وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

جزیره

جهان در کیف

جزیره هونگ

,مجمع الجزایر هونگ به عنوان یکی از تشکیلات سنگی بسیار تماشایی و زیبا، ترکیبی از 12 جزیره کوچک است که در یک خط عمود از شمال تا جنوب دریای کرابی، نزدیک استان پانگ نگا کشیده شده اند. این جزایر با اینکه فقط چند بخش ساحلی دارند که می توان به آن ها دست یافت اما از موهبت شکل مرموز خود و جذابیت مادر طبیعت برخوردار هستند و نمی توان شب را در این جزایر گذراند. جالب ترین نقطه، یک تالاب بزرگ در جزیره اصلی این مجمع الجزایر است که کوه های اطراف آن را احاطه کرده اند.,بهترین زمان برای دیدن این مجمع الجزایر در طول ماه های نوامبر-آوریل است که می توانید برای گردش در جاذبه های نزدیک، کایاک سواری کنید. مسیر کایاک معمولاً از ساحل نزدیک مقر جنگلبانی پارک ملی (نقطه اجاره کایاک) آغار می شود، سپس از کنار صخره های سنگ آهکی باشکوه و تماشایی عبور می کنید و به تالاب که در انتهای جزیره است می رسید. کل این سفر بین 30 دقیقه الی یک ساعت به طول می انجامد.

نظر
جهان در کیف

جزیره لیبونگ

,جزیره لیبونگ، بزرگ ترین جزیره ترانگز در تامبان لیبونگ قرار دارد و بخشی از منطقه حفاظت شده حیات وحش مجمع الجزایر لیبونگ است که مقر این جزایر در آن قرار دارد. جزیره لیبونگ با مساحت 40000 کیلومتر مربع، بهشت دوستداران تعطیلات است و دارای دهکده های ماهیگیری متعددی است که بیشتر ساکنان آن ها مسلمان هستند.,این جزیره دارای دماغه ها و سواحل متعددی مانند ساحل تاپ، دماغه چو هوی، دماغه توات و دماغه تو چای است. بازدیدکنندگان می توانند هنگام جزر از دماغه چو هوی تا جزیره توپ را با پای پیاده بروند، پرندگان دریایی و پرندگان مردابی بسیار زیادی در فصل مهاجرت از اقلیم های خنک تر به جزیره توپ می آیند. در این جزیره انبوه علف های دریایی وجود دارد که در آن ها می توان گله های گاوهای دریایی کمیاب را دید. اینجا زیستگاه انواع پرندگان بومی و مهاجری است که تعدادشان در زمستان ها زیاد می شود.,بازدیدکنندگان می توانند از جزیره لیبونگ منظره جزیره چائو مایی و دماغه چائو مایی را ببینند. برای آمدن به این جزیره سوار قایق هایی شوید که هر یک ساعت یکبار از اسکله هات یائو بان چائو مایی راهی اینجا می شوند. کرایه این سفر 30 دقیقه ای، 400 بات برای یک قایق دربست است. امکانات اقامت نیز در این جزیره فراهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با منطقه حفاظت شده حیات وحش مجمع الجزایر لیبونگ، صندوق پستی 5، آمپوئه کانتانگ، ترانگ و با تلفن 075251932 تماس بگیرید.

نظر
جهان در کیف

جزیره ماک و تام موراکوت (غار زمردین)

,جزیره ماک نه تنها یک جاذبه گردشگری زیبای دیگر است بلکه جالب ترین جاذبه در دریای ترانگ است و یک مقصد سفر خوب برای گردشگرانی است که شیفته طبیعت هستند. این جزیره که تقریباً در نقطه مقابل هات چانگ لانگ که روی خشکی است قرار دارد، دارای سواحل بی نقصی برای شنا کردن و چادر زدن است و ارزش آن را دارد که مرجان های دوست داشتنی دور این جزیره را ببینید. ,علاوه بر این، در سمت غرب این جزیره صخره های بلند و باشکوهی رو به دریا قرار دارند و یک دهکده در سمت شرق آن وجود دارد که رو به خشکی ها است و پرستوهای زیادی روی صخره های جزیره لانه گزیده اند.,تام موراکوت هیبت انگیز در جنگل در میان صخره ها پنهان شده است. ورودی این غار، یک گذرگاه کوچک در ضلع غربی جزیره است که می توان هنگام جزر با قایق به آنجا دست یافت. طول خود این غار از ورودی تا خروجی اش حدود 80 متر است و از آن سو در یک ساحل سفید با یک استخر باز و سبزرنگ که دور تا دورش را صخره های بلند احاطه کرده اند به طرف اقیانوس باز می شود.,برای مشاهده فعالیت های واقعی روزانه ماهیگیران از خلیج پانگکا، دهکده ماهیگیری مسلمان نشین کیوا لائم، واقع در ضلع جنوبی جزیره دیدن کنید.,گردشگران می توانند برای آمدن به جزیره ماک، از اسکله پاک منگ در آمپوئه سیکاو قایق کرایه کنند و پس از 40 دقیقه به اینجا برسند. کرایه قایق حدود 1500 بات در روز است. امکانات اقامتی نیز در این جزیره فراهم است.

نظر