ساحل جامتین
 201. تایلند کاو پرا تام ناک یا کاو پرا تات
 202. تایلند جزیره رانگ
 203. تایلند پارک تفریحات ماجراجویانه تری تاپ
 204. تایلند جزیره چانگ نویی
 205. تایلند جزیره نگام
 206. تایلند مزرعه پرورش ببر سی راچا
 207. تایلند باغ‌وحش باز کائو کیاو
 208. تایلند سوان نانگ نوچ (باغ نانگ نوچ)
 209. تایلند بازار شناور پاتایا
 210. تایلند پارک سه پادشاه
 211. تایلند پارک سنگی یک میلیون ساله و مزرعه پرورش تمساح
 212. تایلند موزه بطری
 213. تایلند موُسسه علوم دریایی دانشگاه بوراپا
 214. تایلند ساحل پاتایا
 215. تایلند کائو چی چان
 216. تایلند هات لائم سینگ
 217. تایلند پارک ملی نامتوک پلیو
 218. تایلند وات کاو سوکیم
 219. تایلند کای نوئن وونگ
 220. تایلند بنای یادبود تاکسین مهارات
 221. تایلند توئک دائنگ
 222. تایلند آبشارهای سویی داو
 223. تایلند کلیسای کاتولیک چانتابوری
 224. تایلند مکان مقدس ستون شهر-یالا
 225. تایلند مسجد مرکزی یالا
 226. تایلند وات کاهاپیموک
 227. تایلند چشمه آبگرم بتونگ
 228. تایلند بزرگ‌ترین صندوق پستی تایلند
 229. تایلند دهکده ساکای
 230. تایلند نامتوک لا-اونگ (آبشار رنگین کمان)
 231. تایلند نامتوک تان تو
 232. تایلند جزیره نگای یا جزیره ها یی
 233. تایلند پارک ملی هات چاو مایی
 234. تایلند جزیره کرادان
 235. تایلند جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)
 236. تایلند جزیره لیبونگ
 237. تایلند هات یاو
 238. تایلند پارک عمومی کوان تامناک چان
 239. تایلند اولین درخت کائوچو در تایلند
 240. تایلند موزه پرایا راتسادانوپرادیت ماهیسون پاکدی
 241. تایلند تبلیغات حفظ و عمران جزیره چانگ
 242. تایلند پرا بروم تات چایا
 243. تایلند پارک ملی دریایی جزیره انگ تانگ
 244. تایلند جزیره نانگ یوان
 245. تایلند نامتوک ویبهاوادی
 246. تایلند دهکده تربیت میمون‌ها (مدرسه میمون‌ها)
 247. تایلند پارک ملی تایی روم ین
 248. تایلند پارک ملی کائو سوک
 249. تایلند پاک نام تاپی (دهانه رودخانه تاپی)
 250. تایلند مؤسسه مطالعات جنوب تایلند
 251. تایلند موزه پاتامارونگ
 252. تایلند موزه ملی سونگکلا
 253. تایلند جزیره یو
 254. تایلند پل تینسولانود
 255. تایلند دریاچه سونگکلا
 256. تایلند باغ‌وحش سونگکلا
 257. تایلند لائم سامیلا
 258. تایلند پارک ملی تیل بان
 259. تایلند پارک ملی تاروتاو
 260. تایلند موزه ملی ساتان-عمارت کادن
 261. تایلند مسجد جامع ساتان یا مسجد مامبانگ
 262. تایلند پارک ملی لائم سان
 263. تایلند جزیره پایام
 264. تایلند نقطه ویکتوریا یا کا سونگ
 265. تایلند هات چان دامری
 266. تایلند پارک ملی نامتوک نگاو
 267. تایلند نامتوک تان پت
 268. تایلند نامتوک پانیابان
 269. تایلند چشمه های آبگرم و پارک عمومی راکساوارین
 270. تایلند چشم انداز کاتا کارن
 271. تایلند هات کارن
 272. تایلند هات سورین
 273. تایلند جزیره مرجانی هی
 274. تایلند موزه پوکت تایهوا
 275. تایلند بنای تاریخی دو قهرمان
 276. تایلند هات پاتونگ
 277. تایلند جزیره راچا
 278. تایلند هات نایی هان
 279. تایلند هات کامالا
 280. تایلند هات کاتا
 281. تایلند لائم پرومتپ
 282. تایلند نامتوک تاموت
 283. تایلند جزیره سی و جزیره ها
 284. تایلند وات تام کاها ساوان
 285. تایلند نامتوک پرایوان
 286. تایلند عمارت پرایا تاکارات (چوای)
 287. تایلند چشمه های آبگرم بان بو دان
 288. تایلند نامتوک سائنگ تانگ
 289. تایلند نامتوک هین لات
 290. تایلند وات رات اپاتام یا وات بانگ ریانگ
