وضعیت کاربر : مهمان

محصولات

|

کوهستان

جهان در کیف

دویی تانگ

,در دویی تانگ، تماشای منظره زیبای تپه را تجربه می کنید و درباره زندگی و کارهای توسعه اجتماعی مادر شاهزاده فعلی تایلند و پروژه توسعه دویی تانگ او (از سال 1987میلادی تا به امروز) اطلاعات کسب می کنید. هنگامی که در راه هستید از رانندگی در حومه زیبا و جاذبه های جالب آن مانند باغ مائه فا لوائنگ، روستاهای قبایل تپه نشین موسر (Muser tribal villages-لاهو) و آکا و همچنین پرا تات دویی تانگ که در آن آثار بودا نگه داری می شود و از همه مهمتر ویلای دویی تانگ (پرا تامناک دویی تانگ)، اقامتگاه سابق مادر پرنسس فعلی تایلند که در سال 1995 میلادی پس از سال ها کار روی بسیاری از پروژه ها برای کمک به قبایل تپه نشین محروم در گذشت، را می توانید ببینید. ,این ویلا بعداً تبدیل به نماد تلاش برای متوقف کردن کشت تریاک در این منطقه شد. سوان مائه پاه لوائنگ (Suan Mae Pah Luang) نیز یک جاذبه دیدنی در آن نزدیکی است که باغ تماشایی و زیبایی که پر از گیاهان و گل های مختلف است را در بر دارد.

3 نظر
جهان در کیف

بان تاپ بوئک

,تاپ بوئک در مو 14، منطقه فرعی وانگ بان قرار دارد. این روستای همونگ است. این روستا از نظر موقعیت جفرافیایی در ارتفاع 1768 متری سطح دریا قرار دارد و ادعا شده است که بلندترین نقطه استان پتچابان است. این منطقه از همان نقطه اول تا دهکده بالای کوه، کوهستانی است و هوای آن در تمام طول سال بسیار سرد است. این منطقه یک مکان ذخیره آب باران نیز می باشد که از آب آن در مراسم جادوی آب مقدس برای برگزاری جشن های خجسته هفتاد و دومین سال تولد پادشاه در پنجم دسامبر 1999 میلادی استفاده شد. ,در بان تاپ بوئک، سبزیجات به ویژه کاهو کشت می شود و به دلیل بارش های دو فصل سال یعنی فصل بارندگی و فصل زمستان، زمین ها نیازی به آبیاری ندارند. ,علاوه بر این، از دسامبر تا ژانویه که بالای کوه پر از شکوفه های گیلاس است بهترین فصل برای سفر به این منطقه است. در طول این فصل بارندگی، هوا در طول روز و شب مه آلود است. بنابراین، گاه اینجا را شهر مه آلود می نامند که در آن رویداد "صعود به تاپ بوئک، تجربه کردن خنکی هوا و تماشای ستارگان زمین" انجام می شود زیرا منظره شبانگاهی لامساگ و شهر لامکائو به دلیل سوسو زدن نور چراغ های برقی روی زمین مثل سوسوی ستارگان آسمان است.,اقامتگاه: انجمن گردشگری پتچابان امکان اسکان در کلبه های ییلاقی و چادرهای اجاره ای را برای گردشگران فراهم ساخته است. ,در صورتی که بازدیدکنندگان، خودشان چادر بیاورند می توانند در مکان مخصوص چادر زدن، به طور رایگان چادر بزنند.

1 نظر
جهان در کیف

کائو کو

,کائو کو شامل کوه های گوناگون و کوچک و بزرگ سلسله جبال پتچابان در منطقه کائو کو است. علت اینکه اینجا را کائو کو می نامند این است که "تون کو"-سردانگ کوهستانی نوعی نخل از گونه لیویستونا-در اینجا به وفور یافت می شود. از آنجایی که هوای این منطقه در تمام طول سال سرد است و سرمای آن در زمستان با مناظر زیبای طبیعی همراه است اینجا یکی از معروفن ترین جاذبه های گردشگری پتچابان به شمار می رود.,کائو کو متشکل از رشته کوه های پیچیده است. بلندی آن از سطح دریا 1174 متر است. کائو یا 1290 متر بلندتر از سطح دریا است اما بلندی کائو یایی از سطح دریا 865 متر است. ,علاوه بر این، کائو تاکیان ناگو، کائو هین تانگ بات، کائو هوای سایی و کائو اوم پائه نیز در این منطقه هستند. جنگل های این منطقه از نوع جنگل های دارای درختان برگریز با برگ های دوبخشی، جنگل کاج و جنگل درختان همیشه بهار هستند. نکته جالب، وجود گیاهان خانواده نخل در اینجا است که شبیه نخل پالمیرای آسیایی هستند اما شاخه های آن ها حاوی خوشه میوه هایی شبیه فوفل می باشند. اگرچه، در حال حاضر درختان بخش اعظمی از جنگل ها قطع شده اند اما هنوز هم می توان در این منطقه جنگل دید.,جاذبه های جالب کائو کو به شرح زیر می باشند:,یادبود هاو: یک مجسمه یادبود نظامیان نیروهای ویژه لشکر 93 است که در نبردی که در منطقه کائو کو رخ داد جنگیدند و جان خود را از دست دادند. این مجسمه کمی پس از کیلومتر 23 در بزرگراه 2196 قرار دارد.,تان ایتی (موزه سلاح): کمی آن طرف تر از کیلومتر 28 بزرگراه 2196 قرار دارد. به سمت راست بپیچید و وارد بزرگراه 2323 شوید و سه کیلومتر به جلو بروید. اینجا یک مکان تماشا است که می توانید در آن منظره زیبای این منطقه را تماشا کنید، روزگاری، این مکان یک پایگاه مهم استراتژیک بود. در حال حاضر، یک موزه سلاح در اینجا وجود دارد که در آن توپ، تانک های نظامی باقی مانده و سلاح هایی که در نبرد کائو کو مورد استفاده قرار گرفتند به نمایش گذاشته شده است. ,یک سالن توجیه نیز برای گروه های بازدیدکننده وجود دارد. این موزه هر روز باز است.

نظر