 291. تایلند پارک ملی کاو لاک لام رو
 292. تایلند جزیره تاپو (جزیره جیمز باند)
 293. تایلند پارک ملی کائو لامپی هات تایی موآئنگ
 294. تایلند خلیج پانگ نگا یا پارک ملی پانگ نگا
 295. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سیمیلان
 296. تایلند هات کائو لاک
 297. تایلند پارک ملی دریایی جزیره سورین
 298. تایلند شهر باستانی یارانگ
 299. تایلند وات مانچارینتاواپیویهان
 300. تایلند مؤسسه هنری فرهنگی کالایانیواتانا
 301. تایلند هات واسوکری
 302. تایلند هات کالالای
 303. تایلند مرکز مطالعات طبیعی یارنینگ
 304. تایلند گورستان کائو مائه ایم کو نیاو
 305. تایلند بان یاکانگ
 306. تایلند بان تان
 307. تایلند آبشار چات وارین
 308. تایلند مرکز مطالعات و پژوهش طبیعت جنگلی مردابی سیریندهورن پیت
 309. تایلند جزیره یائو
 310. تایلند هات ناراتات
 311. تایلند پارک ملی کائو لوانگ
 312. تایلند ائو کانوم
 313. تایلند آبشار سی کیت
 314. تایلند وات پرا ماهاتات وراماهاویهان
 315. تایلند ساحل غار پرانانگ
 316. تایلند تال وائک یا دریای جدا شده
 317. تایلند جزیره پودا
 318. تایلند جزیره هونگ
 319. تایلند ساحل ناپارات تارا
 320. تایلند نامتوک ران کلانگ تام
 321. تایلند موزه وات کلانگ تام
 322. تایلند پارک ملی تان بوک ترانی
 323. تایلند پارک ملی کائو پانوم پنچا
 324. تایلند پا پرو تا پوم کلانگ سونگ نام
 325. تایلند برکه زمردین
 326. تایلند ائو نانگ
 327. تایلند کائو کاناپ نام
 328. تایلند جزیره تائو
 329. تایلند وات پراتات ساوی
 330. تایلند پارک ملی دریایی جزیره چامپون
 331. تایلند جزیره مافراو
 332. تایلند وات پرادوئم
 333. تایلند وات کائو فا سالا لوی
 334. تایلند موزه ملی چامپون
 335. تایلند ائو تانگ ماکام
 336. تایلند وات پا للای
 337. تایلند وات نو پاتونگکان یا وات ماکام نو
 338. تایلند وات کائه
 339. تایلند مرکز تبلیغات صنعتی منطقه
 340. تایلند پارک ملی پو تویی
 341. تایلند تام وروان
 342. تایلند بوئنگ چاواک
 343. تایلند دهکده‌های بوفالو
 344. تایلند برج بانهارن-جامسی
 345. تایلند وات پرا پرانگ و کوره های باستانی
 346. تایلند موزه ملی این بوری
 347. تایلند وات بات
 348. تایلند وات نا پراتات
 349. تایلند وات پرا نان چاکراسی وراویهان
 350. تایلند وات ساوانپ اروم
 351. تایلند پرا پاتا نیراروکانتارای چایوات چاتوراتیت
 352. تایلند وات پرا پاتاچای
 353. تایلند مزارع گل‌های آفتابگردان
 354. تایلند تام دائو کاو کائه
 355. تایلند پارک ملی نامتوک چت سائو نویی
 356. تایلند مواک لک اربورتوم
 357. تایلند مزرعه تمساح و باغ‌وحش
 358. تایلند وات ساتاتام
 359. تایلند وات بان لائم یا وات پت ساموت وراهیوان
 360. تایلند کلیسای مریم مقدس یا اتسانا ویهان مائپرا بانگکوئت
 361. تایلند پارک یادبود شاه راما دوم
 362. تایلند وات امپاوان چتیارام
 363. تایلند بازار شناور امپاوا
 364. تایلند وات کولا مانی
 365. تایلند بنای بادبود دوقلوهای چانگ-انگ سیامی و موزه قایق
 366. تایلند دان هوی لات
 367. تایلند زیارتگاه پان تایی نوراسینگ
 368. تایلند مرکز آموزش علوم ساموت ساکان
 369. تایلند وات یایی کام پراسات
 370. تایلند موزه اراوان
 371. تایلند ساحل بانگ پو
 372. تایلند بازار شناور بانگ نامپوئنگ
 373. تایلند موزه نیروی دریایی
 374. تایلند چشمه آبگرم بو کلاوئنگ
 375. تایلند بازار شناور دامنوئن سادواک
 376. تایلند موزه ملی راتچابوری
 377. تایلند پرانبوری
 378. تایلند کائو چانگ کراچوک
بیشتر
کمتر

عضویت در خبرنامه

+